Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek, ha dietetikus ír ki diétát, sikerem lesz? fórum

Szerintetek, ha dietetikus ír ki diétát, sikerem lesz? (beszélgetős fórum)


17. stechner (válaszként erre: 14. - Zsuzsa88)
2009. ápr. 22. 14:51

Szia!

Én a 90 napost végigcsináltam folyamatosan 2x. 6 hónap 18 kg-ot eredményezett.

A családomban van cukorbeteg,ő nem csinálhatta ezt a módszert.Én is dietetikushoz fordultam ,mert segíteni akartam neki.A dietetikus csak irányt mutatott.Szénhidrátok,kalóriák számolásával 3,5 hónap alatt 14 kg fogyást eredményezett egy 70 éves teljesen mozgásszegényen élő mamának. 1400 kalóriás étrendet állítottam össze.Szerintem szenzációsan jól sikerült a diéta,teljesen megváltoztak az étkezési szokásaink.Ma már az egész családom eszerint táplálkozik és nagyon jól érezzük magunkat. :-)

16. ab4b6bc17d (válaszként erre: 2. - Zsuzsa88)
2008. máj. 19. 12:01
... de a 90napossal is szép eredményeket lehet elérni :) főleg, ha csak 10 kg-tól szeretnél megszabadulni.
2008. máj. 19. 12:00
Ha betartod és mozogsz is mellette valamit rendszeresen, akkor igen.
14. Zsuzsa88 (válaszként erre: 13. - Ujlany)
2008. ápr. 6. 15:08
Na, ez az. Ha más rendesen betartotta, grammoztatott, dekázgatott, és havonta akkor is csak 1 kg-t fogyott, akkor mi az értelme?! OK, egészségesebb életmód, de ugyanezt megkapom a 90 napos diétától is, viszont többet fogyok, és nem szedem vissza. És sokkal kényelmesebb is, nem éhezek, és nem vesz el annyi időt az, hogy kigondoljam, mi legyen az ebéd. Az a gond, hogy a hormonproblémák miatt nem merem sokáig csinálni a 90 naposat. Majd csak így csinálom, hogy 2-2,5 hétig 90 napos, 1 hónap szünet, aztán megint 2-2,5 hétig a 90 napos, megint szünet, és így tovább, amíg le nem adok annyi kilót, amennyit szeretnék. Febfuárban gyönyörűen leadtam 3 kilót, és azóta sem szedtem vissza, pedig ugyanúgy eszek, mint a diéta előtt. A dietetikusok meg dugják pont oda a diétájukat! :D
13. ujlany
2008. ápr. 6. 09:14

Hat megmondom oszinten nem vartam mast....

Nekem is a vacsora olyan volt, hogy 10 dkg hus, 5 dkg fott teszta, 20 dkg zoldseg stb, stb.

tele is volt a pupom. :-)

es tenyleg en is havonta 1 kg-t fogytam...

sok sikert a masik dietahoz

2008. ápr. 5. 23:01
Meg... Brutális. Hetente 1 napot azzal kellene tölteni, hogy összeállítom a következő heti étrendemet. De mivel vizsgák várnak rám a következő néhány hétben, ezért nincs nekem 1 napom kajákat írkálni, és grammozgatni mindent. Őrületes, egy ebédre valami 7 féle kaját kell külön megfőzni, megsütni, párolni, és úgy jön ki az egész, hogy mindenből 1 falatot ehetek, és kuss. Hagyjanak engem békén ezzel! Ja, és ha rendesen betartom, havonta 1 kilót fogok fogyni. Ezek hülyék! OK, hormonproblémáim voltak, de ezt én nem fogom csinálni. Legalábbis vizsgaidőszak alatt biztos nem. Ahogy ők kiszámolták, a napi energiabevitelem kb. 2000 kcal (így írják?!), és összeállítottak egy 1500-as diétát. A vizsgaidőszak alatt majd szépen 90 napos diétázom (2,5 hét alatt leadok még 3 kilót), aztán szünetelek. Majd ha lesz időm, dekázgatok meg grammozgatok... De most?! Esély nincs rá.
2008. ápr. 5. 20:10
Ha betartod biztosan:)
10. ujlany
2008. ápr. 4. 22:51
Szia! Megkaptad a dietadat?
9. ujlany (válaszként erre: 8. - Zsuzsa88)
2008. márc. 30. 21:10
a hypoxi az egy vakum trening. Talan lattad mar. Egy tojas alaku bicikli amibe bele kell ulni, es tekerni. Hatasosabb mint a sima biciklizes. (meg sajnos dragabb is)
8. Zsuzsa88 (válaszként erre: 6. - Ujlany)
2008. márc. 30. 16:09
Mi az a hypoxi?
2008. márc. 30. 16:08

Ha éheznem kell majd, akkor tuti nem lesz kitartásom, hogy végigcsináljam. A 90 napos diétát, mikor elkezdtem, egyszerüen imádtam. Bár nem csinálhattam sokáig, nagyon jó volt, mert nem éheztem, és nem is voltam annyira szigorú magamhoz. Tehát ha protein napon megkívántam egy kis csokit, akkor ettem csokit. Vagy gyümölcsnapon, ha anyu épp isteni kakaspaprikást főzött tejfölös tésztával, akkor azt ettem ebédre. Tehát nem haltam bele az egészbe, és elég gyorsan elkezdtem fogyni.


Az anyagcserém nekem is nagyon lassú, ezért kezdtem el a 90 naposat, mert úgy hallottam, az helyrepofozza a szervezetet, és az anyagcsere is szépen felgyorsul.


Amikor először voltam a dietetikusnál, kikérdezte az étkezési szokásaimat, mit milyen sűrűn eszek, mivel főzünk, betegségek, elhalálozás a családban - és miért, szal rengeteg mindent kérdezett. Csoda, hogy azt nem kérdezte meg, hányas cipőt hordok. :D Majd csak csütörtökön kapom meg az étrendet, tehát majd csak akkor kezdem el. Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok, hogy ugyan milyen étrendet állítanak nekem össze... Az biztos, hogy rengeteg vizet kellene innom, mert naponta általában 1-3 pohár vizet iszok, ami nagyon kevés...

2008. márc. 29. 19:10

elnezest par dolgot elfelejtettem emliteni.

Nem tudom milyen szabalyokban egyeztetek meg a dietetikusoddal.

Nalunk az volt az egyezseg, hogy ha nem veszem komolyan (magyaran nem produkalok fogyast) akkor nem hajlando tovabb foglalkozni nekem. Szoval en nagyon motivalt voltam, hogy eredmenyt produkaljak, es minden heti meresre ugy mentem, mint a diploma vedesemre. :-)

Gondolom neked is figyeli a zsir%-ot meg ilyesmit, az nagyon fontos es jo, mert segit tovabb folytatni, amikor ugy tunik, hogy stagnalsz, kozben meg csak a viz gyulik benned valami miatt.

En egyebkent a dietat hypoxival kombinaltam, de teljesen mindegy, hogy milyen sportot valasztasz, az a fontos, hogy mozogj rendszeresen.

2008. márc. 29. 18:59

Szia! En is dietetikussal fogytam tavaly. Nekem az a velemenyem, hogy szemelyreszabott csak nehany het (esetleg honap) utan lesz a dieta.

O ugyanis ad egy etrendet, ami ugy gondolja, hogy jo neked (gondolom elotte kikerdezett teged az etkezesi szokasaidrol), de aztan az is fontos, hogy te rendszeresen visszajelzest adj neki arrol, hogy mik a tapasztalataid, mi az amit konnyen elfogadsz, es mi az amit csak nagyon nehezen, mit tudsz konnyen beilleszteni es mit nem.

Nekunk idonkent komoly csataink voltak, de megerte, mert igy jol birtam a dietat.

Megemlitem, hogy nekem pokoli lassu az anyagcserem, es a napi 5-6-szori evestol lett egy kicsivel jobb, igy is atlagban "csak" 1,5 kilot fogytam havonta. De legalabb vegre fogyni tudtam, mert elotte szinte egyaltalan nem.

Ha lassan is, de osszejott 16 kilo fogyas, es tok boldog vagyok.

Szerintem fontos, hogy megertsetek egymast a dietetikussal es hogy nyiltan tudjatok beszelni egymassal.

Lehet, hogy o tudja nagyon jol az elmeletet, meg neki van egy csomo tapasztalata mas fogyokurazoktol, de a testedet csak te ismered.

Nekem eletem egyik legjobb dontese volt, hogy majd 20 ev maganyos kinlodas utan ugy dontottem, hogy segitseget kerek.

Bocsi, hogy ilyen hosszura sikeredett! Sok sikert neked!

2008. márc. 27. 23:10
Szia. Ha Te akarod akkor biztos!!!
2008. márc. 27. 22:52

Szio!

Én nemtudom,mert itt Monoron olyan a diatetikus,hogy inkább elhajtott!Mondta,hogy nemlátom milyen kövér vagyok,foggyak már le!És amugyis látja,hogy ugyse tartanám be!

Na ezért nem megyek többet oda!Amugy gyerekkoromba összeállitottak nekem egy menüt,de akkor meg cukros voltam!

Amugy tuti nem mondanak hülyeséget,ha veszik a fáradságot és foglalkoznak veled!

Sok sikert!

2008. márc. 26. 23:43
Én egy 10-est szeretnék leadni nyárig. Meglesz addigra? :)
2008. márc. 26. 23:42
Ma voltam először dietetikusnál. 1 hét múlva már össze lesz állítva egy személyreszabott diéta. Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban? Mennyi idő kell, mire működik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook