Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan fogyhatunk szoptatás alatt? fórum

Hogyan fogyhatunk szoptatás alatt? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. márc. 19. 10:15
sziasztok!2012 december 30.án szültem a lányomat.86 kilóval lettem terhes(kiskönyv szerint),a 9 hónap végére 119.6 ot mutatott a mérleg.nem tartottam semmi féle fogyókúrát,annyi hogy este 6 után már nem ettem,és fehér kenyér helyett barnát fogyasztottam.sütit is ettem(annak nem is tudnék ellenállni)de csak ebéd vagy reggeli után.este nem!most márciusban 91 kiló vagyok kereken.pont most mértem.tehát nem egész 3 hónap alatt lement több mint 28 kiló.igaz még 30 at kéne fogynom,de ez nagyon jó kezdésnek!szóval a szoptatás leolvasztja a kilókat,ezt én is tanusíthatom!
2010. márc. 6. 21:18
Sziasztok!Én 16 hónappal ezelőtt szülttem még mindig szoptatok,de miótta meg szültem a kisfiamat fogytam -25kg és még szeretnék 10kg le adni.Úgy csinálom ,hogy nagyon sok gyümölcsöt eszem és húshoz körettek helyet zöldségeket fogyasztok se tészta se rizs se buri csak zöldség.Sokat biciglizek szoba biciglin napi 40perc.Hát ennyi az én titkom .ÜDv:sok sikert mindenkinek!
45. Kocska (válaszként erre: 41. - G.gaboca)
2010. jan. 14. 00:03

Sziasztok!

Én 2.hete járok aerobikra és úgy tűnik nincs tejem, este semmi. Kezdek megijedni, ugyan 8 hónapos a fiam.

Akartam nyitni fórumot erről, de látom,h. több megközelítésből már írogattak róla. Eddig csak azt tudtam,h. az íze megváltozhat. De babafüggő, mint az is,hogy az én fiam a szoptatós teától üvölt másnap, a káposztalevest meg eszem folyamatosa és észre sem veszi.

Most olvastam csak,h. a mennyisége is megváltozhat, ezt eddig egyáltalán nem tudtam.

Én 75ről indultam 100-al mentem szülni és most 85nél tartok. Úgy örültem,h. végre elindultam mozogni, és ez a hála a lelkesedésemnek :(

2009. nov. 11. 10:27
Itt vagyok még én is. Rám csak felfelé jönnek a kilók :(( De lehet nekem más problémám is van. Nekem már a terhesség előtt is gond volt az inzulinrezitenciámmal aminek lehet oka a hízás. Szóval ennek kell utána járnom.
43. g.gaboca (válaszként erre: 42. - 228bb89282)
2009. nov. 9. 18:11
OK TALÁLKOZUNK A FORUMOMON!!!
2009. nov. 9. 17:52
Én sem értem, hogyan fogyhatnak le egyes anyukák. :( Rám is csak felfelé jönnek a kilók. Ha nem eszek többet, mint szoktam, nincs tejem. Ördögi kör...
2009. nov. 9. 17:45
Üdvözlök minden szoptatós anyukát!!!Van egy nyolc hónapos kisfiam,és most már zavar a súlyfelesleg,de azért még szeretném szoptatni egy pár hónapig.Olyan anyukákkal szeretnék beszélgetni -esetleg együtt megszabadulni a felesleges kilóktól-akik ebben a helyzetben voltak,vagy vannak!!!!
40. baloghany (válaszként erre: 38. - Geridina)
2009. szept. 26. 21:10
URAM ISTEN !!!! De még milyen meggyőző !!:))) Milyen csinos vagy ! Nagyon ügyes vagy ! Na akkor nekem is el kell de nagyon határoznom magam, mert legalább 20 kg-tól meg kell szabadulnom. Az én babám most 5 és fél hós, tehát gyűjtöm az erőt. Az update már egyszer bejött, tehát akkor most miért ne ! Köszi !!
2009. szept. 22. 12:44

Sajnos nem figyeltem, annyi a forum...

nagyon ügyes vagy! Akkor ilyesmitol nem kell félni, hogy a tàvozo toxinok a tejbe mennek stb, stb, mert mindenki azt mondja, hogy szoptatàs alatt felejtsem el a fogyast...

legyalàbb ne hiztam, ez is vmi.

2009. szept. 22. 12:34

Szia!

Kb 3-4 hónapja volt egy ilyen fórum, oda is írtam, az én kislányom 6 hónapos volt, mikor elkezdtem az update-kód szerinti fogyókúrát tornával kombinálva. 25 kilót fogytam le, még 1 éves sem volt a gyerek mire végeztem vele, és 3 éves koráig szoptattam.


Ez meggyőző?:)))

2009. szept. 22. 12:31
Szerintetek hogyan lehet fogyni szoptatàs alatt, hogy a babàm ne làssa karàt(6honapos a lànyom, elkezdtük a hozzàtàplàlàst)?
2009. jún. 25. 11:30

Sziasztok!


Nemrég beszéltem egy dietetikussal, ő azt javasolta, hogy napi 20 perc mozgást próbáljak beiktatni és többször egyek keveset, így megindulhatnak a kilók lefele és a tejcsinek se lesz semmi baja. Hát ezt választottam, bár a mozgást még nem tudtam elkezdeni, mert bringázni szeretnék a legénnyel, de folyton esik az elhatározás óta. :)

35. Zizisicc (válaszként erre: 32. - Javorne0727)
2009. jún. 23. 23:32
Én sem javasolnám a szoptatás mellett a fogyózást. Én kb egy év alatt adtam le mindhárom gyerkőcöm születése után szép fokozatosan azt a huszast, amit felszedtem, de több mint egy évig szoptattam őket, és nem vontam meg közben magamtól semmit, amit megkívántam. Mire befejeztem a szoptatást, súlyomnál voltam.
2009. jún. 23. 23:29
almaecet kapszula,napi 2. lehet szoptatás alatt is szedni. nekem anno abban segített,h a folyadékot,gyümölcsöket nagyon kívántam, a nasikat-"szemét" kajákat- pedig egyáltalán. 2hó alatt 5kg ment le úgy h semmit sem vontam meg magamtól,csak másképp-egészségesebben-ettem
2009. jún. 23. 23:07

Szia! Szerintem ha még sokáig szeretnél szoptatni, akkor ne fogyózz! Kicsit oda lehet figyelni mit eszel, de nem szabad drasztikus fogyókúrába kezdeni! Először csak arra menj rá, hogy ne hízzál! Lesz még időd fogyni! Első a baba!

Én azt olvastam, hogy a tej tápértéke attól is függ mennyi szénhidrátot eszünk, szóval kenyérféléket, tésztát egyél továbbra is, mert ha csak sokat iszol, akkor igaz, hogy sok lesz a tejed, de nagyon "híg"!

2009. jún. 23. 23:00

Sziasztok!

Veronika 5 hónapos lesz,még szopizik,de szeretnék egy kicsit leadni a ,,feleslegből,,!

Tippeket várok!

31. hofferke (válaszként erre: 29. - Megi284)
2009. jún. 19. 08:58

Szia!


Próbálkozom a Norbi módszerrel, de sajnos még nem igazán tudtam azonosulni vele, még nem tiszta, hogy mikor és mit lehet enni; na meg a legény mellett nem is nagyon sikerül tartani az időkeretet. Te hogy boldogulták ezzel?

30. 5e48d37001 (válaszként erre: 29. - Megi284)
2009. jún. 18. 23:43
Ne aggódj,szoptatás után lemegy majd,mint ahogy rólam is.Mikor abbahagytuk a szopizást 2 hónap alatt eltünt rólam 8 kiló,hogy hogyan nem tudom,mert nem diétáztam:)
2009. jún. 18. 22:07
Nos,az én a terhességet 57 kg-al kezdtem és 83 kg voltam,amikor szültem.Félelmetes voltam,aztán a szüléssel lement 10 kg,de még így is rettenetesen zavart a túlsúly,mert nem voltam hozzászokva,mert terhesen az ember nagyon feszesnek érzi magát,aztán meg,mint egy kenguru mama............Elkezdtem tornázni,én is a Norbi módszet ajánlom.Most vagyok 62 kg és 7 hónapos a kislányom,azért nem akarok drasztikus diétába kezdeni,mert még szoptatok.Pedig jó volna ha lemenne még az az öt kg...........
28. hofferke (válaszként erre: 25. - Koppanya)
2009. jún. 2. 10:08
Köszi, megpróbálom, mert ez már így nem állapot!
27. hofferke (válaszként erre: 26. - Anya82)
2009. jún. 2. 10:07

Köszönöm szépen!

Gondolom itt a hoxán is találhatok erről pontos felvilágosítást!

26. anya82 (válaszként erre: 24. - Hofferke)
2009. jún. 2. 09:54

Szia!

Én most vagyok túl a fogyókúrámon. A hat hónapos kort vártam meg a szopi miatt, mert nem tudtam, hogy ha elkezdem, tudom-e tovább szoptatni a kislányomat, s az első hat hónapban csak anyatejet kapott. 74 kg-ról kezdtem, most 57 vagyok, még talán 1-2 kg kell, de ez sem fontos. A kislányom 15 hónapos, változatlanul szopizik, tejem a mai napig rengeteg van.

Én a Norbi Update Életmódprogrammal szabadultam meg 17 kg-tól kb. 4 hónap alatt. Arra figyeltem, hogy minden nap egyek tejterméket, gyümölcsöt, zöldséget és húst is. Nagyon könnyen betartható, édességeket is lehet enni (voltak napok, amikor 5 Norbi rudi és hasonló pohár puding csúszott le, de mivel édesítőszeresek, másnapra szintén kevesebbet mutatott a mérleg). Ígí aztán én ezt a módszert bátran ajánlom minden anyukának, akár szoptatás alatt is.

Kitartást Neked!

2009. jún. 2. 09:54
mivel 8 hónapos a picurkád szerintem elkezdhetsz fogyózni, de csak ésszel- nálam a sokszor keveset vált be
2009. jún. 2. 09:43

Sziasztok!

Tanácsokat kérnék, hogy szoptatás alatt milyen fogyiba lehetne kezdeni; már a terhesség előtt is túlsúlyosvoltam (96 kg), most 8 hónappal a szülés után úgy érzem, hogy nagyon sok feljött rám ez idő alatt.

Szeretnék valamibe belefogni, de a tejcsi miatt nem merek saját fejem után menni, még egy pár hónapig kellene a szopi!

Előre is köszi!

23. bobcsi2 (válaszként erre: 22. - Bugus)
2009. márc. 26. 20:39
Ha elfogadsz egy tanácsot ,fogd vissza magad!Én szülés után 14kg-ot híztam,jobban oda kellet volna figyelnem.3 éve próbálkoztam a fogyással ,úgynéz ki most fog sikerülni.
22. bugus
2009. jan. 12. 16:59

Én 22 kg híztam terhesség alatt és még mindíg van rajtam 17 kg, igaz 3 hónapos a kicsikém, de inkább hízom megint, pedig szopiztatok és nagyokat sétálok a kicsivel.

Csak a kimamanacik mennek még rám, lassan levágandó súlyban leszek.:))))

Mit tegyek?

2008. júl. 27. 23:00

Én 3 fiamat szoptattam elég sokáig. AZ első 22 hónapos koráig szopizott, és kb 15 kilót fogytam ez alatt. A második 26 hónapig, és 20 kiló ment le rólam. A legkisebb most 16 hónapos, és eddig 10 kilót híztam. Pedig ugyanolyan volt mindhárom időszak. Ugyanúgy ettem, sem nem többet, sem nem kevesebbet.

Egyszer valahol azt olvastam, hogy hosszúszoptatás alatt azért lehet lefogyni, mert a szervezet több zsírt csoportosít az anyatejbe, hogy minél táplálóbb legyen. Hát nem bántam volna, ha a harmadiknál is bejött volna...

2008. febr. 1. 17:53
3 gyerekem van. Egyikkel sem fogytam szoptatás alatt 1 dekát sem, pedig nem zabáltam magam tele sosem.--lehet ez a baj.
2008. jan. 20. 11:06
Sok-sok húslevest, meleg leveseket enni.
2008. jan. 19. 20:39
nekem nincs szerencsém a súlyommal. Semmit nem fogytam a szoptatás alatt, igaz,nem is híztam. Azonban már illő lenne elkezdeni a fogyit...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook