Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek jogos zárolni egy bankszámlát végrehajtás céljából? A számlára csak a gyes és a családi pótlék megy rá. fórum

Szerintetek jogos zárolni egy bankszámlát végrehajtás céljából? A számlára csak a gyes és a családi pótlék megy rá. (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
74. 342bae44d8 (válaszként erre: 73. - Nahát-Nahát)
2012. ápr. 2. 08:33
nem érdekli a bankot, leveszi a pénzt, a szomszéd is így járt. kérje postán, bár attól még a tartozás megmarad
73. Nahát-Nahát (válaszként erre: 72. - Danyiné moni)
2012. ápr. 2. 08:03
Nem lehet letiltás alá vonni a balesetet szenvedett személy járadékát, táppénzét, a gyermekek nevelését támogató juttatásokat (pl.: gyes, gyed, családi pótlék, nevelési segély stb.), a munkanélküli segélyt és a létfenntartást célzó gondozási, ápolási díjakat, segélyeket sem.
2012. márc. 1. 18:15
Segítséget szeretnék kérni meg szeretném tudni hogy a folyószámlámon lévő összeget egy összegben le vonhatja a végrehajtó amúgy emelt családit kapok és gyest mert két tartósan beteg gyermekemre magasabb összegű családi jár.Viszont három kiskorú gyermekem van.Ezért szeretnék segítséget kérni hogy tudna nekem ebben segíteni.Sajnos nem értem hogy mi az az inka szó.Előre is köszönöm a segítséget tisztelettel egy elkeseredett anyuka
2012. febr. 11. 14:15

Mentességet élvező összegek


Inkasszónál a cégek, egyéni vállalkozók számláján lévő összegeket az adóhivatal kérésére a számlavezető pénzintézet teljesen kiürítheti, míg magánszemélyeknél egy minimális összeget feltétlenül hagyni kell a számlán. A bírósági végrehajtásról szóló törvény több juttatást mentesít a végrehajtás alól, ilyen például a gyerektartás, az állami kitüntetésekhez kapcsolódó jutalmak, valamint a különböző ellátási díjak és segélyek (rokkantsági, anyasági). Mivel azonban a bankok nem tudják nyomon követni, kinek milyen jogcímen folynak be a pénzei, a törvény előírja, hogy a legkisebb öregségi nyugdíj két és félszeresét kitevő összegnek, azaz kb 68 ezer forintnak mindenképpen maradnia kell a magánszámlán.

2012. febr. 11. 13:06
Nekem 2410 ft igen! zárta az otp A polgármestri hivatalnak tartoztam,..
69. 9c776743d9 (válaszként erre: 66. - 6ee0ffb012)
2012. febr. 11. 12:22
Szia az lenne a kérdésem hogy behajto cégek is levehetik a pénzt a számládról ezt tudod mert én ezt nem mértem
2012. febr. 11. 12:21
Sziasztok nekem van egy banki hitelkeret tertozásom és a munkáltatotol kapom a gyedet és aból sem vonhato a tartozás se a gyesből se a családiból én igy tudom legalábis a bank azst mondta hogy én fizesek minden hónapba mert hiába kérték a munkáltato mivel nem munkabér igy nem lehet levonni belőle semmit
2012. jan. 31. 12:43
sziasztok!éngem az elöbb hivtak az eosz faktor behajtási csoportol hogy fizessek. mondtam hogy egyedül álloként nevelem 4 kiskoru gyermekeim.megkérdezték miböl élek. mondtam családi potlékbol.közölték hogy az is levonhato. de nem az én nevemen van a számla amire utalják.akkor nincs gáz ugye?? valaki irja meg mert ha elveszik az utcára kerülök mert nem tudok albérletet fizetni.kértem részlet fizetést igaz 2ezer ft ot. betudok nekik küldeni de nem tetszik nekik.irjatok köszönöm! erzsi
2011. dec. 21. 19:45
Nekem is APEH-inkasszó van a számlámon,de a csp-t felvehetem.A minimálbér feletti összegre zárolhatják csak.Legalábbis az enyémet igen.Csak ilyenkor mindig be kell menjek,kérni kell a feloldást és ott helyben felvehetem.Kártyát sem használhatom.
2011. dec. 21. 19:37
nem zt nézik h éhen halsz-e hnem zt h tartozol...zárolják sajnos
64. xti_ (válaszként erre: 58. - Elizabeth1955)
2011. dec. 21. 19:35
az inviteles tartozás nem köztartozás. az Invitel nem zárolhatja a bankszámládat, csak ha erről van végrehajtható bírósági végzése.
2011. dec. 21. 16:10

Apeh tartozás végrehajtásnál zárolhatják a bankszámlát, sőtt ha hiteles gépkocsid van azt is végrehajthatják!

Többek között, hitellel terhelt lakásra is bejegyezhetnek végrehajtást!

Ezért fontos, hogy soha nem szabad hagyni a végrehajtásig hagyni eljutni az ügyeket!

Mindíg fontos, hogy kérelmekkel forduljunk az eljáró hivatalhoz! Akár a végrehajtóhoz is!

[link]

Nézzd meg ezt az oldalt, itt seítenek!

Remélem tudtam segteni.

62. e705905164 (válaszként erre: 58. - Elizabeth1955)
2011. ápr. 6. 14:38

semmit...

ha van időd kérd postára a fizetésed,ha nincs akkor ezt már levonják és jövőhónaptól amit kapsz ahhoz nem fognak nyúlni!(ha postán kéred)

61. e705905164 (válaszként erre: 55. - Dyrba1970@t-online.hu)
2011. ápr. 6. 14:33

igen családi gyes esetében valóban kérheti postán és akkro nem nyúlnak hozzá...


de ha dolgozó a céghez megy a levonási papír..tudom nem ez a kérdés de hozzáteszem!

60. e705905164 (válaszként erre: 58. - Elizabeth1955)
2011. ápr. 6. 14:32
Úgy tudom házasság esetén a tartozások is közösek!Vagyis akkor te is felelhetsz miattuk...
59. e705905164 (válaszként erre: 6. - 17dfdcec7d)
2011. ápr. 6. 14:31
Nem!A számlát inkasszózhatják!Ha készhez kapja a fizetését akkor 33%-ot vonhatnak le,de a számláról elvehetik az egészet!
2011. ápr. 6. 12:06
Kérdésem megterhelhető e a gyes és a családi pótlék.Van egy inviteles tartozásom, válófélben vagyok, a szolgáltatás helyéről elköltöztem,de a szerződés az én nevemen van. Levonhatják e a volt férjem által be nem fizetett részleteket. Telefonon azt közölték velem, hogy ehó 23-ig fizessek be 30.000.-Ft-ot utána engedélyezika 10.000.-Ft-os részletfizetést. Én ezt a 30.000.-Ft-ot gyes-ból.csp-ből kifizetni nem tudom, a válásom még nem zárult le. az ügyintéző közölte, őt ez nem érdekli fizessek előre, s akkor megy a részletfizetés. Fizetni szeretnék, de amig nem kapok gyermektartást addig nem tudok miből, akkor már a 10.000.-Ft részletfizetés megoldható. Ezt az ügyintéző nem fogadta el, közölte akkor zárolják a bankszámlámat. mit csinálhatok. sürgős választ kérek. köszönettel. elizabeth1955
57. Krisztine2 (válaszként erre: 56. - Dyrba1970@t-online.hu)
2010. aug. 3. 08:00

Ezt írtam én is....

Sajnos tapasztaltam hogy rohadtul nem érdekli őket hogy milyen pénz megy a számlára.

Tartozol-levonják-ennyi.

56. dyrba1970@t-online.hu (válaszként erre: 54. - Krisztine2)
2010. aug. 2. 10:33
Megismétlem:- törvényesen nem vehetik el semennyi %-át se. Az meg bennünket nem érdekel, hogy őket mi nem érdekel. Tehát, postán kell kp-ban a juttatásokat(ami nem jövedelem) kérni!
2010. aug. 2. 10:31

Nem vonhatnak a GYES, GYED-ből, családiból, tartásdíjból semmit. Sőt még a szoc. segélyből se!Ha mégis ez történik, az törvénytelen!


Tanulság: a fentieket kp-ban a lakcímre kell kérni. Ezt megteheti az adós, törvényesen!

54. Krisztine2 (válaszként erre: 53. - Zafirah)
2010. júl. 30. 07:50

Sajnos elvehetik:(

Nem érdekli őket hogy milyen pénz megy a számládra...és az sem miből fogtok megélni:(

Gusztustalan!:(

Szerintem gyerekre járó támogatáshoz nem szabadna nyúlniuk!De ez itt nem így működik:(

2010. júl. 9. 13:53
Kedves Fórumozók,2 éve elváltam a férjemtől,a bankszámla az én tulajdonom,most érkezett egy pannon tartozásról végrehajtás az én nevemre,hogy az exem tartozását az én bankszámlámra terhelték.A gyerekeket egyedül nevelem,csak gyes és családi pótlék érkezik rá,nincs más jövedelmem.Kérdésem: Ez jogos????????Elvehetik tölem azut a kevéske megélhetési pénzt is az exem tartozása végett?Köszönöm a válaszokat.
52. 9ba7a05b73 (válaszként erre: 62. - Sajert)
2010. máj. 22. 11:47

Azért mert mivel a cég utalja,igy azt nem tudtam hogy meg lehet azt is oldani hogy ne számla számra mennyen a táppénzem hanem ugy postázzák ki!

Az lenne a jó ahogy ezelött jópár évvel volt még,mikor még a fizudat készhez kaptad a saját kezedbe! És igy semmit féle banki szolgáltatásért nem kelett fizetni! Nem mint most! Hogy a bank bármit kezdhet a pénzeddel!

De köszi a tanácsod utánna fogok járni!.......

2009. febr. 24. 05:04
Azért ez borzasztó. Sajnos az ember ki van szolgáltatva.
2009. febr. 23. 22:20
Én teljesen levagyok döbbenve,ez megint valami uj szerzemény.Én ugy gondoltam eddig,hogy létezik banki titoktartás,és ijet egy bank sem tehet.Ez nem ugy lehet,hogy a végrehajtó küld ki a munkahej felé egy letiltást és a munkahej levonja az összeget,a maradékot utalja a bankon keresztül?A bank nem nyulhat senki pénzéhez,és csak annyit vehetsz fel,amennyit a munkáltató utal.
49. erika 71 (válaszként erre: 48. - Nyta)
2009. febr. 23. 21:13
sziasztok.Nekem is segítségre lenne szükségem.Én pénteken kaptam a banktol levelet mely szerint azonnali inkasszót rendeltek el 360 ezer ft miatt valami magán végrehajtó. Semmi levelet nemkaptam.Ma kiderítettem ki és miért de sajna a számlám zárolva vanés a páromnak megy rá családi. NA most. Felhívtam pesten a bankot majd ide is bementem mire közölték 72 ezer ft-ig nem vehetnek le rolla,de ha akarok kivenni pénzt,fel kell oldatnom a zárolást ami nemmindig 10 perc lehet orák és csak az napra érvényes. A másik banknál meg elzavartak hogy ilyen nincs és mindegy milyen címszoval megy a pénz akár gyes vagy csp levonják mert nekik kötelező. A végrahajtót felhívtam aki elmondta ha viszek a MÁK-tol igazolást hogy kb mennyi ideig kapom a gyest és a csp-t milyen számlájukrol milyen számu számlámra akkor saját hatáskörébe visszavonja a tilalmat mert gyerektartásbol családibol és gyes-ből nem lehet letiltani.Csak ez hosszu kálvária és több nap.Azt is mondta ez a bankok hibája mert nekik tudni kell hogy ezekből nemlehet végrahajtani és el sem fogadhatnák ezekre az inkasszót.Szóval nemértem mert egymásra hárítják az egészet.És a végén nekünk kell rohangálni intézkedni. Én is 4 gyereket nevelek albérletbe és ez az össz jövedelmem. Fogalmam ninc smikorrra tudom elintézni hogy feloldják és a másik banknál ne tiltsák le a pénzt (akik elzavartak)mert ők azonnal el is utalják a beérkezett összeget a végrahajtó számlájára.
48. nyta
2009. jan. 16. 06:56
akit bővebben is érdekel nyugodtan irjon privibe,mert nekem ez a munkám....
47. nyta
2009. jan. 16. 06:54
teljesen mindegy hogy milyen jogcímen kap valaki pénzt,akkor is leinkasszálható.tavaly a mindenkori minimál-nyugdíj 28.500 ft volt,tehát tavaly ennyit kellette rajtahagynia a banknak,az fölött leemelhette.idén nem tudom mennyi a minimál-nyugdíj.
46. nyta (válaszként erre: 45. - Nyta)
2009. jan. 16. 06:50
bocsi ugy akartam irni,hogy a mindenkrori minimál-nyugdij összegének érintetlenül hagyásával,a fennmaradó összeg.
45. nyta
2009. jan. 16. 06:49

hello

a minden kori minimál-nyugdíj összege bármikor leinkaszálható a bankszámláról,bárminemű tartozás fejében.

amikor az inkasszó a bankhoz megérkezik.35 napig sorban áll rajta,és ha azalatt érkezik valami,leveszi.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook