Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sziasztok! Ismer valaki albínó babaát vagy akár felnőttet? Nekem albínó babám született és minden infót szeretnék ezzel kapcsolatban +tudni fórum

Sziasztok! Ismer valaki albínó babaát vagy akár felnőttet? Nekem albínó babám született és minden infót szeretnék ezzel kapcsolatban +tudni (tudásbázis kérdés)


1 2 3
38. -Ada-
2009. szept. 19. 11:50
Na meg a süketségnek mi köze lenne a melanin hiányhoz? Az egy festékanyag! Láttál már albínó lovat? Gyönyörű! És ritkaság!
37. marikati (válaszként erre: 35. - Forever Love)
2009. szept. 18. 18:10
Köszönjük szépen a bátorítást!Az én fiam már 14 éves és enyhe allergián és a szemtengelyferdülésen kívül semmi baja!
36. csilla80 (válaszként erre: 35. - Forever Love)
2009. szept. 18. 14:44

Szep batoritas egy aggodo Edesanyanak...

BBRRRR...!!!

2009. szept. 18. 14:24
Nem tudom emberekkel mi a helyzet, de az albínó állatok súlyosan betegek, nem ritkán süketek és vakok és általában sterilek is.
34. -Ada-
2009. szept. 18. 09:30
Igen, általában járhat az albinizmus szemtengelyferdüléssel, de amit írtok, hogy ilyen "könnyen" kezelhető, erőt ad, és megnyugtat. Még nagyon az elején vagyunk, de mindenből a legjobbat fogjuk neki keresni (gyógyulás szempontjából)és remélem így könnyen fogjuk kezelni a dolgokat!
2009. szept. 18. 09:15

Sziasztok!


Először is gratulálok a gyermekeitekhez!

Másodszor:

Én nem vagyok albínó, viszont a szemem eléggé rossz. Tudom, hogy egy kisgyermeknél, a saját kisgyermekednél aggódsz, és másképpen éled meg, de együtt lehet élni vele.

Szemtengelyferdüléssel születtem, végigkísérte az életemet, de jelenleg már semmi gondot nem okoz. Korrigálták négy éves koromban, és a látáskorrigációra is ma már rengeteg mód létezik.

Csak amiatt írtam le, hogy a szem betegségével együtt lehet élni.


Természetesen nagyon szurkolok, hogy a pici angyalkád szemével minden rendbe jöjjön!


Szép napot és jó babázást!

32. marikati (válaszként erre: 29. - -Ada-)
2009. szept. 17. 18:20
Másfél éves korában alakult ki szemtengelyferdülése.A jobb szeme kancsalít.Most már csak enyhén.Ragasztgatni kellett a bal szemét azért,hogy erősödjön a jobb.Így kényszerítik a kancsal szemet a munkára,mert különben az agy kiiktatja és megvakulhat a gyengébb szemére.
31. Skar (válaszként erre: 29. - -Ada-)
2009. szept. 17. 11:13
Túlaggódni szerintem sem kell, de a látásával kisebb bajok lehetnek akkor is, ha nem piros a szeme (ld. az iskolatársaim esetét). De a lényeg, hogy az sem törvényszerű, és tenni is lehet róla.
30. -Ada- (válaszként erre: 28. - OlíviaAnna)
2009. szept. 17. 10:52
Köszönöm szépen a "jó hírt" ennek örülök nagyon. A magyar oldalakon ezzel kapcsolatban már mindent elolvastam, de most rákeresek angolul is! Köszi a tippet!
29. -Ada- (válaszként erre: 27. - Marikati)
2009. szept. 17. 10:50
Nem írtad, hogy konkrétan milyen probléma van a fiad szemével... De kezdek megnyugodni, (olivianna írta, nézd meg) mivel nem piros a szeme, nem nagy a baj:-) Azt már nekünk is mondta a gyerekorvos, hogy a későbbiekben csak nagyon magas faktorszámú naptejjel érheti napsugár, fokozott uv-védelem szükséges. De ez legyen a legnagyobb baj! itt-ott azt is olvastam, hogy a felnőttként, jobb úgy alakítani a napirendet, hogy éjjel dolgozzon, nappal aludjon... De ez még messze van....
28. OlíviaAnna (válaszként erre: 16. - -Ada-)
2009. szept. 16. 17:44
Azt olvastam valahol, hogy a pirosas írisz jelent súlyosabb problémát. Jó hír, hogy azt írod kékes-szürkés! Angolul sokkal több írás van a neten, próbálj meg - akár segítséggel - azok közt olvasgatni.
27. marikati (válaszként erre: 26. - -Ada-)
2009. szept. 16. 17:36
A bőrével mindig voltak problémák.Napra csak gyógyszertári fényvédővel mehet,mert nincs az a faktorszámú napozószer ami megvédené a leégéstől.A szemével kapcsolatban az előzőben írtam.
26. -Ada- (válaszként erre: 23. - Marikati)
2009. szept. 16. 16:02
Nálunk is ez volt! Még az orvosok is megcsodálták, pedig egy szülészeten nem szokták csak úgy nézegetni a babákat, hisz' nap-mint nap látnak eleget... Csak azt nem értem miért nem szóltak, hogy ez így mégsem jó?! Sem Nektek, sem nekünk. Azok alapján, amiket írtál, sztem albínó a kisfiad, csak eddig nem derült rá fény... A bőre is érzékeny? A látásával minden rendben?
25. -Ada-
2009. szept. 16. 15:58
oohh! Köszi a tippet! Az hogy sötétebbre festessük a szempillát, elég egyszerűnek tűnik:-)
24. Skar
2009. szept. 16. 08:48
Volt ilyen enyhén albínó osztálytársam, meg egy ikerpár néhány osztállyal fölöttünk, volt baj a látásukkal, de nem súlyos, az osztálytársam azóta jogosítványt is szerzett, de persze van mindenféle fokozat. Később hallottam, hogy pofonegyszerű módon lehet enyhíteni a fény-problémán: sötétebbre kell festeni a gyerkőc szempilláját (nyilván nem éjfeketére...)
23. marikati (válaszként erre: 22. - -Ada-)
2009. szept. 15. 16:36

Nagyon gyönyörű baba volt az én fiam is.Csigákba kunkorodó szinte fehér haj,különleges porcelán bőr.Nem nagyon állták meg szó nélkül.Kamaszként is különlegesnek számít.Nem nagyon találkoztam ennyire szőke gyerkőccel,pedig huszonéve óvónő vagyok.

A szemével neki is van probléma.Másfél éves kora óta szemüveges.Ekkor alakult ki nála kancsalság.Soha nem mondta a szemész,hogy esetleg albínó.Igaz én sem kérdeztem.Legközelebb megemlítem.

Egyébként okos,talpraesett emberke.Ugyanolyan értékes,mint bárki más.Sok örömöt a babádhoz és jó egészséget!

22. -Ada-
2009. szept. 15. 12:04
Amikor megszületett a baba mi is megkérdeztük a gyermekorvost rögtön, hogy albínó-e a baba.(Mivel apai ágon már volt egy albínó unokatesó) Azt mondták nem(az én kislányomnak is kékes-szürke a szeme) Nem is gyanakodtunk, egészen 3hónapos koráig, amikor egyik rokonunk szólt, hogy nézessük meg, mert szerinte albínó( nekem az volt a gyanús, hogy nem követte az ujjamat, nem kereste a tekintetemet)és ennyi idős koráig sem a védőnő, sem a dokija nem szólt nekünk!! (ennyit az orvosokról!) gyermekorvost kerestünk,(külső jegyek alapján szerinte is albinizmusról van szó: fehér haj, és szőrszálak, világos, érzékeny bőr, piros szem nincs, de ez amiatt van, mert az albinizmus is több típusba sorolható) beutalót kaptunk a Heim Pál-ba, ahol egy egyszerű szemészeti vizsgálattal megállapították, hogy albínó. De vérvétellel is ki lehet deríteni, viszont azt feleslegesnek tartották.(na meg drága lenne az eü.-nek)... Hát így derült ki. Elképzelhető, hogy a fiad is albínó. Végül is nincs ezzel semmi gond, mert kit érdekel a hajszín (bárki festetheti) vagy a bőr? engem nem izgat! Én csak a látása miatt aggódom. Lehet, hogy semmi gond nem lesz vele, de sajnos előfordulhat tompán látás, látásélesség csökkenés, fényérzékenység.Viszont ezt majd csak 10 hónapos kora körül tudhatjuk meg... Addig várnunk kell:-(
2009. szept. 15. 09:45
nem ismerem személyesen,csak anno ált. isk.ban volt egy albínó srác évfolyamtsam.a haja hó fehér volt,a szeme piros,a bőre szintén fehér,s a látásával biztosan baj volt,mivel a könyveket mindig teljesen közelről olvasta,totálisan a könyvön volt a feje!
2009. szept. 14. 17:17
Hófehér bőrrel!!!!!!Elírtam az előbb.
19. marikati (válaszként erre: 4. - -Ada-)
2009. szept. 14. 17:16

Bocs,hogy belekotyogok a dolgokba,de szeretném megtudni,hogy mi alapján diagnosztizálták a babádat albínónak?

Az én fiam már 14 éves.A

mikor megszületett hófehér 10cm-es hajjal és hófehér hajjal én is azt kérdeztem a csecsemőstől,hogy albínó-e.A válasz az volt,nyugodjak meg nem az,mert kék a szeme.A mai napig tejfölszőke minden szőrszál rajta,szemöldöke,szempillája is.Fehér a bőre,de kék a szeme.Nem gondolom,hogy albínó.Semmi

féle vizsgálat nem volt ilyen téren.

18. -Ada-
2009. szept. 14. 12:29
Köszönöm szépen!Jó ezt érezni, hogy ennyien segítetek! Köszönöm!
17. 01c8755c79 (válaszként erre: 14. - -Ada-)
2009. szept. 14. 12:28
Mondom ma a leánynak... nem ígérek semmit, de igyekszem. :o) Az iwiw-en most megpróbáltam rákeresni a város és a suli közösére... ott így nem láttam, de próbálok megtudni valamit... és valami elérhetőséget.
16. -Ada-
2009. szept. 14. 12:23
Köszi OliviaAnna! Ezt az infót eddig nem tudtam. Az iris neki kékes szürkés színű és átvilágítható. Akkor? Ez mit jelent?
15. -Ada-
2009. szept. 14. 12:21
Érdekes! Cszsuka! én is postán dolgozom, vagyis dolgoztam:-)De sajnos bonyolíthatja, mert az albínóknak a gyenge fény is erős. Gondoljatok arra, ha árnyékos helyről éles napsütéses helyre megyünk, csak hunyorogni tudunk. Az orvosok szerint nekik ez 10szer olyan rossz:-(
14. -Ada-
2009. szept. 14. 12:18
Camera! Nagyon szépen megköszönném, ha utánakérdeznél! Nekem holnap is jó!
13. -Ada-
2009. szept. 14. 12:17
Köszi Renus 94! ezt a cikket és a hasonlókat ezerszer elolvastam. Igazából akkor nyugodnék meg, ha tudnám, hogy lát engem!
2009. szept. 14. 12:16
Szia! Én is ismerek egy testvérpárt,akik albínók. Semmi gondjuk nincs tudtommal, igaz mind a kettő szemüveges. De ezen kívül semmi gondjuk nincs.
2009. szept. 14. 12:16
Abban az esetben, ha az írisz is érintett, az albinizmus látásproblémákkal, látásélesség csökkenéssel járhat. Kimondottan fontos a szem és a bőr védelme a napfénytől (UV sugárzás), erős fénytől.
2009. szept. 14. 12:15
Én ismertem egyet a postán. Járatkísérő (szerintem még most is, csak már én nem dolgozom ott). azon kívül, hogy mindenki elcsodálkozott a fehér haján, meg a fura szemén, nem volt rajta semmi különös. Mivel a bőre is nagyon fehér, hamar megfogta a nap, állandóan piros volt az arca. Szemüveges, de nem szódásüveg szemüvege volt. Szerintem egy átlagos kisportolt külsejű srác volt. Sajnos nem kérdeztem ki, hogy mivel jár ez az élet, mert nem is gondoltam akkor még olyanra, hogy ez bonyolíthatja a dolgokat.
9. 01c8755c79 (válaszként erre: 4. - -Ada-)
2009. szept. 14. 12:14
Csak látásból ismerem őket... együtt szoktunk átmenni a zebrán időnként (valószínű erre laknak), és a lánykám mondta, hogy az egyik kislány hozzájuk járt a suliba. Nem hordanak szemüveget. Egyébként magasak... és azt hiszem kékes színű lehet a szemük (nem tűnt fel, hogy piros lenne)... nagyon szőkék és fehér bőrűek. Akarod, hogy utánanézzek? ... Mára nem tudom megígérni, de ha megjön a leány, mondom, hogy nézzen utána a suliban, és megnézhetjük az iwiw-en, hááátha.... mh?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook