Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor és hogyan hagyjuk abba a szoptatást? fórum

Mikor és hogyan hagyjuk abba a szoptatást? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
91. Tevecca (válaszként erre: 90. - Bcicus)
2011. jún. 28. 07:24
Kizárólag szoptatod? Mert ez a titka a dolgoknak. Ha nem adsz vizet, csak és kizárólag anyatejet, akkor tényleg megfelelően fog hízni. Igény szerint kell mellre tenni, mondom az 5 hós lányom van hogy óránként iszogat kb 5-10 percet. Szóval az nem a rendes kajázás csak iszi. És akkor kb 10-12x egy nap...De honnan tudod mennyit eszik? Méred? Na egy uccsó megjegyzés. Anyatejnél mindegy kb a mennyit. Ugyanis te lehet kevésnek látod, de olyan zsíros a tejed hogy neki az is bőven elég
90. Bcicus (válaszként erre: 89. - Tevecca)
2011. jún. 27. 20:28
Én hagynám de naponta csak 4szer max 5ször eszik 80-90et nagy ritkán 100at, de van, hogysak 50et. Ma pl még csak 3szor evett.
89. Tevecca (válaszként erre: 86. - Bcicus)
2011. jún. 27. 19:36
Nekem is azt mondták a 40 deka hízás nem elég havonta, 3450-el született, erre 5 hósan és 1 hetesen megduplázta a súlyát...na ennyit a nem eszik megfelelően. Ha nem hízik, hagyd h kiszopja a hátsó tejet
88. Bcicus (válaszként erre: 87. - Norchy)
2011. jún. 27. 12:18
Nem ezért hagyom abba a szoptatást majd féléves korában, de az még sokára lesz. SB nem hízik sajna szinte semmit sem. Még csak 8 hetes, még egy darabig szeretném szoptatni azért, csak fél éves kora után nem fogom már.
87. Norchy (válaszként erre: 86. - Bcicus)
2011. jún. 26. 19:17

az, hogy eleget eszik e a papírforma szerint - utólag tudom - hogy nem mérvadó.

amikor a táblázatok szerint 700-750eket kellett volna ennie napi szinten örültem ha a 400 megvolt. ennek ellenére hízott eleget, ami a "táblázatok" szerint megfelelő volt.

Szerintem (!) csak azért ne hagyd abba, mert úgyis keveset eszik. Ez a legjobb neki, és nem utolsó sorban megnyugtatásul is jó neki. Amíg még van tejed, és ő is szeretné enni, addig ha valami baj éri ott akar megvigasztalódni, megnyugodni. Ez persze csak az én véleményem. Ha teheted szerintem 1-1,5 éves koráig szoptasd. Addig még olyan kicsik....

Utána se lesznek azonnal felnőttek, de akkor már jobban kinyílik neki a világ étkezés, játék, kirándulás, beszéd terén, és minden más jobban fogja érdekelni.

Mindezek csak szerintem, úgy teszed, ahogy akarod!

86. Bcicus
2011. jún. 26. 14:13
Nem eszik eleget egyébként mert az előírt 600 helyett alig több mint 300-400at eszik max egy nap, de nem emiatt fogom leválasztani, mert remélem addigra már fog eleget enni, hanem azért mert szerintem így helyes. Hiányozni fog, hogy nem szotatom ez biztos, de így lesz a legjobb mindkettőnknek hosszú távon. A tápszert meg majd meglátjuk, hogy kell vagy nem ez majd akkor kiderül.
85. Tevecca (válaszként erre: 83. - Norchy)
2011. jún. 25. 09:21

Igen, de ez megint egy speciális helyzet. Ő nem azt gondolja hogy nem eszik eleget, csak úgy heppből akarja leválasztani.


Egy időben én is megijedtem, hogy te jó ég, egyfolytában csak cicin lóg, biztos nem elég neki. Aha, utánajártam, csak egy növekedési ugrás volt és csinálta magának a több tejcit :)

84. 2e0264df59 (válaszként erre: 83. - Norchy)
2011. jún. 25. 09:07

szóval igen, a gyerekek feladják a leckét :-)

ember tervez, gyerek végez :-)

83. Norchy
2011. jún. 24. 18:35

az utolsó két hozzászólásra reagálva:

az én lányom se fogadta el a tápszert, többet is próbáltam, mert szerintem nem evett eleget. ennek ellenére hízott eleget, utólag belátom, nem lett volna rá szüksége.

és igen a cumisüveg... nem fogadta el, abból is volt 3 féle, egyik se kellett neki, hiába vizet akartam csak vele itatni, öklendezett tőle, amint a szájához ért. ő végül 10hónapos kora körül egy kulacsból kezdett el inni vizet a nyári melegben.

tehát neki se tápszer se cumisüveg nem kellett, sőt a cumit 4hónaposan nem engedte be a szájába egyik napról a másikra, addig azzal aludt, utána meg sírt, ha a szájába akartam adni - nem cseréltem, nem csináltam vele semmit, még csak nem is egy sterilizálás után dobta el...

82. vikasz (válaszként erre: 75. - Bcicus)
2011. jún. 24. 14:55

Ez nem ilyen egyszerű. Az én lányom pl. sokáig nem volt hajlandó cumisüvegből inni, 10 hónapos kortól használtuk egy kicsit.

Az anyatejnél nincs jobb egy ilyen pici számára. És ingyen van, a tápszer meg elég drága.


A hozzátáplálást meg nem szabad elkapkodni. A kisebbik lányom többször is hányt a túl korán kapott banántól, mire rájöttünk mi a baj.


A gyerek az első!

81. 2e0264df59 (válaszként erre: 79. - Bcicus)
2011. jún. 24. 14:15
az a baj, hogy ennyire azért nem rugalmasak a gyerekek. Ha elfogadja a tápszert (sok baba nem fogadja el) akkor igényli is, nem csak akkor ha mást épp nem evett eleget. A másik, hogy ők pl másból még nem tudnak annyi fehérjét felvenni amennyire szükségük van. Nincs azzal gond, hogy 6 hónap után nem akarod szoptatni, de a tápszer azért csak kellene. Erről még hosszasan lehetne beszélni, de való igaz, hogy mindenki azt ad a gyerekének amit akar.
2011. jún. 23. 20:59
húúú, érdekes egy felfogás...egyáltalán nem értek vele egyet
79. Bcicus (válaszként erre: 78. - Norchy)
2011. jún. 23. 16:19
Csak akkor adok majd tápszert ha éppen nem eszik elég másmilyen kaját, de szerintem nem fog már kelleni.
78. Norchy (válaszként erre: 75. - Bcicus)
2011. jún. 23. 13:50

szerintem ezzel a nagy többség nem ért egyet...

én legalábbis biztos, hogy nem.

korainak tartom 6 hónaposan abbahagyni a szoptatást és helyette inkább a tápszert... ha van tej, minek a mesterséges?

de mindenki maga dönti el...

77. Lili13
2011. jún. 23. 13:19
Hogy ki meddig szoptat es kitol kap tanacsot, az talan egy masik forum temaja.. sot volt is errol eleg sok vita a forumokban es valoszinuleg lesz is.
76. Lili13 (válaszként erre: 73. - 2e0264df59)
2011. jún. 23. 13:18

Szerintem jol csinalod es ne felejtsd el hogy mindenkinek mas mukodik, mas lehet a tejmennyiseg, a gyerek temperamentuma, stb. Ha Te meg a babo jol erzitek magatokat, akkor jo... konnyunek sohasem konnyu.

En akarmennyit szoptattam, minden 3-4 honapban eltomodott egy tejcsatorna es eleg erdekes dolgokat kellett csinalnom, hogy elmuljon:)D

75. Bcicus
2011. jún. 23. 12:05
A hozzátáplálást 3-4 hónaposan simán el lehet ketdeni és 6 hónapos kortól már nincs szüksége anyatejre, néha kap egy kis tászert és kész. Én is így terveztem és a dokim is megerősített a döntésemben. Most 7 hetes.
74. Tevecca (válaszként erre: 70. - 2e0264df59)
2011. jún. 23. 06:59
Jobb lesz ez így, minimum a te lelkednek :)
73. 2e0264df59 (válaszként erre: 72. - Vikasz)
2011. jún. 22. 21:56

remélem...

Hogy mennyi van az talány, mert nem mondhatom, hogy nagyon feszültek volna estére

72. vikasz (válaszként erre: 70. - 2e0264df59)
2011. jún. 22. 21:50
Szerintem is jobb a fokozatosság. A tejtermelődés is csak úgy tud igazodni. Ha annyi tejed van, az neked sem jó, ha hirtelen leálltok a szopizással.
71. vikasz (válaszként erre: 31. - Adali)
2011. jún. 22. 21:48
Szerintem teljesen rendben van, hogy ennyit szopizik. Ezen ne aggódj. A kisfiad igényeit nézd, ne azt, hogy mit mondanak mások. A kicsinek is jobb, ha sokáig kap anyatejet.
2011. jún. 22. 21:40

egész napot szépen kihúztuk, de este mégis adtam neki cicit. Végig gondoltam újra a fokozatosság elvét és arra jutottam, hogy először visszafogunk a mennyiségből (csak elalváshoz gondoltam) és utána állunk le teljesen. Nem akarok annyira kemény lenni és tartok a mellgyulladástól is, bár érdekes módon nem voltak nagyon tele így, hogy kihagytuk a napközbenit.


Szerintetek jól teszem így? Vagy vessünk véget?

69. vikasz (válaszként erre: 8. - Ildiko0914)
2011. jún. 22. 21:39

Nagyon ötletes! Jót nevettem. Kis drága, milyen képet vághatott. :-DD


Sajnos az én lányom még ezt nem értené meg, 16 hós lesz csak. Mondjuk inkább örülnöm kéne, hogy van tejem, hisz a nagyobbikat csak 5 és fél hónapig tudtam szoptatni.

68. vikasz (válaszként erre: 5. - Trinitas)
2011. jún. 22. 21:35
Tényleg megterhelő. Én is észreveszem magamon, és nem csak az éjszakai kelések miatt. Nekem az ízületeim sínylik meg. Most extra kalciumot szedek.
67. vikasz (válaszként erre: 4. - 2e0264df59)
2011. jún. 22. 21:32
Hát nagyon remélem, hogy ennyivel megússzuk. Nagyon akaratos a kicsilány. Mostanában próbálom az éjszakai cicizást nullára csökkenteni, de még nagyon az elején vagyunk.
66. vikasz (válaszként erre: 58. - Bcicus)
2011. jún. 22. 21:31

Ez hülyeség. Fél éves korig csak anyatej, majd szopizás mellett indulhat a hozzátáplálás.

Nem tudom milyen orvos mondott neked ilyet?!

65. Tevecca (válaszként erre: 58. - Bcicus)
2011. jún. 22. 18:05
Akkor válts orvost. Hogy lenne elég? Áttértek tápra, vagy mi? Csak mert szólok hogy a hozzátáplálás lassú dolog, gondolj bele, hogy élné túl almán, meg barackon....először mást nem kaphat, nem etetheted meg pörkölttel, a vitamin és a tápanyag meg kell neki. Habár a te dolgod, de iszonyúan fogtok kínlódni
64. Tevecca (válaszként erre: 60. - 2e0264df59)
2011. jún. 22. 18:04
Majd írd meg mindenképpen!
63. Tevecca (válaszként erre: 56. - Adali)
2011. jún. 22. 18:03
Mondjuk ez 5 éve volt, azóta nem tudom hogyan változott a dolog. A szomszédai. Ki is borult hogy vadidegenek beleszólnak a dolgaiba :S
62. Lili13 (válaszként erre: 53. - Adali)
2011. jún. 22. 16:52

huu mar majdnem 12 eve

Ferjemhez jottem, de o is magyar.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook