Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek le van maradva a kisfiam, ha 7, 5 hónaposan a forgáson kívül nem csinál semmit? fórum

Szerintetek le van maradva a kisfiam, ha 7, 5 hónaposan a forgáson kívül nem csinál semmit? (tudásbázis kérdés)


23. pmjudit (válaszként erre: 22. - Pmjudit)
2008. nov. 15. 20:01
Ja most néztem vissza, egyszer már leírtam :)))
2008. nov. 15. 20:00

Az én lányom sem csinált semmi mást. Nem mentünk sehova a gyerekorvoson kívül. Ő azt mondta, hogy kicsit lustább -a szopos babák lustábak.

9 hónapos korában egy hát alatt megült egyedül, felállt és mászni kezdett. Most 6 éves és az egyik legjobb mozgású gyerek az óvodábasn.


A kisfiam /20 hós/ ugyanígy volt. Annyi weltéréssel, hogy még a lányom 13 hósan, a kisfiam csak 14 hósan indult el.

2008. nov. 15. 19:37

Nekem a 2 kicsi volt ilyen kényelmes 15 és 14 hónaposan indultak el és mindent lassan csináltak.Most 9 és 4 évesek és megse állnak.Ugrálnak és rohangálnak mint a szélvész.

Úgy,hogy szerintem ne izgulj amikor majd ő úgy érzi akkor fogja csinálni.

2008. máj. 15. 18:56
Ma voltunk konduktonál. Ő is qazt mondta, hogy egy kicsit lusta, tipikus fiú. Azért mutatott pár feladatot, hogy mivel lehetne rávenni egy kis mozgásra.
2008. máj. 15. 14:38
Szerintem egyáltalán nincs elkésve! A nagyobbik fiam 8 hónapos korától ült, a kisebb 9. A mászást is 9 hónaposan kezdte a kisebb, a nagyobbra nem emlékszem már.
2008. máj. 14. 19:52

Nincs.

A lányom majdnem 7 hós volt, amikor átfordult, 9 hósan ült és mászott 13 hósan járt. Most 5 éves egészséges.


Kisfiam 4 hósan kezdett forogni, 8 hósan ülni, 9 hósan mászni, most 14 hós és 1 hete megy!:))

2008. máj. 14. 10:56
Mindent be lehet hozni te is próbáld vele el azt amit meg akarsz vele tanítani.Tehát fogd és tanítsd.Három éves korig mindent be fog hozni amit te úgy érzel,hogy nem tud most még.Sok sikert.
16. ALLICS
2008. máj. 11. 17:51
Szerintem nincsen elkésve semmivel.Nekem a kisfiam 8,5 hónapos forogni,ülni és állni tud.
2008. ápr. 30. 09:10

Szerintem sem kell aggódnod. Vannak ilyen babák, akik picit lustácskábbak.

Ha nagyon aggódsz, egy gyógytornászhoz is elviheted (aki csecsemőkkel foglalkozik), mutat pár gyakorlatot, amit otthon gyakorolhatsz a kicsivel, csak a hasznára válhat.

Annak idején mi is vittük a lányomat (2,5 hósan, mert nem emelte a fejét), és onnantól kezdve nagyon szépen fejlődött a mozgása.

14. supin
2008. ápr. 30. 08:31
Azért jó lenne ha elvinnéd a fejlődési tanácsadóba. Kérdezz rá a védőnődtől. Ott mutatnak olyan masszirozást amitől a gyermek jobban ellazul és mozgékonyabbá válik. Állitólag vannak gyerekek akiknek görcsös az izomzatuk. Azt ne kérdezd mitől mert én sem tudom. Egy ismerősömnek volt ilyen a kisfia .A masszázs után viszont jobban mozgott..
2008. ápr. 30. 08:18
nincs lemaradva, lassan rájön a többi dologra is
2008. ápr. 30. 07:42
Szerintem sincs lemaradva.Az én lányom szintén 7 hónapos és csak hasra fordul,ritkán vissza és ül ha felültetjük.Ne aggódj!Majd csak rájön a többi dologra is.Én is ebben bizom.
2008. ápr. 29. 21:39
Szerintem nincsen még semivel sem lemaradva.Az én lányom 7hónapos lesz forgolodik össze vissza már magától is űl egy kevés ideig de nem erőltetjük.Az én védőnöm minden hónapban 3szor is eljön megnézzni a lányomat hogy éppen már miket tanulgat és nekem még eddig mindig csak jókat mondot.
2008. ápr. 29. 20:13
Végre tegnap már egyedül ült. Nagyon örültem neki.
9. naildi81 (válaszként erre: 7. - Drnéni)
2008. ápr. 26. 14:14

Köszönöm a válaszodat.

2 hét múlva megyünk a doktor bácsinkhoz, vele is megbeszélem a dolgot, de azért 3 hét múlva mindenképp elviszem a konduktorhoz.

Nem zavar a dolog,sőt valamelyest még örülök is, hogy kicsit lusta, mert nagylányom sokkal hamarabb csinált mindent, és ezért soha nem lehetett felügyelet nélkül hagyni egy percre sem.

2008. ápr. 26. 14:01

A nagyobb lányom 7 hós koráig semmit nem csinált,7 hó után kezdett ülni pár mp-et,10 hó után kezdett kúszni,mászni.

Most 11,5 éves és teljesen egészséges!

Szerintem nem kell még aggódni.

2008. ápr. 26. 13:49
Most néztem utána: hivatalosan a legtöbb baba csak a 8. hónapban kezd el kúszni, esetleg mászni, de 1-2 hónap eltérés nem számít semmit (hacsak más gyanújel nincs). Szerintem inkább a gyerekorvost kérdezd ilyesmiről, a védőnők gyakran mondanak hülyeséget (az mienk is, amíg még jött).
6. naildi81 (válaszként erre: 5. - Lexike)
2008. ápr. 26. 13:44
Már bejentkeztünk a konduktorhoz, 3 hét múlva megyünk. Nem aggódok csak azért bele ültették a bogarat a fülembe.
2008. ápr. 26. 13:41
Ne aggódj! Biztosan hamarosan feláll és elindul. Ez nem verseny nincs lemaradva semmiről. De ha az orvos véleménye megnyugtat, akkor vidd el! Én lehethogy elvinném.
2008. ápr. 26. 13:30
Nincs. Ráér, nem verseny.
2008. ápr. 26. 13:30

Az én fiam, 8 hónapos koráig semmit nem csinált aztán szinte elkezdett rohanni :D

Hirtelen felült, felállt aztán meg sem állt az elindulásig úgyhogy ne idegeskedj.

2008. ápr. 26. 13:29
5 hónaposan kezdett a forogni, azóta semmit nem csinál. Nem ül egyedül, nem is mászik. A védőnö javasolta, hogy vigyem el konduktorhoz. Szerintetek aggódjam?
2008. ápr. 26. 13:28
Szerintetek le van maradva a kisfiam, ha 7, 5 hónaposan a forgáson kívül nem csinál semmit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook