Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyit fizetnél egy dietetikusnak a táplálkozási és diétás tanácsért? fórum

Mennyit fizetnél egy dietetikusnak a táplálkozási és diétás tanácsért? (beszélgetős fórum)


1 2
38. Serry (válaszként erre: 37. - Mandella)
2009. jún. 10. 21:00
S miért nem fizetnél? Megindokolnád ezt a véleményed?
2009. jún. 10. 20:43
semennyit!
36. Serry (válaszként erre: 35. - Hencsitusz)
2009. jún. 10. 20:39
Hadd javítsalak ki a dietetikus nem egyetemet végez, hanem főiskolai képzés. Én is ott végeztem.
2009. jún. 10. 16:53

Hali!

A dietetikusoknak egyetemet kell végeznie már, 4 évig tanulnak és ugyan úgy tanulnak anatómiát meg élettant, mint az orvosok. Az a probléma, hogy a dietetikust mindenki csak arra definiálja, hogy fogyókúrás tanácsadó. Ám ez nem így van. Pl: cukorbetegeknek vagy lisztérzékenyeknek az orvos nem tud összeállítani egy étrendet, hanem egy prospektust nyom a kezdebe, hogy ilyen ételfajtákat lehet fogyasztani, de mondjuk konkrét recepteket nem találsz benne. És nem mellesleg azt a prospektust is a dietetikus állítja össze, hogy a különböző betegségekkel küzdő emberek milyen ételeket ehetnek. Az orvosok nem erre vannak kiélezve, tehát ehez nem is értenek igazán.

34. Serry (válaszként erre: 33. - Nőci1)
2009. febr. 2. 21:40

Nem ígérek segítek, nincs csodaszerem és csoda módszerem, a fogyás nem tőlem lesz azt a fogyizonak kell megcsinálna. Nem tudok sem mozogni sem kevesebbet vagy másként enni helyette.

Aranyos vagy,hogy orvosra bíznád de el kell keserítselek az orvos nem ért hozzá.

a dietetikus igen:))

33. Nőci1
2009. febr. 2. 21:09
Szerintem ,ha jó az orvos akkor előre nem kér pénzt! Ha sikerült életmód váltásra és kilókban mérhető fogyás van. Na akkor ,kérjen valamit??Első vizit max.5000.ft.Ne ígérjen,segítsen!
32. Serry (válaszként erre: 31. - Megryan)
2009. febr. 2. 21:06
Vidéken lehet is ilyen árakkal dolgozni én úgy gondolom. Pesten már egészen mások:(((
2009. febr. 2. 15:32
Elgondolkodtató kérdés... a nődokinak 6-7000-et fizetek magánba, de neki fizetni kell az asszisztenst, műszereket, egyszer használatos dolgokat, ebben az árban ezek is benne vannak. Ilyen kiadásai a dietetikusnak nincsenek, max. a rendelő bérleti díja, tehát max. 5000-et egy alkalomért.
30. emagdi (válaszként erre: 29. - Baster)
2009. jan. 22. 10:23

de azért abban biztos egyetértünk, hogy az, hogy valamiért mennyit kérnek, és hogy mennyit adnak, nem minden esetben esik egybe:))))


amúgy kösz, nekem jó napom van, neked nem?:)

29. Baster (válaszként erre: 25. - Emagdi)
2009. jan. 21. 22:25

Elkèrnek!-azt irtam!Az magàba foglalhatja azt a tènyt is-legalàbb is nem zàrja ki-,hogy èn is kiadtam èrte!

Rossz napod van????

28. Serry (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2009. jan. 21. 22:15
A dietetikus 4 év főiskolát végez. Aki becsületes és ad is a szakmai hírnevére a folyamatosan továbbképzi magát.
27. j357
2009. jan. 21. 22:00
semennyit!
26. emagdi (válaszként erre: 22. - Serry)
2009. jan. 21. 21:55
figyi, szerintem a diéta betartását vagy elhatározza az ember, és akkor sikerül kontroll nélkül is, vagy nem határozza el, és akkor eljárhat akár naponta is a dietetikushoz, akkor is lenyeli azt a tábla csokit amikor épp nincs ott és rájön az ehetnék:))
25. emagdi (válaszként erre: 23. - Baster)
2009. jan. 21. 21:53
de itt nem az a kérdés, hogy mennyit kérnek, hanem hogy mennyit adnak:))))
24. emagdi (válaszként erre: 21. - Serry)
2009. jan. 21. 21:53

fogalmam sincs.

de ha abból indulok ki, hogy az orvosok is lehúznak hat évet az egyetemen, meg utána ki tudja milyen gyakorlatokon, és mégis nagy részüknek fogalma sincs semmiről, akkor gyanítom, hogy a dietetikus is valami hasonszőrű dolog lehet:))

de ez csak az én gondolatom, és természetesen könnyen megeshet, hogy távol áll a valóságtól. s mindennek amit írtam csak az a célja, hogy megvilágítsam miért írtam nulla forintot a topiknyitó kérdésre.

23. Baster
2009. jan. 21. 21:43
Ahol èlek 120 eurot is elkèrnek!!!
22. Serry
2009. jan. 21. 21:40
Abban igazatok van,hogy a neten sok mindent megtaláltok, meg a könyves boltokban is. De pontosan az a lényege egy dietetikus segítségének szerintem,hogy nem hagy félre lépni. Mert milyenek vagyunk.
21. Serry (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2009. jan. 21. 21:31
Szerinted egy dietetikus milyen iskolát végez?
20. Serry (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2009. jan. 21. 21:29
A dietetikusok olyan élelmezési és táplálkozási szakemberek, akiknek a feladata a betegélelmezésen túl diétás tanácsadás a gyógyítás különböző területein, valamint a prevenció, vagyis a korszerű, kiegyensúlyozott táplálkozás megismertetése.
19. ujlany
2009. jan. 21. 21:09

egy JO dietetikus sokat meger.

en sokat fizettem es megerte, kb. 18 kilot fogytam, azota sem jott vissza. Egy evg jartam hozza, hetente egyszer, merlegeles, beszelgetes, szidas, dicseret, mikor mit erdemeltem. Teljesen atalakitotta(m) az etkezesemet.

Addig nyuglodott velem mig megtanultam napi hatszor enni. Kozben elviselte a nyavajgasomat, hogy nekem erre nincs idom stb. Es addig probalkozott, amig osszejott. Azota is ezt kovetem, pedig naponta 12 orat dolgozom. Egy ido utan egyszeru rutin lesz a reggelenkenti muanyag dobozolas.

persze mindenkinek maganak kell megtalalnia a megfelelo modszert, ha egyedul is megy, akkor minek penzt kolteni egy dietetikusra.

18. emagdi (válaszként erre: 10. - Senico)
2009. jan. 21. 20:23

dehogyis! arra pont jók, hogy a harmadik után rájön, ez nem megoldás, és utánaolvas rendesen:))


amúgy szerintem nem az a gond, hogy az emberek nem tudják, hogyan kellene étkezniük, hanem az, hogy nem tudnak ténylegesen ennek megfelelően enni. :))

azon meg a dietetikus nem segít.

2009. jan. 21. 19:53
Semennyit. Minden információ megszerezhető internetről, könyvekből, ismerősöktől stb.. ingyen.
2009. jan. 21. 19:53
Én azt gondolom, hogy aki fogyni (hízni) akar az előbb elolvas mindent a témáról, amit tud azt kipróbál magától és az ismerősök ajánlásából ami, ha nem is használ mindíg, de legalább nem kerül semmibe! De, ha Valaki a testéből szeretne megélni, az valószínüleg áldozna rá (pl.:színész, manöken stb.) Úgy gondolom Őket meg itt nem nagyon találod meg! Amint látod itt Mi mindnyájan nagy tapasztalatra tettünk szert egymástól, ha nem is mindíg alkalmazzuk sikerrel!
2009. jan. 21. 19:42

egy fityinget se..nem hiszem, hogy sok újat tudna mondani, elméletben nagyon jó vagyok:)

Egy tanácsadásért max 5ezer forintot tartanék reálisnak. Kb. ennyiért fogad egy orvos magánrendelésen, és ha jól tudom, a dietetikus nem orvos (nem degradáló, csak megállípító mondat)

De valójában gőzöm sincs, mi a tarifa.

2009. jan. 21. 19:28
én kb. 10000ft-ot de csak akkor ha jó szakember és nem egy humbuk manyi
2009. jan. 21. 19:15
....de a fix árra kiváncsi lennék,tudsz ilyennel szolgálni?
12. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 10. - Senico)
2009. jan. 21. 19:15
Szerintem is...
2009. jan. 21. 19:14
Én egy alkalmat kifizetnék, lehet nem mond butaságot.
10. senico (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2009. jan. 21. 18:57
Na a legrosszabb, amit bárki tehet, hogy a női magazinok alapján próbál diétázni.
2009. jan. 21. 18:54
semmit. ha akarok tudok én is diétás kaját főzni magamnak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook