Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás - leszokás, de hogyan? fórum

Szoptatás - leszokás, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
32. Tandi25 (válaszként erre: 30. - Marilyn21)
2012. okt. 19. 14:28

hát az biztos nehéz lesz akkor. :( Ezek szerint a kislányodra nem hatott negatívan a terhességed miatti más tejíz.


És van ötleted hogy fogj hozzá?

31. Tandi25 (válaszként erre: 27. - Tbt0801)
2012. okt. 19. 14:25

hát et tök klasszul és szépen összefoglaltad!!!

Gratulálok Neked, h ilyen ügyes voltál. Én is így tervezem, h szépen elmagyarázom neki.

És amikor felkelt éjjel, h altattad vissza cici nélkül?

2012. okt. 4. 10:46

Sziasztok!

Az én kislányom most 17 hónapos,de nehezen megy a leszoktatás.Azt már elértük,hogy este nem kéri a cicit,mert kakaót kap helyette,de nappal nem igen akar elaludni nélküle.Pedig sajnos valahogy muszáj lesz neki leszoknia mert decemberben jön a kistesó és ő fogja uralni a cicit :) Két gyerkőcöt pedig nem akarok egyszerre szoptatni :(

29. a fodrász (válaszként erre: 28. - Sorlyke)
2012. okt. 3. 22:36
Én is a második baba miatt hagytam abba! Sorlyke neked a szoptatás abbahagyása után mikor jött meg? Vagy nem is jött meg csak jött a baba?
2012. okt. 3. 06:34
Sziasztok!Én a nagy fiamat 3éves koráig szoptattam mikor oviba ment elötte szokott le ö nagyon durva volt mindent be vetettem hogy le szokjon de semmi!Aztán egyszer csak baba hagyta....most 17 honapos kislányomat én szoktattam le nagyon akartunk egy kistesot december ota probálkoztunk reménytelenül mivel nem volt se menstruáciom se peteérés amikor a lányom 11 honapos volt estére adtam neki üvegböl tejet de csak este nappal meg délután cicizhetett tovább aztán augusztusban el mentünka védönöhöz mondta vagy le szoktatom ugy hogy oké mátol nincs cici vagy ugy járok mint a fiamal....mivel már 17 honapos volt a lányom igy akkor aznap már nem adtam neki el tereltem a ciciröl pedig csak azzal volt hajlando el aludni...aztán teltek a hetek és el voltunk szopi nélkül most szept 24dikén pozit teszteltem igy nem bánnom ki maradt már a szopink:)
2012. okt. 2. 14:30

Szia!

Én 10 hónapos korától próbáltam a fiamat az éjszakai szopiról leszoktatni, többször próbálkoztunk. A gond a kitartásommal, és a határozottságommal volt. Mindig megsajnáltam, s megkapta a cicit.

14 hónapos volt, mikor kiderült cisztáim vannak, gyógyszert kell szednem, s őt nem szoptathatom. Kaptam 3 hónap "haladékot" az elválasztással. Nekünk sikerült 3 hét alatt megoldani. Végül is 15 hónapos korára szokott le, úgy hogy mindig megbeszéltük, hogy ez az utolsó reggeli szopi, mert Te már nagyfiú vagy stb. Eddig nem aludta át az éjszakákat, mindig felkelt cicizni. A leválasztás után a vízért már nem volt érdemes felkelni, s így kb. 16 hónapos korától végigalussza az éjszakákat. Így én is tudtam egy kicsit többet pihenni mellette.

Szerintem a lényeg, hogy az édesanya agyban döntse el a dolgokat, s az elhatározásához legyen hű mindvégig, csak akkor sikerülhet igazán jól a dolog.

2012. okt. 2. 09:25

Nekem múlthét szerdán sikerült abbahagynom a szoptatást! Kisfiam 1 éves,és azért döntöttem így,mert meguntam a több mint fél éves tej,tojás mentes diétát,amit az allergiája miatt csináltunk! És még fél évig kellene csinálni! Már 1 hónapja folyamatosan csökkentettem,tápszerrel kínáltam helyette! Leredukáltuk a hajnali szopira! aztán azt is tápszerrel helyettesítettem! Semmi gond nem volt!

Néha még keresi,de el lehet terelni a figyelmét! Amúgy meg ne törődj a károgókkal az ősanyucikkal

A te döntésed! sok sikert és kitartást!

25. Tandi25 (válaszként erre: 17. - Liviaa)
2012. szept. 30. 13:48
az enyém is cicifüggő, de sajnos máshogy nem lehet, csak határozottan, következetesen és sírósan. :( Nálunk segített a figyelemelterelés ilyenkor. Persze csodák azért nincsenek. :)
24. Tandi25 (válaszként erre: 19. - 5239d91094)
2012. szept. 30. 13:47

az én lányom 21 hós, ő még nappal 2x kap (alváshoz, délben és este), meg éjjel mikor felkel (1x-2x, rossz éjjelen 3x vagy 4x). Én év elejétől visszamegyek dolgozni, úgyh nekem is le kell választanom. Nálunk az jön be, ha elterelem a figyelmét, mint Náaltok. Sokat voltunk házon kívül, így tudtam neki csökkenteni a mennyiséget. A lányomnak sem azért kell, mert éhes, hanem, mert ezzel alszik és mert megnyugtatja. Én a délivel szándékozom kezdeni, aztán az éjjelivel (nna, ez kemény menet lesz!), és utolsónak az estivel. A délinél azt találtam ki, h kézben egy kis tutujgatás, utána megy a kiságyába és ott maradok, míg el nem alszik (gyanítom ez az első napokban lesz vagy 1 óra). Van már egy aranyos kutyusos matricám, és majd levehet egyet minden nap, amikor szépen elalszik. Ezt majd előtte elmagyarázom neki. Tudom, h így is nehéz lesz, de muszáj.

Most átmeneteileg férjem szüleinél lakunk (újítjuk a saját házunkat), de hamarosan beköltözünk a mienkbe (remélem). Decembertől tervezem a leválasztás, a saját házunkba, addig próbálok rá lélekben felkészülni. Mindkettőnknek nehéz lesz. :(

23. egypt (válaszként erre: 20. - 5239d91094)
2012. szept. 28. 14:01

Nálunk egyszerű volt, mert csak az elején volt igény szerinti szoptatás, míg nagyon pici volt, aztán ahogy az alvás rendeződött, beálltunk a 3-4 óránkénti etetésre. Mindig csak etetéskor szopizhatott, tehát pl. vigasztalásnak soha. Aztán 6 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást, és mikor már megevett egy étkezésnyi szilárd kaját, akkor egy szopit elhagytunk, majd később még egyet, végül maradt az esti-reggeli. Utána meg már leírtam, hogy előbb az estit hagytuk el, aztán a reggelit is.

Így nagyon nehéz lesz neked biztos, hogy Adem napközben is még bármikor szopizhat, ha le akarod szoktatni, muszáj lesz egy kicsit keménynek lenni vele. Esetleg ki lehetne próbálni, hogy 3-4 napra egymásután olyan programot szervezel, hogy csak alvásidőben legyetek otthon (babatorna, játszótér, vásárlás, akármi), így napközben nem szopizna pár napig, és talán utána könnyebben elfogadná, hogy nappal már nincs. És ha ez sikerül, utána már lehetne lassan az estit vagy reggelit is elhagyni.

22. Dinkaanyu (válaszként erre: 17. - Liviaa)
2012. szept. 28. 08:37
Erre írtam azt, hogy keménynek, és következetesnek kell lenni.Nem kell egyből az összesről leszoktatni, elég csak a nappaliról.Majd ha az már meg van és hozzászokott lehet az éjszakairól, de ha rászántad magad végig kell csinálni, ha a gyerek sír akkor is.Nekem is sírt.
21. 5239d91094 (válaszként erre: 20. - 5239d91094)
2012. szept. 28. 00:39
sajnos NEM elégîti ki
20. 5239d91094 (válaszként erre: 18. - Egypt)
2012. szept. 28. 00:38

Szia Egypt! :))

Ademet sajnos elègìti ki, hogy ehet- ihat egész nap, neki cici kell... Igen, csak a megszokàs.

Adtam màr neki alvàs elött is habos mèzes tejet, de utàni kèri a szopit is. Nem egyszerû a gyerek...:)

2012. szept. 28. 00:33

Szia!

Az èn kisfiam 22 hònapos, ès mèg mindig szopizik, non- stop. Szerencsère csak itthon kèri, ha nem adok, oltàri hisztit rendez. Màr pròbàltam leszoktatni, egy- kèt napig nappal mèg ment is, de èjjel sajnos màr nem.

Tudom, hogy csak egy lehetôsèg van, ha sìrni hagyom, de megszakad èrte a szìvem, ezèrt eddig minden prôbálkozàs kudarcba fulladt.

18. egypt (válaszként erre: 17. - Liviaa)
2012. szept. 27. 22:32
Én először a nappalit nem engedném. Nincs is szüksége rá, hiszen gyakorlatilag bármit ehet-ihat már. Nappal az sem olyan gáz, ha hisztizik, éjszaka sokkal kellemetlenebb a dolog.
17. Liviaa
2012. szept. 27. 21:33
Az a probléma nálunk, hogy nagyon cici fuggo.. Naponta többször kéri, éjjel is többször, hisztizik, nagyon sír ha nem kapja meg, és nemsokára kezdődik a bolcsi, nem tudom, hogyan kezdjem el.. Mindig ő nyer..
2012. szept. 27. 10:25
nálam a nagyobbik fiam 1 éves korára teljesen leszokott a cicizésről,az ő döntése volt egyszerüen nem akart szopni.a második már 3 éves és még mindig szopik,nekem már egy kicsit a terhemre van,de eddig még nem sikerölt leválasztani
15. egypt (válaszként erre: 13. - Ágica...)
2012. szept. 27. 09:50
Az ilyeneket egyszerűen nem értem... Akkor már sokkal jobb, ha simán nem engedi szopizni, de számomra elképzelhetetlen, hogy valaki hagyja, hogy a gyerek bekapja a cicit, aztán szerencsétlen megérzi a mustárt, majonézt, csípőspaprikát...:S
2012. szept. 27. 09:17
Nálunk vhogy adta magát a dolog. 8 hósan még 5x szopizott egy nap és éjjel is 1x. Aztán ahogy egyre több ételt evett, a főétkezések után már csak 1-2 kortyot kért. Egyszer kipróbáltam, hogy nem adom oda neki ebéd után, és nem volt semmi hiszti. Így fokozatosan leépítettük 10 hónapos koráig napi 2+1 éjszakaira a szopit. Majd, mivel meguntam az éjszakai kelést, azt a taktikát választottam, hogy nem szopiztattam, csak megölelgettem vagy a hátát simogattam, ha éjszaka sírt. Kb 1 hét alatt leszokott az éjszakai kelésről. Következőnek 11 hónaposan elhagytuk a reggeli szopit is, egyszerűen, mikor felébredt, tisztába tettem, felöltöztettem, levittem a konyhába és adtam neki reggelit: kis gyümölcs, krémtúró, ilyesmit. Nem tiltakozott. 1 évesen az esti szopi is már csak "lelki táplálék" volt, többet harapott, mint ahányat kortyolt, úgyhogy elegem lett. Elkezdtem megszoktatni vele a kakaót. Ízlett neki. 2 hét alatt eljutottunk odáig, hogy 150 ml-t is megivott belőle egy huzamban. Akkor próbáltam meg, hogy lefekvéshez vittük a cumisüvegben a kakaót és azt adtam neki oda cici helyett. Soha többet nem kereste a cicit. Egyszer sem húzogatta a pólómat, nem matatott alatta. 1-2x még kellett fejnem, de csak annyit fejtem le, hogy ne feszítsen annyira, aztán szépen elapadt a tej, ráadásul úgy, hogy nem is lett nagyon palacsinta a cici:) Most 15 hónapos a kiscsajszi, a kakaózás még most is megvan, de már egy teljes 2,5 dl-es üvegnyit megiszik és néha a pizsijét is leönti vele:)
2012. szept. 27. 08:28
Egy ismerősöm mustárral kente be a cicijét...azóta nem eszi a kislány a mustárt...már 7 éves.
12. honeywald (válaszként erre: 11. - Liviaa)
2012. szept. 27. 03:48

Ezzel az információval is kezdhetted volna, így teljesen más lenne némelyek hozzáállása...

nem vagyok ebben tapasztalt, még nem szültem, de nagyon drukkolok neked!

11. Liviaa
2012. szept. 27. 00:59
Sajnos muszáj, bölcsődébe megyunk, vissza kell mennem dolgozni, és így nem veszik be
2012. szept. 26. 22:49
A hozzátáplálással egyre kevésbé kérte napközben, mert a kaja eltelítette.Erre mondjuk törekedtem is.Ez volt kb 9-10 hónaposan.Így napközben le is álltunk vele, maradt az esti,éjszakai.Arról 19 hónapos korában szoktattam le,mert már csak megszokásból volt, szinte nem is szívta, és már nekem is megcsappant.Egyik este már nem adtam, hiába sírt.Határozottan, keményen, következetesen.Másnap, csak pici nyafi volt azóta nem is kéri, csak ha meglátja néha akkor odajön, és megsimogatja.Most 21 hónapos.
9. egypt (válaszként erre: 6. - Kiscicalany)
2012. szept. 26. 22:24
Arra értettem, hogy fokhagymával bekenni. Jó, hogy nem csípős paprikával... Nem a leszoktatással van bajom, hanem a módjával.
2012. szept. 26. 22:24

Az én kisfiamat 23 három hónaposan választottam le!

Szopi közben már karmolt harapott,nagyon kellemetlen volt,az is mikor a bevásárló központban,vagy a buszon próbálta le rángatni rólam a felsőt,Igy leválasztottam!

Nem volt egyszerű,hol engedtem neki,hol nem ezzel sikerült is jól összezavarnom szegényt,nem értette amit egyszer lehet,máskor miért nem?

Aztán rá jöttem,hogy következetesnek kell maradni akármennyire is kéri,a nem az legyen em,és így egy két hét aladt elfogadta,hogy nincs több szopi,csak este kis összebújás de azért úgy próba szerencse,úgy egy hónapig még naponta egyszer bepróbálkozott hátha,de már nem esett kétségbe,tudomásul vette,hogy nem lehet!

Még így 5 hónap elteltével is így alszik el,kezével a felsőm alatt matatva!

7. egypt (válaszként erre: 1. - Liviaa)
2012. szept. 26. 22:23

Szerintem semmiképp se erőltesd, ne húzz határt, hogy márpedig mától már nincs szopi... Próbálkozz, de hagyd, hogy a saját tempójában szokjon le.

Én úgy terveztem, max. másfél hónapos koráig hagyom a lányom szopizni, de úgy láttam, annyira igényli, hogy hagytam még tovább. Persze csak reggel és este volt már ekkor szopi. Aztán fokozatosan elhagytam az éjszakait, ha nem kérte, nem szoptattam. Lefekvés előtt junior italt kapott, így nem is igényelte annyira. Mikor beállt már arra, hogy csak reggel van szopi, egy idő után reggel is elkezdtük elhagyni, pl. ha korábban kellett kelni valami miatt, mert mentünk valahová, és nem volt ideje szopizni... Aztán úgy láttam, már csak megszokás nála, hogy félálomban cicizik reggel, ezért mikor elkezdte felhúzogatni a pólómat, nem engedtem, ő meg nem is harcolt érte, hanem simán elfogadta, és végül 22 hónapos korára teljesen és zökkenőmentesen befejeztük a szopizást.

6. kiscicalany (válaszként erre: 5. - Egypt)
2012. szept. 26. 22:18
Hát nézd, ő így döntött, megvan az oka is rá, és sokáig szoptatott, 19 hónapig, ez nagyon szép idő!
5. egypt (válaszként erre: 4. - Kiscicalany)
2012. szept. 26. 22:17
Bocsánat, de ez nagyon brutális...:S Szerencsétlen pici...:(
4. kiscicalany (válaszként erre: 1. - Liviaa)
2012. szept. 26. 22:07

Egyik klubtársunk is most szoktatja épp le a kislányát, ő fokhagymával kente be a mellbimbót, és azt is mondta, hogy bibis. Kell fejnie, de egyre kevesebbet, és borogatja is, nem túl kellemes, ez tuti.

Sok sikert hozzá, én még kitartok, 19 hónapja:)

3. andi6020 (válaszként erre: 2. - Noozimanoo)
2012. szept. 26. 21:51

Mert így döntött.

Így is szép hosszú ideig szoptatott.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook