Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehetséges, hogy kisfiam pollenallergiás legyen már 20 hónaposan? fórum

Lehetséges, hogy kisfiam pollenallergiás legyen már 20 hónaposan? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 12. 13:30

Rengeteg homeopátiás kiadvány kapható. Nagyon jól lehet használni, csak be kell tartani a szabályokat!

Allergia

Szezon elött: A szervezet öngyógyító folyamatát beindítja

Többféle növény ellen: Pollens 30CH 1 héten 1x10

Parlagfű ellen: Ambrosia artemisiaefolia 30CH 1 héten 1x10

Egy hoxás társunktól kaptam segítséget és azóta a Galphimia CH9 et is szedem 3golyó minden másnap.

Ha a nyálkahártyák kiszáradnak nagyon jó a Lufeel tabletta.


Szezonban ugyanezek naponta többször 9-15 CH- ban, ez tünetet szüntet.

Coryzalia orrfolyás nátha, szénanátha nagyon jó

Eufrasia officinalis szemkönnyezés, orrfolyás

www.natursziget.com

Hírlevélre fel lehet iratkozni – nagyon hasznos

Asztmarohamban, ha a hörgőkben lévő nagymennyiségű váladék görcsös köhögéssel és hányingerrel, hányással távozik, miközben a nyelv tiszta, Ipeca adható, 5 vagy 9 CH-ban. Ha a váladék tapadós, szürkés, nehezen felszakadó és az éjszakai rohamokban a beteg állapota ülő helyzetben előredőlve a térdére támaszkodva javul, Kalium carbonicum adható 9 vagy 15 CH-ban.

Kifejezett hörgőgörccsel járó, éjjel egy és három óra között jelentkező nehézlégzésre, nyugtalan, szorongó betegnek Arsenicum album adható.

Jó a Natrium chloratum (muriaticum) 9CH– ez a só, és jó a sópipa . Gyulladásgátló

Homeopátiás orvos pedig szakszerűen ellát…


Étrendkiegészítők:

Noni : gyulladásgátló, allergia ellenes

C 1000 C-vitamin antihisztamin hatású- fontos vitamin minden napra

Ca Mg kapszula Antihisztamin hatású, gyulladásgátló - fontos

Oxigéncsepp:segíti a légzést, fertőtlenítő, teljesítménynövelő

Csemegézhettek, ha van kedvetek! :))

27. Ronita17 (válaszként erre: 23. - Zarahell)
2009. máj. 12. 12:13
Az még rosszabb az allergiádnak,ha olyan helyen laksz"ahol a madár sem jár". Én városban lakom ,de van hobbynk a városon kívűl és egyszerűen nem tudok ott megmaradni az allergiától(állandóan tüsszögök,folyik az orrom és legszívesebben kikaparnám a szemeimet).
26. Zarahell (válaszként erre: 25. - F64f0d9a69)
2009. máj. 11. 22:22

Igen??? Na, ezt nem tudtam, hogy ételallaergia is csinálhat ilyet. Köszi az infot!

Vérnyomásom szokott alacsony lenni, de nem vészesen, és nincs összefüggésben ezzel.

Holnap megyek pont tüdőgyógyászhoz, amúgy is elfelejtettem mondani egy-két dolgot. Idővel majd kiderül remélem, hogy mi okozza. :)

25. f64f0d9a69 (válaszként erre: 20. - Zarahell)
2009. máj. 11. 22:06

Nem alacsony a vérnyomásod ilyenkor?

Valami allergia ételben levő anyagtól? Nekem ez csinált ilyet. Még a végtagjaimat is alig tudtam mozdítani.

24. f64f0d9a69 (válaszként erre: 22. - Zarahell)
2009. máj. 11. 21:41

Kitanultam a götheimet!

Magad uram módra. Étrendkiegészítőket és masszázsokat is ismerek és egy kis akupunktúrát is, amiket elsősorban magamon alkalmazok. De egy csomó dolgot már a gyerekeim is megtanultak.

2009. máj. 11. 21:38
..ja, egyébként alapvetően elég stresszmentes az életem.. ott lakom, ahol a madár se' jár (mármint az ember se' jár, mert a madár az igen.. :)), friss a levegő, madárcsicsergés..
22. Zarahell (válaszként erre: 21. - F64f0d9a69)
2009. máj. 11. 21:35

Nem tudom. Én is már gondoltam rá. Meg kiderült, hogy refluxom is van, és az is okozhat ilyet, meg olvastam, hogy a szív is csinálhat ilyet.

Mivel foglalkozol egyébként? Homeopátiával, vagy ilyesmivel?

21. f64f0d9a69 (válaszként erre: 20. - Zarahell)
2009. máj. 11. 21:30
És ezt nem okozhatja stressz?
20. Zarahell (válaszként erre: 19. - F64f0d9a69)
2009. máj. 11. 21:28
Nem köhögök. Érzésre olyan, mintha súlyok lennének rámakasztva elöl-hátul, és nyom. Olyan, mintha nem tudnék elég levegőt beszívni, mert szorít. Rosszabb napokon állandóan le kell ülnöm, mert úgy érzem, hogy összecsuklik a lábam.
19. f64f0d9a69 (válaszként erre: 18. - Zarahell)
2009. máj. 11. 21:15

Kisgyerekeknél legtöbb gondot a tej okozza, mert nem tudja még feldolgozni az emésztőrendszere.

Az én ismereteim szerint erre szokták azt mondani : kinövik a gyerekek.

Allergia magától nem hiszem, hogy elmúlik, mert a szervezet emlékszik és mindig megtámadja azt a bizonyos anyagot.

Sok minden lehet, ami a szervezetünket áthangolja és kioltódik az allergia.

Én a homeopátiát is használom többek között és ez sem azonnal szünteti meg sajnos.

Egy sor ételtől is viszketett valaha mindenem, na ettől már megszabadultam és már gyógyszereket sem szedek. Remélem szerencséd lesz és sikerül megtalálni a bajodat, hogy el is lehessen mulasztani! Köhögsz is, vagy csak nehezen kapsz levegőt?

18. Zarahell (válaszként erre: 13. - F64f0d9a69)
2009. máj. 11. 20:54

De, de.. Most 2 éve kezdődött valami, de még kérdéses, hogy asztma-e, vagy más okozza a nehézlégzést.


De hogyan fajulhat el egy gyerekkori allergia asztmává?

Ez nekem kb 2 éves koromban volt, aztán elmúlt, és most, 22 évesen van újra valami. De a vérteszt negatív lett megint. Lesz ilyen prick-teszt is majd, arra kíváncsi leszek.

17. f64f0d9a69 (válaszként erre: 16. - Ronita17)
2009. máj. 11. 20:42
Remélem sikerül megoldanod!
16. Ronita17 (válaszként erre: 15. - F64f0d9a69)
2009. máj. 11. 12:39
Köszönöm segítséged!
15. f64f0d9a69 (válaszként erre: 14. - Ronita17)
2009. máj. 10. 17:52

Hát ez jó nagy baromság!

Keress másik orvost!!!!

Ilyenkor vidd el és ne engedd szenvedni.Vannak gyorsan ható szerek. Ez biztosan azonnal jót tesz a közérzetének. A homeopátiás szerek is nagyon jók, de allergológusnak kéne megnézni mi a baj egyáltalán. Ha mégsem kapsz beutalót, ne hagyd magad, mert egy ilyen kicsi gyerek is nagyon rosszul tudja érezni magát és van segítség.Az időben kezelt allergia nem fajul el annyira.

14. Ronita17 (válaszként erre: 11. - F64f0d9a69)
2009. máj. 8. 19:18
Azt mondta az orvos,hogy tünetmentes időszakban vihetem allergiavizsgálatra(azaz télen)
2009. máj. 8. 14:04

És asztmád sem lett?

Mert azzá fajulhat és az nem jó.

Én is azért tettem meg amit tudtam, nehogy asztmás legyek.

12. Zarahell (válaszként erre: 11. - F64f0d9a69)
2009. máj. 7. 23:13

Hát, pedig nekem elmúlt magától...

Vagy csak szünetelt, de egyszer csak már nem volt semmi bajom, és az allergia vizsgálat se mutatott allergiát, pedig előtte majdnem minden pozitív volt.

11. f64f0d9a69 (válaszként erre: 10. - Ronita17)
2009. máj. 7. 21:07

Csak úgy nem múlik el.Nem hiszem, hogy ki lehet nőni. Orvosnál voltatok?

Nekem többek közt a homeopátia a leghatásosabb és a C vitamin.

2009. máj. 5. 12:31
Köszönöm,remélem idővel tényleg kinövi. Nekem is egész kicsi korom óta tart,de csak az idővel enyhült.
9. Zarahell (válaszként erre: 8. - Ronita17)
2009. máj. 4. 20:49
Nincs mit! Kisfiadnak jobbulást! :)
8. Ronita17 (válaszként erre: 7. - Zarahell)
2009. máj. 4. 20:29
Köszönöm hozzászólásodat!
2009. máj. 4. 13:41

Szia!


Én is pici koromban allergiás voltam.. Lehettem vagy 2 éves, de kinőttem.

Aztán most lehet, hogy visszajött, mert valami van.. De nem tudom.

Minden esetre lehet már ilyen kis korban!

6. 8f85ee0c43 (válaszként erre: 5. - Ronita17)
2009. máj. 4. 12:07
Hátha kinövi...
2009. máj. 4. 11:53
Igazad van Szandra. Mi még elvagyunk az al ergiánkal,de egy kisgyerek szenved tőle.
2009. máj. 4. 08:38
Hát Anitám én nem vagyok orvos vagy mi...de a csöppi igy is a kedvencem:) még ilyen taknyosan is:)Visszatérve mi allergiásak tartsunk össze. pusz
2009. máj. 3. 02:20
Én nem tudom, mikor kezdődhet, de én mióta csak az eszemet tudom, allergiás vagyok (szintén pollen). Nálunk is öröklődő volt, bár nem ennyire pontosan ugyanarra. Laikusként azt gondolnám, hogy az ilyen egy-az-egyben elörökölt allergiák valószínűleg születéstől megvannak, és az allergénnel való pár találkozás után már lehetnek tünetei.
2009. máj. 3. 01:04
Sziasztok! Kisfiam már tavaly nyáron is allergia gyanús volt nekem sokat trüszkölt,fojt az orra és szemészetre 2 hetente jártunk(ott igazolták,hogy valóban allergiás). Most egy pár napja megint elkezdődött nála ez az egész. Hozzáteszem én és az anyukám is a nyárfára és a vadkenderre vagyunk allergiásak,de viszont azt mondták,hogy ilyen idős korban még nem jön ki az allergia.Mindhárman szőkék,világos szeműek és fehér bőrűek vagyunk és egy időben kezdődik az allergiánk.
2009. máj. 3. 00:53
Lehetséges, hogy kisfiam pollenalergiás legyen már 20 hónaposan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook