Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mikor változik meg egy gyermek szemének a színe? fórum

Szerintetek mikor változik meg egy gyermek szemének a színe? (beszélgetős fórum)


1 2
2007. aug. 15. 13:56
Édesapám és édesanyám is fekete hajú, barna szemű volt. A három testvérem szintén ilyen adottságokkal rendelkezik. Csak én vagok szőkésbarna hajú, és zöld szemű. Bár kicsi koromban nekem is kék volt a szemem. Állítólag egyik nagyszülői ágból örököltem ezeket.
8. josey (válaszként erre: 6. - Tengericsillag)
2007. aug. 13. 13:01

Tyű,én reméltem,hOGY 1 éves kora körül kiderül...

Nálunk olyan a variációs lehetőség,hogy bármilyen lehet,így nagyon kíváncsian várjuk:)

(az én szemem kék,a páromé barna,de mindkettőnk családjában van zöld is)


A szemszín úgy öröklődik,hogy 2 világosszemű(kék v. zöld) embernek csak világosszemű gyermeke lehet.Ha valamelyik szülő barna szemű,akkor variálódhat!

<Elég egyszerű a "működési elv",nézz utána a genetikában ha van időd,én is már elszórakoztam vele:)A baj az,hogy nem mindig mehetsz biztosra:)>

2007. aug. 13. 12:58
A lányomnak fél éves kora körül kezdett bebarnulni a szeme.De ez mindenkinél más.De én is úgy tudom,hogy 1 éves korig változhat.
2007. aug. 13. 12:53

Na megkérdeztem az anyut,kb 6 éves koromig volt kék,de nem élénk kék ,aztán lett zöld.A tesómnak piciként is élénk kék volt,s az is maradt.

Azt Anyu sem érti hogy a mamámnak barna a papámnak kék szeme volt akkor neki(anyunak) hogy lett zöld.

2007. aug. 13. 12:32
Egy éves koráig változhat a szemük színe,legalább is én így tudom.
2007. aug. 13. 11:37

A lányomnak kb 1 éves korában lett a kékből olyan zöldesbarna, mint az enyém. Az apjáé kék, úgyhogy reménykedtem, hogy az övé is az lesz, de nem. A fiamé ugyanilyen zöldesbarna, de neki már korábban kialakult ez a szín. Unokatesójuk szeme szintén 1 éves kora körül váltott kékből ilyen zöldesbe.

Szerintem az marad kék, ami világos, nem pedig olyan tintakék vagy hogy mondjam. :) Amiben sok a pigment, az nagy valószínűséggel barna vagy zöld lesz.

2007. aug. 13. 11:30
A fiamnak már az első hetekben sötétkékből barna lett.Szerintem sokat számit milyen a szülőké.A bátyámnak,feleségének kék.fura lenne ha a kislányuknak nem az lenne,Bár nem lehetetlen,hogy egy nagyszülő vagy nagynéni-bácsi szeme színét örökölje.Gondolom én..
2. tengericsillag (válaszként erre: 1. - Bnedora)
2007. aug. 13. 11:25
gyerekkoromban nekem is kék volt aztán zöld lett.de most utánnaérdeklődöm mikor változott meg,mert én nem emléxem rá.
2007. aug. 13. 11:23
Unokáim 10 hónapos ikrek. Jelenleg szép kék szemük van. Mi a tapasztalat ez ügyben, meg fog nekik változni, vagy marad ilyen kék színű a szemük?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook