Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek pszichózisra szedett gyógyszerrel (Abillify) lehet gyermeket vállalni? fórum

Szerintetek pszichózisra szedett gyógyszerrel (Abillify) lehet gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 13. 07:00
Szívesen megismerkednék veled. Én is ezt szedem.ÜDV.ÁGOTA
10. 258c8a41da (válaszként erre: 9. - E7a9d373d5)
2010. aug. 11. 14:05
Látod,valahogyan azért csak meglehet mindent oldani!
2010. aug. 11. 09:50
no sziasztok, lányok!Mindenkinek köszönöm a hozzászólást, utánajártam kicsit a dolognak. Egy német honlapon találtam a következőket: az Abilify gyógyszer (hatóanyaga:aripiprazol), nem éppen alkalmas arra, hogy az ember lánya babát vállaljon, bár nincsenek tapasztalatok még vele, csupán néhány eset, de az állatkísérletek csontelváltozásokat és szívelváltozásokat mutattak. helyette ajánlható a Zyprexa (hatóanyag:olanzopin) ill. a Seroquel (hatóanyag: quietipin), amelyek az első trimeszterben bizonyítottan nem okoztak magzati károsodást, és az állatkísérletek sem bizonyították az ellenkezőjét. ám a második és harmadik tirmeszterben ajálatos őket is elhagyni, mert sarlóserjtes vérszegénység ill. más károsodások léphenek fel, szülés után pedig függőség ill. görcsrohamok jelentkezhetnek az újszülöttnél. Hát nem valami szép kilátások, de ez van. A jó hír az viszont, hogy ezeket az antipszichotikumokat is el lehet hagyni ill. csökkenteni a dózist mintegy öt év tünetmentességi idő után. Szóval várni kell, és nem idegeskedni, szépen beszedni az előírt gyógyszereket, és megpróbálni a pozitív gondolkodágra átállni, mert az minden betegség legyőzésében sokat segít, legalábbis szerintem. Ez nem valami könnyű, mert ha magamat nézem, öt év múltán már 35 leszek...és az elég idős kismamának, no de vigasztal a tudat, hogy az én nagymamám 34 éves korában ment férjhez, és 35 éves korában szülte az első gyermeket, és ez kb. 60 évvel ezelőtt volt, ami nem mindegy!!Ugye-ugye? Szép napot mindenkinek!:-)
2010. aug. 10. 09:04

én is megértem a vágyat az anya oldaláról.

Csak a gyermek oldalát erőteljesebben kellene szemlélni.


Egyébként ajánlom elolvasásra Czeizel Endre: Egy orvosgenetikus etikai gondjai c. könyvét.

2010. aug. 10. 08:44
Ezt én mind megértem..mégis meggondolnám a helyében..mert nem tudni, egy szülés mit vált ki belőle..
2010. aug. 10. 08:32

Attól még ö is ember érzésekkel.És gondolj csak bele mennyit jelent egy nö számára az,hogy anya legyen...

Egyetlen nö sem mondana le csak ugy,hogy"jó,akkor nem lesz gyermekem"..fájdalmas lenne.

Nem akarok vitába szállni mert mindannyiótokat kedvellek itt a hoxán..én csak a saját véleményemet mondtam el.Orvos viszont nem vagyok.Itt a pszihiáter ás a nögyógyász véleménye az,ami leginkább mérvadó!

Én szoritok neki!

2010. aug. 10. 08:22

A baba lehet, hogy egészséges lesz..de mi lesz az anya pszichózisával????

merész vállalkozásnak tartom...

2010. aug. 10. 08:19

Szia drága!

Én tudom,mennyire nemtud eltántoritani egy gyermekre vágyó nöt egy betegség vagy egy gyógyszer.Könnyü azt úgy megoldani,hogy:"ááá nem vállalhatsz gyermeket,nemszabad"..viszont az,aki babára vágyik nem tudja csak úgy feladni és elfogadni azt.Még 1 elzáródott petevezetékkel(miközben a másikat kivették) is spontán teherbe lehet esni.Na,ez most nem tartozik ide..viszont ÉN nem ismerek lehetetlent,csajszika.Persze mindenek elött kérd ki az orvosod véleményét.Ö biztosan megtalálja a módját annak,hogy igenis Te is anya lehess,És EGÉSZSÉGES KISBABÁD SZÜLETHESSEN!

2010. aug. 9. 16:01

amilyen betegségre ezt adják, azzal véleményem szerint nem szabad gyermeket vállalni.


Teherbe pedig tilos esni a szedése alatt.

2010. aug. 9. 15:02
szerintem nem....
2010. aug. 9. 14:57
Szerintetek pszichózisra szedett gyógyszerrel (Abillify) lehet gyermeket vállalni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook