Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan küzdjem le a túlérzékenységemet? Könnyen elérzékenyülök, sírva fakadok akár mérgemben is.Ha igazságtalanság ér, sírós lesz a hangom. fórum

Hogyan küzdjem le a túlérzékenységemet? Könnyen elérzékenyülök, sírva fakadok akár mérgemben is.Ha igazságtalanság ér, sírós lesz a hangom. (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 3. 11:34
nem a valtozokorban vagy,olvastam annak a vele jaroja,
2010. márc. 14. 16:02
Szerintem próbáld meg a homeopátiás szert és relaxálj, vagy meditálj. Nekem sokat segített az agykontroll!
2010. márc. 14. 15:44
Most jutott eszembe egy kép. Pavarotti temetésén énekelte A. Bocelli Mozart Ave verum corpusát, és közben kihullottak a könnyei. Nem törölte le... Figyeltem, de nem csuklott el a hangja.
2010. márc. 14. 15:06
Én egyedül élek, és bizony 1-2 éve már magamban is elsírom magam. Néha a gyerekek között is, amikor valamilyen ünnepség van. Elcsuklik a hangom és bizony, benedvesedik a szemem. Van, amikor elhúzhatok, van, amikor nem. Lesz ez még így se! Föl a fejjel!
21. Dorka29 (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2010. márc. 14. 14:47
Igazad van, de szerinem mindenkinek az életében vannak olyan helyzetek, akár pl. munkahelyen, főleg, ha olyan beosztásban is dolgozik, amikor több, mint kínos, ha lépten-nyomon elbőgi magát.
2010. márc. 14. 14:45

Szia Ginike!


Nekem a terhességem alatt kezdődött, és a szoptatás alatt is végig így volt. Egy hónapja hagytam abba a szoptatást, azóta már érezhetően javult, így még reménykedem.


Sok minden oka lehet, ha valaki így reagál, a hormonváltozás csak az egyik, de ha eddig nem voltál 'ilyen', nem így reagáltál ezekre a helyzetekre, akkor érdemes lenne csináltatnod egy vérvizsgálatot, ahol a hormonszintedet ellenőrzik.

2010. márc. 14. 14:36
Sajnos így van. Vagy bevállaljuk, vagy próbáljuk eltitkolni. Én inkább felvállalom a könnyeimet. Így a természetes. És kényelmesebb. Miért is kellene szégyellni az érzékenységet?? Mert még vannak érzelmeink!!
18. manul (válaszként erre: 17. - 8c73a5832e)
2010. márc. 6. 11:12

Kedves Ginike!

Nem akarlak elkeseríteni,de szerintem ez korral jár!

Mindenkinek megvan az egyéni érzékenysége,ami a korral és a hormonok mennyiségével változik.

Én egy normális érzékenységű ember vagyok,illetve voltam.Mostanában valahogy sokkal hamarabb elsírom magam,minden apróságon képes vagyok pityeregni.Régebben ez nem volt így.

Lombikprogramon vettem részt és telepumpáltak hormonokkal ezidőtájt szintén volt egy sírós időszakom,amikor befejeződött a dolog minden rendeződött.

Anyukámon is észrveszem a jeleket,ami régebben nem is foglalkoztatta most szó szerint sírvafakad miatta!

Hát ez van!

17. 8c73a5832e (válaszként erre: 15. - B620454efe)
2010. márc. 6. 09:35
Hát az jó lenne,(stresszkezelési technikát tanulni) csak egy kicsit már késő,nem?
16. Indi26
2010. márc. 6. 07:14
Én gyerekkorom óta ilyen vagyok,még ma is.Ha megbántanak,de az is elég,ha nem olyan hangnemben szólnak a közeli családtagok,már bőgök is.Hiába próbálom visszatartani,nem tudom.Sokszor a feszültséget is így vezetem le,h kisirom magam.Ez van.
2010. márc. 5. 22:05

Túlreagálsz, pszihés fejlődési zavar. Sajnos ennek okát a múltban kell keresni.

Önértékelési zavar, ill. félre nevelés.

stressz kezelési technikát kell tanulni.

14. Miyako Sama (válaszként erre: 8. - Gummy)
2009. szept. 21. 17:29
Ezzel is teljesen uygan így vagyok, h mindig sírva fakadok rajta, de csakazértis nézem...
2009. szept. 21. 17:26

Üdv!

Magamra ismerek ebben a panaszban, én is le szeretém leküzdeni, vagy kinőni, de szerintem maximum csak érzéketlenebbé lehet válni. A családom, a barátaim így elfogadnak és szeretnek, én már egészen hozzá szoktam, igaz van amikor én magam is túlzásnak tartom az érzékenységemet.

12. winny
2009. jan. 26. 12:36

Hidd el ez nem betegség.

Érzékeny vagy.Durva ez a világ sajnos.

2009. jan. 16. 12:14
Köszi a válaszokat!Én Rák jegyű vagyok, " kívülről kemény páncéllal", de belül...Ha látok egy olyan filmet, hallok egy olyan zenét,folyik a könny a szememből. De azt hiszem, ez régóta fennáll, tehát nincs rá konkrét okom.
10. coline (válaszként erre: 8. - Gummy)
2009. jan. 16. 11:56

Akkor ringasd magad ebben a hitben! De rájössz majd te is, hogy valami nem jó! Csak tanulj meg látni, merj látni!

Én keresztül mentem már ezen, és depresszió volt!

9. coline (válaszként erre: 5. - Gummy)
2009. jan. 16. 11:54

Ezzel, csak át vágja az ember magát!

Ilyenkor inkább át kellene gondolnia az embernek az életét, mi az ami szar!...(bocsi)

Én is voltam ilyen helyzetben! Ha rendben megy az életed, ill. sínre teszed az életed, a kisugárzásod erős lesz és nem találnak az emberek fogást! Így védettséget kapsz!

Ez egy rohadt nehéz dolog! De minden emberben ott az erő!:)

8. Gummy (válaszként erre: 4. - Coline)
2009. jan. 16. 11:53

Ez nem depresszió! Az biztos.


Én régebben beszólós voltam, de amióta meglett a 2. gyerek, azóta sokkal érzékenyebb vagyok én is. Ha a tv-ben esetleg olyan jelenet van, könnyen elbőgöm magam én is.

Nagyon szeretném megnézni a tv-ben azt a házalakítós műsort - azért mert jó kis tereket alakítanak ki - amiben bajbajutott embereknek, betegeknek építenek, de nem tudom, mert végigbőgöm. Nem bírom a nyomorék embereket, beteg kisgyerekeket nézni.

2009. jan. 16. 11:51
Inkább valami gyermekkori dologra kéne visszavezetni... az én életemben például ilyen alapon vissza lehet, hogy kiskoromban sok trauma ért, amit akkor nem tudtam feldolgozni és kihat a mindennapjaimra is.
2009. jan. 16. 11:49
Depressziónak?????? A túlérzékenység nem betegség
2009. jan. 16. 11:49
Ezt csak nagyfokú flegmasággál, nemtörődömséggel lehet. Ha valaki lehord, és úgy csinálsz mintha nem érdekelne, esetleg vissza is szólsz. De akkor belül is el kell hittetned magaddal, hogy nem érdekel.
2009. jan. 16. 11:49
Ezt depressziónak hívják!
2009. jan. 16. 11:47
Szerintem ezt nem lehet leküzdeni, mindenki olyan amilyen, egy életen át. Főleg (ahogy olvastam a lapodon) 41 évesen megváltozni????
2009. jan. 16. 11:46
Ezzel nem vagy egyedül....én próbálok visszaszólni, megvédeni magamat, de általában eltörik a mécses.
2009. jan. 16. 11:46
Hogyan küzdjem le a túlérzékenységemet? Könnyen elérzékenyülök, sírva fakadok, / akár mérgemben is/Ha igazságtalanság ér, sírós lesz a hangom

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook