Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek jogos zárolni egy bankszámlát végrehajtás céljából? A számlára csak a gyes és a családi pótlék megy rá. fórum

Szerintetek jogos zárolni egy bankszámlát végrehajtás céljából? A számlára csak a gyes és a családi pótlék megy rá. (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
14. f9a0a36712 (válaszként erre: 13. - Monika1225)
2008. nov. 1. 13:57

A következő a helyzet sajnos, megnéztem a banki elszámolást: 12.200 - MUNKABÉR ÉS EGYÉB ELLÁTÁS. Gondolom, ezért lehet zárolni.

Tényleg menj be. Ha meg levonták és ki van egyenlítve a tartozás, arról meg 0-ás elszámolást kéne küldeniük.

13. monika1225 (válaszként erre: 11. - F9a0a36712)
2008. nov. 1. 13:25

A fizetésért megdolgozunk , ergo jövedelemnek számít mindenhol!

A csp gyes gy tartást a gyerek után kapod!


a frászt nem érdekelné ha a fizubol emelne, de mivel olyan nem megy rá igy eléggé jogtalan.


Ja és semmilyen felszolitásról nem tudok, mondjuk vannak ahonnan jönnek ilyenek de az önkormányzattol spec nem!!!

2008. nov. 1. 12:58

S tudod, mi van, ha meghal jogutód nélkül a hitelező?


Lenullázzák a hitelét!!!

2008. nov. 1. 12:52
Ennyi erőből a fizetést sem lehet zároltatni, mert abból is enni adunk a gyereknek.
2008. nov. 1. 12:49
Hány felszólításon vagy túl? APEH volt? Ki zároltatta? Tök nem mindegy.
9. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 8. - Monika1225)
2008. nov. 1. 12:15

Akkor fáradj be az önkormányzathoz, és érdeklődj náluk, hogy mit inkasszálnak. Ha nem egy egyszerű tévedésről van szó, kicsit hihetetlennek hangzik, hogy nem tudod, mit vonnak. Ha jogos, jó néhány értesítést kellett kapnod. Ha adóügyről van szó, a banknak nem kötelessége tájékoztatni az inkasszóról, sőt a te engedélyed sem szükséges hozzá.

Én úgy tudom, családi pótlékot nem zárolják, mert az a gyerekeké. Erről viszont kérdezz meg egy családjog szakjogászt.

2008. nov. 1. 11:54

Én most ugy játam, hogy az önkormányzat inkasszóra tett egy bizonyos összeget, és ezt a számlámról szándékozik leemelni. hozzáteszem fogalmam sincs mi a frászt akarnak kifizetetni velem. a bank erről értesitett is, egy bizonyos referencia számra hivatkozva.... de hogy az mit takar? fehívtam a bankot. mi van ilyankor és egyáltalán hogyan tudhatnám meg mit emelnek le a számlámról! csak gyes, családipotlék és gyerektartás megy rá! az amit levesznek épp a fele....

Vajon mért nem lehet ezt részletbe fizetni , vagy az inkaszóztatonak tájékoztatni az ügyfelet? valszeg kifizetném részletekben , de nem egyszerre! valamiből élni is kell!

A bank közölte , nem tud mit tenni mert ők azonnal átutalták az összeget! mert ez a szabály........

Szóval az hogy mit adok 4 gyereknek 1 honapig teljesen lényegtelen a tisztelt önkormányzatnak... mert ezt törvényesen megtehetik

2008. nov. 1. 11:22
Teljesen jogtalan, mert meg is kell élni, sőt csak egy bizonyos százalékot vonhatnak le.
2008. nov. 1. 07:56
teljesen nem zárolható,csak a számlára érkezéskor bizonyos %-ot vonhatnak le,legalábbis erre így működik.havonta ahogy jön a számlára pénz annak a valahány%-át szívják le,pénz nélkül nem lehetsz.
2008. nov. 1. 06:33
természetesen jogos.de ez már csak a lwegvégső esetben történik meg és ehhez azt kellett,hogy a sok felszólítás ellenére sem lett rendezve a tartozás.mert gondolom itt az van...
2008. nov. 1. 04:23
Hogy szerintünk jogos-e? Tök mindegy, ha a törvény erre lehetőséget biztosít...
2008. nov. 1. 03:02
igen. Az apehnek még csak értesitenie sem kell róla.
2008. nov. 1. 01:21

Nem vagyok szakértő,de tartozáskor zárolhatják a számlát/először a pénz ,legközelebb ami még van esetleg/És ha a tartozásod kifizeted a határidő lejártáig,minden visszakerül a régi kerékvágásba.

Lehet,hogy ezzel kapcsolatban a többieknek más lesz a véleménye,és még szakértő is válaszolhatna neked erre,mert ez komoly ügy,és nem játék.

2008. nov. 1. 00:37
Szerintetek jogos zárolni egy bankszámlát végrehajtás céljából? A számlára csak a gyes és a családi pótlék megy rá.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook