Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az aura színe változik-e életünk során? Vagy születésünktől fogva halálunkig ugyan olyan színű marad? fórum

Az aura színe változik-e életünk során? Vagy születésünktől fogva halálunkig ugyan olyan színű marad? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. júl. 26. 12:53
Nah ezek lehet,hogy léteznek az emberi testben valószínű...
44. hamurapi (válaszként erre: 35. - Júlia*)
2009. ápr. 12. 16:45

Elnézést Julia,hogy a hozzászólásodra csatlakozom.Nem hosszan olvastam visszafele,de nem találtam a csakrák helyének leirását.Ezt szeretném a te hozzászólásodhoz kapcsolni,a kettőt egybeolvasva talán érthetőbb lesz az aura és a csakrák eléhelyezkedése.

l.Gyökércsakra,másnéven báziscsakra.

helye a keresztcsont és a farkcsont között

Szine: tüzpiros

2.Hajlékcsakra ,másnéven szexcsakra

Helye a 5.ágyékcsigolya és a keresztcseont közt.

Szine:narancssárga

3.Köldökcsakra másnéven napfonat /solar-plexus/

Helye: a 12.háticsigyola és az 1 ágyékcsigolya

között.

Szine: sárga-aranysárga

4.Szivközpont /anahata-csakra./csecsemőmirigy


helye: a sziv magasságában

szine: zöld,rózsaszin és arany

5.Torokcsakra,másnéven gégeközpont

helye: a 7.nyakcsigolya és a 1.háticsigolya közt

szine:világoskék,ezüstös és zöldeskék

6.harmadikszem csakra másnéven homlokcsakra,belsőszemcsakra,bölcsességszeme

hely: homlokközép valamivel a szemöldök felett.

szine: indigókék,sárga és viola

7.Fejtetőcsakra másként koronacsakra,ezerlevelü

lótusz

helye: a fejtető

szine a viola,fehér arany


A csakrák kb 5-15 cm átmérőjü energiakerekek,amelyek szabályozzák a testben lévő meridiánokon keresztül az energiaáramlást.Az nergia=rezgés.A meridiánoban szétáramló energia hozza létre a test körüli energiaburkot,amely rétegeződik.A szinek változnak,mert a test energiaszintje is változik a test egészségességszintjétől.Ha a test valamely területe energiában szegény,megváltozik a hozzátartozó terület szine és energiaszintje.Ezen a helyen az aurában ,az auralátó-hiányt ,horpadást lát.Ezért tudja az auralátó,hogy a test mely területén lehet energiaszegénység=betegség.

A csakrák látják el a hozzájuk tartozó testrészek energiaellátását.Pl:a 3.köldökcsakrához tartozik a gyomor,lép-hasnyálmirigy,hármasmelegitő meridián

Ezen a területen fellépő fájdalomzónából gyomorfájás esetén a köldökcsakrát kell aktiválni citrinnel,levendulaolajjal és sárga szinnel.Mivel ismertek az idetartozó meridiánok,ezek megfelelő pontjainak kezelésével lehet visszaállitani a felbomlott egyensulyt.

Ezek az állitások:Maitri Hillebrecht AKUPRESSZURA c.könyvéből származnak.

Ha valami nincs rendben belül:gondold meg milyen szinü fehérnemüt és felsőruhát hordasz,mert befolyásolja a közérzetedet!Ez nem vicc!!

Nézz csak körül:Te is látod azt a regeteg FEKETE

ruházatban lévő embert??

43. 3e02cfe4a5 (válaszként erre: 38. - Júlia*)
2008. dec. 3. 13:33
az aura kozeppontja a testem
2008. nov. 30. 12:44

Varj varj fizikai vilagomba epp most probalom beilleszteni ezt a dolgot...

Akkor miert retegekrol beszelunk?

es a hetedik reteg nem a legtavolabbi a testunktol?

Elkanyarodtunk a szinektol...Hallottam a fekcsikorgast meg az egett gumiszagot is ereztem...

41. Júlia* (válaszként erre: 39. - 3e02cfe4a5)
2008. nov. 30. 12:38

:_))))))))))))


A két kezed és a két lábad hogyan tartja össze a testet?


Nem kell összetartani, mert egy teljes egész egység.


:-)


A rózsaszírmokat is összetartja valami,

a saját egysége.

2008. nov. 30. 12:24
Ertetlen vagyok...:-))))))
2008. nov. 30. 12:23

Nem vagyok tisztan lato.

Ebbe tenyleg belekavarodok a...

Ha a korona csakra a kozeppont es a 7dik reteghez kapcsolodik akkor ez hogy tarthatja ossze az aurat

38. Júlia* (válaszként erre: 37. - 3e02cfe4a5)
2008. nov. 30. 11:58

:-)


Közben rájöttem, hogy Te miért igy gondolod/látod.


Az aura középpont a korona csakrától indul.


Ez vagy fehér, vagy ezüst, vagy arany, az aranynak a noen kék az aura színe.


Tehát a korona csakra színe a legközelebbi a testhez, a gyökér csakra pirosa a legtávolabbi,

tehát a külső széle.


:-)

2008. nov. 30. 11:41

OK OK :-)))))))))))

Kivalo iras koszonet erte

36. Júlia* (válaszként erre: 34. - 3e02cfe4a5)
2008. nov. 30. 10:03

A Te válaszodra reagáltam.


:-)

2008. nov. 30. 10:01

Az aura hét rétege



"Elnevezéseik nem egyértelműek, ezért az alábbiakban erre nem is térünk ki, viszont több az egyetértés a felépítésük és az ember testi-lelki működésében ellátott funkcióikkal kapcsolatban. Az aura mérete és színösszetétele népek között is változhat, és más-más személy más színekben látja az aura ugyanazon rétegeit, ami állandónak tűnik viszont, az az egyes rétegekben mutatkozó változás.


1. Az első réteg személytől függően világoskék vagy szürkés energianyalábokból áll. Mint az első csakra, a fizikai világban tapasztalt érzéseinkkel kapcsolatos. Ha fizikai tapasztalatainkat mind kellemesnek éljük meg, például örömöt szerez a testmozgás, a finom illatok, stb., akkor az első mező egészséges.

2. A második réteg az önmagunkkal kapcsolatos érzések hordozója. Egészséges embernél ez a réteg a szivárvány összes színében tündököl, élénk, telített színekkel. Akinél ez a mező gyengén fejlett vagy alultöltött, annak a személynek kevés érzése van önmagával kapcsolatban, vagy érzései nem tudatosak. Aki nincs jó viszonyban önmagával, esetleg rendszeres önutálatot gyakorol, az idővel sötét foltokat hoz létre ebben a rétegben.

3. A harmadik mező a racionális gondolkodással függ össze; egy érdeklődő, kíváncsi, és gondolkodni szerető embernél csillogó sárga színe van. Ideális esetben a racionális gondolkodás kéz a kézben jár az érzésekkel és intuíciónkkal. Ha például az első és a második réteg alultöltött és gyenge, de a harmadik réteg telitett, egy olyan emberrel állunk szemben, aki túlzottan racionálisan él, ami gyakran a testiek, és az érzések rovására megy. Egy ilyen személy egy fontos döntés esetén érzéseit hajlamos háttérbe szorítani. Ez sajnos korlátozza élményeit, mert ahhoz, hogy teljes értékű életet éljünk, a logika és az érzések harmonikus összjátékára van szükségünk, és ha egyik a másik rovására megy, az előbb-utóbb egyensúlyzavart okoz a testi-lelki funkciókban.

4. A negyedik réteg az emberi kapcsolatok világa, és a második mezőhöz hasonlóan színes, de itt a színek áramlásként jelennek meg. Amikor két ember kapcsolatot létesít, energianyalábok indulnak egyik személytől a másik felé; amikor két ember szerelmes egymásba, ezek a nyalábok állandósulnak, és rózsaszínek.

5. Az ötödik réteg koblatkék színű és akárcsak a többi mező, kapcsolódik a megfelelő számú csakrához. Kulcsfontosságú a saját igazságunk, hitünk megfogalmazása, felvállalása, és az ennek jegyében való élés akkor is, ha ez nehéz vagy adott esetben konfliktusokhoz vezet.

6. A hatodik réteg a spiritualitással kapcsolatos, és a testből kifele irányuló színes fénynyalábok formájában jelenik meg. Akinek negatív vallásos tapasztalatai voltak, aminek következtében az illető eltávolodott a spiritualitás világától, akinek hiányzanak a transzcendenssel való személyes tapasztalatai, illetve nincs ilyen érdeklődése, annál ez a mező sötét vagy színtelen, illetve elkülönül a többi mezőtől.

7. A hetedik réteget egyesek „isteni énünk” hordozójának nevezik. Ha ez a réteg jól fejlett, akkor tudjuk és érezzük mi az életfeladatunk, és átlátjuk, céljaink hogyan illeszkednek a világegyetem rendjébe. A hetedik mező egy aranyszínű tojás alakú burok, amely összetartja az egész aurát."


L: itt


[link]


:-)

34. 3e02cfe4a5 (válaszként erre: 33. - Júlia*)
2008. nov. 30. 09:39

A csakrak szineinek velemenyem szerint keves koze van az aura retegeihez bar mukodesuk szorosan osszefugg.

Az elso csakra szine voros mig az elso reteg az etertest szine kek.

A masodik csakra szine narancs az 2 reteg vagy erzelmi test szine a szivarvany szinei(mind).

A harmadik reteg szine sarga itt eggyezik a csakra szineve

negyedik reteg szine rozsaszin a csakra szine vilagos zold

A torok csakra szine vilagos kek az eteri test szine a kobalt kek

A homlok csakra szine indigo kek a mennyei test szine a rezpasztel szinek

A korona csakra szine feher a ketherikus teste arany es ezust

De a tobbiben teljesen eggyetertek

2008. nov. 27. 04:32

Az auránk színét a csakra 7 színe adja.


Ez a szivárvány 7 színével megegyezik.


Millió összetevője van a változás okának, amit befolyásol a lelki állapot, a környezet, az egészség, és még számos más.


A szép zenék, a kedves filmek, a mosoly nagyon tudják színezni és jó irányba.


Viszont a krimi, a morcosság, a düh, stb. nagyon sokat rontanak rajta, és sebezhetővé engedik tenni a testet.

Ilyenkor mondják, hogy a betegség rést talált a pajzson=aura.


Meditációval, jógával, imával erősíteni lehet az aurát.


:-)

2008. nov. 26. 19:52

1930 kornyeken fedezte fel ezt a fenykepezesi modot egy Kirlian nevezetu orosz almodozo.Ebben az idoben nyoma sem volt meg a 486osoknak vagy a PI csodaknak.

Igen valoban nincs koze a szineknek a latok altal latott szinekhez.Erdekesseg amig a gepnek nincs jelentos auraja addig egy lato a sajatjan keresztul "latja" a maset.Az auranak gyakorlatilag 7 retege van a latok 3 esetleg 4 reteget latnak.Az elso reteghez a test autonom mukodese tartozik.A 7 dikhez az Isteni illetve ebben rogzul a leelt eletek mintai tudasa stb..

Tehat nagyjabol mindenkinek igaza van es megsincs.

Valtozik es megis allando.Mindig mas szine van es megsem...

31. 0260f21e84 (válaszként erre: 30. - 1eb84e4bad)
2008. szept. 23. 19:47
ja, nekem ezen a vonlon inkabb a vig-alma a santito, de nem olyan veszes. Osi szavak ezek, ki tudja, milyen ertelemben hasznaltak mèg. Ha egyaltalan igy volt...
30. 1eb84e4bad (válaszként erre: 29. - 0260f21e84)
2008. szept. 23. 19:11
a szóalkotásban. Mert az összes szónak van az a"alma" szó előtt értelme, ami a csakrához is kapcsolódik. De a hatalomnak, mint "hat", nem igazán. Vagy csak rosszul értelmezem?
2008. szept. 23. 18:32

Na, akkor megnyugodtam, hogy nem irtam be feleslegesen. :)

Csak erdekessegnek irtam, tekintsetek szojateknak!

kricat: nem ertem, hol erzed a santitast abban, hogy az igazi hatalom az, ha nem masok felett uralkodunk, hanem sajat magunkon.

28. 1eb84e4bad (válaszként erre: 25. - 0260f21e84)
2008. szept. 23. 12:20
ez is érdekes, de ezt kevésbé hiszem:-) főleg mert a hatalma résznél egy picit sántít. De azért köszi! :-)
27. 1eb84e4bad (válaszként erre: 23. - 0260f21e84)
2008. szept. 23. 12:17
ez érdekes:-)
2008. szept. 23. 11:27

[link]

Szerintem itt lehet bővebben tájékozódni.


Ez érdekes volt Margarita, elolvasom majd tüzetesebben is.

25. 0260f21e84 (válaszként erre: 24. - 0260f21e84)
2008. szept. 23. 11:03

4. a fogadalma, a sziv ad es befogad, ahogy a vert keringeti valamit meg pluszba hozzaad

5. a riadalma, ahogy nagy ijedsegben a torkunkban dobog a szivunk, a torokcsakra a riasztas kozpontja

6. hatalma, igazi hatalma annak van, aki sajat maganak es a kornyezetenek ura (mas esetben csak hatalmaskodas, igazi hatalma annak van, akit a szive iranyit)

7. es amikor ez megvan, eljut az Ur-alma-szintre


Zsenialis ez a magyar nyelv!! Nem tudom, valosagtartalma mennyi, de erdekes es erthetobb mint a szankszrit nekem.

2008. szept. 23. 10:56

Meg eszembe jutott egy masik erdekesseg is (leirom,hatha masnak is tetszik) Oseinknek volt magyar szavuk a csakrara, almakkal helyettesitettek.

1. uradalma, amit az Urtol kaptunk, hogy gyokeret eresszunk amikor le-(lefele)szuletunk. Itt a letfeltetelek (ruha, kenyer) megteremtese a feladat

2. lakodalma, amikor felmerul az igeny a tarsra

3. megvan a haz, kocsi, johet a szorakozas :) utazgatasok, ez a napfonat szintje, vagyis a vig-alma


Itt az also 3 szinten (kapni, kapni, kapni), amig ezek iranyitanak, nincsenek nagy csodak, es ezek valtakoznak, mikor melyik az aktiv, de erre irtam lejebb, hogy valamelyik azert tulsulyban van.

2008. szept. 23. 10:45

Csak erdekessegnek, nem pont a temahoz tartozik:

Az aurafotozas egy trukk. Az aura eseteben olyan magas energiafrekvenciakrol van szo, amik nem hagynak nyomot a papiron. Az elso gepet ugy csinaltak, hogy az emberke tenyeren kulonbozo pontokon merte a bor elektromos feszultsegeit (vagy kisuleseit?, nem vagyok valami nagy fizikus). Ezekbol az adatokbol csinaltak egy grafikus programot, es ez a program vetitett szinfoltokat a papirra. Aztan megkerdeztek a tisztanlatokat, hogy mennyi koze van a kepnek a valosaghoz. Hat semmi :) nem volt az elejen. Aztan tovabb fejlesztettek ezt a progit, igy ma mar 80-90 %-ban megkozelitette a foto azt a szintet, ahogy az aura kinez.

22. 7934d1ac97 (válaszként erre: 21. - 1eb84e4bad)
2008. szept. 23. 09:44
ja, ezt a "szűrik le" kifejezést én írtam, mert nem tudtam másképp megfoglamazni :D, szóval én nem értek hozzá :D :D
21. 1eb84e4bad (válaszként erre: 19. - 7934d1ac97)
2008. szept. 23. 09:05
úgy értettem, ha neked valaki azt mondja, az nem ért hozzá...
20. 7934d1ac97 (válaszként erre: 17. - 1eb84e4bad)
2008. szept. 23. 09:02

tavaly csinltattam aurafotózást és kicsit szerencsétlenül jött össze, mert a párom nem akarta hogy csináltassak és felhúzott vele, nagyon. Mikor megcsinálták a fotót, mondták hogy teljesen szét vannak csúszva a csakráim, akkor meséltem el, hogy az előbb felhúzták az agyam. És mindennek ellenére indókék volt az aurám. azóta elkezdett foglalkoztatni, de sok időm nincs rá, és nagyon nem értek hozzá. ami tulajdonságokat mondtak az mind illik rám, de ha más színek tulajdonságait elolvasom azok nem nagyon. szóval ezért nem értem hogy változhat az aura színe, mert a tulajdonságaim nem változnak


akartam vinni a gyerekemet is és azt mondták nem csinálják meg, mert még gyerek és változhat a színe. szóval totál képzavar van nálam :S

19. 7934d1ac97 (válaszként erre: 16. - 1eb84e4bad)
2008. szept. 23. 08:58
hát nem, épp azért kédezgetek, már ha nem gond
18. caravell (válaszként erre: 5. - Ancika)
2008. szept. 23. 08:31
úgy tudtam, hogy éppen az aura színe miatt kapták az "indigó" nevet. persze nem azért olyan, mert olyan az aurája, hanem azért olyan az aurája,mert olyan... khmmm... szóval érted :)
17. 1eb84e4bad (válaszként erre: 14. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 23. 08:23

:-))) Na igen, épp akartam írni:-)

Mi csináltattunk anno, és érdekes volt, amiket elmondtak hozzá, de persze 1 hét múlva lehet, hogy totál más eredmény jött volna ki.

16. 1eb84e4bad (válaszként erre: 8. - 7934d1ac97)
2008. szept. 23. 08:22
Nem szűrik le. Ha valaki ezt mondja, nem igazán ért hozá.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook