Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sziasztok! Ismer valaki albínó babaát vagy akár felnőttet? Nekem albínó babám született és minden infót szeretnék ezzel kapcsolatban +tudni fórum

Sziasztok! Ismer valaki albínó babaát vagy akár felnőttet? Nekem albínó babám született és minden infót szeretnék ezzel kapcsolatban +tudni (tudásbázis kérdés)


1 2 3
68. Huncut Inci (válaszként erre: 59. - Da73d2d56b)
2016. márc. 28. 02:05

Azért érdekelne hogy hol olvastad azt a nagyfokú kedvességet.

Mert én eddig csak olyasmit hallottam, olvastam hogy a szellemi képességeket nem befolyásolja semmilyen irányba. Nem lesz okosabb sem butább mint amilyen génmutáció nélkül lenne. Csak fényre érzékenyebb és atka fertőzésre egy kicsivel fogékonyabb a bőre mint a pigmentált társainak + a látással általában kisebb vagy nagyobb mértékben gondok vannak, amúgy ettől eltekintve kb teljesen egészséges átlag ember is lehet.



Ahol olvastad ezt a kedvességet ott ír olyasmit is hogy társul hozzá olyan tünet is hogy az alaptalan pletykák az egyik fülükön be a másikon kimennek és olyasmi is hogy nem tűrik hogy mások irányítsák őket ahogy azt sem tűrik hogy védtelen hatéves halálos beteg gyerekként kezeljék őket idősebb korukban?

Abban az esetben én lehet hogy elfogadnék egy olyan férjet. ^_^ Legalábbis ismerkednék ilyen tünetcsoporttal rendelkező emberekkel.

67. Huncut Inci (válaszként erre: 59. - Da73d2d56b)
2016. márc. 27. 03:43

Na, persze. :D Akkor itt miért nincs a legtöbb embernek albínó ismerőse, miért a van hogy legtöbben csak látásból ismernek olyat? Netán a nagyfokú kedvessége miatt mindenki magának akarta és emiatt már rég kihaltak, vagy pedig ez a nagyfokú kedvesség nem teljesen igaz.

Én is csak látásból ismertem két albínó lányt és igen, azért csak látásból mert az első két mondatuk után is hallható volt hogy hiányzott belőlük még a kisfokú kedvesség is. így nem kívántam velük komolyabb ismeretséget kötni.

66. KalmanProductions (válaszként erre: 65. - Diossandor87)
2013. szept. 18. 21:02

OLYAN ALBÍNÓ FÉRFIAK JELENTKEZÉSÉT VÁRJUK, AKIK SZÍVESEN SZEREPELNÉNEK EGY AMERIKAI FILMBEN!


ÜDVÖZLETTEL,

BURAI KÁLMÁN

+36305820054

2013. júl. 1. 17:37
Sziasztok! Dios Sandor vagyok 25 eves es albino. Szeretnek mas albinokat megismerni. Ha valakinek kerdese van szemelyes tapasztalataimot szivesen megosztom, keressetek meg a facebookon.
2012. máj. 25. 13:54

Olvastam egy cikket arról ,hogy az albinizmust okozó génhiba ,minden európai emberben jelen van csak inaktívan .

+

voltam pesten láttam a metrón egy Albinó lányt ,szerintem nagyon szép volt .

63. zebracsikó (válaszként erre: 62. - Da73d2d56b)
2012. máj. 25. 13:53
szerintem nézd meg, mikori ez a topik.......
62. da73d2d56b (válaszként erre: 22. - -Ada-)
2012. máj. 25. 13:49
A Részleges albinizmusnál nem piros a szem , lehet kék zöld ,barna vagy akár még piros foltokkal pettyezett is.
61. da73d2d56b (válaszként erre: 35. - Forever Love)
2012. máj. 25. 13:46
Ez hülyeség !
2012. máj. 25. 13:43
Csak mondjuk , vigyázni kell a lelki egészségükre , mert pl a Génmutációval szűletett emberek ,főleg ha ez látszik is rajtuk , sok lelketlen ,kegyetlen embernek nem nevezhető egyén céltáblájává válhat .
2012. máj. 25. 13:40
Azt tudom , hogy az albinizmus egyik vele járója pl : Nagyfokú kedvesség , és szelidség , ezért a legtöbb albinó humán pályán helyezkedik is el , pl egészségügy oktatás.Nagyon kreatívak Pl több Művész is kikerült közülük .
2012. máj. 25. 13:35
Van a wwww.albinism.org weblap ott van pár jó cikk a témában
57. -Ada- (válaszként erre: 56. - 00495ec28d)
2010. ápr. 12. 09:59

Szia!

Az mit jelent, hogy borzasztóan rossz a szemük? És mennyi idősek?

2010. ápr. 11. 12:10

Szia!Egy barátnőmnek két ilyen kisfia van.

Csak annyi a hátulütője a dolognak,hogy borzasztóan rossz a szemük..........

55. -Ada- (válaszként erre: 53. - Marikati)
2010. febr. 17. 12:34

Köszi, hogy szóltál!

Néztem a fókuszt, az albinizmusról semmi újat nem tudtam meg... A kislányt tavaly a magellánban is bemutatták:-) Igazából annak örülnék, ha valami gyógymódot találnának az orvosok, na az igazi újdonság lenne...

54. -Ada- (válaszként erre: 52. - 07c4794583)
2010. febr. 17. 12:31

Köszi szépen! Igen a vitiligó is hasonló... Az ő bőrük (és az albínóké is) sajnos 80%-kal jobban ki van téve a bőrrák veszélyének. Az biztos, hogy sokkal jobban oda kell figyelni a megfelelő védelemre és ezt meg is teszem majd!!


Még egyszer kösz!!

Amúgy hallottam melaninpótló injekcióról, ha erről valaki tud valamit.....

2010. febr. 15. 20:40
Akit érint!!!!!!Holnap a Fókuszban lesz szó az albínóságról.
2010. febr. 14. 01:04

Szia -Ada-,


én nem tudok nagyon albínóságban segíteni, de a barátom vitiligós, méghozzá a súlyosabb fajtából (kb 50%-ban depigmentált). Sajnos neki a festékhiány leginkább az arcán és a felsőtestén jelentkezik, dehát mindenhol elég feltűnő. Nagyon ügyelj a megfelelő fényvédő krém használatára, mert azokon a bőrfelületeken, ahol hiányzik a pigmentáció, körülbelül 5 perc alatt képes megégni a bőre, és nem szép látvány. És nem is gyógyul úgy, mint nekünk, tehát ha megpirult a nyaka hátul, mert pár percig kint volt mondjuk egy teljesen ártalmatlannak tűnő áprlisi napsütésben, utána egy hétig vörös az egész. Tudtommal az albínók a bőrráknak emiatt is jobban ki vannak téve. Szóval nem játék, hogy nincs festékanyag.

Szemészetügyben nem tudok mit mondani, mert nálunk csak foltos festékhiány van a bőrben (a szemet nem érinti), csak arra akartam felhívni a figyelmed, hogy a bőrével kapcsolatos betartanivaló szabályokat ne hanyagold el semmiképp.

Üdv

b


u.i. a megfelelő zsírosítás (bekenés, akár vazelinnal, vagy a gyógyszertárban segítenek) nagyon fontos. különösen, ha elég nagy lesz a kisgyerek ahhoz, hogy rendszeresen elhagyja a lakást, odakint jön a természetes napfény, ami nekik akkor is ártalmas, ha szűrt.

51. -Ada-
2009. dec. 29. 21:31
Bővebben?
50. M_Marcsa (válaszként erre: 35. - Forever Love)
2009. dec. 28. 20:13
Á, vannak albinó zenetanár ismerőseim...
49. -Ada- (válaszként erre: 48. - Szintuska)
2009. dec. 28. 19:41
Szia! persze h érdekel! priviben?
2009. dec. 2. 15:42
Szia Ada én is albínó vagyok 19 éves és ha szeretnél több dolgot megtudni erről a betegsésről kérlek írj és ha van olyan ismerősöd aki szintén ilyen jó lenne ha megismertetnél vele mert én is szeretnék hasnlő embereket megismerni köszi szépen.
47. -Ada-
2009. szept. 24. 09:33
Semmi baj, csak én még nem tudom felfogni a dolgot "lazán"... mivel még mindig nagyon aggódom a látása miatt.... A szemészeten majd csak 10 hónapos kora körül tudják megmondani, mennyire fog látni, vagy egyáltalán lesz-e gond ... de azért az biztató, hogy akik ismernek albínókat és írtak , ők mind látnak, ha nem is teljesen tökéletesen... de egy szemüveg nem a világ vége...
46. csilla80 (válaszként erre: 45. - -Ada-)
2009. szept. 22. 13:30
Tudom Draga... hogy miert szeretnel tobbet tudni errol... ne haragudj kerlek,hogy kicsit elkalandoztam... :-(
45. -Ada-
2009. szept. 22. 11:22
Engem igazából nem a képek érdekelnek, hanem bármi infó ezzel kapcsolatban... Elég sok mindent tudok már az albinizmusról, de itt is találtam már új dolgot, olyat, amit eddig nem olvastam erről... Ezért kértem a segítségeteket:-)
2009. szept. 20. 22:33

En is egyre jobban belebolondultam ebbe a temaba... :-)


Osszekerestem egy rakas allatot a neten... hat tenyleg gyonyoruek... hofeherek... vhogy ugy erzem,hogy tisztak... mindenteren... emberekrol sajnos csak keves kepet talaltam... :-(

43. whitehill (válaszként erre: 42. - -Ada-)
2009. szept. 20. 15:22
:D képekeeet! :D
42. -Ada-
2009. szept. 20. 12:46
Ennyire finom, bársonyos bőre nem mindenkinek van és ilyen gyönyörű haja:-)
2009. szept. 20. 11:33
Jaj, tegyetek már fel képeket róluk, akinek ilyen a gyerkőce, mert nagyon felcsigáztatok. Annyira szépek lehetnek :)
40. Skar (válaszként erre: 38. - -Ada-)
2009. szept. 20. 02:35
Akár még lehetne is, minden mindennel összefügg. :D De ezen a válaszon jót msoolyogtam, az albínó osztálytársam pont lovász lett. :)
39. Skar (válaszként erre: 35. - Forever Love)
2009. szept. 20. 02:33
Ez így pont olyan marhaság, mint a múltkori szavazás, hogy tudtuk-e, hogy a fehér (nem albinó, fehér) macska süket. Igen, tudtuk, hogy a fehér ÉS kék szemű macska süket LEHET. A különbség, hogy a szavazás kiírója érdeklődött, te meg kijelentesz. :) Tök fölöslegesen, mert ha ez lenne a helyzet,már észrevették volna a szülők. Az egyébként tény, hogy sokuk érzékenyebb, egyéb betegségei vagy hiányosságai lehetnek, de nem feltétlenül.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook