Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óránként, 1, 5 óránként szoptatni? Ezt hogy kell csinálni? fórum

Óránként, 1, 5 óránként szoptatni? Ezt hogy kell csinálni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. febr. 23. 09:48
Most az előbb 190-et evett két ciciből 15 perc alatt!!!!! Úgy tűnik, csak estére fogy el vagy akkor nem jön neki annyira és megunja hamar. Mondjuk éjjel csak egyszer evett fél 4-kor és legközelebb 9-kor kelt és akkor ette meg ezt a hatalmas mennyiséget. Napközben már csak 100-akat eszik. Ezért nem tudom, hogy csak ennyi van vagy csak ő nem akar többet enni. Amúgy most is sír, pedig ez biztos elég kellett hogy legyen!
50. Dézsa
2012. febr. 23. 09:28

Az első gyermekemnél sokat kínlódtunk a szoptatással az első időben. Egy hónaposan még csak a születési súlyát érte el. Aztán úgy bele jöttünk mind a ketten, hogy havonta egy kilókat hízott.

Kitartás, türelem, egy napos próbálkozás nem elég!!!


Ha mégis tápszerhez nyúlsz, vagy a lefejt tejedet adod neki, ne üvegből tedd, próbáld ki a szoptanitot! Azzal pótlás alatt is stimulálja a baba a melled.

A környezetemben szülés nélkül is szoptatnak mamák örökbefogadott babákat, fokozatosan hagyják el a tápszert.

49. torkos (válaszként erre: 47. - Wanita77)
2012. febr. 23. 09:21

Nekem is hasonló volt, csak nekem közben egy 1,5 éves kisfiam volt a pici mellett. Nem is tudom hogy csináltam, szerintem arra az időre nőtt egy harmadik kezem :)

Viccet félre téve az én kisebbik fiam is folyton rajtam lógott az elején, 1-2 óránként evett és mindig olyankor akart, ha pont valami dolgom volt a bátyussal! nem könnyű, de idővel bele lehet jönni. Kitartás! Hamar nőnek! :)

2012. febr. 23. 07:44
Ha nem sikerül mellre tenned, akkor kézzel masszírozd meg kicsit és fejd meg..Óvatosan, csak úgy nyomkodd-masszírozd, hogy ne fájjon. És meleg vízzel zuhanyoztasd. Nekem nagyon bevált. És a sok folyadék, gyümölcslé, esetleg szopitea is. Mi 8 hetesek leszünk pénteken.
47. wanita77 (válaszként erre: 46. - Banita76)
2012. febr. 23. 07:40
Nem tudom, mert legtöbbször kézben is sír, akkor biztos éhes. De az is lehet, hogy tényleg csak cumizni akar a cicin. Tegnap este is 19.30-kor kezdtük az evést, többször visszaraktam és 21-kor megint kért, evett 21.30-ig és akkor tudtam végre lerakni aludni. Elég fárasztó így, pláne hogy van egy 3,5 éves fiam is, nem tudok egész nap szoptatni.
46. Banita76 (válaszként erre: 43. - Wanita77)
2012. febr. 22. 22:50

Nem biztos, hogy az éhség miatt sír, mikor beteszed a kiságyba, hanem csak veled akar lenni. Az én kisebbik lányom soha nem nézelődött el csendben a kiságyban, folyton ölbe akart lenni, meg szopcsizni akart, de sokszor nem is evett, csak cumizott.

Amúgy este mindig kevesebb a tej, de állítólag ilyenkor zsírosabb, mint pl. reggel, amikor viszont több van.

45. torkos
2012. febr. 22. 19:00
Ja és igen, a sör is jó! persze alkohol mentes!
44. torkos
2012. febr. 22. 18:58

A tej termelődés sok mindentől függ. Előfordul, hogy ha a fejed tetejére állsz sem lesz több. Barátnőm nagyon akart szoptatni, Ő az a "a tej minden cseppje aranyat ér" hitvallású anyuka, és kezdetektől fogva kevéke teje volt, majd egyre csökkent, mindet elkövetett, hogy több termelődjön, de hiába, 3 hónapig tudott szoptatni.


Én szerencsésnek mondhatom magam/magunkat mivel, mind a 2 gyerkőcöm anyatejes volt ill a kicsi még az is, a nagy 1 éves korban magától abbahagyta a szopizást, a picur most múlt 10 hónapos és kaja után is szopizik és éjjel is 1-2 alkalommal.

Személyes tapasztalatom a tejszaporításról, ami működőképesnek tűnik:

hasznos ételek: "minden" mai szénhidrát. Tészta, krumpli, krumplis tészta :) rizs, kenyér....

A rántással készült ételek első sorban levesek, a sok folyadék miatt, és ha már itt tartunk a sok folyadék! Ha szoptatás előtt egy nagy pohárral megiszol akkor könnyebb is szopizni a picinek. Fontos a pihenés is, főleg az elején! Nyugodt légkör (hasfájós baba mellett nem könnyű, de kell!)

A szopis teákkal vigyázat! Könnyen hasfájást okozhat a picurnak, főleg a Lactoherb!

elméletileg az édesköménynek is tejszaporító hatást tulajdonítanak, de csak óvatosan, mert az is okozhat hasfájást. Nem minden babánál, van, ahol csillapítja azt!

A gyakori szoptatás is bevállhat, ha a baba együtt működik ebben, de ha nem, akkor szerintem nem kell eröltetni, érzi ő mikor éhes! És akkor dolgozik majd érte. Ilyenkor jól jön egy mellszívó! Fontos! Mind a 2 mellet egyforma inger érje! Ne szabad csak az egyikből szoptatni és a másikat fejni.


Anyukám nagyon eszködött a köménymag levesre. A tojás levesre. :)

Egyet értek egyipt 9. hozzászólásával!

a tejtermelés beáll egy idő után kereslet kínálatra! Ezért van az, hogy ha egy fejlődési ugrás van, akkor a baba gyakrabban eszik, mert így növeli a tejci mennyiségét.

2012. febr. 22. 11:42

Sziasztok!


Az én lányom 1 hónapos lesz pénteken, és óriási étvágya van. Van olyan, hogy 160-at megeszik! Eddig elég volt egy mellből szoptatnom, de most már kettőből sem mindig elég. Van olyan, hogy megeszik 110-120 ml-t és 1,5 óra múlva már ordít, gondolom éhes. Tegnap este két ciciből evett 80-at, de sírt utána. Visszaraktam még 3-szor, de akkor is csak 40-et evett még meg nagy nehezen és néha evés közben is sírt. Létezik, hogy így elfogy estére a tej? Már majdnem adtam neki tápszert, de végül csak elég lett neki, 1 óra etetés után.

Szerintetek, ha evés után sír és nem akar nézelődni, aludni sem, akkor még éhes lehet? Volt olyan, hogy összesen 1,5 órát etettem, mire megnyugodott. De nem tudom elhinni, hogy 120 ml ne legyen neki elég alig 1 hónaposan. És miért hagyja abba sokszor az evést, és aztán 10 perc, fél óra múlva kezd el megint sírni, hogy éhes? Nem azért aggódom, hogy keveset hízik, hanem hogy miért sír evés után. Ha elég lenne neki, akkor megnyugodna, nézelődne és utána elaludna. Volt, hogy 50 ml után aludt 3 órát, máskor a 160 után is fent volt 1 óra múlva. Emiatt mérem, mert nála sosem lehet tudni, mennyit evett, kidől 50-től is, máskor meg a 150 sem elég.

Ideális esetben úgy lenne, hogy addig egyen, míg elalszik, akkor biztos elég neki, ha ő hagyja abba és akkor nem kéne mérni. De nála nem így van sajnos, mert akkor is abbahagyja és elalszik, ha nem volt elég. Reggel is úgy volt, hogy evett 80-at, abbahagyta, kidőlt tőle, de mikor leraktam, sírt. Aztán visszaraktam a másik cicire, és még megevett 30-at, és így lett elég. Miért nem eszi meg egyszerre az adagját?

Másnál nincs/volt ilyen probléma?

42. bneandi (válaszként erre: 22. - 342bae44d8)
2012. febr. 21. 19:58

Szerintem nagyon jó "húsban" van nem kellene potolnod.

Elsősorban ne idegeskedj és felejtsd el,hogy nincs a cicidben 1-1,5 óra múlva.Mindig tedd cicire,ha 1,5 órát bírt akkor 1,5 óra múlva.és váltogasd szopi közben is a cicit.Ne mérd!!!!

Az én lányom és fiam se ette meg miliben azt amit meg kellett volna.A fiam 20 hós koráig szopott,a lányom 6,5 hós és még szopik.

Higgy benne!!!És ne a miliket nézd,mert ha hízik akkor van mitől!!Ja és azért kell 1-2 nap mire reagál a szervezeted a több ingerre!!!

41. Banita76 (válaszként erre: 18. - 342bae44d8)
2012. febr. 21. 14:36
Én próbáltam a gyakori szoptatást, én is úgy gondoltam, hogy nem jön abból semmi, de mégis jött. Ha gyakrabban eszik kevesebbet, úgy is jól lakik, és a gyakori szoptatástól több tej fog termelődni. Nekem se dőlt úgy a tej, hogy pluszba tudtam volna fejni, de 6 hóig mindkét gyerekem csak szopizott, és elég volt nekik. A kicsi most 1,5 éves és még mindig szopik, pedig hidd el rengeteg tejem sose volt. A tápszer itt volt készenlétben, de sosem bontottam ki. Ja, és a mérleg tényleg stresszel, az első gyereknél én folyton mértem, és aggódtam, a másodiknál már nem mértem. Bár egy kicsit mindig bennem volt az aggodalom, hogy biztos elég-e neki a tej, főleg, ha hamrabb éhes lett, de biztos, hogy több termelődik, ha többet szopik. Én is nehezen hittem el, de kipróbáltam, és igaz. Sok sikert!
2012. febr. 21. 08:59

Még annyit, hogy okosak a babák és ha cumisüveget kapnak mindig ahányszor nem elég a tej, akkor rákapnak és leszoknak a szopásról.

A nők 9x%-a képes szoptatni, hiszen így lettünk megalkotva, csak bízni kell benne!

Teáztatni is tilos és szükségük sincs rá!

2012. febr. 21. 08:55

Kedves tigramka!

Ami a legfontosabb, nem szabad idegeskedni (könnyű ezt mondani) és sokat kell inni! Fontos még a pihenés és a kiegyensúlyozott táplálkozás.

Tudom miről beszélsz, én is folyamatosan küzdöttem a tejért, és nem értettem azokat, akik azt mondták, rakjam annyiszor mellre, ahányszor kéri. Hiszen nekem is sírt és nem akart szopni, mert nem jött semmi. Én tápszert nem adtam neki, biztos volt hogy "éhesen" aludt el, de hiába raktam gyakrabban mellre, üresen nem akarta szívni. És ez még inkább ingerültté tett, amiből az lett, hogy még kevesebb lett a tej. Én úgy gondolom, az anyát jobban megviseli, ha nem tud szoptatni és mindenáron akart, mint a babát, aki cumisüvegből is jóllakik. Ne görcsölj rá. Én soha nem éreztem , hogy telített lenne a mellem, nem éreztem a tejleadó reflexet sem (lehet nálad is az a gond, hogy amikor szoptatni kéne, görcsölsz és a tejleadó reflexed nem indul be. És ha nincs reflex, tejcsi sincs!)Én soha nem mértem a babám, kicsiket hízott, de halálra idegesítettem volna magam, ha tudom, hogy nincs meg a mennyiség (pedig nem egyformák a babák és nem a könyvek szerint esznek, alszanak, fejlődnek.)

3 hónaposan kapott először tápszert, kb 30ml-t, mert volt, hogy egy hete nem volt már tej délután-estefele, és egy hét után kikészültem, nem ő, hanem én. Így döntöttem a tápszer mellett. Aztán azt is sikerült elhagyni. Talán azért, mert kicsit nyugodtabbá tett, hogy van mihez nyúlni. Aztán minden szopi után elkezdtem fejni is. És ez segített. Persze nem rögtön, és nem is 1-2 nap alatt jött vissza a tejmennyiség. Nálam több mint egy hét "kitartó" munka volt. A lefejt tejet 10-20-30ml volt csak, a szoptatás után adtam oda. És kézzel fejtem, az a leghatékonyabb. a La Leche Liga oldalán nagyon jó fejési technika van és sok jó tanács. Ajánlom figyelmedbe. Aztán mikor sikerült elhagyni a tápszert, és jött egy feszültebb nap, idegeskedés, minden kezdődött elölről...:( Mindennek a kulcsa a gyakori szoptatás, hidd el. És nem szabad korlátozni a baba szopási idejét. Most 8hónapos a babám és szopik, naponta 5x, igaz hogy most is keveseket, de szopik. Kitartást kívánok és azt, hogy csak magadra hallgass és a babádra figyelj. Ösztönösen meg fogod érezni, hogy mi a legjobb neki.(Ez csak akkor nem megy, ha más elvonja a figyelmünket- idegeskedés, méricskélés, szomszéd okoskodása stb.). És igyál-szoptass-fejj-igyál-szoptass-fej! (viszont ilyenkor másra nem igen lesz időd!, de pihenni is próbálj sokat!)

38. Yulcsy (válaszként erre: 34. - 342bae44d8)
2012. febr. 17. 10:09

Már én is szinte belebetegedtem.Aztán elengedtem a feszültséget.Pótoltam,megnyugodtam.Azóta is iszonyú anyás :))

Fel a fejjel!!

37. zsu033 (válaszként erre: 36. - Vica66)
2012. febr. 16. 13:56
Egyetértek. Bármit választasz, tarts ki mellette, és fogadd el természetesnek,így nem fogod rosszul érezni magad tőle! Ne azért szoptass vagy pótolj mert vki azt mondta, hanem mert a babócának a tőled telhető legjobbat nyújtod és kész!
36. vica66
2012. febr. 16. 13:26

Jaj, én is megjártam anno ezzel a dologgal. A babám lusti volt, csak addig szopizott, amíg könnyen jött, az meg kevés volt. Viszont a védőnőnk lelkemre kötötte, nehogy bármit adjak neki cumisüvegből, mert leszokik a ciciről. Inkább szoptassam gyakrabban. Na, folyton rajtam lógott, hullák voltunk mindketten, a mellem meg tiszta seb egy idő után, úgy kiázott. A gyerekem meg fogyni kezdett. Gyerekorvosnak mondtam, mennyit eszik (kevés volt), azt mondta, jó az, majd mindig egyre több lesz. Közben esett a gyerek súlya folyamatosan, én meg kitartóan próbálkoztam a szoptatással tovább. Jött a kórház, mert ugyanaz a gyerekorvos beutalt, hogy biztos beteg a gyerek, azért sovány. Én sejtettem, hogy kevés a tej neki, de hallgattam a "szakemberekre", míg majdnem baj lett belőle.

Tulajdonképpen, ha nem is kellett bent maradni, segítettek a kórházban, ők egyből látták, mi a probléma, és kaptunk anyatej pótlást, írtak fel tápszert, és utána már úgy csináltam, hogy megszoptattam a kicsim, akármennyit szopott, utána kapta a pótlást cumisüvegből, amit persze csontszárazra szívott. Hat hónapos koráig tudtam íly módon szoptatni, kiegészítéssel. De azt a sok stresszt előtte nem kívánom senkinek. (A korábban hetente kétszer jövő védőnő érdekes módon sose jött többet...)

Szóval jó dolog a szoptatás, és törekedni kell rá, de ha éhes marad a gyerek, akkor ennie kell. Ha tápszert, akkor azt. Tényleg nem ezen múlik hogy jó anya-e az ember.

35. 48bf8c027e (válaszként erre: 34. - 342bae44d8)
2012. febr. 16. 09:09

Az még nem olyan nagy tragédia ha kap pótlást.

Van aki így is sokáig tudta szoptatni a babáját. Ezt a mennyiséget meg tudod tartani az szerintem teljesen jó. Ne görcsölj rajta mert az tényleg nem tesz jót.

Szoptass addig ameddig tudsz. Sajnos van akinek egyáltalán nincs teje és kénytelen tápszert adni de attól még nem rossz anya.

Csak élvezd az életet és nyugi sokkal egyszerűbb és könnyebb lesz akkor minden.

2012. febr. 16. 08:24

aranyosak vagytok tényleg bele kellene törődnöm, hogy nem megy és boldogabb lennék ezt én is tudom, de annyira akartam szoptatni

imádom a gyerekemet de magamat utálom ez a baj és mindez ez a hülye tejmizéria miatt

33. zsu033 (válaszként erre: 32. - Yulcsy)
2012. febr. 16. 07:41

Igazad van, biztos van ilyen! Sajnálom! Én a mellszívót soha elő se szedtem, nem ettem semmilyen bogyót, nem ittam sört vagy teát. A napi 3 liter folyadék megvan, de az se kényszerből, hanem mert szomjas vagyok!

Viszont sose görcsöltem, hogy mi lesz. Nem hogy tápszert nem vettem, de cumisüvegem sincs.

Talán szedhetsz, ihatsz bármit, a rágörcsölés mindent megöl.

De ha nem megy másként, persze tápszeren is felnőnek! Ugyanolyan jó anya leszel attól még! Sőt, lehet, ha belenyugszol, még kiegyensúlyozottabb is.

32. Yulcsy
2012. febr. 15. 20:40

Ez a téma most kicsit érzékenyen érintett :(((

Én is szinte mindent kipróbáltam, de mégse lett több tej,tápszer lett a vége.

Sörből(alk.mentes) napi 1 liter-semmi hatás

Szoptatós teák,több fajtát kipróbálva semmi

Folyadék napi 3-4 liter semmi

Csoda tabletta,semmi

Homeopátia-semmi

Pihenés semmi

Óránkénti cicire tevés semmi

Plusz fejés-semmi

Én is mindig úgy jártam,hogy délutánra,estére semmi nem volt.Már rettegtem az esti fürdetéstől,mert tudtam,hogy szopi következne de nagyon sokszor már 1 csepp sem volt. (volt,hogy fejtem és fejtem hosszú perceken keresztül és 1 csepp jött le.Hát borzasztóan el voltam keseredve)

Én sem éreztem soha a tejbelövellést.

Kislányom 3 hónapos volt mikor feladtam a szoptatást.Nem bírtam tovább.Amíg tudtam addig fejtem(mert pótlás után nem kellett a cici..)


Tudod mit,tápszeren is felnőnek a babák.Tegyél meg mindent,hogy nyugodt legyen a lelkiismereted és szeresd a babádat.Ez a legfontosabb!!

Jó egészséget,kitartást!!

2012. febr. 15. 18:58

Minden szoptatás előtt és után masszírozd át a melleidet és ha tudsz reggel és este zuhanyozás közben amilyen meleg vízben csak tudsz akkor is masszírozd át megint a melleidet.

Nekem ez is segített.

2012. febr. 15. 18:38
hát estére szinte semmi nem lett
29. zsu033
2012. febr. 15. 15:23
Szerintem ne adj neki tápszert, egyáltalán. Ha pedig sír, tedd vissza mellre. Nekem annyi tejem van, hogy levszem a gyereket mellről, és még akkor is spriccel belőle a tej. Én a kórházban szinte óránként, kétóránként szoptattam. ha kéri, még most is adok neki 2óránként, bár most, hogy 4 hónapos, már 4-5 órát is kibírja simán.
28. homern (válaszként erre: 18. - 342bae44d8)
2012. febr. 15. 14:24
Pl én is :) nem is az a fontos hogy végig egyen amíg rajta van,az is serkenti a tejtermelést ha csak cumizik rajta.ha éhes szerintem ki fogja szívni magának.ha abbahagyja és utána rögtön jön a tápszer...okosak a picik,nemsokára már lehet meg sem próbál cicizni,csak követeli majd az üveget.ismerős így járt,amint meglátta a cicit a gyerek éktelen üvöltésbe kezdett és feszítette magát,az üveg láttán meg rögtön cuppogni kezdett (2 hónapos volt ekkor azt hiszem)
2012. febr. 15. 13:24
a déli szopihoz nem kapott tsz-t és nyugodtan alszikremélem a következő is összejön tsz nélkül
2012. febr. 15. 13:24

Szia

Ajánlani tudom a Mecsek Szoptatós teát.

Figyeld meg van-e olyan főtt étel, amitől több a tejed. Már fél éves múlt, amikor mertem enni füstölt sonkát. Hát ne tudd meg, dupla tejem volt tőle. A barátnőmnek a húslevestől.

25. irgum-burgum (válaszként erre: 18. - 342bae44d8)
2012. febr. 15. 11:22

Szia!

Mind a 2 gyerekemnél igény szerint szoptattam.

Kb.1-2 óránként szoptak.

Első gyerekemnél minden szopi után fejtem.Egy kis idő után annyi tejem lett,hogy nem győztem lefagyasztani,mert sok volt neki.

Most a másodiknál már nem fejtem,mert nem akartam tejcsárda lenni,de most 1 éves és még mindig 1-2 óránként szopik.

Ha megpróbálnád minél többet fejni is,akkor több tejed lenne.Amit lefejsz azt is odaadhatod neki.

Szoptatós teákban nem hiszek,a lényeg a sok folyadék fogyasztás,lehet sima víz is.

24. egypt (válaszként erre: 22. - 342bae44d8)
2012. febr. 15. 11:09
Ha sírni kezd, rögtön tedd mellre függetlenül attól, mennyi idő telt el. Ha csak 10 perc, akkor 10 perc.
2012. febr. 15. 10:52

privibe nem ment át:


Kedves egypt!

Kérlek írj pár biztató szózt, hogy neked a gyakrabb szoptatástól, hogy lett több tej, mert én folyton azt érezetm hogy csak keveysebb kevesebb amikor "eldugtuk" a cüveget, mert egész nap sírt mert éhes volt, alig aludt sose lakott jól. lehet ha egy lakatlan sziogeten lennék ahol nem lenne tápszer akkor működne a dolog? de hány napig próbáljam? és ezzel nem kínozom a gyereket? mert miondig megsajnáltam hogy sírt. pedig olyan jó lenne csak szoptatni és nem gondolkodni olyan dolgokon, hogy ha jövő héten menni kell csípőszűrésre mibe vigyek neki kaját hogy meleg legyen.....légyszi ha van időd írj köszönöm

22. 342bae44d8 (válaszként erre: 21. - Egypt)
2012. febr. 15. 10:45

01.13án születet 3550 g-al, 1 hónaposan 5120 g. tehát tápláló a tejem, csak ml-ben kevés ezért akarnám fokozni

megpróbálom még hogy gyakrabban etetem, csak aza baj, hogy nem lakik jól egy szoptatás alatt, nyűglődik, sír, 1-1,5 órát bír ki ( levegőzés elnyomja jobban ) utána szopi és a folyamat csak rosszabb lesz mert 1.5 óra múlva még kevesebbet eszik, továbbra is éhes stb, ebből az ördögi körből nem tudok kiszabadulni és állandóan bepótolok, mert megsajnálom

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook