Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szombathelyen, 2008 juniusában született babák Anyukái gyertek fórum

Szombathelyen, 2008 juniusában született babák Anyukái gyertek (beszélgetős fórum)


52. biromoni (válaszként erre: 48. - Evinover)
2009. szept. 1. 23:15

Mit mond a dokid??

Én is Rh-negatív vagyok,férjem meg pozitív.Nálunk is összeférhetetlenség van:(

Kaptál Bálint születése után Anti-D-t???

51. biromoni (válaszként erre: 50. - Ice kuszi)
2009. szept. 1. 23:12

Nagyon örülök,hogy Nellike eszik!Ez nagyon jó hír.

Ottikának tetszett az első nap.De jó lenne,ha mindig jókedvűen jönne haza..

Vivikének most felborult a napirendje.Szegénykém Ő eddig 9-10-ig aludt reggel,most fél 7-kor keltettem.11 elött már álmos volt,fél 1-ig aludt és du-án 5-kor megint cicit kért és el is aludt rajta.Majd kialakul megint.Ebből nagyon rossz,hogy ovi van.

Tegnap éjjel nagyon nem jól aludt.Nem tudom mi lehetett???Ottika jól ébredt,nagyon izgult,már 3 hónapja nem volt oviban:))

Még az elején használtam rázókeveréket a fogára.A doki írta fel és úgy készítik el,én csak zsibbasztónak hívom.De még ez volt a legjobb.

Ottikánál a dentinox-ot használtuk,de az nem vált be.

50. ice kuszi (válaszként erre: 47. - Biromoni)
2009. szept. 1. 16:14

Hát, ami az evést illeti, rekordot döntöttünk. Tegnap megevett egy üveg bébiételt úgy, hogy két kanál maradt belőle. Utána be is ájult három és fél órára! Ennyit még soha nem evett egyszerre!

Ma borsófőzeléket csináltam neki tej nélkül husival egy netes recept alapján, nagyon jó lett. Mikor megkóstoltam, azt mondtam, na ezt tuti nem eszi meg. Hát szerencsére kétpofára tömte!:-) Most ilyen kedve van, remélem sokáig tart!:-)

Az éjszakáink is javulóban vannak, mikor először sír akkor átmegyek hozzá, felkapcsolom a villanyt, iszik, aztán lekapcsolom, kicsit még beszélek hozzá, meg lát egy picit az éjszakai fénynél és visszaalszik. Ez így már egész jó, bár jobb lenne az egész éjszakát az ágyamban tölteni!:-(

Szegény Vivike! Te adsz neki valamit vagy kened valamivel a fogát? Mi még nem próbáltunk ki semmit rá. Mondjuk egy kis nyügizéssel átvészeltük eddig mindig.

Hogy viselitek a koránkelést?

49. ice kuszi (válaszként erre: 48. - Evinover)
2009. szept. 1. 16:06

Szia! Örülök, hogy jól vagytok! Úgy érted az ellenanyagot, hogy RH negatív vagy? Ilyenkor mit lehet csinálni?

Hogy viseled a terhességet? Bálint beszélget már?

2009. szept. 1. 12:38

Sziasztok!Elég jól megvagyunk csak nem éppen van időm most a naplómba írogatni.Most a pocaklakó már 16 hetes szépen fejlődik eddig minden rendben van hála isten azt leszámítva hogy az ellenanyagszűrésem pozitív lett.

Bálintka is szépen növekszik minden rendbe vele.15-től megy bölcsibe én meg vissza dolgozni 30-ától.

47. biromoni (válaszként erre: 46. - Ice kuszi)
2009. aug. 30. 23:47

Hát a motorozás is jó hajnali 5-kor.

Lennt bal oldalon az örlőfoga.De teljesen be van gyulladva-duzzadva a többi 3-om helye is.

Nem is nagyon szereti ha bele nyúlok neki,dehát másként nem tudom megállapítani.

Na kedden ovi...kelhetünk jó korán.Nehéz lesz belerázódni újra.

Vége a lustizásoknak:(

Nelli jól eszik??Vagy inkább eszeget?de az is jó csak vmi legyen a kis pocijában:)

46. ice kuszi (válaszként erre: 45. - Biromoni)
2009. aug. 30. 23:35

Akkor megelőztetek minket a fogacskákban!:-))) Melyik jött ki kilencediknek? Nálunk nem duzzad még sehol, legalábbis nem látom!

Nelli múltkor hajnali 5-kor motorozni állt neki!:-)))

45. biromoni (válaszként erre: 44. - Ice kuszi)
2009. aug. 29. 18:07

Az eleje-közepe felé is van kép a házaspárról:)a naplómba.

Jól elvannak,örülök neki.

reméljük rendeződik az alvás.

Kibújt a 9.-ik fogacska Vivikének,de 3 is hamarosan jönni fog,mert kegyetlen duzzadt.

3-kor ki akart menni-éjjel,hozta a szandiját...:))

2009. aug. 29. 11:36

Már beüzemeltük az éjszakai fényt, még kell egy pár éjszaka, hogy megszokja, aztán majd meglátjuk! De szerintem egy darabig vele kell majd aludnom. Ez csak azért gáz, mert Nelli szobájában még nincs bútor, ágy sincs, így marad a padló. Velünk meg nem hajlandó aludni.

Tényleg összeházasodtak?:-))) Jaj, de édesek! Most néztem csak, majdnem egyidősek, fél év van csak köztük!

Én is néztem a naplódat, nagyon jók a Timiéknél készült képek!

43. biromoni (válaszként erre: 40. - Ice kuszi)
2009. aug. 28. 20:57

Mikor Timi mondta,h ott a b.nője,rádnéztem és megkérdeztem,hogy és hogy hívják.Már akkor tudtam,h Te vagy:))Néztem a képeiteket a naplódba tudod stb..

ÓÓÓÓ,az ottika meg a Vivike már össze is házasodtak:)))Még a jó múltkor.Szeretik nagyon egymást.

Andi azon gondolkodtam,hogy mi lenne ha Nellikének a szobájába raknátok éjjeli fényt.Hátha nem félne akkor???

hála istennek,hogy eszik a Drága.

Hát az én gyermekeim nagyok.Én sem vok kicsi/sajna/Meg Otti is 2 méter.

42. biromoni (válaszként erre: 39. - Evinover)
2009. aug. 28. 20:53

Szia!

Örülönk,hogy itt vagy velünk Te is:)

nagyon cuki Bálint.Gratula a pocaklakóhoz.Én is gondolkodok 3. babán.majd meglátjuk.Sok időm már nem nagyon van:(

Kinél szültél?

41. ice kuszi (válaszként erre: 39. - Evinover)
2009. aug. 28. 14:47
Szia! Már épp akartam kérdezni, hogy mi van veletek??? Olyan régen nem naplóztál!
40. ice kuszi (válaszként erre: 38. - Biromoni)
2009. aug. 28. 14:46

Én is nagyon örültem a váratlan talinak!!! Te mikor jöttél rá, hogy én vagyok??? Már a saroknál kiszúrtam Timit, és annyira néztem, hogy ki lehet vele, de nem tudtam rájönni! Mikor bejöttetek a kapun, akkor láttam, hogy hú, de ismerős valahonnan...:-)))

Vivike is nagyon édes! És milyen nagy, Nelli elveszik mellette, pedig idősebb!:-) Ottika meg igazi legény már! Vivivel (naggyal:-)) jól kijönnek?

Ma evett ám rendesen ebédet az én kis kincsem, tegnap lehet csak az én főztömmel volt baja!:-( Most tényleg ezerrel diétázunk, és reménykedünk... Olyan jó lenne, ha tényleg ez lenne a gond, és javulna valamit a helyzet. Persze ez még csak hónapok múlva várható, de nem baj, csak legyen egy kis remény!

2009. aug. 28. 13:33
Sziasztok!Én április 14-én szültem a kisfiam és most várom a második babám én is csevegnék veletek!Ice kuszit ismerem már!
38. biromoni (válaszként erre: 37. - Ice kuszi)
2009. aug. 27. 23:00

De jó volt talizni!

Milyen kicsi a világ..Timi beszélt már Rólatok,csak nem tudtam,hogy ti vagytok.De mikor Veled fórumoztam itt,pont eszembe jutott,h megkérdezem Tőle,hogy a barátnője hova hordja dokihoz a gyerekét...:)

Tündériek vagytok:)Nellike meg+egy kis tünemény.

Még 2 szoba hátra van,de szépülünk.

2009. aug. 27. 14:13

Remélem jól sikerült a lakásfelújítás!:-)

Akkor most ugyanannyi foga van Vivinek és Nellinek! Nellinek már 4 hónapja nem jött újabb. Lehet, hogy nem is lesz több neki?:-)))

Én nem sírtam még egyik vérvételén sem, igyekszem inkább őt nyugtatgatni, meg arra gondolni, hogy utána hamar elfelejti, és jót játszunk majd együtt. Mindig kitalálok valami kárpótlást neki, például tegnap utána egész délelőtt játszótereztünk, amit nagyon szeret!

36. biromoni (válaszként erre: 35. - Ice kuszi)
2009. aug. 26. 22:45

Olvastam a naplódba.

Szalagparkettáztunk azért nem volt netem.Mindent kipakoltunk stb..

Jól vagyunk.Kibújt a 8.-ik fogacska Vivikének.

nagyon aranyosak vagytok a képeken.

Szegény Nellike,el tudom képzelni mi lehetett a vérvételen..Te nem sírtál?

1 hónap múlva eredmény..hát nem kapkodják el.

2009. aug. 25. 15:42
Hogy vagytok? Mi ma voltunk vizsgálaton, a bőrteszt negatív lett, így valószínű, hogy holnap meg vérvételre megyünk! Egy hónap, amíg lesz eredmény!
2009. aug. 22. 08:00

Köszike!

Tegnap 10-re értünk haza.Vivike már álmos volt nagyon.Gondolom ma azért majd jobban fogja bírni,mert lesznek kicsi gyerekek is,meg zene.Rázhatja a popóját majd:)

Ottika jól van.

2009. aug. 21. 23:11

Szegény Ottika! Remélem már jobban van!

Még vasárnap is lesz karnevál, bár gondolom akkor inkább pihenni szeretnétek!

Mi ma anyósoméknál voltunk, Nelli meglepően jól érezte magát, már nagyon barátságos volt velük, még játszott is a mamával, úgy hogy én nem is voltam ott! Vasárnap meg ők jönnek hozzánk, remélem akkor is jó formában lesz Nelli!

Remélem jól érzitek magatokat a lagziban! Jó szórakozást!

32. biromoni (válaszként erre: 31. - Ice kuszi)
2009. aug. 21. 06:33

Tudod én költöztem ide,Tatabányáról.

Tegnap nagyon jó volt a falunap.Vivike is élvezte.Rázta ám a popóját a zenére.Nem megyünk karneválra mert esküvőre megyünk.Vagy mikor van?nem hétvégén?Ma meg a polgári esküvő lesz a sógornőmnek,holnap meg a templomi.

Összehozzuk a talit:))

Annyira nem volt vészes a nátha,de nehezebben vette a levegőt szopizásnál.

Ottika tegnap meg enyhe napszúrást kapott,Annyit ugrált az ugrálóvárba.Mire odaértünk ő már nem jól volt:(Nem fogadott szót apának.

2009. aug. 20. 14:40

Hát ezek után én sem bíznám egyik gyerekemet sem a nagymamára! Rossz lehet, hogy ő lakik közel, a Te anyukád meg távolabb. Szerencsére nálunk fordítva van!:-)

Tényleg jó lenne találkozni! Majd összehozzuk, amíg még jó idő van!

Igen, 5 nap múlva megyünk, már kíváncsian várom mi lesz. Az is elképzelhető, hogy anyatejet sem ehet utána, azt nagyon sajnálnám!

Jöttök karneválra? Remélem Vivike már teljesen jól van. A nátha nem szokott bezavarni a szopizásnál?

2009. aug. 19. 18:34

Az anyósom megverte a kisfiamat,mert leszórta a dióhéjat a földre.Ekkor már Vivikét vártam.Kegyetlenül összevesztem vele.Mióta férjhez mentem ezt csinálja,ellenséges meg...csak én nem hagyom magamat,és volt hogy éveken át nem beszéltem vele.Pedig a 3. szomszédunk.De ha gondolod majd ha talizunk(jó lenne majd)elmesélem.

Itt igen hosszú lenne.Na úgyhogy ezért.

Vivike délután alszik már csak.Persze lehet,hogy meg fog változni,mert ha kezdődik az ovi akkor őt is keltenem kell fél 7-kor.Ez nagyon rossz lesz.Imádunk aludni:)

Nagyon változó az alvása.Van hogy 1,2 órát alszik.Ritka ha többet.

Éjjel vagy hajnalban szokott megébredni 1x.Szopizik aztán alszik vissza.

25-én mentek ugye?remélem kiderítenek valamit,ne kelljen ennek a pici lánykának/meg Neked/ennyit szenvednie.

2009. aug. 18. 16:14

Bocs, tényleg Vivikét írtad, már tiszta hülye vagyok!

Mit csinált anyósod, hogy már nem bízol benne? Nálunk meg sem maradna Nelli az anyósomékkal, nem túl gyakran látja őket, nincs hozzájuk szokva. Sőt, sokáig félt tőlük, pedig más idegenektől nem. Most már elviseli őket maga körül, és egyre barátkozóbb, de pl. felvenni nem engedi magát anyósomnak még mindig. De amúgy sem bíznám rá én sem, bár nincs vele különösebb bajom...

Az alvással most kezdenek problémák lenni. Ugyanis Nelli igényli a délelőtti alvást, főleg ha korán ébred, meg ugye az ebéd gyakran elhúzódik, stb. Ha viszont alszik délelőtt, akkor délután már csak nagyon nehezen vagy egyáltalán nem akar aludni. Mostanában az éjszakákkal is gondok vannak. Este 9 körül alszik el, majd pár óra alvás után felébred, sír, és csak akkor hajlandó visszaaludni, ha ott maradok vele a szobájában! Akkor sem alszik rendesen, vagdalja magát az ágyban, tíz másodpercenként kinyitja a szemét! Ezt csinálja órákig! Nem tudom miért, nem hiszem, hogy fáj valamije, ha ott vagyok, nem sír!Próbáltam etetni, itatni, de minden ugyanaz!

Nálunk az együtt alvás nem vált be, a mi ágyunkban nem hajlandó aludni! Múltkor is már meguntam az előbb leírt procedúrát, és áthoztam hozzánk, de elkezdett játszani a sötétben, majd lemászott az ágyról és motorozni akart hajnali 5-kor! Szerinted mi lehet ez? Már félek az éjszakától, így is hulla vagyok! Az allergiától is lehet alvászavara, meg most visszavezettem a tejtermékeket kis mennyiségben, hogy kimutassa a teszt, de eddig ilyen nem volt!

28. biromoni (válaszként erre: 26. - Ice kuszi)
2009. aug. 17. 21:17

Vivike lett náthás.De már jól van,szerintem csak a fogacskák miatt.Igen visszüka gyerekeket is.A sógornőm megy férjhez.Anyukámék Tatabányán laknak,másra nem is bíznám a gyerekeimet./anyós már eljátszotta a bizalmamat/

Túl sokáig nem maradok a két gyerkőccel.Apa marad,mert ő lesz a kérő.

Örülök,hogy pici lányod eszik valamennyit.

Semmiért ne kérj bocsánatot.Örülök,hogy megosztod velem a gondjaidat,örömödet:)))

Pont 2 hete beszéltem a Zsolnai Kingával,nem ismertem elötte csak ott a játszón beszélgettem vele.

Vivikének nagyon tetszik,hogy afogkefével "mossa" a fogacskáit.Nálatok a délutáni alvás hogy van?sokat alszik Nelli?1x vagy még többször?éjjel?

Igen néha az apákon csattan az ostor..:))

2009. aug. 17. 14:10
Ja, bocsi elfelejtettem, jobbulást Neked! Gyerekeket is viszitek lagziba?
26. ice kuszi (válaszként erre: 25. - Biromoni)
2009. aug. 17. 14:09

A pékségben dolgoztam könyvelőként! Én sem tudom, hogy tudnék-e sérült gyerekekkel foglalkozni. Azért lehet, hogy kipróbálnám! Türelemből elég sokat tanultam már Nelli mellett!:-)

Most egy kicsit jobb a helyzet evés ügyben, de nem akarom elkiabálni! Legalább az ebédet megeszi, legalábbis ha olyat kap, amit szeret!:-) Ilyenkor a kedvem is jobb, de ha nem eszik, nagyon depis vagyok, amit már gondolom észrevettél!:-) Utólag is bocs a sok panaszkodásért!!! Tudom, örülnöm kell, hogy egészséges kislányom van, és örülök is, csak néha egyszerűen betelik a pohár, és ki kell jönnie valahol. A gyereken nem lenne szép kitölteni, meg apán se, bár néha ő is kap!:-)

25. biromoni (válaszként erre: 24. - Ice kuszi)
2009. aug. 16. 11:49

Szakácsként dolgoztam.Hívtak gyermek felügyelőnek,de az nem menne nekem.Túl érzékeny vagyok.Te mit csináltál Vasszecsenybe?A kastélyban dolgoztál?

Hát van sajnos olyan gyerek is akit elhanyagolnak,volt hogy jött hétfőn és szegénykém csak falt,mert nem kapott enni amíg otthon volt szegény.

ottika már ment 14 hónaposan egyedül,Vivike még óvatoskodik:))Neki is van a kezében mindig valami.

Vivike is nagyon anyás,olyan édesen puszilgat,meg Ottikát is.Persze apját is szereti,csak őt ritkábban látja,mert dolgozik.

Javult valami az evéssel kapcsolatban Nellikénél?

Most kicsit náthás lett,remélem nem lesz komolyabb,mert hétvégén lagziba megyünk.

Sokáig nem maradunk az biztos.

2009. aug. 15. 23:08

Hát az én kislányom teljesen ugyanolyan, mint a Te kisfiad volt!!! Pontosan ugyanaz! Én is gondoltam már arra, hogy hiperaktív, de a neten azt írják, hogy ilyen kicsi korban még nincs ilyen, mert sok pici nagyon mozgékony! Én sem tudok elmenni wc-re sem nélküle, mert jön utánam! Ráadásul mostanában mindig velem akar lenni, mindig rajtam csüng! Pár hónapja még fel voltam háborodva, mert úgy éreztem, hogy az apját jobban szereti, hát most tessék itt van, mindig én kellek!

Tényleg Rumkastélyban dolgoztál? Én Vasszécsenyben dolgoztam, és hétfő reggelenként egy buszon utaztam a fogyatékos gyerekekkel! Engem is nagyon megviselt látni őket, főleg hogy sok olyan elhanyagoltnak tűnt, mintha a szüleik nem is törődnének velük! Te mit dolgoztál ott?

Igen, Nelli már megy, 12 és fél hós kora óta. Pedig 8 és fél hósan ült fel először, már azt hittem, hogy soha nem ül fel, és a járással is elmarad. Ő is félt, először mindig csak úgy mert menni, ha volt valami a kezében! Szerintem nem kell két hét sem, napról-napra látni, hogy ügyesebbek!

23. biromoni (válaszként erre: 22. - Ice kuszi)
2009. aug. 14. 23:40

Leírom milyen volt a kisfiam.Én nagyon kivoltam.2 éves volt mikor elvittem dokihoz,hogy nem hiperaktív-e.Olyanokat csinált..2 évesen,hogy kész voltam tőle.Nem ült meg,állandóan ment,nem játszott semmi sem kötötte le.Annyira el voltam keseredve..De nem hiper csak nagy a mozgás igénye.Most is olyan ám,de már szótfogad,de még nem az igazi.Bár én Rumkastélyban dolgoztam szülés elött,ahol középsúlyos fogyatékos gyerekek vannak.A szivem szakad meg értük.Úgyhogy annak örülök,hogy egészségesek az enyémek.Rossz??Hát majd kinövi.Na persze az adott helyzetben nagyon pipa vagyok.

Vivike egy teljesen más beálítottságú baba.:))

Azért is vártam ennyit a 2.babával,mert Ottika ilyen volt.Mondtam még egy ilyen elevenség és befonom a szemöldököm:))))

kicsi lányom a nyugalom szigete.Eljátszik,persze nem órákat.Nagyon szereti a zenélős játékokat,és a furulyát.Persze ő Ottikát is utánozza.Még a menésnél elég bátortalan.Ha elé állok akkor tesz 6-7 lépést egyedül és nagyon örül,mert én is oda-vissza vagyok ettől.Szerintem még 2 hét és nem fog félni.De Ottika is nyúzza,és ezért is fél egy picit.Nelli megy már egyedül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook