Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Majdnem 4 éves gyermek nem ismeri a színeket! fórum

Majdnem 4 éves gyermek nem ismeri a színeket! (beszélgetős fórum)


2013. jan. 3. 14:23
Én a helyedben elvinném egy korai fejlesztőhöz "vizsgálatra". Ott játékosan felmérnék és ha szükségesnek látják,akkor tovább küldenek a megfelelő helyre. 5 éves korig van korai fejlesztés.
23. drnéni (válaszként erre: 21. - Brig9)
2010. jún. 8. 17:07
Azért ha a pszichológusnál viselkedik, az bizonyítja, hogy képes rá. Nem láttam még két és fél éves hiperaktív gyereket, de nagyobbat már igen, és ők tényleg nem ülnek meg sehol egy pillanatra sem, ovi, pszichológus, mindegy.
22. marcsix (válaszként erre: 21. - Brig9)
2010. jún. 7. 14:27
Az én fiam azt mondta az ovónéninek, hogy Oda foglak felkötni, és ott fogsz lógni. :D Kiderült, hogy egy nagyobb ovistársa ezt neki mondta, és ő meg azt hitte nagyszám :D Egyébként a fa mászókára gondolt, és mutatott is rá, mikor ezt mondta.
21. Brig9 (válaszként erre: 19. - Drnéni)
2010. jún. 6. 11:13

Először,mert olyan dolgokat mondott, ami mindenkit megrémisztett egy 2és fél éves gyermek szájából! Pl.: elvágom a nyakad.. meg hasonlók, de kiderült, hogy annyira szorong, hogy ezzel akarta megmutatni, hogy Ő bátor!!!

Csak azt nem tudom,honnan vett ilyeneket, mikor csak zsép meséket néz meg, mert mindentől fél!

Mi meg itthon soha nem mondanánk ilyeneket egymásnak, de még másnak sem!!!!

Másodszorra azzal, hogy nem ült meg a fenekén, ha elengettem a kezét, rögtön elszökött!!

Még az orromat sem tudtam kifújni az utcán!!!

Meg már kezdtek előjönni a dührömamai!

De persze, mintemlítettem a pszichológusnál tök szépen viselekedett!! Rá sem ismertem!

Harmadzsor, ami most februárban volt, mert hónapokon keresztül bekakilt!

Ezzel állítólag azt akarta megmutatni, hogy Ő visszatudja magát tartani!

Mert nem a bekekilás volt a lényeg, azt én is észrevet tem, hanem a visszatartás!!

De mégegy pszichológushozmár nem viszem, mert ott a gyerek teljesen más és mindig az jön elő,hogy én túlzom el!!

De basszus, én is, vagy bármrly ember szebben, kultúráltabban viselkedik egy idegen környezetben.......

2010. jún. 4. 08:52

Sziasztok!!


Nekem is 4 éves lesz októberben a kisfiam. Miután olvastalak,leteszteltem,én is .Mert eddig nem igen figyeltem erre a dologra. Érdekes volt a teszt. Szines építőkockákat tettem elé. Megmondta a lilát a rózsaszínt,mindent. És ugyan úgy mint a nővére a kéket és a zöldet keveri. Szerintem ez nem akkora baj. Majd kialakul. A kislányom még 5 évesen is keverte a kéket a zölddel. Mondtam neki hogy a fű zöld az ég a kék. Ezután édes volt. Fűszínűnek és felhőszínűnek kezdte őket nevezni:O))) Volt egy kedves történet: A barátnőmtől kaptam egy zöld kerek sminkkészletet. Kislányként rettenetesen imádta nézegetni. Egyszer azt mondta nekem: Anya ideadod azt amit,Judit hozott? Mondom mire gondolsz? Hát azt a fűszínű karikát:O) Nem jutott eszébe hogy sminkkészletnek hívják. De a tudta hogy aszíne a fűé. Én nem aggódnék. Semmi jelentősége nincs. Az enyémek is okosak ügyesek ettől. Nem is értik miért nem engedjük iskolába a kislányomat. Nem azért mert éretlen,csak testileg aprócska,és had nőjön egy kicsit.Majd megy jövőre. Ne aggódj tehát. Majd kialakul,nem vagy egyedül a problémával. Bocs ha hosszúra sikerült:O))))

2010. jún. 3. 16:30
Ez egy nagyon érdekes probléma, klasszul megfigyelted és tesztelted! Tanultam valaha gyerekpszichiátriát, és megnéztem most egy-két szakmai oldalt, de sehol sem találtam arra utalót, hogy a színazonosítás és az ADHD (figyelemhiányos zavar) között bármi összefüggés lenne. A gyerek szinte biztosan nem színvak, ha egyzser a kockákat hibátlanul szétszortírozza, persze ezt csak szemészeti vizsgálat mondhatja ki hivatalosan. A színvakság amúgy örökletes és rendkívül ritka. Miért küldtek pszichológushoz benneteket?
18. Ekka
2010. jún. 3. 15:07

Lehet, hogy csak viccelődik..

Én mikor kérdezem a lányomat,(3éves) hogy ez vagy az milyen színű, csak vigyorászik, vagy azt mondja, hogy nem tudom..

Mikor viszont színezűnk, és kérem, hogy adja ezt v. azt a színt oda, simán megteszi..


Szóval lehet, hogy a te gyerkőcöd is csak játszik.


Egyébként azt olvastam, hogy úgy tanítsuk a gyerekenek a színeket, hogy valamihez társítsuk, így könnyebb nekik.

pl:

sárga-nap

piros-alma

kék-ég

zöld-fű

stb.


Ja, és először csak az alapszinekkel foglalkozzunk, mert a túl sok szín összezavarja őket. (sárga-sárga na, de milyen? narancssárga, citromsárga?)

17. Brig9
2010. jún. 3. 15:07

De azért mindent kipróbálok,amit írtatok!

Köszi mégegyszer!

16. Brig9 (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2010. jún. 3. 15:03

Próbáltam, hogy kiszórtam az építőit, kivettem minden színből egyet és megkértem, hogy tegyük kupacokba minden színhez ugyanazt a színt!

Megcsinálta ügyesen hiba nélkül!

Mondjuk nálunk az is probléma, hogy nem tud megülni a fenekén, állandóan pörög, így nem tudok vele rajzolgatni sem!

Mi úgy tanulunk meg mindent, hogy "dolgozunk"!

Mert dolgozni imád!!!! Pl. úgy tanultunk meg számolni, hogy számoltuk, mennyi tojást teszünk asütibe, mennyi csipet só kell a levesebe, mennyi lapát földet ásott ki.... stb.

Küldtek már minket pszichológushoz, de ott meg egy földre szállt angyal ként viselkedett...

..és persze hülyének néztek, hogy miért várom el egy ekkora gyerektől, hogy ennél többet koncentráljon valamire, mikor ott akár 20 percig is nyugodtan ült!

Itthhon persze 2 percet sem!

Bár talán most kezd lenyugodni, de leüllős játékok még nem mennek neki!

Csak 2 percig érdekli a mondókáskönyv is, ha egyáltalán hagyja, hogy kinyissam!

Szerintem nálunk kcsit összetett problémák vannak!

Nekem jön, hozzámvagdossa a játékait....

A játékkérdést megoldottam azzal, hogy, ha nekemvág egy játékot, kidobom!

Persze próbálkozott azzal,hogy az én cuccaimat vágja hozzám, de én akkor is az ő cuccát dobtam ki!

Na most jól elszídtam a gyerekem, pedig alapvetően egy érzékeny lelkű, kedves okos gyönyörű kisfiú, csak, ha bepörög, akkor jajjjjjj!

És persze azoviban meg azt sem meri megütni, aki Őt bántja! Úgyhogy érdekes!

15. Brig9
2010. jún. 3. 14:50

Húúú...

nagyon köszi mindenknek a tanácsokat!!! :)

Aranyosak vagytok!!!!! Tényleg!!!!!

2010. jún. 2. 21:35

Ennyi jó ötlet után nincs mit mondanom :)

de a nevelési tanácsadókban van képesség mérésre lehetőség és ott fejleszthetik is ha szülkséges.


A szemorvost meg hívd fel, lehet telefonon is megmondja, ha kell akkor kérj időpontot.

2010. jún. 2. 20:44
Nekem nemrég voltak 4 évesek a gyerekeim, és ismerik a szineket, eleinte keverték a fehéret és a sárgát, de mostmár az is megy! Egyébként, ha elviszed szemorvoshoz, ott megtudják mondani szinvak-e vagy sem!
2010. jún. 2. 19:12

Én úgy csináltam, hogy amikor kicsike volt, színes ceruzával rajzolgattam színes dolgokat. Rajzoltam piros almát, piros ceruzával például. Aztán kértem, h ogy adja ide a piros ceruzát és rajzolunk másik piros almát. Közben persze őt is tanítottam rajzolni, meg mondtam, hogy kékkel szinezze a tengert stb. vegye el a sárga ceruzát és színezze a napocskát, amit rajzoltam sárgára, aztán kérdeztem milyen színű a nap, és melyikkel színeztem stb. Az én fiam most februárban mult 4 éves, és már ismeri a színeket. Ő azért elég hamar megtanulta egyébként. Nagyon ráálltam a rajzolásra, színezésre stb, mivel ő balkezes. De a 16 hónapos lányomnak mikor sétálunk, vagy nézzük az autókat, mindig mondom, hogy milyen színű autó jön el előttünk. Mondom neki: Nézd ott jön egy autó, ez piros autó. Nézd milyen autó jön ott az szürke, ami most jön.

Azért majd írd meg hogy haladtok...

11. Tipke
2010. jún. 2. 18:55
Az én unokahúgom még nincs 2 éves, s még beszélni sem tud, de felismeri többek között a színeket is. Össze szedi pl. a szobában lévő sárga játékokat. Ha mondjuk neki, hogy hozza ide ezt meg ezt a színű játékot tudja. Bár szerintem ez gyerek függő is, mi érdekli jobban.
2010. jún. 2. 18:52

A szín fogalam szerintem elvont dolog...nem megfoghaó.

Képzeld el,hogy egy vak embernek kellene elmondanod milyen a kék..égszínű..passz!

Nekem 6 éves volt a fiam/mindkettő/mire a színek fogalmával egyenesbe jöttek,de akkor se volt még stabil a dolog.

Az egyetemen érintőlegesen tanultunk erről /pedagógus vagyok,de testnevelés vonalon/úgy emlékszem a stabil színfelismerés csak 6-8 éves korra alakul ki és rá pár évvel a szín árnyalatainak felismerése.

Egy négyévestől még ne várd el!De próbálj ránetelni,biztos találsz szakirodalmat hozzá,de az tuti hogy még nincs elkésve semmiről!

2010. jún. 2. 18:33

Szia!

Ennyi idős korban valóban már jó lenne, ha felismerné a színeket.

Gondolom ezt az óvodában is észrevették, kérdezd meg az óvónők mit gondolnak...

8. bige
2010. jún. 2. 18:33

sok időt szánjál rá egy színre. ne csak megmutasd neki, hogy ez a piros.( ha az pl. egy gömbölyű labda, vagy egy fa kocka - nem biztos, hogy tudja, hogy mit jelent a piros, mit akarsz vele mondani )

sokféle formájú, anyagú dolgot vegyél elő, és mond neki, hogy piros, aztán kérd meg, hogy keressen ugyanolyant. ezt játszátok napokon keresztül, amíg elég nem lesz, ha azt mondod pl. "add ide a piros macit"


utána léphetsz tovább a következő színre

7. Re87 (válaszként erre: 1. - Brig9)
2010. jún. 2. 18:32

Szia!

Az én fiam is nagyon okos és ő is bajban van a színekkel.Legalább is azt hittem.Próbáltam tanítani,de sehogy se maradt meg benne.Egyszer viszont kilestem,hogy a színes építőkockát pakolássza,és gyönyörűen mondogatja,hogy melyik milyen színű.(bár ő még csak 3éves)

Lehet,hogy csak szórakoztatni akar Téged:).

2010. jún. 2. 18:32

[link]



Ezt nem másolom át, elég hosszú :)

5. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Brig9)
2010. jún. 2. 18:30

a színek ismerete elég kardinális dolog, ebben az életkorban már elvileg kéne tudnia az alapszíneket.


Színegyeztetés megy neki?

2010. jún. 2. 18:30

A fény különböző hullámhosszúságai szerint más-más elektromos ingerületet kelt a látóidegben, így érzékeljük a színeket. Vannak ún. ős- vagy alapszínek (piros, sárga, zöld, kék, fehér, fekete), és a spektrumszínek (vörös, narancssárga, indigókék). A színárnyalatok az alapszínek keveredéséből származnak.


A színek hatással vannak lelkiállapotunkra, hangulatunkra, érzelmileg motiválhatják cselekedeteinket.


A színfelismerés fejlődése


A konkrét műveletek szakaszában a gyermek a dolgok nevéhez köti a színeket, például egy piros autóra azt mondja, hogy „piros autó”, de még nincs a tudatában olyan fogalom, amelynek a pirosság a lényege. A 4 éves fejében lassan elválik a szín fogalma a tárgytól, a piros szó önálló életre kel. Az 5-6 éves felismeri az alapszíneket, de nem biztos, hogy meg is tudja nevezni azokat. A 9-10 éves már az árnyalatokat is pontosan megnevezi.

2010. jún. 2. 18:29
Nekem is a színvakság jutott az eszembe.
2010. jún. 2. 18:28
Én nem értek hozzá,nincs is gyerekem...de bennem rögtön az merült fel,hogy lehet színvak esetleg,nem?
2010. jún. 2. 18:27

Segítségre lenne szükségem!

Mennyire tekinthető normális dolognak, hogy kisfiam, aki szeptemberben lesz 4 éves, nem ismeri a színeket!

Egyáltalán semilyen színt nem ismer fel!

Amúgy egy értelmes okos kisgyermekről van szó!

A beszéd-és mozgásfejődés rendben zajlott!

7hónapos és 2hetes volt, mikor felállt, másfél évesen mondatokban beszélt tisztán, érthetően!

Tehát nem egy buta kisfiú, de a színek mégsem mennek!

Megmutatom neki, hogy ez a piros!

Fél perc núlva azt mondja rá fekete,vagy fehér, vagy bármi más szín!

Van itt valaki, aki ért ezekhez a dolgokhoz?

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook