Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szoptatás alatt fogyózhatok? Ha igen, hogyan? Kb.20kiló súlyfeleslegem van! fórum

Szoptatás alatt fogyózhatok? Ha igen, hogyan? Kb.20kiló súlyfeleslegem van! (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. dec. 5. 14:45
Kedves fiatalok! Ha elfogadjátok a tanácsomat,javatokra válik! Én a fogyózást a Ti helyetekben csak rendszeres mozgással próbálnám meg,mert egyrészt a szoptatás miatt kellenek a tápanyagok,mésrészt viszont gondoljatok arra is,hogy a később kialakuló csontritkulási folyamat is irható a fogyókúra számlájára!Akkor aztán lehet kapkodni,mert az a folyamat a kor előrehaladtával,egyre rosszabb lesz.Az esti kocogás viszont többféle szempontból is az egészséget szolgálja.Rajta hát!
47. vicky_
2008. ápr. 15. 06:57
Én a második gyerkőcnél kb. 20 kilót híztam és kb. egy és negyed évig szoptattam, de egy deka nem távozott el rólam magától. Papayás kombuchát kezdtem inni, és szép lassan, kb. 1 év alatt ment le a fölösleg. A kombucha amúgy is egészséges, ártani nem tudsz vele. A kombucha tablettát viszont nem lehet szedni szoptatás alatt, mert az más dolgokat is tartalmaz.
2008. ápr. 15. 06:45
Nekem is ennyi súlyfölöslegem volt amikor megszültem a fiamat,de 1-2 hónap alatt vissza fogytam az eredeti súlyomra.Ja és nem fogyóztam!
2008. ápr. 15. 01:55

Ha lehet szoptatás alatt ne fogyozz.

Inkább figyelj oda arra, mit eszel és mennyit, és mozogj mást, mint a megszokott mozgásod.

Legyen az több séta vagy egy kis futás, de otthon is tornázhatsz annyi tornakazi van, de te is találhatsz ki feladatokat akár babáddal együtt. Csináld azt, ami jól esik amitől jobban érzed magad.

2008. ápr. 12. 17:18

Az én törpöm 6és fél hónapos,csak délben kanalazik csak,a többi kizárólag szopcsi.

Egy hónapja nem eszem kenyeret,krumplit,rizst,cukros és lisztes dolgokat.Igyekszem sokat inni,meg néha tornázom.A pici észre sem vett semmit.Tejtermelésem se változott.Szerintem se dobd sutba magad,ha úgy érzed eljött a fogyás ideje,hát csináld!

A fogyás utáni "vágyat" csak az érzi,akinek szüksége van rá.Nyilván normális kereteken belül teszi az, aki més szoptat is...

43. sodrak
2008. ápr. 11. 15:12
Szerintem várj egy kicsit, mert lehet, hogy a baba kieszi belőled a kilókat. Volt olyan ismerősöm, aki nagyon lefogyott. Ha nagyon sok a tejed, ugrálni úgysem tudsz. Esetleg enyhe torna.Talán az úszás is. Ha az ember nem ereszti el magát, mint én néha esténként, akkor adható le pár kiló. Diétaként nekem eddig nagyon bevált, csak akkor ettem, ha éhes voltam. Este pedig joghurtot. Szerintem egyél sok zöldségfélét, főzeléket, de ne rántásosat(habarás, vagy keményítő).
2008. ápr. 11. 02:16

Én ezeket a "most a baba a legfontosabb" kijelentéseket nem igazán értem. Már miért kéne az én igényeimet sutba vágni? Én is fogyni szeretnék szoptatás alatt- ettől még nem vagyok rossz anya! Nem tudom tétlenül nézni, ahogy a szoptatás mellett szép lassan mennek fel a kilók!

Persze a babának senki nem akar ártani, ezért a koplalás kizárva.

Tornában és mellé valami diétás étrendben gondolkodok, ha vki tud vmilyen mozgásformát ajánlani, megköszönném.

2008. márc. 7. 19:01

Hát én nem ajánlom. Diéta, sport, mozgás az mehet, persze az se észnélkül. A fogyókúra kezdődjön a szoptatás befejezése után, de azért ne állítsd le a bébit. Én az egyik fiamat másfél éves koráig a másikat két éves koráig szoptattam, mert ők akarták. A fogyit most kezdem.

Különben meg a fogyókúra alatt felszabadult károsanyagok nem csak vizelettel távoznak a szervezetből, hanem sajnos a tejcsibe is belemennek, amit a baba megiszik. Gondolom nem akarsz neki rosszat...

Legyél egy kis türelemmel mind a kettőtökhöz

2008. jan. 11. 14:08
Én szoptatás alatt a Norbi Update-et csináltam, ez nem korlátozza a kalóriabevitelt, tehát nem kell éhezni, megehetsz annyit, amennyi fedezi a szoptatás plusz energiaigényét. Szerintem teljesen felesleges ekkor már édességekkel, gyümölcslevekkel (a 100%-os is csupa cukor), zsíros ételekkel tovább hízlalni magunkat. Az Update semmilyen egészséges és tápláló ételt nem tilt: ehetsz húst, tojást, zöldséget, gyümölcsöt, gabonát, és nem nehéz betartani. Nem tudom, szedsz-e terhességi vitamint (sokan ajánlják ezek szedését a szoptatás alatt is), de ezek is hízlalnak (a B6 és B12 étvágyfokozó). A barátnőm 10 kg-t fogyott, ahogy abbahagyta, pedig semmi mást nem csinált.
39. tafonta (válaszként erre: 26. - Mothertiger)
2008. jan. 11. 11:58

Nem értem, miért kellett elválasztani a babát a rota-vírusos betegség miatt?????

Kislányom 11 hónapos volt mikor elkapta és kórházba is kerültünk. Ő akkor még reggel és este szopizott és az égvilágon senki nem mondta, hogy ne tegye, pedig nagyon magas láza volt és hányt is, sőt egy nappal később már én is beteg voltam és mindeközben 5 hetes terhes!

2007. okt. 9. 17:13
necsináld mert a tejjel beszivja a gyermek és azt öis meg isza
37. kata79
2007. júl. 4. 19:58
Én úgy gondolom, hogy a szoptatás alatt ne diétával, hanem mozgással fogyj!Nekem jót tett, hogy sokat sétáltam, valamint a Norbi zsírégetős videoját végig csináltam esténként(Fitness kick-box Norbival), és így tudtam szoptatni, majd néhány hét elteltével belefogytam a terhesség előtti ruháimba..
2007. máj. 31. 14:03
Szerintem ne, várj amíg nem szoptatsz.
2007. ápr. 27. 15:39

Minden szoptatás kb 500 kcal elégetésével jár (mármint a tej termelése).

Ezt napi 6x teszed + még kb 4x fejsz is =10x500 kcal. Tudsz ennél jobb fogyókúrás módszert?

Egyél minnél több fehérjét, és csak a babád egészségére gondolj.

Én 50 kg-mal lettem terhes, szülés után 72 voltam. 1 éves koráig szoptatam a gyermekem. De már 1/2 év múlva 48 kg voltam.

Na, azóta nem kellett vona meghíznom.

Szerintem legjobb fogyókúra, ha szoptatod a babádat. -De ilyen indokkal senki ne válaljon babát!

34. aebal
2007. ápr. 27. 14:38
ne tedd, majd utána
33. win (válaszként erre: 31. - Mothertiger)
2007. ápr. 8. 07:56

Csak azt tudom mondani, amit a fiam étvágyára mondtak: nem piskóta!

A vígasztalódás helyes és egyben -az eredményt tekintve- nagyon hasznos is! Jó fogyást és majdan edzést! Feltétlenül számolj be a végeredményről!:))))

32. DODICA (válaszként erre: 30. - Win)
2007. ápr. 7. 15:08

Hú, ez rám is nagyon igaz. Amennyit tudok lelkizni....:)))

De mit tehetnék? Nőből vagyok...

2007. ápr. 7. 10:55

Vígasztalódok azzal, hogy azóta már legalább 10-en mondták, hogy rengeteget fogytam! Az elkerekedő szemek, meg az utána jövő csodálkozó elismerés hihetetlenül jó hatással van a kis lelkemre!:DDD

Már csak a bőrömmel kellene valamit kezdeni, mert undorító. Tiszta löttyedt, meg száraz.:/

Tornázni, illetve keményen edzeni is jó lenne, de azt majd csak akkor, ha hazaköltöztünk innen.:)


Az étvágyáról meg annyit még, hogy a mai reggelije majdnem két szelet kenyér volt, meg két tükörtojás, és evett hozzá még túróvarázst is, aztán befejezte az evést egy kis pohár teával.:))))

Napi 3-4 banánt megeszik, ordít érte, pedig régen utálta.

30. win (válaszként erre: 29. - Mothertiger)
2007. ápr. 7. 06:46

Lehet, hogy igazad van, és tök jó, hogy megjött azóta az étvágya! :))

Az is remek, hogy a gyerekek ilyen hamar alkalmazkodnak az új helyzetekhez, csak mi szentimentális anyukák nem tudunk olyan gyorsan napirendre térni a dolgok felett!:))))

2007. ápr. 6. 21:07

Próbálom én is belátni, hogy mindkettőnknek így volt a legjobb.

Amikor beteg volt, azonnal kihányta a tejet, az esti szopcsitól meg hajnalban hasmenése lett. Nem mertem kockáztatni!

De ha hiszitek, ha nem, mióta leszokott, sokkal jobb az étvágya, mint amikor szoptattam! Kb. 2-3szor többet eszik!

Ez vígasztal, de azért még mindig nagyon hiányzik a napi 2-3szori összebújás vele. Miközben ő már túllépett az egészen...


Az orvosok többnyire ahányan vannak, annyifélét mondanak, de itt minden dokinak akit megkérdeztem, egyöntetűen ugyanaz volt a véleménye: több cici nem!!!

Nyilván más egy kisebb babánál a cicistop, mint nálunk, hiszen ő már lassan másfél éves. Neki már nem volt olyan fontos a cici, csak jól érezte magát, ha összebújhatott velem. Véleményük szerint neki már semmi pluszt nem adhatott az anyatej, hiszen már nagyfiú.

De a férfiak nem tudják, hogy mi tudjuk: mi az a plusz a tápértéken kívül, amit még nyújthat a szoptatás...


A MI IGAZI, ANYAI SZERETETÜNKET.


:')

28. win (válaszként erre: 27. - DODICA)
2007. ápr. 6. 08:09

Én is örülök, hogy meggyógyultatok!:))))


Igen, én is már többször hallotta, olvastam, hogy ilyen esetekben az orvos magtiltja a szoptatást. Számomra is érthetetlen! A fiamnak is volt hasmenéses betegsége (kétszer hányt is közben), de én szoptattam. Sőt, ő is egyre inkább azt kérte. Aztán mikor meggyógyult, lassanként egyre többet evett, és újra visszaállt a napi 3szori szopásra.

27. DODICA (válaszként erre: 26. - Mothertiger)
2007. ápr. 5. 22:22

:((((((((((


Amúgy nem értem, miért tiltják el ilyenkor a cicitől? És, ha kijön az anyatej belőle, akkor mi van? Kijön a többi is, nem?

Csak azért furcsállom, mert anno nekünk is mondta ezt doki, de nem hallgattam rá. Képtelen voltam elvenni a cicit. Igaz, egy-két napig kijött belőle, aztán már láthatóan emésztett meg belőle valamicskét... Viszont olyan nyűgös volt, csak az kellett neki. Végül nagyon nem bántam meg, mert jóformán annak köszönhette, hogy nem száradt ki (semmi mást nem fogadott el, vizet se, akkor volt kb. 9 hónapos).


Na mindegy, nálunk így volt...

Örülök, ha rendben vagytok!

2007. ápr. 5. 21:48

Igen, hála Istennek, jól van Babuci. Rajtam három nap alatt végigment a betegség, de szegény két hétig szenvedett a rotavírus okozta hányás-hasmenés tüneteitől... Ezért kellett elválasztanom. Döbbenetes volt látni, ahogy szinte azonnal kijött belőle minden, amit megevett/ivott. Sajnos az anyatejjel is így járt. Ezért parancsolták meg a kórházban, hogy tilos ciciztetni.

Higgyétek el, borzasztóan megviselt... Folyton sírtam, akárkivel, akármiről folyt beszélgetés. Azóta, mióta a kórházban voltunk, olyan bújós lett.

Nagyon sajnálom, hogy így ért véget a cicizés...

Vagy a "kiki", ahogy ő mondja...:')

25. win (válaszként erre: 23. - Mothertiger)
2007. ápr. 5. 06:51

Ez nagyon aranyos!:)))

Azért ne szomorkodj! Bár biztosan nagyon rossz volt így hirtelen elválasztani, sokáig szoptattad, és ez biztosan számítani fog pszichésen és egészségileg is. Remélem teljesen meggyógyultatok!

24. birogaby (válaszként erre: 23. - Mothertiger)
2007. ápr. 4. 22:12
Sajnálom,ami veletek tortént!8 honapos a kislanyom,meg mindig szopizik,es remélem még fog is egy darabig.Annak ellenére,hogy nehezen indult a szoptatás az elso hónapban,annyira fájt,hogy csillagokat láttam,de szerencsére megoldódott,most nem is érze,csak orulok,hogy hozzám bújik.Nkem is volt 12 kg.plussz,6 honapig semmi nem ment le,akkor vegig csináltam egy káposztaleves kurat.Féltem belevágni,de azzal a gondolattal kezdtem,ha valami változást látok tejtermelodés terén ,abbahagyom.De nem tortent semmi,azóta is van tej boven.
2007. ápr. 4. 20:59

Számomra megoldódott a dolog, mert el kellett választanom a gyereket. Nem így akartam megoldani a dolgot, mert ki akartam várni, hogy mikor szokik le magától, de sajnos beteg lett és szigorú orvosi utasításra be kellett hogy szüntessem. Iszonyúan szenvedtünk mind a ketten...

Négy kilót fogytam azóta, most kb. 73 vagyok. Örülök ennek, de inkább maradtam volna molett még egy darabig...

Tegnap vissza akartam adni neki a cicit, de már nem tudja, mit kell tennie. Csak puszit adott rá.:)

2007. ápr. 4. 12:53
Szerintem ,nézd a kisbabád ,most ö a fontos ,és ne fogyozzál,hisz minden vitaminra szüksége van ,és te ha már teheted add meg neki ,és számodra ,még lessz elég idö fogyozni ,mikor már nem szopizik a kisbabád.
21. mongi
2007. ápr. 3. 22:48

Még véletlenül se fogyókúrázzál!!!!

Én is 16 kgot szedtem fel a terhesség alatt,de az mind egy szálig lement a szoptatással.10 hónapig szoptattam,az első 3-4 hónapban nagyon lassan mentek le a kilók,de utána felgyorsultak az események.

20. mothertiger (válaszként erre: 19. - Füvesangyal)
2007. febr. 26. 18:40

Azmiaz?:)

Hol lehet kapni és mennyibe kerül? Pontosan mi ez?

2007. febr. 26. 09:37

Búzafűlével fogyozz!!!

A legjobb amit tehetsz magatokért!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook