Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek a munkáltatók kerülik a 30-33 éves nőket? fórum

Szerintetek a munkáltatók kerülik a 30-33 éves nőket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
19. a14deb9047 (válaszként erre: 18. - Masször)
2010. júl. 17. 22:40
És ez a gyermekes anyuka "bűne"??
18. Masször (válaszként erre: 16. - Globus)
2010. júl. 17. 22:39

ha mindent kifizet utánatok akkor kb. kétszer annyit fizet, mint amit haza viszel!

Ezen elgondolkoztál már?

17. Masször (válaszként erre: 14. - Bettiletti)
2010. júl. 17. 22:37

Azt gondolom a gyermek vállalás magánügy!

Tehát nincs köze hozzá sem a munkáltatónak, sem a társadalomnak.

Tehát, a Te döntésed. Nekem, mint munkáltatónak miért kellene törődnöm, hogy hogyan kapsz munkát?

Nem megbízható munkaerő, aki még ráadásul többe is kerül mint akinek nincs gyereke!

Ha az államnak fontos a gyermek, akkor adjon kedvezményt a kismamák foglalatoztatóinak! Mondjuk a családi pótlék helyett tegyék versenyképessé a gyermekes anyukákat!

16. globus (válaszként erre: 9. - Masször)
2010. júl. 17. 21:50
Persze minimálbért fizetni, meg adót elkerülve zsebbe tolni, ez remekül megy. Ha valaki mer szólni, hogy inkább papíron emeljen, másnap nem kell bemenni. Nálunk ha nem kérjük a fizetésünket 6-án, talán nem is kapnánk. A munkáltató "nem ér rá" ilyesmivel foglalkozni. Csak elvárni, hogy kidolgozzuk a belünket. Annyira nem megy nekik rosszul, hogy sírjunk miattuk.
15. 9a57973fa3 (válaszként erre: 14. - Bettiletti)
2010. júl. 17. 21:45

Sziasztok!

Akkor én jó leszek nektek épp példának!

Teljesen egyet értek veled amiket írtál!Sajnos 6különböző végzettségem van,eddig azért nem vettek fel,mert falun lakok,és nem tudják miből kigazdálkodni a bérlet árát!Mostmeg már van egy 6hetes Kislányom,így ezzel kilőve,hogy az életben is felvesznek valahová,33évet betöltöttem e hónap 10.-én!Szép kilátások,nem mondom!

De azért jó,hogy legalább tudok róla,hogy soha nem fog megváltozni a magyar munkáltatók véleménye a nők életkorával kapcsolatosan!

14. bettiletti (válaszként erre: 13. - Masször)
2010. júl. 17. 21:29

Ugyan, ne viccelj, miért nem az én zsebemből?

A kismamák és anyák zsebéből húzzák ki a pénzt, mert nem kapnak munkát egy természetes emberi jelenség, az anyaság miatt.

Undorító.

Persze ez csak az én véleményem.

Különben 100 munkaerőből kb hánynál fordul ez elő...? Hogy épp náluk vállal gyereket...

Nyilván egy anyának sem az a célja a melóval, hogy lehúzza a munkáltatóját...

Csak a munkaerő vállaljon kockázatot, a munkáltató meg semmit???

Amilyen helyzet ma Mo.-on van, az iszonyat!

Ha valaki gyereket akar vállalni, rettegjen, hogy hogy lesz melója?

Mert elsőként terhesen nem veszik fel, aztán mert kisgyerekes, aztán mert gyereke van, aztán mert már nem olyan fiatal.

Hihetetlen.

Te mit szólnál, ha egy ilyen kismama/anyuka helyzetében lennél???!!!

13. Masször (válaszként erre: 10. - Bettiletti)
2010. júl. 17. 21:22
Könnyen beszélsz, nem a te zsebedből húzzák ki ezt a pénzt!!!!!!!!!!!!
2010. júl. 17. 21:08
Én 25 éves vagyok,3.ik munkahelyemen dolgozok és nagyon sok állás interjún voltam régebben. Soha egy helyen sem kérdeztek tőlem gyerekkel,stb kapcsolatos dolgokat.
11. a14deb9047 (válaszként erre: 8. - Globus)
2010. júl. 17. 20:44

A munkáltatókat kellene továbbképzésre küldeni.


Velem történt meg: ügyvéd keresett gépírónőt legalább 3000-es leütési sebességgel. (Ez beszédírás már.) Felhívtam: mondtam, hogy leütöm a 4200-at is. Erre az volt a kérdés, hogy hány éves vagyok??? Azt válaszoltam, hogy nem egy évvel ezelőtt végeztem el a gyors- és gépíró iskolát. Lecsapta a telefont. Egyedül éltem, a gyermekemmel már nem kellett betegállományba menni, csak volt szakmai gyakorlatom ügyvéd mellett.

10. bettiletti (válaszként erre: 9. - Masször)
2010. júl. 17. 20:43

Ufff, 15 nap ne vágja már földhöz...szegény, hátrányos helyzetű munkáltatók...

Örüljenek, hogy csak ennyit kell fizetniük, a többit nem.

2010. júl. 17. 20:41

Mielőtt nagyon utálni kezdenétek a munkáltatokat.

Érdemes tudni, hogy a táppénz egy jó részét, emlékeim szerint az első 15 napot a munkáltató fizeti! A tb csak ezen idő letelte után folyósít.

Magyarul: a Kedves Anyuka nem csak kiesik a munkából, de még fizetni is kell neki!

8. globus (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2010. júl. 17. 20:36
A pályakezdőkkel az a baj, hogy ők még hiába lelkesek, nem tudják felmutatni a szakmai gyakorlatot. Most akkor hogyan legyen? :)
2010. júl. 17. 20:32

Igen...

De arra nem kötelezhet, hogy a családi tervekről, állapotokról beszélj, arra sem, hogy igazat mondj ezzel kapcsolatban... ;)

2010. júl. 17. 20:00

A munkáltatók senkit nem kedvelnek. A fiatalokkal az a bajuk, hogy tapasztalatlanok.

A 30 körüiekkel az, hogy lehet még gyerekük, illetve van már és beteg lehet, ezért hiányozhat, és akár akarhat még szülni.

A 40 körüliek pedig már öregek, és kialakult stílusuk ban, ami nem biztos, hogy nekik megfelel.

Az 50 évesektől pedig azért félnek, mert elmennek nyugdijba hamar, és pluszban még a 40 évesekre igaz elméletem is zavarja őket.

Azért van annyi üres állás, amit nem tudnak betölteni.....

2010. júl. 17. 10:54
Miért pont a 30-33 éves nőket kerülnék?
2010. júl. 17. 09:36
Én is éreztem már,hogy a családi állapotom miatt nem vettek fel,sőt valahol rá is kérdeztek!
2010. júl. 17. 06:38

Szia!

Én 33 vagyok,nekem meg is mondták a szemembe,hogy nem,mert mi van ha sokat lesz beteg a gyerek.

2010. júl. 16. 20:40
Megkérdezik, hogy tervezel-e gyermeket, ill. ha van, ki fog rá vigyázni, ha beteg lesz. Meg tudod-e oldani a gyermekfelügyeletet, milyen korúak a szüleid stb.
2010. júl. 16. 20:08

Sziasztok,

Arra gondolok, hogy esetleg félnek attól, hogy épp gyerekvállalás időszakában lehetnek.


Milyen jellegű diszkriminációra számítsak 31 évesen, egyetemi diplomával, ha épp állást akarok váltani?


Köszi a véleményeket!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook