Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csináljak, ha igazságtalannak érzem a tanár döntését? fórum

Mit csináljak, ha igazságtalannak érzem a tanár döntését? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. márc. 18. 14:07

Beszélj vele még egyszer ha nem hallgat meg van az iskolában Igazgató is majd az helyre teszi,

Ne hagyd emberek vagyunk és ha tévedünk ki kel javítani..

32. 274c9996b8 (válaszként erre: 31. - A9a615adf0)
2010. márc. 5. 18:25
kb
2010. márc. 5. 18:13
Nincs jó megoldás. Hiába tudod, hogy a gyerekednek igaza van,ha bemész az iskolába és beszélsz a tanárral a gyereked fogja meginni a levét.
2010. febr. 6. 18:31
Egyet értek! Nem kell és nem is szabad annyira kímélni! Amíg a gyerek az iskolában van, a pedagógusok a felelősek értük. Nem szabad arra szoktatni a gyereket, hogy ha valami nem tetszik neki az iskolában, akkor otthon nyávog, apuci-anyuci rohan be az iskolába balhézni. A gyereket kordában kell tartani! Láthatjuk, hallhatjuk, miket csinálnak - már ami kiderül... Az iskolában a gyerekek között is farkastörvények vannak! Mint az életben...
29. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 10. - LoLiNa)
2009. márc. 16. 08:05
Ez hülyeség már.Az én fiam 4-es és hetente(!) tanulnak verset,nem rövideket,hanem igen hosszúakat és minden gyerek simán letudja,pedig sportolók,este 6 előtt nem igen érnek haza.Nem kell a gyerekeket kímélni,az élet sem az!!!!!Sokkal többet bírnak,mint mi szülők gondolnánk!!!!!
2009. márc. 15. 07:39

Drága édesanyám szlogenje: "A tanárnak és a főnöknek mindig igaza van, akkor is ha nincs"

Na ezt én nem így gondolom (ő sem így gondolta, ezért rúgták ki-anno-)Bizony ők is emberek, tévedhetnek...ha nincs igaza, akkor nincs igaza...

2009. márc. 6. 18:14
Jól pofán kell vágni. Nem mindig a tanárnak van igaza. Mitől különb a gyereknél. Attól, hogy magasabb nála?
2009. febr. 8. 16:27
Én otthon állandóan azt kaptam meg, hogy mindig a tanárnak van igaza. Egyszer pl. a tanár telefonált, hogy elmentem az utolsó óráról. Hiába mondtam otthon, hogy ott ültem az orra előtt, mivel a tanár azt mondta, neki volt igaza. Ha gyerekem lesz, biztos, hogy neki fogok hinni. Volt vagy hat osztályfőnököm általánosban, de egyik sem volt épp a kedvencem.
25. Bianka3 (válaszként erre: 5. - Gyorgyike)
2009. febr. 8. 16:23
Ez ilyen tanár nem komplett. Miért kell verset magoltatni? Azt gondolják, akkor a gyerekek megszeretik a verseket? Épp ellenkezőleg. Én is azért utáltam meg, mert mindig magolni kellett, ahelyett, hogy elmagyarázták volna.
2009. jan. 30. 13:29
Az én lányom 34 éves,és máig kiséri egy negyedikben volt osztályfőnöknője viselkedése.Valami miatt én elmentem hozzá,valami nem aláírt ellenőrző miatt,de nem fogadott,hanem másnap a kislányom kiállította,kipellengérezte az osztály közepére,hogy itt mindenki előtt mondja el,mit akart az anyja.Majd elsúllyedt,úgy megalázta.És a minap ez a tanárnő bejelölte ismerősnek az iwiwen,akinek minden kudarcát,rossz emlékét köszönheti,és ez a megalázás egész életében kísérti.Még gondolkozik,hogy megírja neki,miért nem igazolja vissza.
23. Humor Helga (válaszként erre: 21. - F290b382c2)
2008. szept. 25. 14:11
:DDD Dédikém Te aztán tudod h mit kell tenni igazságtalan helyzetekben:))))))))))
2008. febr. 1. 11:00
áj ki az igazzad mellett
2007. dec. 20. 12:43
Karcold végig egy kulcscsal a kocsiját!!!Önts vizet a székére.Hívd fel a nejét(férjét)hogy te vagy a szeretője.
20. spinneli (válaszként erre: 18. - Gabima)
2007. dec. 8. 17:04
ha az anyukájával átbeszéli, valszeg nem marad olyan mély a kudarcélménye.
2007. dec. 8. 16:53
HARCOLJ !
18. gabima
2007. dec. 8. 16:50
Velünk most történt egy igazságtalanság. Kisfiam negyedik osztályos. Benevezett egy iskolai népdaléneklési versenyre. Jó hallása van, tisztán énekel, ezért megtanult egy szép és nehéz erdélyi népdalcsokrot. Sok díszítés, hajlítás volt benne,de hamar megtanulta. A versenyen szépen elénekelte,messze ő volt a legjobb. A többiek max. az énekórán tanult énekeket, de volt olyan harmadikos gyerek, aki óvodás dalokat énekelt. "Természetesen" ez a gyerek lett az első,azzal az indoklással, hogy olyan felszabadult volt. Az én fiamnak meg azt mondták, hogy igaz, hogy tisztán énekelt (amit a többiekről nem nagyon lehetett elmondani)és minden díszítést is tökéletesen megcsinált, de hogy jön ő ahhoz, hoogy ilyen dalokat énekel, pedig még nem is felső tagozatos, maradjon csak a gyerekdaloknál és a mondókáknál. Ezeket a népdalokat meg énekelje csak a Sebestyén Márta. Butaság, hogy felhúztam magam ezen az értékelésen, mert ez csak azt mutatta, hogy nem értenek hozzá. De a gyerek elég sokat készült, és ez lett a munkája eredménye. Ezek után nem biztos, hogy még egyszer elmegy valamilyen versenyre, mert látja, hogy semmi értelme.
2007. nov. 20. 09:02
nem tudom hogy hogy lehetnek ilyenek a tanarok,hat elfelejtettek hogy egyszer ok is voltak gyerekek!
2007. nov. 14. 14:00
Amikor elsős gimis voltam, én magam szóltam egyszer a magyartanárnak, hogy valamit rosszul írt fel a táblára. Igazam volt, elismerte, de attól kezdve utált. Szerencsére év végén elment szülni és másik tanárt kaptunk, akivel imádtuk egymást (az egész osztály), és nem is írt fel hibásan semmit, vagy ha igen, akkor szó nélkül javította.
15. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 12. - 9778ca1817)
2007. nov. 14. 13:54
milyen igazságtalanságok azok,amik oviban érhetik a gyereket és még elviselhetők?nem sok van,de minimum hogy a gyerek testi és szellemi épségét óvják például...a lelki terror már nem megengedett....szóval vannak persze apró kudarcok amikhez hozzá kell szoknia,de az én dolgom hogy megvédjem a nagyobb bántalmazásoktól addig amíg ő maga nem képes rá...
14. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 12. - 9778ca1817)
2007. nov. 14. 13:51

ha csak "igazságtalan" stb valószinü nincs leváltás...nekem nagy okom volt oviban és lett is belőle "valami"...míg én nem mentem jegyzőkönyvezgetni,nem ment más sem...mikor látták hogy tettek az ügyemben,többen is rájöttek,hogy nekik is vannak gondjaik:)

Apró dolgokért nem szólok,de nem hagyom hogy már elsőben kikészítsék...


apropó vers:lehet nem jól fogom fel,de ha a kezdeti verstanulásnál tannéni türelmes kicsit,lehet később lesz majd kedve a gyereknek hozzá....ha elkeseríti,egy életre megutálja...egy magyartanárnak az is lenne a dolga,hogy megszerettesse a költészetet...erőszakkal nem lehet....

13. 9778ca1817 (válaszként erre: 10. - LoLiNa)
2007. nov. 14. 13:47
Na, a heti 3 versszakba biztos nem szakadtatok bele
12. 9778ca1817 (válaszként erre: 11. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 14. 13:45

Az osztály összes szülője összefogott és felkereste az igazgatót az általánosban, hogy váltsák le a fiam osztályfőnökét. Nem lett belőle semmi.

A fiam már jócskán középiskolás és tele van az ő és a társainak az élete is egy csomó tanári igazságtalansággal. Valaki itt már írta, hogy mindig a tanárnak van igaza és ez így is van!!

Sokszor mentem én is be és reklamáltam, de az lett a vége, hogy a gyerek megkért ne tegyem, mert csak neki rosszabb.

Az életben is vannak igazságtalanságok, miért pont az iskolában, vagy akár az oviban ne lennének??

11. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 9. - 9778ca1817)
2007. nov. 14. 13:18
az a baj hogy nálunk is csak ilyen szülők vannak,akik nem mernek szólni,mert majd a gyereken csattan...oviban is azt mondtam a többi anyukának,hogy szóljunk együtt,mert az összes gyereket csak nem tudja kifogni...sajna homokbadugjukafejünket módszer van nálunk a szülőknél...márpedig jelezni kell ha úgy érezzük nincs igaza!!
10. LoLiNa (válaszként erre: 5. - Gyorgyike)
2007. nov. 14. 13:14
nem normális.. mi azt 5-ikbe tanultuk és hetente 3 versszakot
2007. nov. 14. 13:08

Ne csináljál semmit, mert ha reklamálsz, lehet hogy csak a gyereked helyzetét nehezíted meg.

Mielőtt bárki félreértene, a fejet a táblához veregetős tanári magatartást természetesen nem lehet szó nélkül hagyni!!


De amit "gyorgyike" írt, az számomra egészen elképesztő!!

Hogy lehet egy tanár annyira elvetemült, hogy egy 3. osztályosnak 14 (azaz: tizennégy!!) versszakot mer feladni?!!:PPP

Jééézusom!! Ez ám a durva dolog!

2007. okt. 24. 08:29
Én a gyerekeimnek azt szoktam mondani, hogy Ők a tanulással foglalkozzanak és, ha tudnak (szerintem!), akkor akár a tanár ellenében is megvédem Őket. Eddig még sikerült. A gyerekeimnek tudniuk kell, hogy rám mindig és mindenben számíthatnak.
7. ancy
2007. máj. 23. 20:35
Mindi szólni kell és figyelni.Az én fiam alsós tanárnője mindig kiabált,amikor az és tanárom volt a táblába verte a fejünket.Az egyik felsős tanára a nyakánál fogva a falhoz tette.Hát apuja elbeszélgetett vele,de amikor meglátta nem talált be a termébe.Egyébként nagyon vigyáznak,mert rögtön az megy,hogy feljelentik őket.Úgyis csak addig tanárok amig van gyerek,de ha ilyeneK...
6. daroki (válaszként erre: 5. - Gyorgyike)
2007. máj. 17. 20:15
A tancsija nem egészen épelméjű:(
2007. máj. 17. 19:14

Sziasztok!

Ehhez mit szóltok?

A Lányom 3.osztályos.Hétfőn feladták a 14 !!!!!versszakos szózatot,hogy szerdára tudniuk kell.Nagyon durva.A gyerekem sírva tanulta.Szerintem örökre elvették a kedvét a verstanulástól.

2007. máj. 12. 23:34

Egy filozófiatanárom mondta egyszer viccesen, hogy a pedagógus két törvénye:

1: A tanárnak mindig igaza van.

2: Ha ez nem igaz, akkor az első pont lép érvénybe. :)

Muterom is tanár, és voltak már furimuci sztorik is... Ha nagyon-nagyon gáz a helyzet, akkor az igazgatóval kellene dumálni, mert ő el tudja igazítani a kollégát...Sok sikert!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook