Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek mitől lett a meggylevesem szemcsés/karcos? fórum

Szerintetek mitől lett a meggylevesem szemcsés/karcos? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
3. NomNom (válaszként erre: 1. - Porkkala)
2020. jún. 24. 15:15

Szia!


Bocs ez nem tartozik a témához és lehet hogy hülyének fogsz nézni... de Porkkala nevű helyet ismered Finnországban? Vagy ez a véletlen műve?:)

2020. jún. 24. 15:14

a liszt nem olvadt fel

Én elösször a tejfölben jó alaposan elkeverem és mikor sima a meleg léből merek hozzá a hőkiegyenlítés végett, simára keverem és hozzá öntöm folyamatos keveréssel a meggymártáshoz.

Következőre sikerülni fog.

2020. jún. 24. 15:03

Sziasztok!


Először készítettem meggylevest:) A végeredmény finom lett, viszont kicsit olyan mintha szemcsés lenne, nem is tudom hogy írjam le, mintha apró homokdarabok karcolnák a torkomat, mikor eszem.

Leszűrtem így kicsit jobb, már alig érzem de bosszant...


Leírom hogyan csináltam:

- fél kiló magozott meggyet feltettem a tűzhelyre kétszer annyi vízzel, fahéjjal, szegfűszeggel, 4 evőkanál nyírfacukorral és egy kis vanília aromával

- kb 10 percet hagytam forrni, levettem és átturmixoltam

- 1 evőkanál citromlevet beleöntöttem és vártam hogy hűljön

- közben egy doboz Hulala tejszínt kikevertem egy fél csomag vanília pudingporral (főzés nélküli pudingpor volt)

- amikor már langyos volt a leves, ezt a keveréket (hőkiegyenlítés után) lassan beleöntöttem és elkevertem

- a végén pedig még egész magozott meggyeket beleszórtam


Másnapra jól lehűlt, megkóstoltam és bár finom volt de "karcolt". Ahogy feljebb írtam ekkor leszűrtem és kicsit jobb lett de egy icipicit még mindig karcos/szemcsés.


Mit rontottam el?

Jövő héten újra megpróbálkoznék vele :))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook