Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek a munkáltatók kerülik a 30-33 éves nőket? fórum

Szerintetek a munkáltatók kerülik a 30-33 éves nőket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
109. iemma (válaszként erre: 103. - Masször)
2010. júl. 22. 21:08
Huhhh! Igazad van, tényleg ott születik a legtöbb gyermek, akikből talán 50-ből 1-2 éri el az öregkort, mert ha nem éhenhal, akkor valami betegségben pusztul el. Ott a legnagyobb az éhezés, a szegénység. Ott tényleg nincsenek ilyen gondok, mert ott munka sincs. Olyan a mentalitásuk, mint nálunk a kisebbségnek. Én a fejlett országokról beszéltem, nem a fejlődőkről, történetesen nem Afrikáról kellene példát vennünk. Szociológiailag hülyeséget hoztál fel példának. A magyar embereket igen is nagyban befolyásolja a szociális háló a gyermekvállalás kérdésben. Én még csak most tapasztalom mennyibe fog kerülni. Őrület! A babakelengye, ha csak az alapokat vesszük is nagyon drága+ a dokik tarifája is az eget veri és akkor még meg sem született. Egy felelősségteljes szülőt igenis befolyásolnak ezek a dolgok, mert nem segélyből akarja eltartani a gyerekét, hanem önerőből. Ezért lenne őrülten fontos, hogy támogassák az anyák munkába állását, visszakerülését. Az a szomorú, hogy ez az antiszociális felfogás jellemzi szinte az összes vállalkozót.
108. Masször (válaszként erre: 107. - A14deb9047)
2010. júl. 22. 21:01

17 évesen kezdtem dolgozni, voltam 1,5 évig sorkatona, a fiam 22 éves és diplomás.

Én sem panaszkodom!

A fórum kérdésére igyekeztem választ adni!

Sajnálom, hogy ezt Te és még néhányan személyes sértésnek vettétek!

107. a14deb9047 (válaszként erre: 105. - A0c1361e44)
2010. júl. 22. 20:53
14 éve van diplomám, 15 éves korom óta dolgozom (immár 40 éve), kétszer voltam életemben nyaralni, bár az elmúlt 20 évben nem. De van egy 28 éves diplomás fiam, és nem panaszkodom.
106. Masször (válaszként erre: 105. - A0c1361e44)
2010. júl. 22. 20:49

De ismerem. Pont ezért nem vagyok meggyőződve arról, hogy kellő motivációt ad a hatékony munkához.

Igen, az meglehet, hogy nem dolgozom jól:-)

105. a0c1361e44 (válaszként erre: 104. - Masször)
2010. júl. 22. 20:46

A fix fizetés fogalmát nem ismered?

Akkorte nem dolgozhatsz túl jól, hiszen nem voltál nyaralni 2 éve....

104. Masször (válaszként erre: 101. - Bettiletti)
2010. júl. 22. 20:43
Ha ez az állításod igaz lenne, akkor nem a havi fix lenne a cél, hanem a munkával arányos teljesítmény bér!
103. Masször (válaszként erre: 88. - Iemma)
2010. júl. 22. 20:41

Nem értem!

Afrika nagy részén egyáltalán nincsen szociális háló, mégis ott születik a legtöbb gyermek, ott nő a népesség a legnagyobb ütemben!

2010. júl. 22. 20:40
bocs, nem nagyon, nagyobb
101. bettiletti (válaszként erre: 100. - Masször)
2010. júl. 22. 20:40
Még nagyon az áldozatvállalásuk, mert felelősek anyagilag is egy gyermekért
100. Masször (válaszként erre: 98. - Bettiletti)
2010. júl. 22. 20:38

Bocs, a fórum témájához tartoznak a gyerekek!

mint azt többen el is mondták, természetes elvárás a munkáltatótól, hogy értékelje a gyermeket vállaló Nők áldozatvállalását.

Ennyiben ide tartoznak.

2010. júl. 22. 20:32
Amúgy meg abban a pillanatban vállalja a munkáltató a hátrányokat, előnyöket, ahogy munkáltatóvá válik.
2010. júl. 22. 20:32
amennyiben a mi gyerekeink ;)
97. Masször (válaszként erre: 96. - Af1fde488c)
2010. júl. 22. 20:30
Mennyiben tartozik ide?
96. af1fde488c (válaszként erre: 95. - Masször)
2010. júl. 22. 19:43
Ismételni tudom magam, ki az a nő a kukoricásban? Az egyik alkalmazottad?
95. Masször (válaszként erre: 87. - MV.Lora)
2010. júl. 22. 19:32

Mert én merem vállalni az arcomat is:-)

Bár ez remek lehetőséget kínál a személyeskedésre, ám az nem pótolja az érveket!

94. Masször (válaszként erre: 87. - MV.Lora)
2010. júl. 22. 19:28
Mert férfi vagyok nem is lehet véleményem "női" dolgokról?
93. MV.Lora (válaszként erre: 92. - Masször)
2010. júl. 22. 19:26
Biztos túl sok az alkalmazottad aki után fizetsz.
92. Masször (válaszként erre: 85. - Bettiletti)
2010. júl. 22. 19:23

Ez tévedés!

A járulék nagyobb részét a munkáltató fizeti, a kisebbik részt vonja le a bruttódból.

www.nettober.hu ha esetleg ki szeretnéd számolni, hogy pontosan mennyit.


Mellesleg nem telik, sajnos... két éve nem voltam nyaralni, és az idén sem sok esély van rá...

91. Masször (válaszként erre: 84. - A14deb9047)
2010. júl. 22. 19:20

Nagyon ellentmondana a hitelveiknek ha nem ezt tennék:-)

Arról már nem is beszélve, hogy állami támogatásból nem nagy kunszt:-)

Emellett, még adót sem kell fizetniük...

Plusz, az egyházfiak személyi jövedelemadóját is mi fizetjük, Te és mindenki.. költségvetési tétel!

90. MV.Lora (válaszként erre: 89. - Af1fde488c)
2010. júl. 22. 19:18

:DDD

Basszúúúús

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

89. af1fde488c (válaszként erre: 87. - MV.Lora)
2010. júl. 22. 19:13
És akkor ki a nő a kukoricásban? :D
88. iemma
2010. júl. 22. 19:00
Sajnos amíg ez a felfogás lesz az uralkodó Magyarországon, addig nem fog változni a helyzet, drasztikusan csökkenünk, borzasztóan kevés gyerek születik. Előrejelzések szerint 2050-re már csak 8,5 millióan leszünk a bevándorlókkal együtt. Elöregszik a társadalom. Nem fogjuk tudni eltartani a nyugdíjasokat, pedig egy társadalmat az jellemez igazán ahogy az idősekkel és a gyerekekkel bánik. Csak a kisebbség fog gyarapodni, mert ők mindentől függetlenül gyarapodnak, de tőlük szerintem nem várhatom, hogy majd kifizeti a nyugdíjamat. Nem tudom mikor fogja fel az állam és a nagyvállalkozók, hogy az ő jövőjük is a gyermekeink kezében van. Segíteni kellene hogy több gyermek születhessen, nem hátráltatni.
2010. júl. 22. 18:57

Hűűűű.

Megnéztem az adatlapodat kedves Masször.

Férfi vagy, ráadásúl erőteljene ezoterikus beálítotságúnak vallod magad.

A helyedben ezt nem merném ki írni.

Az ezoterika alapja a szeretet,segítőkészség ami belőled alapból hiányzik a hozzászólásaid alapján.

86. a0c1361e44 (válaszként erre: 82. - Bettiletti)
2010. júl. 22. 18:57

Biztos van valami defekt, egyébként nem kellene vállalkozóként sinylődnie:) Lehet nem akart vele senki dolgozni, illetve senki nem akarta alkalmazni, mert azt gondolták sokat hiányozna?

Biztos ezért lett kényszer vállakozó....

85. bettiletti (válaszként erre: 83. - Iemma)
2010. júl. 22. 18:56

Jaja...

A járulékokat nem ő fizeti pluszba, félreértés ne essék, azt a Te fizudból vonja le.

Vagyis így kéne tennie. Más kérdés, ha bejelent minimálbéren........szerintem akkor is tőled vonja le a járulékokat.

Ne mondja már nekem egy munkáltató se - pláne akinek évente egyiptomi útra telik -, hogy épp annyi hasznot hoz egy munkaerő, hogy kötélen táncolva annyi haszon jöjjön ki belőle, amennyit kifizetne 15 nap betegszabira. Na ne már. És pláne, hogy a legeslegtöbb esetben a kollégák végzik a kieső munkát, így egy ftba sem kerül neki.

Elmennek a...

2010. júl. 22. 18:55
Az Érseki Hivatal a munkáltatóm, szó nélkül fizeti a járulékaimat. És ha 10 gyerekem lenne, akkor is!
83. iemma
2010. júl. 22. 18:50
Nem tudom miért hiszi minden vállalkozó, hogy ő merő szívjóságból eltartja az alkalmazottját. Én biztos vagyok benne, hogy jóval több pénzt hozok a cégnek, mint amennyi fizetést kapok, ill. amennyi járulékot még utánam fizet. a probléma az, hogy felsőbbrendű fajnak hiszik magukat és ki is használják a munkavállalót amennyire csak nem szégyellik, közben meg jóságosnak gondolják magukat, hiszen, ha ő nem alkalmaz, akkor biztos éhenhalnál. pff. + értsétek meg, kár vitázni,ő munkáltató, tehát neki lehet gyereke, aki beteg is lehet, az teljesen rendben van, de te csak munkavállaló vagy nem ember, neked nem lehet.
82. bettiletti (válaszként erre: 81. - A0c1361e44)
2010. júl. 22. 18:47

Pontosan!!!!!!

Milyen már ez a világ...!


Egyre viccesebb Masször, Capoeira, lehet valami ebben a defekt-dologban...!


Tényleg, lányok, menjünk már olyan helyre dolgozni, ahol eltartanak minket a munkáltatók!

Ti tudtok ilyet? Megyek!!!


Szerintem nincs.


Na meg általában a családos emberek a megbízhatóbbak, mert talán fontosabb nekik a stabilitás.


Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb családnál a nagyszülők, stb vigyáznak a gyerekre, ha beteg.

81. a0c1361e44 (válaszként erre: 72. - Masször)
2010. júl. 22. 18:42

Ez már igen dúrva!

Én sosem voltam vállakozó és sosem voltam vállalkozó alkalmazottja, de nem is vágyok rá!!!! Veled valószinűleg sosem dolgoznék együtt, sőt, helyetted meg főleg nem dolgoznék.

Én 18 éves korom óta dolgozom, mellette tanultam, gyereket neveltem, közel 2 évig voltam munkanélküli és 3 évig gyeden és gyesen voltam. Tehát a 25 éves munkaviszonyomból 5 évet nem töltöttem munkával, és ebből 2 év nem a gyerek miatt volt. Nem voltam betegállományban sem soha, mert ha a gyerekem beteg volt, akkor elvittem az orvoshoz, majd a nagymama vagy valamelyik ismerősöm vigyázott rá. A 20 év munkában töltött időm alatt bőven fizettem a járulékokat, tehát belefért! Már irtam, hogy jól keresek, igy a TB befizetésem is többszöröse annak, amit te befizetsz. Azt gondolom, hogy te és legtöbb vállalkozó társad csak a minimálbér után fizeti talán a járulékokat, ellenben azokkal, akik a tényleges fizetésükkel vannak bejelentve, mert ugye azt nem tagadod, hogy te mint hátrányos helyzetű vállalkozó többet keresnél a minimálbérnél.... Azért gondolkozz már el, hogy ki kit tart el? Szerintem a te gyereked után is mi fizetünk tb-t, hiszen én több száz ezerrel vagyok bejelentve, nem 72 ezerrel. Akkor ki is fizet több járulékot? És én le sem tudom tagadni, mert a könyvelőm (nincs ilyenem) nem ir le mindent költségként. Én nem irhatom át a gyerekem nevére a vagyonomat, és egyebeket, igy a tényleges bevételem után mindent kifizetek. Én támogatást sem kapok a vállalkozásomra, és segélyt is csak egyszer próbáltam kérni az önkormányzattól (a munkanélküliségem alatt) és kaptam 6 eFt-ot, de azt hiszem ez is belefér az általam fizetett adóba és egyebekbe.

Kiváncsi lettem volna, hogy a koleginától mennyit vettél volna el.

Tehát ne is haragudj, de te és vállalkozó társaid sem engem, sem mást nem tartanak el!!!!

80. af1fde488c (válaszként erre: 77. - Bettiletti)
2010. júl. 22. 18:40
Próbáltam finoman rátapintani a lényegre. Lehet, hogy tévedek, de talán gyermektelen, és ezért veti meg azokat, akiknek ebben az örömben lehet részük. Kis lelki defekt. Ő így kompenzálja ki a saját elégedetlenségét.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook