Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek jogos zárolni egy bankszámlát végrehajtás céljából? A számlára csak a gyes és a családi pótlék megy rá. fórum

Szerintetek jogos zárolni egy bankszámlát végrehajtás céljából? A számlára csak a gyes és a családi pótlék megy rá. (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2022. febr. 1. 22:40

Sziasztok,azt szetetnem megtudni hogy 126000ft fizetest kaptam,inkaszoztak a szamlamat es 12000ft engedtek levenni

Csaladipotlek 1 gyermekre 4000ft kaptam meg,hogy vsn ez.Teljesen el lehetetleniti a megelhetesünket vegrehajto.Hova lehet ezzel fordulni,mert soknak tartom

103. Zoltán88 (válaszként erre: 102. - 31bc25d879)
2015. ápr. 8. 20:02
Adtak egy ügyintézőt aki intézte ezt az egészet a NAV-nál de persze nem vette fel...
2015. ápr. 8. 19:51

Húh, ez nagyon durván hangzik, szerintem nem tehetik meg, de a fene sem tudja.


Hívd fel őket, mondd, hogy ne szórakozzanak az ötszörösét vették le.

2015. ápr. 8. 19:45

Jó napot!

Ma úgy jártam, h mikor kaptam sms-t, h megérkezett a fizetésem és a végén ért a meglepetés, h az enyenlegem – 250.000 ft. Diákhitel tartozásom volt és amiről nem tudtam inkasszót rakta a számlámra. A Diákhitel központban azt mondták, h 50 ezres elmaradásom van és ezért átadták a behajtóknak. A NAV meg az egész összeget ráterhelte a számlámra. A Kérdésem az, h megtehetik e, h az egész fizetésemet elvehetik e, mert elvették és azt mondták, h ebbe hónapba oldjam meg….

2015. ápr. 7. 18:09
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne,hogy vajon akkor is tilthatnak ha más számlájára megy a pénz?? Nem családtag és nem rokon. Köszi a választ előre is.
99. f8db0709b8 (válaszként erre: 98. - Pepe92)
2015. márc. 5. 06:57
Megtehetik,azt hiszem 33%ot vonhatnak..de bűncselekmény ha a bank kiadja az adataidat a végrehajtónak.
98. Pepe92
2015. márc. 3. 17:40
sziasztok! olyan kérdéssem lenne hogy kaptam leveleta végregajtótól hogy tartozok 148.000 el és lefoglalja a banktól.de csp mmegy rá meg ápolási abból vonhat a végrehajtó és ha igen mennyit? az anyósóm rokkantságia is az én számlaszámomra megy azt is lefoglalhatja. ma kellett volna megkapnom a számlára de semmit se tudtam levenni. aki tud segiteni kérem irjon. Köszönöm
2014. szept. 22. 14:57

69. §205 (1) A gyermekgondozási segélyből és a gyermeknevelési támogatásból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás és anyasági támogatás fejében.


(2)206 A családi pótlékból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett családi pótlék és anyasági támogatás fejében


A Vht. azt mondja, hogy csak akkor lehet levonni a családi pótlékból ha valamiért anno jogtalanul vetted fel az ellátást, egyébként nem. Ha bankszámládra érkezik, a bank nem vizsgálja, hogy az milyen jogcímen jött neked, de kérd postán. Ha nem értesz valamit keress meg priviben segítek.

2014. szept. 22. 13:35
Köszi mindenkinek!!!ez a számlámra vonatkozo hatosági tiltás!nem kaptam semmi birosági papirt ,hogy tiltani fognak.nem értem egyszer azt mondják,hogy ezek nem jövedelmek,és hogy a gyerekek pénze!!!most mi van?
95. f8db0709b8 (válaszként erre: 92. - Latti79)
2014. szept. 22. 13:11

A pénzt csak saját néven lévő számlára kérheted,máséra nem.Kérd postai úton....



Egyébként a csp is jövedelem,mert ha nem lenne az,sehol nem kéne bevallani..

94. mamma2 (válaszként erre: 92. - Latti79)
2014. szept. 22. 12:51
Vigyázz, mert a rokon számláját is "befagyaszthatják"....mert a járandóság a Te nevedre szól, csalás miatt még eljárást is indíthatnak ellenetek....sajnos ez jól ki van találva:(
93. mamma2 (válaszként erre: 92. - Latti79)
2014. szept. 22. 12:47
ha postai utalványon kapod, abból is leveszik....a szomszédom családiját is én veszem át a postástól, és csodálkoztam, hogy csak 6000-kap, 12000 helyett...de mondta, hogy banki letiltás....szomorú, de a legszegényebbtől is elveszik az utolsójukat is!
2014. szept. 22. 12:40

Sziasztok!

Hatósági tiltást tettek a számlámra,jövedelmem nincs,nem találok 3 gyerek mellett munkát,mert egyedül nevelem őket.Ha más,nem rokon számlájára kérem a GYET-et,CSP-t,Gyerektartást akkor is letilthatják?Vagy póstára kérjek mindent?Valaki tudna gyors tanácsot adni,mert sürget az idő!

2014. jún. 3. 13:36
Sziasztok!!!! Szeretnék segítséget kérni!!! Ma reggelre zárolták a számlámat, amire csak a családi érkezik.. 45000,ft, incassot kért a behajtó... ebből az összegből mennyit vonhatnak le??? Az anyaságit a postás hozza. Abból is vehetnek el?? Köszönöm a választ...
90. szece
2014. márc. 5. 19:45
Nekem tegnap jött meg a 13700.-, reggelre elvették a felét:6850.-:(ennyi. Nem érdekli őket, hogy ez nem jövedelem! Viszont ha kézbe kéred a CSP-t, akkor meg is kapod!
89. miklósi (válaszként erre: 87. - Bergi)
2014. febr. 6. 11:54
A helyzet az, hogy a bankszámlára kiadott inkasszó ideje 30 nap. Tehát ha 30 napon belül még érkezik a számládra pénz akkor sajnos azt is inkasszózhatják.
88. c5833aad2f (válaszként erre: 13. - Monika1225)
2014. febr. 6. 01:11

"A fizetésért megdolgozunk , ergo jövedelemnek számít mindenhol!

A csp gyes gy tartást a gyerek után kapod!


a frászt nem érdekelné ha a fizubol emelne, de mivel olyan nem megy rá igy eléggé jogtalan."


Hát ha van gyereked, akkor a fizudból eteted őket és magadat. És azért még meg is dolgoztál.


Egyébként nem vagyok szakértő, de ha megtették, akkor hivatalos szerv tette, és ő feltehetően ismeri az erre vonatkozó jogszabályokat.


Továbbá ilyesmi a legritkább esetben történik hirtelen, minden előzetes felszólítás nélkül. Ezeket illik komolyan venni. Nekem is volt rossz időszakom, volt, amikor egyezkednem kellett behajtó céggel, és megegyeztünk úgy, hogy a következő két hónapban 5-5- ezer Ft-ot fizetek nekik, és utána 9 hónap részletfizetés, nyilván az 5 ezer Ft-nál nagyobb részletekkel.


Szerintem még arra is van lehetőség, hogy felkeresed, akinek tartozol, köttök egy részletfizetési megállapodást, és akkor a jelen haviból visszaad valamennyit.


Esetleg keress önkormányzatot, mondd, hogy nem tudsz enni adni a gyerekeidnek, hátha ad egy kis gyorssegélyt. Család, barátok? Nem is pénzt kéne kérni, hanem olcsó kaját (krumplit, kenyeret, tésztát, tejet...), azt általában szívesebben adnak.


A rossz hír viszont az, hogy a megélhetésre a hosszú távú adósságtörlesztésre csak a munkavállalás lesz, szóval el kéne kezdeni valamit dolgozni. Most még a közmunkaprogramban is bejön havi nettó 50, a minimálbér meg, ha rendes állást kapsz, havi nettó 77. Az új szabályok mellett ezek mellé meg lehet tartani a gyest, vagyis 3-4-szeres jövedelmed lenne, és az elég jó megoldás lenne az anyagi gondokra....

87. bergi
2014. febr. 6. 00:03

nekem az lenne a kérdéssem hogy hányszor vonja le az osszeget ???kaptam 52200 ft eböl levont 14ezert

a másik hogy kapom még a gyermektartást aminek az ossege 25000 ft

akkor ebbol is le von ???

kosszönnöm a választ

86. KMaci
2014. jan. 5. 15:35
Köszönöm a segítséged!
85. álmodozó hölgy (válaszként erre: 84. - KMaci)
2014. jan. 4. 18:36
Szia! Igen!! ez tuti! Velem is megtörtént! De csak ha jól emlékszem, 40% -ot vonhatnak le, a felmaradandó összeget felveheted készpénzbe, de csak a pénztárba!
84. KMaci
2014. jan. 3. 07:03
Sziasztok! Kérdésem az volna zárolhatják-e a számlát értesítés nélkül?
2013. jan. 1. 23:51
Volt még 6 évvel ezelőtt egy 200.000 Ft-os személyi kölcsönöm.Ebből 120.000 Ft-ot kifizettem,majd 5 évig nem fzettem.Erre most 2 hónappal ezelőtt jött egy fizetési felszólítás arról,hogy egy faktorház megvette a tartozásomat,és most már az általuk felkért önálló bírósági végrehajtó közjegyzői meghagyással már 705.000 Ft-ot követel rajtam,amit két nap múlva be is jegyeztek az ingatlanomra.Írtam a végrehajtónak ajánlott levelet,majd utána be is mentem hozzá,ahol ő azt mondta,hogy 6 havi részletfizetést engedélyez azt is fizetésem letiltásával.Amikor mondtam neki,hogy beszéltem a faktorházzal,és ők 36 havi részletet említettek,akkor telefonált egyet,és beleegyezett a 36 havi részletbe.,sajnos arról hogy bent voltam nem kaptam semmi papírt,viszont most jött meg egy ajánlott levél tőle,amit még a bemenetelem előtt adott fel,és abban a 6 havi részletfizetés szerepel.Közben lenne egy olyan lehetőségem,hogy a testvérem kölcsönadna nekem,de csak 500.000 Ft-ot tudna.Most akkor ezt kinek említsem meg aFaktorháznak vagy a végrehajtónak?És ha ennyit fizetnék most egyszerre,akkor kérhetem-e,hogy a 250.000 ft-os tőketartozásomra a 360.000 Ft-os kamatot csökkentsék vagy elengedjék?Köszi a választ.
2012. dec. 2. 21:44
Nem nyulhatna hozzá. De mivel csak azt látja, hogy jött pénz a számlára így megteszi mivel ő azt nem tudja milyen pénz. Tényleg csak a posta a megoldás!
2012. nov. 30. 17:57
Sziasztok!Ma utalták a szociális segélyemet,számlaszámra kértem,már bánom,mert egy rohadt fillért nem tudtam levenni belőle,és semmi értesítést nem kaptam sehonnan,hogy zárolták a bankszámlámat.Tehetek valamit szerintetek,és mit,mert nem tudom mi lesz,éhen fogok halni,vagy utcára kerülök.
2012. jún. 12. 10:44
Ugy zárolták a számlámat ogy nem is tudom kitöl miért értesité levl semm nem érkezett?? abszolute nem lehet semmennyit felvanni ilyenkor?
2012. máj. 7. 12:56
Akkor a szülési szabadságbol nem tilthatnak le semit
2012. máj. 7. 12:48
A szülési szabadságbol a végrehajto letiltathatja a pénzt
2012. máj. 4. 18:39
Sziasztok!Szerintetek jogos volt-e,hogy a mai napon a családi potlékot és a Gyet-emet incasso-val zárolták,mert a férjemnek volt egy tartozása,amit minden honapban részletekben fizetek.Ma a bankban közölték,hogy ne várjak pénzt mert a számlát zárolták.Sajnos már délután volt és 3-kor már zárnak a hivatalos helyeket.Na erre varjatok gombot.
76. Nahát-Nahát (válaszként erre: 74. - 342bae44d8)
2012. ápr. 2. 09:24
A bankot valóban nem,ezért kell jelezni a végrehajtónál...egyébként tényleg leveszi,bár nem lehet...
75. 342bae44d8 (válaszként erre: 67. - Dj.Erzsikee)
2012. ápr. 2. 08:34
internetre telik?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook