Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek is igazságtalanul kapott egyest a gyerekem, vagy én tévedek? fórum

Szerintetek is igazságtalanul kapott egyest a gyerekem, vagy én tévedek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
306. serbyna (válaszként erre: 302. - Boszy28)
2010. okt. 9. 11:04
Én örülök,amikor nem írják meg péntkeken a házit.Szeretek leülni a kislányomal tanulni(vasárnap szoktuk).Olyankor látom,hogy hol van esetleges nehézség és együtt átbeszéljük,gyakoroljuk.Ezt ő is szereti.Szerintem ezt is szülője válogatja.Jó az amikor pénteken délután inkább az udvaron vannak,amíg jó idő van inkább ott legyenek.
305. mamcili (válaszként erre: 303. - Boszy28)
2010. okt. 8. 22:26
nekem már ez is nagy segítség lenne...
304. mamcili (válaszként erre: 302. - Boszy28)
2010. okt. 8. 22:25
és ez így a legjobb :)
303. Boszy28 (válaszként erre: 299. - Mamcili)
2010. okt. 8. 09:43
a matek az, amit mi tudunk közösen ellenőrizni, de pl. egy olvasáshoz kapcsolódó feladatot (jellemezd a szereplőt), nem. Mi először hangosan olvasunk, majd megbeszélünk MINDEN feladatot.
302. Boszy28 (válaszként erre: 300. - Mamcili)
2010. okt. 8. 09:40

igen, mert van olyan suli is, ahol kötelező fél 3-tól 3-ig gyakorolni, akkor is, ha oltári sok a házi.

Hát kérdem én: a házi nem gyakorlás???


Sőt, a mostani suliban is, ahol dolgozom, van olyan kolléga, aki pénteken nem íratja meg a házikat. Na, ettől kapok sikítófrászt.

Én megkérdeztem a szülőket, egyöntetű vélemény volt, hogy csinálják meg pénteken délután is. Nekem is ez a véleményem.

Sajnos sok kollégának az a könnyebb, ha kiengedi az udvarra a gyerkőcöket, ő meg trécsel a többiekkel.

Mi a kis szabadidőnkben együtt játszunk, beszélgetünk, meghallgatom a problémáikat, stb.

Most ezzel nem akarom magam fényezni, félreértés ne essék!

Alig egy hónapja járunk suliba, és a gyerkőcökkel nagyon jól kijövünk. Szeretnek és én is szeretem őket. Örülnek, amikor meglátnak.

Ennél több visszajelzés nekem nem kell. :)

Ja, és egy hónapja kerültem hozzájuk.

301. syria (válaszként erre: 299. - Mamcili)
2010. okt. 8. 09:18

Egyetértünk.

Persze, hogy nincs lehetetlen. Annak idején mi 40-en voltunk egy osztályban, de olyan volt a számonkérés, hogy eszünkbe nem jutott, hogy a házit elsumákoljuk.

És a tanárok jól ismertek minket, tudták, hogy ki az, akiben meg lehet bízni, hogy magától is kérdez, ha nem ért valamit, és ki a gyengébb tanuló, akivel többet kell foglalkozni, hogy ne maradjon le.

300. mamcili (válaszként erre: 298. - Boszy28)
2010. okt. 7. 22:01

Ha mennyiségileg meglenne a lecke, akkora baj már nem lenne, de sajnos sokszor ez sincs meg...


de én sokszor hallom, hogy a leckét 3 kor kezdték fél 4 kor meg eltettették velük...

299. mamcili (válaszként erre: 297. - Syria)
2010. okt. 7. 21:58

szerintem a közös leckejavítás is az ellenőrzés egy formája...

Nem kell feltétlenül szó szerint a tanárnak javítani...


Ami másnap a gyerekemnél nem gond...

de a napköziben miért nincs rá mód, hogy az utolsó 15 percben ellenőrizzenek közösen?

(nem 45 perces leckeidőnél gondolok erre)

Szerintem nem lehetetlen...

298. Boszy28
2010. okt. 7. 09:36

Én most napközis tanítónéni vagyok negyedikeseknél.

A délelőttös tanítónénivel megegyeztünk, hogy mennyiségileg ellenőrzöm elsősorban a gyerekek háziját, mert úgyis ellenőrzik a köv. órán. Ha van időm, akkor persze javítom is a házikat. Meg szoktam csinálni én is az övékét, így csak magam elé veszem, és nézem, hogy egyezik-e pl. a matek.

De! Fél 3-tól 3/4 4-ig van leckeírás, van 20 gyerek a napköziben. Mivel nekem az a dolgom, hogy segítséget nyújtsak a háziban (is), a gyerekekkel megbeszéltük, hogy akinek problémája van vele, nem érti, stb., felteszi a kezét, és én megyek segíteni. Sokszor tényleg csak a mennyiség ellenőrzésére van idő, a minőségére nem.

Így is van egy pár gyerek, aki el akarja sumákolni a napköziben való leckeírást, hogy majd otthon megcsinálja. Na, ezt nem. Véleményem szerint elég, ha a szorgalmit viszik haza, de aki tudja, megcsinálja a suliban.


A fórumhoz: nem értek egyet az egyes adásával én sem!

Nekem mindig volt egy osztálynévsorom, oda írtam a hf. hiányát. Ha ott 5 hf. hiány vagy felszerelés hiány volt, jött az egyes. De csak negyediktől! Őket sajnos fel kell készíteni arra, hogy ötötdikben nem lesznek elnézőek a tanárok.

Ja, én a tanulmányi eredménybe nem számítottam bele csak akkor, ha netán a gyerkőc kétes jeggyel bírt félévkor vagy tanév végén. És akkor sem azoknál, akik igen ritkán felejtették otthon a felszerelést, vagy nem csinálták meg a házit.

Azért valami rendet, fegyelmet szokni kell, illetve a kötelességtudatnak is meg kell lennie.

Sajnos viszont sokszor a gyerek szájából hallom, amit a szülő otthon mond: szidja a tanárt, stb. Ilyenkor az ember tehetetlen.

Sok szülő is megéri a pénzét -sajnos. :S

És sajnos sok pedagógus van, aki nem a pályára való.

297. syria (válaszként erre: 295. - Mamcili)
2010. okt. 7. 07:56
Azért megnézném azt a tanárt, aki naponta ki tudja javítani a házi feladatokat! Szerintem örülnek, ha a meglétét tudják ellenőrizni.
296. mamcili (válaszként erre: 283. - Puritan)
2010. okt. 6. 23:11

:)

ebben igazad van, ha te csak konkrétan a topik témájára gondoltál...

295. mamcili (válaszként erre: 282. - Syria)
2010. okt. 6. 23:08

itt nem az a baj hogy a házit el kell készíteni...

de a mennyiség és az érdemjegy osztás azért nem mindegy milyen módon történik...


ha a leckét számonkérnék rendszeresen, rászoknának a gyerekek...

de ha havonta egyszer szúrópróbaként ellenőrzik és javítanak 1-1 házit, azért nem mindegy...

addigra annyira elmélyülnek a hibák, hogy sokszor helyrehozni nem semmi...

:S, ha egyáltalán hajlandó a tanár segíteni...

294. mamcili (válaszként erre: 281. - Talian35)
2010. okt. 6. 23:03

rajzot? 6 évet behozni nem lehet ez tény, de látnád a mostani rajzaimat és hogy miből fejlődtem így fel :)


dehogynem 4 nap alatt megváltoztatták a rajzhoz való viszonyom :) (és sok máshoz:) )

293. mamcili (válaszként erre: 279. - Talian35)
2010. okt. 6. 23:02

az egy év az már profi úgymond felnőttet megelőző hangsúlyos olvasás...

egy hónap után már rövidebb verseket olvastak:S

csodálkozom...

és igen... itt is karácsonyra már 2 oldalas meséket olvastak el...

292. mamcili (válaszként erre: 278. - Talian35)
2010. okt. 6. 23:00
most kicsit irigykedek, de végre ilyet is hallok :)
2010. okt. 6. 14:15
Szerintem is túlzás volt, de tanárra válogatja.
290. puritan (válaszként erre: 289. - Pen80)
2010. okt. 6. 11:51

ezt nem tudhatjuk, hogy tudták-e, de szerintem várható...ha krétával homlokon dobja a diák a tanárt, akkor arra van paragrafus, hogy milyen büntetés adható?

az egyes nem büntetés szerintem, érdemjegy és kicsit én is úgy érzem, túl nagy feneke lett ennek az egésznek, részemről ennyi, nem hiszem, hogy meg tudtok győzni arról, hogy jogtalan volt az egyes, már így is úgy érzem magam, mint egy papagáj, vagy bármi más rossz madár, amelyik kárálja ugyanazt :)

289. Pen80 (válaszként erre: 288. - Puritan)
2010. okt. 6. 11:33
Hja, utólag. Igen, így már tudjuk. Előre kellett volna.
288. puritan (válaszként erre: 287. - Pen80)
2010. okt. 6. 11:06

de tudjuk. egyest kapott. punktum.

:)

287. Pen80 (válaszként erre: 285. - Puritan)
2010. okt. 6. 10:54
Ja, tényleg. :) Akkor bünti jár, de nem tudjuk milyen. :)
286. egypt
2010. okt. 6. 10:53
Szerintem meg kell nézni az adott iskola ped. programját, és abban megkeresni, milyen büntetés adható a házi feladatért, és utána lehet rá hivatkozni.
285. puritan (válaszként erre: 284. - Pen80)
2010. okt. 6. 10:47

ejj, de hát azóta volt már iskolában...csütörtökön hiányzott, pénteken iskola, hétfőn kapta az egyest...


na mindegy

284. Pen80 (válaszként erre: 282. - Syria)
2010. okt. 6. 10:39
Mint látod, mindenhol más érte a bünti. És arról szó sincs, mi van, ha hiányzott. Tehát NEM ismeri az arra vonatkozó szabályt, hogy mi jár ezért a mulasztásért.
283. puritan (válaszként erre: 261. - Mamcili)
2010. okt. 6. 07:51
igen, elég egyszerű példa és semmi köze a topik témájához...nyilván nem ilyen felülbírálatra gondoltam, hanem az adott esetre, amitől jócskán eltér ez az általad felhozott példa...majd ha lesz ilyen, hogy a tanár nem ismeri el, hogy 3+5 az nem hat és valaki erről topikot indít, akkor elmondom róla a véleményemet
282. syria (válaszként erre: 133. - Pen80)
2010. okt. 6. 07:34
Szerintem az mindenki által ismert, elég tiszta szabály, hogy a házit el kell készíteni! Ha nincs meg, az mulasztás, amiért bünti jár. S hogy milyen, azt a tanárnak van joga eldönteni és nem az anyukának.
281. Talian35 (válaszként erre: 270. - Mamcili)
2010. okt. 6. 07:04
Nekem is aztán a gimiben volt egy tanárom, aki biztatott sokat hogy jól rajzolok...de 6 évet nem lehetett már behozni és a tanár csak rövid ideig tanitott :-(
280. Talian35 (válaszként erre: 263. - Mamcili)
2010. okt. 6. 07:03
nálunk eleve beszélgetőkörrel indul a nap (NEM WALDORF), és a szabályokat, ha úgy adódik, megbeszélik akár többször is egy nap. Eleve nagyon sok szabályt a gyerekek hoztak: ha pl. vki beszél órán, akkor kimarad a játékból egész nap, meg ilyenek.
279. Talian35 (válaszként erre: 252. - Mamcili)
2010. okt. 6. 07:01

1 év alatt??? itt már harc megy, hogy az egyik iskolában karácsonyra megtanulnak olvasni-irni, a másik iskolában novemberre, a harmadik mert azt hirdeti, hogy már október végére. Itt a legnagyobb baj, hogy ebből az iskolák presztizskérdést csinálnak.

A GYEREK ÉRDEKE kimarad!

278. Talian35 (válaszként erre: 250. - Mamcili)
2010. okt. 6. 06:59
pont ez merült fel bennem is, hogy felnőttek sem viszik haza a munkát! Én nem tartom jónak a házi feladatot alsóban, első-másodikban, nálunk nincs is, az összes cucc bent van a suliban eleve, hazajön és csak játszik, nincs gyakorlás meg ilyenek. Arra van a napi x óra bent, hogy ott megtanulja.
277. Talian35 (válaszként erre: 248. - Mamcili)
2010. okt. 6. 06:53
palanta.hu
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook