Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatni bármi áron? fórum

Szoptatni bármi áron? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptatni bármi áron?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. dec. 29. 14:34
Köszönöm, kedves cikkíró! Hatalmas megkönnyebbülés, megkönnyeztem a boldogságtól minden sorát! Olyan terhet vettél le a vállamról, hogy nem is gondoltad volna! Köszönöm!
754. niebo
2012. jan. 4. 18:43
huuuuuuuuu ezt a cikket mintha én írtam volna!!!!!!!!!!!
753. Tevecca (válaszként erre: 752. - C33bd8536b)
2011. szept. 18. 14:34
Nem én avatom be őket. 1 hónappal ezelőttig 2 házzal laktunk nagymamám mellett. Ő átjött, betúrt a cuccaim közé és végigpletykálta a falut. Mivel a falu fele rokon, így már kezdődött a pletykalánc. Visszaköltöztünk a városba, ahol szembesülhettem azzal a ténnyel hogy a pletykalánc ide is elért. Papámnak 9 tesója, mamámnak úgyszintén. Ha elmegyek a kórházba, ott egy nagynéni, ha elmegyek boltba akkor ott a másik, ha sétálok akkor is megtalál valamelyik rokon vagy ismerős. Na, így szólnak meg valamiért is.
752. c33bd8536b (válaszként erre: 748. - Tevecca)
2011. szept. 18. 13:18
Ne haragudj, de kik szólnak meg azért, hogy mit adsz a gyerekednek enni? És egyáltalán kik azok, akik TUDJÁK, hogyan intézed a saját háztartásodat? Miért kellene BÁRKIT beavatni abba, hogy te otthon mit teszel?
751. Tevecca (válaszként erre: 750. - Bonti74)
2011. szept. 18. 13:15

Egyet értek :D De én érvnek a nyilvános vizelést hozom fel. Pont azok a pasik háborodnak fel a legjobban a nyilvános szopi ellen, akik fél perccel előtte megjelöltek egy fát....Meg ilyet szólnak hogy fejjünk le cumisüvegbe tejet és úgy etessük meg a gyereket. 1. Aha, melegben 1 óra után már nem adnám oda a lefejt anyatejet a gyereknek(habár fél óra után sem) 2.a lányom nem tudja mi az a cumisüveg, azt hiszi rágóka 3. nehogy már egy jól szopizó baba szájába cumit tömködjek...


Tényleg kell valami humor különben bezizzen az ember. De már nem találom humorosnak a dolgokat.


Nem szopi téma, de a gyerekkel kapcsolatos: mivel drága lányom 5 hósan felállt, így a 6 hós nőgyógyászati kontroll előtt várakozva lekéredzkedett a földre, hát hagytuk székről székre sétálni. Odajött egy vadidegen, megfogta a kezét és elindult vele. Páromnak rögtön szóltam hogy menjen gyors, hozza vissza a gyereket. Azért elég durva volt hogy egy vad idegen pasi érez ahhoz merszet hogy megsétáltasson egy babát. Elhűltem. Azt hiszik hogy a közösbe szültem a gyereket?

750. Bonti74 (válaszként erre: 749. - 6b006fc769)
2011. szept. 18. 11:43

Jaj ez jó volt!:)))

Végre valami humor is.

Nem lehet ezeket a dolgokat egyébként máshogyan nézni csak iróniával.

Én a nyílvános szoptatás témában egyébként nagyon arogáns vagyok. Ha én nem szólok másra rá, hogy az utcán hamburgert eszik két pofára, akkor rám se nézzen senki furán, ha megszoptatom az éhes gyermekemet. Egyébként rendkívül diszkréten!

Na ez egy másik magas labda....:)

749. 6b006fc769 (válaszként erre: 746. - Vberni01)
2011. szept. 18. 10:09
ez teljesen így van. Bár engem nem szoktak megtalálni. Biztos, mert 35 éves vagyok, száz kiló és roppant szigorúan tudok nézni:)))))
748. Tevecca (válaszként erre: 746. - Vberni01)
2011. szept. 18. 09:42

Nem is írom le mit kaptam amiért 6 hóig kizárólag szoptattam és most sem vagyok hajlandó zsíros húslevest meg sült csirkét meg jó sós kajákat adni neki vagy pörköltet. Most azért szólnak meg mert nem főzök neki külön. Saját magamra is mirelit kaját főzök, rá is max valami egyszerűt, párolok vagy ilyesmit, de mondjuk egy brokkolit pulykamellel, már nem tudnék neki megfőzni. 8 hósan sétálgat, nem lehet otthagyni sehol sem (nem mintha hagyná)


A gyermektelenek a nevelésbe szólnak bele. Húgom rá akart csapni az akkor még 5 hósom kezére, mert kapirgálta a mellét. Amikor már lendítette a kezét, rászóltam hogy ha megcsapja én is megcsapom, de azt nem köszöni meg. Erre ő: hát akkor nem fogom nevelni? Nem értem miért tartozik bele a csapás a nevelésbe...Nem csapkodom a gyerekem. Tudjátok, cicizni akart tőle. Ezért képes lett volna rácsapni.

747. 9536810fa1 (válaszként erre: 741. - Bonti74)
2011. szept. 18. 08:50

Így a jó... csak ne stresszeld magad mások véleménye miatt! :)


Bízzatok magatokban, egy anya pontosan tudja, hogy mi kell a babájának, és minden babának más.. ! :o)

... ne törődjetek más véleményével, élvezzetek minden napot, olyan gyorsan elrepülnek... :)

746. vberni01 (válaszként erre: 738. - Tevecca)
2011. szept. 18. 08:45

:D


tehát szekálják az anyákat, és stresszelik őket ha szoptatnak, és akkor is ha nem.

Kínos, ha 2-4 hósan elkezded a hozzátáplálást (nekem azt mondták egyszer, hogy a sárgarépától sárga lesz, mint egy kínai, ha ilyen korán elkezdi enni :D ), de ha nem kezded te vagy a szemét anyuka, aki hogy így spóroljon (már ezt is hallottam), nem vesz neki bébiételt, és csak szoptatja. Ráadásul még így láncolja magához... Akik ilyeneket mondanak nem normálisak!!!!!!


Megnézném az ő gyerekét, hogy mivel eteti/etette. Biztos nem mindent úgy csinált ő sem ahogy a nagy könyvben megvan írva. Bár sokféle "nagy könyv" van.


Egyébként tök mindegy ki mit csinál: szoptat, tápszerez, hozzátáplál vagy sem, mindig lesz egy védőnő, orvos, rokon, ismerős, aki tuti az ellenkezőjét mondja, mint amit az anyuka épp csinál. (főleg gyermektelenek!)

745. Tevecca (válaszként erre: 741. - Bonti74)
2011. szept. 18. 08:27

Na igen. Nekem is anyám benyögte már hogy "ugye te nem akarod 1 évesen még szoptatni?" De, akarom még, ha ő is akarja. Öreganyám zaftosan ecsetelte hogy unokaöcsém 22 hós és még szopik és várta hogy tegyek rosszalló megjegyzést. Nem tettem..miért is baj az?


Ez a szoptatás egy olyan kérdés mint a nyuszika meg a sapkája. Ha csinálod, ha nem, tuti beléd kötnek

744. tündér74 (válaszként erre: 742. - Tevecca)
2011. szept. 18. 08:22
Sajnos ilyen emberek mindig is voltak és lesznek is.:( Az én gyerkőcöm már 4 éves (sosem szopott, tápszeres volt), de még mindig kérdezgetik tőlem munkatársak, ismerősök, hogy meddig tudtam szoptatni. Én ilyenkor nem válaszolok, mintha meg sem hallottam volna a kérdést. Magánügy.
743. 6b006fc769 (válaszként erre: 742. - Tevecca)
2011. szept. 18. 07:43
jesszus, hol ilyen idióták az emberek??
742. Tevecca (válaszként erre: 739. - Kingi7)
2011. szept. 18. 07:04
Nem tudom miért nem hallottál, lehet nem merik bevallani vagy igazán nem tudom. Ez csak pár darab megjegyzés, de ezernyi van. Iszonyatosan sokat szekálnak. Még a buszmegállóban is kapok szoptatási tanácsokat (amiket nyilván nem kértem vadidegenektől). Főleg sokszor hallottam a "biztos vizes a tejed" kezdetű körmondatot. Iszonyatosan frusztráló
741. Bonti74 (válaszként erre: 738. - Tevecca)
2011. szept. 18. 07:00

Érdekes dolgokat hoztál fel!

Én is kaptam beszólásokat, mert a középső lányom 3 évesen még esténként szopizott...

Olyan pofát vágtak, mintha valami undorító dolgot művelnék vele. Olyan rosszul esett, le se tudom írni.

A nagy 2 éves koráig szopizott, saját maga szokott le, mert nagyon szeretett volna kistesót és mondtam neki,hogy addig nem jöhet össze.

A kicsi most 17 hós múlt, még szopik. Meddig? Majd ő eldönti!:)

740. kingi7 (válaszként erre: 736. - Bonti74)
2011. szept. 17. 23:10

Igen, de később már fejlettebb az immunrendszerük.

Igaz, ez is valami, én nem mondom, hogy rossz amit csinálsz, csak szerintem a minősége régen jobb volt, akárcsak az ételeké. Én kb 25 éve csak ásványvizet, forrásvizet iszok, a csapvíztől fájt a gyomrom.

739. kingi7 (válaszként erre: 738. - Tevecca)
2011. szept. 17. 23:07
Érdekes a beszólásokról, amit írtál, ezt még csak tőled hallottam, de tápos babák anyukáktól sok negatívumot...
738. Tevecca (válaszként erre: 735. - Kingi7)
2011. szept. 17. 19:46

Igen tudom. És te tudtad hogy a férfiak meddőségét a sok műanyag okozza ami körülveszi őket? Na ennyit erről. Nem, az anyatej még mindig nagyszerű és nagyon jó. 30 éve is volt egy csomó szennyező anyag. Pl DDT. Ez volt a legdurvább.

Amúgy nem iszok csapvizet épp ilyen dolgokért. Szerinted mi a tápszer? Bontott tej. Azaz volt tehénnel kapcsolatban, ami pedig ugyanúgy kapott antibiotikumot, vizet, stb. Az sem tisztítható ki belőle.


Hogy mivel frusztrálnak minket? Saját példákat tudok mondani. Pl megszólnak amiért a 8 hós lányom még mindig szopizik, mert egyesek szerint már nem kéne. Azzal idegesítettek hogy amikor fájt a babám hasa, ráfogták hogy biztos vizes a tejem és ott üvöltöztek velem az utcán (nem túlzok) hogy milyen szemét anya vagyok, mert éheztetem. Megszólnak amiatt hogy válogatós a gyerek (utálja a sütőtököt akkor is ha fejreállok) és megkapom azt hogy már 2-4 hósan neki kellett volna kezdenem hozzátáplálni és akkor rendesen enne. Azzal idegesítenek hogy már a járó babámra is beszólnak hogy szerintük nem elég kerek, biztos mert nem jó a tejem. 8 hós...ha nem lenne jó, nem lenne fejlett. Azzal frusztrálnak hogy biztos azért nem alszik éjjel mert szopizik és szoktassam le az éjszakai evésről (hát nem akarom, alszok délben és kész). Képzeld el, szoptató anyukákon is marha nagy a nyomás

737. Bonti74
2011. szept. 17. 09:23

De hogy tudományosabbra vegyem a formulát, itt van pontosan mi van az anyatejben és mi van a tápszerben:

[link]

736. Bonti74 (válaszként erre: 735. - Kingi7)
2011. szept. 17. 09:09

De ezeket a dolgokat, hogy miben milyen szennyeződések vannak, úgy írod le mintha a gyerekeink nem jutnának hozzá egyébként is. Anyatejes tápláláson kívül illetve mellette. Egy idő után minden gyerek iszik vizet, jó tudom, hogy van víztisztító készülés és ásványvíz is,de esznek húst, felvágottakat és még sorolhatnám. Kimennek az utcára, u.azt a levegőt szívják, az esővel az én zöldségembe is belekerül az ólom és társai...

Kivédhetetlen, hogy bizonyos dolgok ne jussanak a szervezetünk be, így a várandósság során az övéikbe. De valamelyest már hozzá is szokott szerintem a modern ember szervezete ehhez. Én csupán megpróbálom ezeket amennyire lehet visszaszorítani. Szerintem már ez is valami.

735. kingi7 (válaszként erre: 734. - Tevecca)
2011. szept. 16. 21:17

Mivel fusztrálják? Nem kompenzálok(ahogy fogalmazol) hanem a véleményemet írom le. Azért a 30 évvel ezelőtti anyatej minősége nem egyezik a mostanival, ez cáfolhatatlan!

Te tudtad például, hogy a meddőségért a csapvíz is felelős?Ugyan is a vízből a hormonokat nem lehet kipucolni.

Nem hiszem,hogy támadnék, ha megkérdezem, hogy miért a legjobb, máris támadok?Az, hogy mit írnak össze meg vissza az egy dolog, de nem teljes valóság.

734. Tevecca (válaszként erre: 732. - Kingi7)
2011. szept. 16. 13:12
Ne itt kompenzálj. Demokratikus voltam, mindkét oldalt pártolom, te meg támadsz. Olvass utána miért jó az anyatej. Régen is, ma is. A szoptató anyákat is frusztrálják, nem csak a tápisokat. Csak úgy szólok
733. Bonti74 (válaszként erre: 732. - Kingi7)
2011. szept. 16. 08:02

Nálam olyan volt, hogy a középső lányom nem hízott 3 hetes koráig semmit. Hasmenése volt. Szóval a te szóhasználatoddal "kidobta" a szervezete. Kiderült a tejcukrot nem bírja lebontani, kapott Laktáz tablettát egy hónapig, minden szopi előtt. Rendbejött, hízott, el lehetett hagyni a tablettát.

Gyakran tapasztalok olyat, hogy könnyen rámondják, hogy vizes a tejem, nem elég a tejem, pótolni kell tápszerrel és stb... aztán tápszer lesz a vége. Ez az egyik oldal.

A másik, mikor tényleg nincs elég, mikor tényleg különbőzú okok miatt, valóban indokolt a tápszer.

Meg olyan is van, hogy a baba nem akarja elfogadni a cicit.

És az is igaz, hogy gyakran stresszelik az anyukákat a folyóiratok, a média, a saját környezete... már előre és mikor ott van a probléma még csak jobban.

732. kingi7
2011. szept. 15. 22:19

Bonty74 Próbáld meg figyelmesen olvasni és értelmezni. Azt, hogy mit szűrsz le, az egy dolog, de olyat nem írtam, amit állítasz. Anyatej? Igen régen remek volt, nem volt olyan csecsemő, mint most is, hogy "allergiás" rá, megy a hasa a babának.. és még sorolhatnám.Volt olyan ismerősöm-nem is egy, csak nem beszélnek erről-hogy a baba szervezete kidobta, pedig figyelt rá és muszályból tápszerre kellett állnia.


Tevecca: Nem kell sorolni, de írd le, hogy miért? mert mindenhol ezt mondják fusztrálva a nem szoptató kismamákat? vagy ha felütsz egy füzetet, könyvet-amit ajándékba kaptunk kismamik- csak a szoptatásról oldalakat írnak, de mi van a táposokkal? Azok már nem is emberek?

Való igaz, attól lesz jó anya, csak az anyatejet annó a jóisten nem ilyen "szenny" táplálkozás mellé tervezte a gyenge immunrendszerű babának.

Milyen megjegyzést tettünk ami nem valós? Én nem szidtam, csak írtam, hogy mi van benne, az anyuka szervezetén keresztül milyen hormonok, vegyszerek mennek át a babába.


A sértés nem itt kezdődék, hanem ott amikor a sok szoptatni nem tudó anyukákat lelkileg gyötrik és mindig az első kérdés" szopik még?" Nos ez milyen érzés?Mi alakul ki az anyukákban, amikor állítják, mindenki tud szoptatni ha akar... volt olyan is, akinek véres tej jött a cicijéből, mert annyira akarta és nyomás alatt volt.

731. Tevecca
2011. szept. 15. 20:07

Az anyatej azért jobb a babának, szerintem nem is kell sorolni miért. Mert az pont olyan amilyen a babának kell.


VISZONT attól még valaki nem tud szoptatni, annak a babájának a tápszer lesz a tökéletes a még fennálló pocikból. Slussz passz, ezen nincs mit vitázni. A lényeg és attól lesz valaki jó anya hogy mindent megtesz a babájáért, még erején felül is. Senkinek nincs szégyellni valója, se annak aki szoptat, se annak aki nem.


Azt meg kérlek hagyjátok abba hogy az anyatejre megjegyzéseket tesztek, sokakat megsértetek vele...Az anyatej is ellenőrzött, vagy legalábbis figyelek arra mit eszek, de azért kössz...

730. tündér74 (válaszként erre: 729. - Bonti74)
2011. szept. 15. 15:54
Én is írtam, hogy a tápszereket szigorúan ellenőrzik, de ebből nem következik az, hogy jobb is,mint az anyatej.:)
729. Bonti74 (válaszként erre: 727. - Kingi7)
2011. szept. 15. 14:48

"Ja, immunanyagok, melyikre gondolsz? Az e 321-re vagy a vegyszerekre? Műtrágya, állati eredetű hormonok, amivel tömik őket. . stb és még sorolhatnám. . .

Az én babám cici nélkül is nyugis :)Felesleges ezen stresszelni. . . aláírom, annó, anyukáink idejében valóban a legjobb táplálék volt, de gondolj bele, hogy mit eszünk?????"


Nekem ebből a múlt időből az jön le, hogy ma már nem az, mert annyi szemetet eszünk. Bocs nem valótlant állítottam, de én így értelmeztem amit írtál. Meg olyat is írtál, hogy a tápszert viszont szigorúan ellenőrzik. Ebből is azt szűrtem le hogy szerinted jobb.

728. kozmami (válaszként erre: 723. - Bonti74)
2011. szept. 15. 12:29

No igen, bár az én gyerekem jól elvan akkor is, ha nem vagyok ott, akár a mamival, sőt múltkor egy barátnőmnél kellett hagynom, amíg dokihoz mentem, akit alig ismer, mégis jól elvoltak. De azért nem hiszem, hogy nem kötődne, egyszerűen ilyen klassz természete van! :)

A barátnőm egészen ideáig szoptatott, 14 hónapos a gyerek és egy hetet volt a nagyinál a kissrác. Semmi gond nem volt vele sem, tök jól elvoltak. :)



Én egyik oldalra sem állnék, mert mint mondtam, minden gyereknek egyénileg megvan, hogy mi a jobb. Aki tud szoptatni, annak az anyatej, aki nem, annak a tápszer.

Tehát nem Neked és Kingnek céloztam az írásomat, hanem úgy általában a két tábornak, mert én értelmetlennek látom ezen vitatkozni!

Tény, hogy sok vackot megeszünk, belélegzünk stb, de sajnos ezt manapság max odafigyeléssel csökkenteni lehet, kiküszöbölni aligha! :(

Sajnos ilyen a világ!


Jó egészséget kívánok babáknak és mamáknak!

Szép napot!

727. kingi7 (válaszként erre: 725. - Bonti74)
2011. szept. 15. 10:44
Ez nem igaz, ne állíts valótlan dolgot! sehol nem írtam, hogy jobb a tápszer, azt tettem fel, hogy miért jó az anyatej, amikor annyi retket eszünk meg!
726. manó2000 (válaszként erre: 725. - Bonti74)
2011. szept. 15. 10:18
Senkinek nem akartam célzást tenni! Csak a véleményemet írtam le.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook