Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek a munkáltatók kerülik a 30-33 éves nőket? fórum

Szerintetek a munkáltatók kerülik a 30-33 éves nőket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
79. MV.Lora (válaszként erre: 73. - Masször)
2010. júl. 22. 18:35
Hűhaaa, nálad kezdem úgy érezni komoly gondok vannak. Mitől lenne egy családos ember kevésbé megbízható?
78. a14deb9047 (válaszként erre: 72. - Masször)
2010. júl. 22. 18:28
Jobb lett volna, ha édesanyádék is moziba mentek volna inkább.
77. bettiletti (válaszként erre: 76. - Af1fde488c)
2010. júl. 22. 18:24

EMBERSÉG?

Miről beszélsz... Már a hozzászólásainak a feléből is ordít, hogy nincs olyan neki, főleg,amiket itt a végén írt... Hihetetlen!!!!!!!!!!

Ki a fene akarja, hogy a vállalkozó tartson el? Az az évi 15 nap....tyűűűűűűűűűűűűűűha. Ez mindenkinél fennáll, és egy akármilyen munkavállalónál előfordul átlag évi 2 betegség, amikor ki fogja venni a 15 napját az év során.

76. af1fde488c (válaszként erre: 74. - Af1fde488c)
2010. júl. 22. 18:20
Ha nem is vagy anya, anyukád van. Ilyen szempontból az egész társadalom érintett, és nem lehetünk ilyen antiszociálisak, mert akkor az emberségünket veszítenénk el, és akkor hol maradna az élet értelme?
2010. júl. 22. 18:18

AJJJAJJJ. Ez már nagyon gáz. JUJ.

Mert a vállalkozó nem mástól várja, hogy eltartsa...azta...bakker....és ki várja a vállalkozótól?

Egy NORMÁLIS emberi dolog, az élet velejárója a gyermekválallás, és a mai magyar helyzet az, amit korábban kék írisz leírt, arra látom, nincs reaga...

A munkavállaló többszörösen meghozza azt a hasznot, amibe néha kerül, hogy beteg ő, beteg a gyereke...és mondom, a férfi is lehet otthon a gyerekkel, akkor ő is kockázatos...hm....és a másik...ezekre persze nem reagálsz...akárki lehet beteges...stb...

De alavetően, fel kéne fogni...aki dolgozni megy, dolgozni is akar, hogy eltartsa magát, az akárkijét. Nyilván tudja, mivel jár, ha sokat nem megy be. És legtöbb esetben ha valaki hiányzik, a kollégák elvégzik a munkáját, így semmi pluszba nem kerül a munkáltatónak, mert ez kölcsönös alapon megy a kollégák között.

Ne haragudj, tök nonsense dolgokat írsz, és tényleg ellentmondasz magadnak is.

74. af1fde488c (válaszként erre: 69. - Masször)
2010. júl. 22. 18:16
Te anya vagy?
73. Masször (válaszként erre: 71. - MV.Lora)
2010. júl. 22. 18:13

Miért kéne jobban megbecsülni?

Azért, mert kevésbé megbízható?

72. Masször (válaszként erre: 70. - A14deb9047)
2010. júl. 22. 18:12
Talán mert ők nem másoktól várják, hogy eltartsák:-)
71. MV.Lora (válaszként erre: 69. - Masször)
2010. júl. 22. 17:51
Oké, én értem. De egyszer azt mondod magánügy máskor meg azt nem az.Ebből meg abból a szempontból.Persze mindenki a maga szemszőgéből nézi.Csak ezt így egy kicsit ellentmondásosnak érzem.Mert ha nekem mint munkavállalónak magánügyem az, hogy gyermekem van akkor a munkáltatóm elött is legyen az!S igen befolyásolhatja az alkalmasságát, mondjuk abból a szempontból, hogy jobban megbecsüli hiszen gyermeket nevel,családos stb.
2010. júl. 22. 16:59
Nem is értem! Miért is van a vállalkozóknak gyerekük??
69. Masször (válaszként erre: 66. - MV.Lora)
2010. júl. 22. 16:54

Ezt lentebb már kifejtettem!

Azért kell foglalkozni vele, mert nagyban befolyásolja a munkaalkalmasságát!

Ráadásul többlet kiadásokat okoz a cégnek!

Akkor lenne magánügy, ha egyetlen cégnek sem jelente többlet terhet, aki gyermeket vállal, az viselné ennek minden következményét! - tudom, ez Nőként nagyon cinikusan hangzik, sajnálom!

68. MV.Lora (válaszként erre: 58. - Bettiletti)
2010. júl. 22. 12:48
:DD
2010. júl. 22. 12:39
Mostanában már nem igazán, tudják hogy a munka előtérbe került.....
66. MV.Lora (válaszként erre: 17. - Masször)
2010. júl. 22. 12:36
Ha magánügy akkor te mint alkalmazó avagy munkáltató miért foglalkozol vele.Miért nem CSAK a képességével, alkalmasságával?
65. MV.Lora (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2010. júl. 22. 12:30

Szerintem örülj, hogy nem vett fel:DD

Ilyen tapasztalattal tuti találsz jobbat vagy már találtál is :))

2010. júl. 22. 12:28
Szerintem nem. nem tapasztaltam még ezt.) lehet szerncsém volt, van:))
63. af1fde488c (válaszként erre: 62. - Jozsi.38)
2010. júl. 22. 12:17

Barátom cégénél a 40 év feletti férfiakat leépítették a családi juttatások, az évente járó többletszabadság miatt, stb. Emiatt a szellemi tőkét kidobták. Nem normális a világ!


Mondtam is neki, van még 10 éved, ha itt maradsz, utána Téged is dobnak.

62. jozsi.38 (válaszként erre: 61. - Bettiletti)
2010. júl. 22. 10:55
sajnos itt mindig a nőket veszik elő ezzel.ja egyébként egy pasi se öregedjen meg, mert 50 felett már az se kell a kutyának se :)
2010. júl. 22. 10:06

ezt mondom...

de azzal nem számolnak, hogy a ffi is otthon maradhat a gyerekkel, az is lehet beeteges, tehát ezzel az erővel senki sem megbízható munkaerő...

2010. júl. 22. 10:04
mindegy hány éves egy nő, nem kell a munkáltatóknak.ha huszonéves, mert nemsokára szülni fog. ha 30akárhány,kisgyerekes és az sokat lesz beteg.40-50 fölött már öreg, azért nem kell
2010. júl. 22. 10:00

ha nem szültél, szülni fogsz, ha szültél, beteg lesz a gyereked, ha már nagy a gyerek, öreg vagy! és nyugdíjba fogsz menni...hmmm....éééérdekes.


csak korábban írtam, hogy mondjuk aki sosem akar gyereket, annak is lehet egy beteges férje, vagy ő maga lehet beteges, stb.


de mégegyszer, aki dolgozni akar, nyilván pénzt akar keresni, és nyilván tudja, hogy meddig mehet el és meddig nem...

2010. júl. 22. 09:59
semmikor sem vagyunk jók, evvan!
2010. júl. 22. 09:56

nem csak őket

jelentkeztem egy állásra és mikor meglátták, hogy 21 éves vagyok(ez 3 éve volt) azt mondták, hogy nem vesznek föl mert még szülni fogok

szóval tök mindegy

56. af1fde488c (válaszként erre: 54. - Ahvaz)
2010. júl. 22. 09:54
25-nek nézel ki.
2010. júl. 22. 09:53

ez is hihetetlen



de ha a főnök benned bízik, miért nem engedi, hogy dolgozz...?

próbáltál beszélni vele...?

54. Ahvaz
2010. júl. 22. 09:44
Én 40 éves vagyok ugyan nem 30 körüli,elvileg jó szakmám van fodrász vagyok 3 éve.De nálunk az a rendszer a munkahelyemen hogy heti 3 napot van nyitva a főnöknőm mert neki ennyi meló elég 28 év után.Saját üzlete van amit lakásaként kezel.Csak én dolgozhatok vele meg egy kolléganőm,nem bízik senkiben..De kizárólag csak akkor amikor nyitvatartás van.A többi napon az üzlet zárva van,mert azt mondja beleőrülne ha egy idegen az üzletében lenne amikor ő nincs ott.Na most..így én csak heti 2 napot dolgozom vele napi fix pénzért alkalmazottként,a kolléganőm heti egy napot.Mivel a többi nap marhára ráérek ezért kénytelen voltam máshol vállalkozóként bérelni egy széket.Patt helyzetben vagyok mert a fix munkám nem merem otthagyni,de ebből épp éhen nem halok,szinte semmire nem elég.Viszont a székbérlős helyen azért szívok,mert ott van egy fix fodrász és ha nem vagyok ott benyeli a vendégeket..na és hát a kolléganők is többnyire őt ajánlják mert ugye ő van ott mindíg.Ezért alig tudom kitermelni a bérleti díjam.Máshová meg azért nem tudok elmenni mert 40-50 ezreket kérnek egy székért+anyagköltség,tehát nem éri meg.Mi a megoldás?Nos más munka után nézni és otthagyni a szakmám.Már hónapok óta próbálkozom állást keresni,de egy választ sem kaptam még sehonnan.Valószínűleg öreg vagyok!
53. bettiletti (válaszként erre: 51. - A0c1361e44)
2010. júl. 22. 09:38
Hihetetlen.
52. bettiletti (válaszként erre: 51. - A0c1361e44)
2010. júl. 22. 09:37
Nem, az utat a kedves munkáltatónak szántam természetesen.
51. a0c1361e44 (válaszként erre: 49. - Bettiletti)
2010. júl. 22. 09:24

Ugye az egyiptomi utat nem tőlem kérdezted?


Mert annak ellenére, hogy jól keresek, nekem nem tellik. Még egy magyar nyaralásra sem.


Gondolom most Masször azt fogja mondani, hogy keveset dolgozok, így előre leírom: H-P 8-17 ig dolgozom, ha kell bent maradok, vagy előbb megyek be(már ez több, mint heti 40 óra, de csak 40-et fizetnek). A hó utolsó munkanapján legkorábban este 6-kor végzek, de ez inkább este 8 szokott lenni. Év záráskor azaz két ünnep között minden nap este 10-ig, szilveszter napján, ha munkanap akkor este 8-ig, és már 1-től ügyeletet adunk. Tehát kb 1 hétig dupla időt dolgozunk, és erre összesen ha hétvégére vagy január 1-re esik az ügyeletünk, akkor kifizetnek 8 órát, de többet nem. És vajon miért? Mert van ám rá magyarázat! Azért mert a munkatörvénykönyve előírja, hogy mennyi túlórára kérhetik/kötelezhetik a munkavállalót x idő alatt. Azért, hogy a munkáltató ne legyen megbüntetve!!!!! A jelenléti ívre akár mennyit dolgozunk, akkor is csak a napi 8,5 óra kerülhet, emellett a cég éves szinten nézi a kifizethető túlórákat, és azért, hogy őket ne büntessék meg csak a kedvencek kaphatnak túlórát, a többiek pedig bíznak abban, hogy a közvetlen felettes lesz annyira jó fej, hogy időnként később jöhessünk, vagy előbb elmehessünk. A szabinkat sem tudjuk ám kivenni, mert sok a munka, sőt átvinni sem lehet, és természetesen a cég nem is fizeti ki, így kiírjuk előre, ha nem sikerül lecsúsztatnunk x ideig, akkor az a mi bajunk, de nehogy ám a munkáltatót megbüntessék, mert nem adta ki a szabit!

És még sorolhatnám.

50. bettiletti (válaszként erre: 47. - Iemma)
2010. júl. 22. 09:04
erről beszélek...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook