Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szombathelyen, 2008 juniusában született babák Anyukái gyertek fórum

Szombathelyen, 2008 juniusában született babák Anyukái gyertek (beszélgetős fórum)


2009. szept. 21. 22:31

Na látod, mondtam, hogy előbb-utóbb menni fog egyedül!!! Te sem gondolhattad, hogy majd az érettségijére is kézenfogva mentek?:-)))

Hát Nelli még ennyit sem mond: mamma a kaja, aja vagy nyanya az anya, appa az apa, káká a kukucs meg minden k betűvel kezdődő szó. Nagyjából ennyi. Meg volt már baba, csecse, pá, de ezeket valahogy elfelejtette.

Viszont még mindig egy kis angyal, csak ritkán hisztizik, és akkor általában tudom, hogy miért.:-)

Vivikének nem lett semmi baja az oltástól?

2009. szept. 19. 23:56

Vivike se beszél sokat,bár nem tudom a hasonló korú gyerekek mennyit beszélnek.

baba,anya,mama,hinta-hajinta,hoppá,ham-ham,pu-ez a pumi,ata az Ottika,papa,brrr az autó.most hirtelen ennyi jut az eszembe.

Örülök,hogy jól van Nellike.Rossz napjai voltak.Nekünk sincs mindig jó napunk...

2009. szept. 19. 23:52

Andi!!!

Elindult egyedűl!!!

Tudod milyen boldog vagyok???

2009. szept. 19. 15:42

Kecsketej sem adható, semmilyen állati eredetű tej. Csak növényi tej jöhet szóba (rizs, zab, szója). De nem tudom melyik jönne be neki, mert ugye nagyon válogatós. Meg hát ugye mit javasolna az allergológus... Majd kiderül, addig csak kibírjuk valahogy!

Nellike azóta is egy angyal, szinte egyáltalán nincs hiszti az elmúlt három napban! Nem tudom mi történt, mintha kicserélték volna! Sőt, egyre gyakrabban és egyre hosszabb ideig eljátszik ülve!!! Remélem így is marad!

Vivike beszél már? Nelli még nem nagyon!

2009. szept. 18. 23:19

Épp most kerestem a fórumok közt tehéntej allergiáról,mi lenne a jó Nellikének,de láttam,hogy képben vagy.Aki ebben a cipőben jár,az tud tanácsot adni.reméljük mielöbb kiderül,mi is van Nellivel.

Gratula a fogacskákhoz.

Te szegény,el hiszem mennyire fájhat a cicid.

Én hallottam sok jót a kecske tejről.Azt nem javasolták??


Hát remélem azután is jó kislány lesz.


Ja ha Nellike hisztizik,nézz rá és mond neki,hogy ügyes vagy,ez lehet,hogy hülyén hangzik.Ne foglalkozz vele,kiváncsi vagyok,hogy mit fog csinálni.Ha nagyon durvul a helyzet,értem ez alatt azt,hogyha esetleg a testi épségét veszélyezteti,fejét a falba/amikor ezt csinálta nagyon dühös lehetett/stb azt ne engedd.

De úgyis tudod,mi a jó...

77. ice kuszi (válaszként erre: 76. - Biromoni)
2009. szept. 18. 15:16

Hát, Nelli eszik is meg nem is. Általában sikerül belegyűrnöm valamennyit, de nagy nehézségek árán. Kb. egy óra egy ebéd mostanában. De nem baj, megéri!!!:-)

Nekem is fogyóban van a tejcim, de ez kicsit szándékos is. A bal cicim szinte minden fejésnél vérzik, mindenképp abba kell hagynom. Egyből meg nehéz fejni. Csak nem tudom mit adjak neki helyette, a gyerekdoki a szójatejet ajánlotta, de elég sok rosszat hallottam róla. Jó lenne, ha lenne már eredményünk...

Ne aggódj, másfél éves koráig ha elindul egyedül, az bőven jó! Ő ilyen kis félős, de nem baj! Én azt mondom addig örülj, amíg be nem indul rendesen, mert akkor lehet hogy ő sem lesz már olyan jó kislány!:-)))

Jobbulást Nektek továbbra is...

76. biromoni (válaszként erre: 75. - Ice kuszi)
2009. szept. 18. 10:22

Hát ez a nátha most végigmegy a családon:(((

A torkom is fáj,tegnap meg a fejem majdnem szétdurrant.

Vivike megint tesz lépéseket egyedül...mostmár jó lenne,mert kicsit aggaszt.Ha fogom a kezét nincs baj,láttad Te is,de egyedül.Nem baj,lassan,de biztosan

Sajnálom,hogy nincs még eredmény.Eszik a kisasszony rendesen??

Nekem fogyóban van a tejcim:(

2009. szept. 17. 22:58

Most olvastam a naplódat, jobbulást Neked!!!

Nellinek 12 foga van már!!! Tegnap belenéztem, a felső két rágó is kint van, legalábbis a csücskei. Hihetetlen, három hét alatt négy foga bújt ki!!!

74. ice kuszi (válaszként erre: 73. - Biromoni)
2009. szept. 17. 22:54

Igen, nekem is sokszor úgy tűnik, hogy egyfolytában engem akar. Legalábbis ha lát, mert ha nem, nagyon jól elvan nélkülem!:-)

Ez a fejverés a falba egyszer fordult csak elő, nagyon ijesztő volt!:-(

Igyekszem türelmes lenni vele, bár néha nálam is elszakad a cérna és rákiabálok, de aztán megbánom, és megfogadom, hogy legközelebb türelmesebb leszek. Ha hisztizik mindig az az első, hogy ölbe veszem (anyukám szerint ez a legnagyobb baj, ha hisztizik hagyni kell, nem szabad engedni, de nálam ez ösztönös, nem tudom otthagyni), de általában nem hagyja magát, rúgkapál, és ha leteszem, akkor vagdalja magát a földhöz. Tegnap megint iszonyú hisztis volt, ma pedig egy kis angyal!:-) Remélem tényleg csak az oltás viselte meg, és most már elmúlik.

Egyébként olyan okos, napról-napra okosabb, tegnap megtanult puszit adni az arcunkra. Persze nem mindig ad, csak ha ő akarja! Nagyon édes!

Ma hívtam az allergológiát, de még nincs meg az eredmény!:-(((

73. biromoni (válaszként erre: 72. - Ice kuszi)
2009. szept. 15. 22:49

Húha...a fejét a falba??Amúgy türelmes vagy vele?Bocsika,hogy ilyet kérdezek...

Mondok vmit,nem kell megfogadnod...soha ne azt nézd,hogy mit szólnak mások ha a kicsi hisztizik.Próbálj csak rá figyelni,megnyugtatni.Ha megérzi,hogy feldűhít Téged annál jobban fog hisztizni.

Persze,hogy mindig az kell neki,ami a másé.Mert az érdekesebb.Legközelebb jól felpakolva menjetek a játszóra:)))

Ottika a sárba szeretett fetrengeni ősszel.1,5 évesen...Nyugi majd elmúlik...csak nagyon figyelj rá és ha alszik akkor csinálj mást most.Nelli most csak Téged akar.

2009. szept. 15. 22:18

Akkor már biztos, hogy szeretnétek még egy babát? De jó! Én is legalább kettőt szerettem volna mindig, egészen pár hónappal ezelőttig!:-( Drukkolok Nektek nagyon!!!

Az a fura, hogy ugye mostanában itt a lakásban tartjuk a babakocsit, és itthon néha belekéreszkedik, naponta legalább egyszer, és elül benne pár percig. Kint is csak ennyi ideig van meg benne nyugodtan, utána ki akar jönni, és addig hisztizik, amíg ki nem veszem! Ha sokáig hagyom hisztizni, akkor már az sem jó neki ha kiveszem, üvölt, mint a sakál, vagdalja magát a földhöz, miközben mindenki minket néz, szóval szuper! Már nem is megyek vele a Fő térre, csak ha nagyon-nagyon muszáj. Bár ma itt a játszótéren is kiakasztott. Mindig az egyik kisfiú motorjával akart játszani! Megjegyzem, neki is van motorja, de öt méternél többet még soha nem ment vele egyhuzamban. Mondtam neki, akkor menjünk, lehozzuk a motort. Jött, de hozni akarta a kisfiú motorját. Mikor elvettem, csinált olyan patáliát... Mostanában mindig van valami ilyen, ami miatt haza kell jönnünk.

Itthon meg úgy hisztizett délelőtt, hogy a fejét verte a falba szándékosan, egy apró hülyeség miatt! Ez normális dolog szerinted??? Már kezdek félni, komolyan!

Teljesen kifordult magából a 15 hós oltás óta!

Anyukámmal jól elvan egyébként, ha engem nem lát. De ha én ott vagyok, akkor egyfolytában rajtam lóg!

Ottika is szokott ennyire hisztizni mikor ennyi idős volt?

71. biromoni (válaszként erre: 70. - Ice kuszi)
2009. szept. 15. 09:53

Még jó:)))

Vannak persze gyerekruhák-hátul.Szuperek.

Nemsokára indul a babaprojekt:)))!!!!!!

Remélem nem kell sokat várni a kis angyalkára.


Játékkal sem marad el a kocsiban??Vivike szeret,van hogy ő akar beleülni.

Ottika ugyanez volt.Miután elindult,nem ült bele a babakocsiba.Meg a hisztik is.Tudom,min mész most keresztül.Sok-sok türelem kell,mert ha érzi,hogy kiidegel,annál jobban fog hisztizni.

Sajnos ezt tapasztalatból mondom.

Lehet,hogy Anyukáddal nem hisztizne ám...

Még Vivike sem lázasodott be,remélem nem is fog.

Ottika köhög,elég csúnyán.

70. ice kuszi (válaszként erre: 69. - Biromoni)
2009. szept. 14. 15:36

Én már régen voltam abban a turiban. Azért nem szerettem, mert mindig iszonyú sokan voltak! Gyerekruhák is vannak ott egyébként? Mert erre már nem emlékszem!

Hát irigyellek Vivike miatt, hogy ilyen jó kislány. Ma délelőtt voltunk a városban Nellivel és az anyukámmal. Persze az egész egy hatalmas hisztibe torkollott, mert Nelli újabban nem marad meg a babakocsiban! Cipelni végig a városon pedig nem könnyű mutatvány, de megint ez lett a sorsom! Még választhattam volna azt is, hogy otthagyom a Fő tér közepén, miközben vagdalja magát a földhöz!:-( Itthon folytatta a hisztit, mert már fáradt volt. Anyukám azt mondta, ne haragudjak, de be nem vállalná egy egész napra...:-)

Azért nem cserélném ám el semmelyik jó gyerekre!:-)

2009. szept. 12. 21:55

Mi sem megyünk sehova.Ma fejeztem be Vivike szobáját,de még a játékait nem rendeztem el.

Nagyon jó kislány.Nem győzök csodálkozni,hogy ilyen is létezik.Jó van,néha egy kis hiszti,de még annak sem lehet nevezni.Rakok majd képeket a naplómba a szobájáról.

Köszike,majd belejössz.

Sajnálom,hogy megint nincs étvágya a picurkádnak:(((

A 14 emeletesnél,a tüdőgondozónál van egy szupi turi.Péntekenként van rengeteg cucc,de mindennap lehet menni.Én nagyon szeretem,csak ritkán jutok el.kilóra vannak és első osztályúak.Vivikénél még eddig minden ok.Remélem nem lesz magas láza.

2009. szept. 12. 15:34
Boldog hófordulót Vivikének!!! Akartam küldeni Neked valamit ebből az alkalomból, de nem jött össze!:-((( Béna vagyok!:-(((
2009. szept. 12. 15:22
Elfelejtettem írni, megint nem eszik a Csüntös!:-((( Lehet, hogy csak a foga zavarja, nem tudom!
66. ice kuszi (válaszként erre: 65. - Biromoni)
2009. szept. 12. 15:20

Szia! Szerencsére mára teljesen elmúlt az orrfolyás, meg az a néhány kiütés is! Az éjszakánk is a szokásos módon telt, bár néha még furán vette a levegőt.

Nelli is olyan kis izgőmozgó, mint a Te Ottikád! Ezek szerint az is fog maradni?

Nem megyünk hétvégén sehova, nem nagyon szoktunk, legfeljebb az anyósomékhoz, de szerencsére oda is ritkán. Délelőtt bababörzén voltunk, vettünk egy pár ruhát Nellinek, szabadidőt, gatyókat, és aminek nagyon örülök télikabátot 800 ft-ért, teljesen újnak néz ki, szuper! Szerencsénk volt, ez tetszett a legjobban, és pont az ő mérete volt!

Ti mentek valahova?

2009. szept. 12. 13:40

Majd még kiderül,hogy lesz-e 3.baba.Szeretnék is meg félünk is egy picit...

Ottika nagyon hiper-szuper gyerek volt,na nem mintha most olyan nyugis lenne...4 éves korában lehiggadt és én már nagyon vágytam még egy babára.

4 hónap kellett,hogy terhes legyek.Már el voltam kenődve,de Péter dr.Úr megnyugtatott.És itt van ez a kis tündérkém.Mert ő tényleg az.

Remélem Nellinek nem lesz láza és betegebb sem lesz.

Vivien ma 15 hónapos.Most alszik.Tegnap is 3 órát aludt délután.Ez csoda,mert a legtöbb 2 óra szokott lenni.

Mentek valahova hétvégén?

2009. szept. 11. 18:14

Hogy vagytok? Nelli kicsit jobban náthás mint tegnap, és van pár kiütés rajta, de láza szerencsére nem volt! Éjjel elég rosszul aludt, tízpercenként felsírt. Nem tudom, hogy a foga miatt, vagy azért, mert nem kapott levegőt!

Olvastam a naplódban, hogy már tervben van a harmadik baba! Sok szerencsét hozzá! Vivike hogyhogy ilyen soká jött Ottika után? Szándékosan vártatok a másodikkal, vagy Ő váratott magára???

2009. szept. 10. 16:21

Szia! Jól vagyunk, csak kevés az időm, bocsi! Nálunk 8 napja a szurinak, és ma reggeltől kicsit folyik az orra, de nem vészes! Nelli még soha nem volt lázas! Remélem megússzuk ennyivel!

Mi 6 hósan költöztünk ide, azóta van ez a védőnő. De akinél kezdetektől ő van, több is mondta, hogy csak legelőször ment ki, mikor a kórházból hazamentek, azóta le vannak ejtve. Nekünk a régi védőnő először hetente, majd havonta-6 hetente kijött, de ez még csak fel sem hív. Ha elmegyünk, akkor sem mond semmit, csak mindig azt mondja, hogy kérdezzek, ha tudni akarok valamit. A régi egyfolytában beszélt, lehetett tőle tanulni, sokkal szimpatikusabb volt. Hát ez van, ez jutott.

Nálunk is szerda délelőtt van tanácsadás, de a doki ugye megint olyan amilyen! Most is hogy voltunk szurin, meg nem kérdezte volna, hogy hogy vagyunk, mi van az allergiával, vagy valami!

Szegény Ottika! Remélem már jól van!!!

2009. szept. 10. 10:27

Szia!

Láttam a másikon voltál.Nos helyettesítő védőnő volt,mert Ildi táppénzen van.Remélem azért,mert kisbabája lesz...már 5 éve próbálkoznak.

Még a várandósság alatt is látogatnia kell a védőnőnek a kismamát azt hiszem 3x.

Vivike nagyon sírt a szurinál,de hamar megnyugodott.A dokink mondta,hogy a 10.-ik nap körül lehet nagyon magas láz is..na mindenki mást mond.Remélem megússzuk,bár Vivike be szokott lázasodni sajnos.Jól vagytok???

61. biromoni (válaszként erre: 60. - Ice kuszi)
2009. szept. 8. 09:56

Ez nem normális dolog,hogy nem megy a védőnő.Nekik elő van írva,hogy milyen gyakran kell látogatni a babát-mamát.Mikor pici akkor sűrűn.Holnap meg is kérdezem az Ilditől-védőnőnk.Nekünk nagyon lelkiismeretes,és aranyos.Miért nem mérik le??akkor hogyan tudják a fejlődését átvezetni a saját kartonjukra?

Nincs meghatározva a tanácsadás időpontja??Nekünk minden szerdán délelött van.De bármikor fel is hívhatom,ha van vmi.Sőt még emailt is szokott írni.

Nagyon örülök,hogy nem lázasodott be Nelli.

Ottikát vas.megcsípte megint a darázs.Mentővel mentek be,mert dagadt a kis szája is.Nagy volt a riadalom,de nincs gond szerencsére:)

2009. szept. 7. 15:15

Már öt napja, hogy kaptuk az oltást, és eddig még semmi, de még nem merek örülni!

Nagyon nyűgös mostanában Nelli, biztos a foga miatt, de nem enged belenézni a szájába. Tegnapelőtt kicsi véres nyál folyt a szájából, ebből gondolom, hogy már kint lehet az egyik csücske!

Nálunk az a furcsa, hogy sosem mondja senki, hogy vigyem méretni, és ez egy éves kora előtt is így volt. Csak akkor vittem, ha én akartam! Ilyenkor fel kell hívnom a védőnőt, mond egy időpontot, amire odamegyek, de mindig várni kell! Ha tanácsadásra viszem a gyerekorvoshoz, meg sem mérik. Csak furcsának tartom, hogy nálunk így működik. A védőnő még nem is járt nálunk, és soha nem is hív (leszámítva most a 15 hós oltás miatt). Ez normális dolog?

59. biromoni (válaszként erre: 58. - Ice kuszi)
2009. szept. 5. 13:58

Én nem rohangálok vele a védőnőhöz mindig.

A gyerekorvos /Dr.Csákvári Violetta/minden hónapban kijön Rumba,oda szoktam elvinni,de csak ha gond van.Nem minden hó-ban.Most a szívzörej miatt vittem,ráadásul ő volt az aki 2x hallotta nála.Sajna külön gyerekorvosunk nincs,mert Töttösbe már nem jön ki az ikervári sem.Ha baj van Szhelyre az ügyeletre megyünk.Vivikével még nem kellett,de Ottikával igen.Akkor is Csákvári dr-nőhöz jártunk.

Nelli biztos a foga miatt sírt.Belehasított neki a fájdalom:(

2-5 nap után lettek betegek.3-om babáról van szó.

Reméljük Nellit elkerüli.

Mi 9.-én megyünk szurira:(

2009. szept. 5. 11:51

Nekünk még nincs kint a tizedik, de az éjszaka katasztrófa volt. Egyszer negyed órát, meg egyszer egy-két percig úgy sírt, hogy nem lehetett megnyugtatni. Aztán meg mintha elvágták volna, nevetett, és nekiállt játszani!:-)

Igen, már régóta esedékes volt egy fejés elhagyása, mert reggelre mindig alig volt benne valami, mert ugye még hajnalban is fejek. Ilyenkor fáj is, meg már olyan sebes volt, hogy amiatt is fájt, most talán begyógyul kicsit. Csak arra vártam, hogy egy kicsit jobb étvágya legyen, mert amikor nincs, akkor ugye szinte csak a tejcit eszi! Kíváncsi vagyok, meddig tart most ez a jobb étvágy!

És azok a gyerkőcök mennyi idő múlva lettek betegek? Nálunk még semmi, igaz még csak 3 napja, és 5-12 napot írtak! Adok neki vitamint, meg vigyázok, hogy meg ne fázzon!

Ti mennyi időnként mentek tanácsadásra?

57. biromoni (válaszként erre: 56. - Ice kuszi)
2009. szept. 4. 23:36

Még elég bátortalan:((

Hát jók is a csajos napok az biztos.Timi rendes csaj nagyon.Örülök,hogy megismerhettem/Őket/ az biztos.


Miért volt kínszenvedés a reggeli fejés??Fájt,vagy kevés volt??

Kibújt a 10.fogacska.Ma úgy bekakilt,hogy a kádban kellett levetkőztetnem és lezuhanyozni..aztán pancsizhatott.imád fürdeni.

Akikkel beszéltem,most kapták meg a 15-hós oltást,betegek a gyerekek.Nem biztos,hogy az oltástól,de nagyon magas lázuk van a gyerekeknek:(

2009. szept. 4. 16:27

Nem lázasodott be szerencsére. Mondjuk a Prevenartól eddig sem volt semmi baja, max. egy kicsit aluszékony volt, ez most is megvolt. Meg egy kicsit bedagadt a combja, de nem fájlalta. A 15 hósról meg kaptunk tájékoztatót, és az van benne, hogy 5-12 nap múlva léphet fel oltási betegség, de már hallottam nem egy esetről, hogy nagyon durván beteg lett a gyerek, úgyhogy félek tőle egy kicsit!

Evés még mindig megy, alvás is egyre jobb, általában csak egyszer ébred, és ha bemegyek, rögtön visszaalszik! Egy fejést mától elhagyok, már csak háromszor fogok, mert a reggeli mindig kínszenvedés volt. Ma volt itt Timi és Hanna, nagyon jól eljátszottak Nellivel.

Vivike bátrabban megy már?

2009. szept. 3. 10:21
Nem lázasodott be a szuritól???
54. biromoni (válaszként erre: 53. - Ice kuszi)
2009. szept. 3. 10:20

Gratula a fogacskához.Még egálban vagyunk:))

Ottika most becsajozott,nem is egy van neki..de mindennap változik a felállás,úgyhogy most jókedvűen megy oviba.

Vivike is nemsokára kapja az oltásokat.Ő is kettőt,persze a previből 3-at kapnak.Sajnos.Én már nagyon sajnálom.

Szegénykém..elesett.Vivi is van úgy hogy tök álmos,de nem akar aludni.De azért ez ritkán van szerencsére.

53. ice kuszi (válaszként erre: 51. - Biromoni)
2009. szept. 2. 16:29

Mi ma voltunk szurin. Egyébként az egész nap egy katasztrófa volt: reggel fél 7-kor kelt, nem volt hajlandó visszaaludni. Persze mire indultunk a dokihoz, már tiszta nyűg volt. Ilyenkor csak esik meg kel. Addig becsípte az ujjacskáját a szekrényajtó, és leesett az ágyról is egyszer, beütötte a száját, be is dagadt rendesen. Mikor teli torokból üvöltött valamelyik baleset után, akkor vettem észre, hogy kint van egy rágófoga, egy másik meg most bújik, és az egész ínye hátul duzzadt. Ő sohasem enged benézni a szájába, hát eddig nem láttam. Ahhoz képest még jól viseli. Valószínű ezért ébred annyiszor éjszaka.

Mindezek után még két szurit kapott: a 15 hóst meg a Prevenar-t, nem is tudtam, hogy abból is kell még egy.

Hát így telt a mai napunk.

Lehet, hogy Vivikét is a foga zavarta múlt éjjel! Nelli egyenlített, most 9:9 ha jól számolom? Vagy azóta van már nálatok újabb fogacska? Nálunk napokon belül kint lesz a tizedik!

Ottika nem nagyon szereti az ovit???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook