Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szineztézia. Ismertek olyan személyt, akinek ilyen "adottsága" van? Mik a tapasztalatai és miként éli ezt meg? fórum

Szineztézia. Ismertek olyan személyt, akinek ilyen "adottsága" van? Mik a tapasztalatai és miként éli ezt meg? (tudásbázis kérdés)


15. homern (válaszként erre: 14. - Pan Dóra)
2012. ápr. 16. 13:56

nyugodtan,szívesen veszem olyanok véleményét akik többet tudnak nálam ,legyen akármi is a téma :)

lehet nem néztem eléggé utána,félreértettem valamit stb stb, tanulni sosem szégyen,sőt :)nem vagyok az a fajta aki a végletekig nyomatja az igazát,amint rájövök hogy lehet valami abban amit a másik ír,beismerem a tévedésem :)szóval szívesen elolvasnám amit gondolsz erről !

14. Pan Dóra (válaszként erre: 13. - Homern)
2012. ápr. 16. 07:19
háááát... vitatkoznék... de nem fogok, mert nem szeretném, ha azt hinnéd, hogy kötekedni akarok :)
13. homern (válaszként erre: 12. - Pan Dóra)
2012. ápr. 15. 13:52

te olyannak képzeled,a másik pedig az érzékelésről szól,nem irányítható,nem köthető korábbi élményhez(pl én először egy piros wartburgot láttam,ha valaki kimondja ezt a márkát akkor pirosat képzelek magam elé...na ennek sincs köze hozzá :D)

a tiéd mondható kondicionált szinesztéziának,de az nem az igazi :)

a furómindító szerintem olyan emberekre gondolt akik ezzel a "zavarral" születtek.

12. Pan Dóra (válaszként erre: 11. - Homern)
2012. ápr. 15. 13:27
honnan tudod, hogy amit én látok, az nem ugyanaz, mint amit más lát? :)))
11. homern (válaszként erre: 10. - Pan Dóra)
2012. ápr. 15. 12:59
ez nagyon nem ugyanaz :))
2012. ápr. 15. 12:20

Utánanéztem a neten, és tényleg van ilyen. Az eszem megáll, hogy ki találta ki ezt a marhaságot... jó, hogy gyógyszert nem rendeltek még mellé... tisztelettel közlöm, hogy én is színesben látom a betűket és számokat. Ha táblaképet képzelek,a betűk fehérek, ha füzetet, akkor kékek vagy szürkék, ha pedig nyomtatott szöveget, akkor feketék. És akkor mi van?! Így rögződött bennem.

Valószínűleg, akik minden betűt és számot más színben látnak, kiskorukban olyan játékon keresztül ismerkedtek meg ezekkel, amik színesek voltak :)))

De hogy minek ezt nevesíteni :(((

2012. ápr. 14. 18:34

, keresés


A szinesztézia olyan mentális jelenség, amelyben egyik érzékszerv által keltett benyomás automatikusan aktivál egy másik érzetet, tehát például a betűkhöz vagy számokhoz az ember akaratlanul is színeket társít. A szó görög eredetű: σύν (szün) – együtt, egyszerre, αισθησις (esztészisz) – érzékelés. Magyarul összeérzésnek is nevezik.

2012. ápr. 14. 16:17

a kérdés feltevője megsértődött


pedig tanulni nem szégyen

2012. ápr. 14. 16:15
szinesztéta, nem?
2012. ápr. 14. 15:41

hú,nagyon érdekes lehet,én még nem találkoztam ilyen emberrel,magát a fogalmat kb 10 éve ismerem.

na,hátha jelentkezik valaki :)

5. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - 0490ce3abb)
2012. ápr. 14. 15:31

Kíváncsivá tettél, mert ismereteim szerint a szinesztézia költői kép. Sz-szel...

Mondd, mit tud az az ember, akinek ilyen adottsága van?!

2012. ápr. 14. 15:03
ne haragudj :) nem néztelek hülyének!! csak aranyos volt a kérdésfeltevésed :)
3. 0490ce3abb (válaszként erre: 2. - CsillagTM)
2012. ápr. 14. 14:53

Ez tényleg felüdítő, hogy ha kérdez vagy ír valamit az ember, hülyének nézik...

Igazán köszönöm a segítségedet!

2012. ápr. 14. 14:31
kérlek, a kedvemért guglizd le, mi az a szinesztézia...és akkor majd megérted, hogy most miért röhögök hangosan :D
2012. ápr. 14. 14:24
Szineztézia. Ismertek olyan személyt, akinek ilyen "adottsága" van? Mik a tapasztalatai és miként éli ezt meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook