Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek jogos zárolni egy bankszámlát végrehajtás céljából? A számlára csak a gyes és a családi pótlék megy rá. fórum

Szerintetek jogos zárolni egy bankszámlát végrehajtás céljából? A számlára csak a gyes és a családi pótlék megy rá. (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2009. jan. 15. 22:20
Ja nekünk 1 hónapra zárolták a teljes bankszámlánkat, csak ugy tudtam pénzt felvenni, hogy bementem a bankba és ők írtak a központnak egy levelet , hogy amig veszek ki pénzt addig oldják fel a zárolást, de utána vissza zárták.
43. dencsikné (válaszként erre: 42. - Monika1225)
2009. jan. 15. 22:18
igaz, attól függ mennyi a tartozás de max. 33,3%. tuti mert nekünk pontosan leírták mikor kaptunk a végrhajtótól levelet.
2009. jan. 15. 21:51
zárolni nem zárolhat , de levonhat belőle! Havonta ami ráérkezik pénz annak maximum .... nem tudom talán 10-vagy 20 százalékát! Mert ügye élni is kell valamiből! Nekem 48 ezret akartak levonni valamiért s csak többszörre tudták megtenni mert egy bizonyos százalék felett nem nyulhat hozzá!
2009. jan. 15. 08:36
Igen, sajnos.
40. Heni88
2009. jan. 2. 12:51
NEM! a családi pótlékot semmiképp nem zárolhatja,hisz az csak névlegesen a bankszámlatulajdonosé,valójában a gyermeket illeti meg,vagyis nem zárolhatja. a gyest az sajna nem tudom.
2009. jan. 2. 11:51

Ismerösöm mikor elvált az exe jelentette fel,hogy gyes mellett melózott.4évig vonták a jogtalanul felvett pénzt a csp-böl,havi 4-5 ezret.....nem az összeset vették el....

viszont a bankok utasitásra zárolnak,legyen szó 1000 vagy 10000ft-rol

2009. jan. 2. 10:51

Lehet törvényileg jogos, de szerintem jogtalan hogy a számlát zárolják, hisz az ember azért rakja oda a pénzét hogy biztonságba tudja.

Egyszer én is jártam úgy, hogy 6000ft miatt zárolták a számlámat, vmi önkormányzati tartozás volt, de nem tudom pontosan mi, felszólítót nekem nem küldtek. Nekem is csak a Gyes és a családi volt rajta, kicsit kétségbeestem hogy mi lesz, mert azt mondták hogy majd csak hónap végén nyitják meg a számlámat, addig van zárolva.

Kivertem a balhét hogy nehogy már 6000ft miatt az egész pénzemet lezárolják, vegyék le a tartozást és adják oda a maradékot. Az ügyintéző azt mondta ez nem lehetséges, de addig erősködtem, hogy lehívtak vmi fejes, és nahát: 10 perc múlva meg is nyitották a számlámat. Azóta van közös számlánk a férjemmel, azt nem zárolhatják ilyen módon-legalábbis azt mondták.

2008. nov. 10. 10:28
nekem mondhatni szerencsém volt. a számla vezető bankom nem zárolta le az egészet , sőt még azt az összeget amit kellett volna se vonta le mindet! Mert minden ráérkező pénz max 30%át lehet ily modon levonni! Rákérdeztem. ezt tehetik csak meg törvényesen. Zárolni csak és kizárolag az APEH zárolhat....
36. 372f7e7275 (válaszként erre: 35. - Moncsi39)
2008. nov. 5. 21:03
feloldják majd...jó sokára:((
35. moncsi39 (válaszként erre: 34. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 5. 20:56
Szóval én arra a "banki törvényre" gondolok, amit a végrehajtó és a banki hivatalnokok is emlegettek, de senki nem tájékoztatta a barátnőmet arról, hogy ez a törvény mikor, hol, milyen paragrafusszámmal jelent meg. Gondoltam van itt valaki, aki talán ismeri. Az is érdekelne, hogy mint már leírtam, ezekből a gyermekeket megillető ellátásokból nem lehet behajtani. Az oké, hogy a bank nem vizsgálja a pénzek eredetét. CSAKHOGY: ha utólag bejelentette mint a bankban, mind a végrehajtónál, hogy milyen pénzt megy a számlára - amiből ugye "elvileg" nem lehet levonni -, akkor miért nem oldják fel az inkasszót?
34. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 33. - Moncsi39)
2008. nov. 5. 20:37
Nem pontosan értem a kérdésedet. De a bank azt tényleg nem vizsgálja, hogy milyen pénzek honnan érkeznek, amikor egy számlát zárolnak.
2008. nov. 5. 13:39
Nem tudja valaki, melyik lehet az a "banki törvény", amit emlegetnek? Állítólag eszerint a bank nem köteles vizsgálni, hogy milyen pénz megy a számlára.
2008. nov. 2. 13:21
elvileg nem, hisz mindenki maga dönti el hogy milyen modon akarja meg kapni a pénzét!!!! de akkor is be kell menni , meg kérni a részletfizetést.................
2008. nov. 2. 13:13
De vajon lehet-e vajon belőle baja, ha utólag postán jönne ezután a pénze?
30. csókica (válaszként erre: 29. - Csókica)
2008. nov. 2. 00:49
legegyszerűbb /helyesen/
29. csókica (válaszként erre: 26. - Moncsi39)
2008. nov. 2. 00:45
Valóban az lett volna a leg egyszerübb ha nem számlára megy a pénz.és igy legalább kérhetett volna részletfizetést,lehet hogy kamat is ment volna rá,de talán mégis könnyebb lett volna.
28. moncsi39 (válaszként erre: 27. - 372f7e7275)
2008. nov. 2. 00:25
Ahogy mondod! Sőt a "gáz" már nem is kifejezés erre! Szegény, teljesen kétségbe van esve. Teljesen ellehetlenítették ezzel a lépéssel, pedig már eddig is igen nehéz volt az élete. Mit lehet ilyenkor tenni? Tanácstalanok vagyunk ...
27. 372f7e7275 (válaszként erre: 26. - Moncsi39)
2008. nov. 1. 23:59
Az gáz ha ez minden és nem megoldás mert ezek szerint nem tudja a lakbért stb t sem fizetni......
2008. nov. 1. 23:58
Arra gondoltunk, hogy ha a családit és a gyest ezentúl postán kézbesítenék neki, ez megoldás lenne-e az elkövetkező időkben. Vagy ez esetleg szankciókat vonna maga után? Törvényellenes lépés lenne? Persze ez is csak ideiglenes megoldás. Azzal ő is tisztában van, hogy a tartozást meg kell fizetnie. Viszont ez az összeg kis családja havi jövedelme.
25. 372f7e7275 (válaszként erre: 24. - Hobitka)
2008. nov. 1. 23:51
én sem értem,nekem is zárolták már minimális összeg miatt,de le nem emelhették,csak zárolták...mondtam ha most ez nekem az összes pénzem és ki akarom fizetni,miböl tegyem?merthogy nekik nincs joguk levenni a számlárol a pénzt csak zárolni,de így én sem tudom befizetni....hülye megoldás,és vacak a rendszer:(
2008. nov. 1. 23:38

Nem jogos, de zárolják... Mi egyszer jártunk így. Elfelejtettem feladni a polgármesterinek a kommunális adót. Akkor ez 3000 Ft volt. Zárolták a párom számláját, de elfelejtettek értesíteni róla. Akkor derült ki, amikor le akartam venni a fizuját. Persze egyből bementünk az OTP-be verni az asztalt. Ott közölték velünk, hogy mi van. Alig égtem...

Azt viszont nem értettem akkor sem, miért nem csak a tartozás erejéig zárolják a számlát? Az a fölötti részhez miért nem fértünk hozzá?

Na, már mindegy! Most már duplán figyelek a csekkekre...

23. 372f7e7275 (válaszként erre: 22. - 372f7e7275)
2008. nov. 1. 23:34

de ha közüzemi nem szeretik megadni ha fizetési határidőn túl kérte a részleteket.....

ha befizetné akkor biztos visszavonnák,de akkor is túl sok nap mulva.....

22. 372f7e7275 (válaszként erre: 21. - Moncsi39)
2008. nov. 1. 23:33
megkérhetné részletre de az egész hosszabb lesz mint az a dátum ameddig rajta van az inkasszó....de mindenkép nézze meg mi az és kérje részletre mert rá fogják tenni ujra.....
21. moncsi39 (válaszként erre: 16. - 372f7e7275)
2008. nov. 1. 23:29
Azt nem tudod véletlenül, hogy milyen módon lehet visszavonni az inkasszót? Hova forduljon a barátnőm? A végrehajtóhoz vagy talán a bíróságra?
20. 372f7e7275 (válaszként erre: 19. - Moncsi39)
2008. nov. 1. 23:27
igen zárolják az egészet sajna....
2008. nov. 1. 23:26
Ez az egész dolog nem velem történt meg, hanem a barátnőmmel. Van tartozása, méghozzá lakbér + közüzemi. Utánanéztem a 1994. évi LIII. törvénynek (ami a bírósági végrehajtásokról ítélkezik). Családi pótlékból és gyes-ből csak abban az esetben vonhatnak, ha ezt a kettőt jogtalanul veszed fel és vissza kéne fizetned. Amit ezért levonhatnak, az 33%. Na de a barátnőm egész bankszámláját zárolták! Nem csak a 33%-ot és ugye ahogy írtam is, nem jogtalanul felvett pénz visszafizetéséről van szó. Szóval innen nézve, az én értelmezésem szerint, nem zárolhatták volna, hiszen ez nem jövedelem, hanem a gyerekek után járó ellátás. Amiből viszont - a fentiekben leírtak szerint - nem vonhatnak le ilyen indokkal. Segítsetek már valamilyen épkézláb tanáccsal, mert szegény most itt maradt 3 gyerekkel, 1 fillér nélkül! Albérletben él, a férje nem fizet gyerektartást (nincs miből levonni neki). Jövő héten fizetnie kéne a rezsit, az albérletet + még élni is négyen egy hónapig!
18. pintyőke72 (válaszként erre: 3. - 13a6fcd24f)
2008. nov. 1. 22:14
ez az apeh k...a nagyhatalom!!
2008. nov. 1. 21:51

hálistennek nem zárolta "csak" leminuszozta jóó rendesen.... bosszankodok de azon kivűl hogy jövőhéten bemegyek az önkormányzathoz , nem sok mindent tehetek:(

Aztán megyek segélyt kérni....indok: önkormányzat levette a lovét


:((( de az amit ezek adnak csak töredéke lenne

2008. nov. 1. 21:46

Zárolhatják akkor is ha nem emelhetnek le csak egy bizonyos részt,míg nem vonják vissza az inkasszót,te sem férhetsz hozzá addig,ha az minden jövedelmed akkor sem ha az családi pótlék vagy gyes....

Az önkormányzat mostanában a helyi adókat hajtja így be,nemrég szorták szét a leveleket és inkasszóznak.Nálunk önkormányzati emberke dobja be,nem kell átvetetni többnyire volt hogy beesett és elázott csekkestöl....szóval elképzelhető hogy nem kaptál postán felszólitást,de valamilyen módon tájékoztatnak róla....arrol termézetesen nem hogy mikor,nehogyd lekapd előtte a pénzed róla:)

15. e71af41436 (válaszként erre: 13. - Monika1225)
2008. nov. 1. 14:15
van valami tartozásod bármi felé?amit nem egyenlítettél ki?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook