Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerinted milyen étrend kell ahhoz, hogy hosszú és egészséges életed legyen? fórum

Szerinted milyen étrend kell ahhoz, hogy hosszú és egészséges életed legyen? (beszélgetős fórum)


192. 12d083b51b (válaszként erre: 191. - Guruljka)
2018. jún. 30. 16:57

Anyósom is "epés" volt. Minden évben az utolsó nagy vörös-kakast november elején vágtuk, és fííínom-jó kokas pörkölt készült belőle.

Anyósom megrakta a tányérját, a tányér mellé oda készítette az epe gyógyszert, és nekilátott. Kedves egészségére. Mindentől nem lehet egy egész életre megfosztani magunkat! Azzal is lehet az egészségnek ártani, ha nem kapja meg azt, amit megkíván!! :)))

191. Guruljka (válaszként erre: 188. - Nyamitörp)
2018. jún. 30. 16:52

Végül is a függőség is egyfajta kényszer. (Belső kényszer, amit azért könnyebb "kinyírni", mint egy külső körülményt.)


Volt kolléganőm, az epéjével bajlódott. Mégis a munkahelyre töpörtyűt hozott be. Kérdeztem, hogy bírja megenni annak a biztos tudatában, hogy rosszul lesz utána? Mire ő ezt mondta:

- Inkább tőle haljak meg, mint érte!


És én ezt megértem, mert ha nem is ennyire sarkosan, de az elkerülés okozta stressz esetleg többet árthat, mint az a múló kellemetlenség...

190. 12d083b51b (válaszként erre: 184. - Guruljka)
2018. jún. 30. 16:49

A panírozottakból kizárólag a cs.combot, szárnyat veszem meg, ill. s.karajt.

Minden más, amit darált cuccokból raknak össze, az nálam a "ki tudja mi van benne" kategória, amióta találtam benne a csirkének nem csak a csőrét, de más alkalommal a szeme nézett rám vissza! :)))

Ezek az előbb felsorolt comb, szárny, karaj abban az állapotban vannak, ahogy a jószágról ledarabolták. Esetenként fagyasztóba, arany tartalékként, jó ha van ilyen!

189. fincsi5 (válaszként erre: 170. - Guruljka)
2018. jún. 30. 16:41

A krumpli nem hizlal, ha nem sütjük egy kg zsírban, vagy olajban. Én mondjuk jobban szeretem a főtt krumplit mint a sültet.


Globus is simán issza a kávét, lehet menne nekem is.

188. Nyamitörp (válaszként erre: 186. - Guruljka)
2018. jún. 30. 16:33

Köszönöm a tippet.

Nem egyszerű, főleg, hogy sokan bolondnak néznek. Valahogy azt tapasztaltam a környezetemben legalábbis, hogy az emberek többsége nem hiszi el, hogy létezik ételintolerancia meg ételallergia. Adják a sok okos tanácsot meg néznek furcsán.

Írtad, hogy utálod a függőséget, na én meg a kényszert meg a kötelező dolgokat utálom, úgyhogy nagyon nehezen ment, amíg idáig eljutottam, hogy tényleg ne egyek számomra káros ételeket. Hiába voltak a tünetek, akkor is néha-néha megszegtem a szabályokat.

187. Nyamitörp (válaszként erre: 178. - Guruljka)
2018. jún. 30. 16:28
Az ellenőrzés sose árt, ha másra nem, megnyugtatásra mindenképp jó.
186. Guruljka (válaszként erre: 185. - Nyamitörp)
2018. jún. 30. 16:18

Akkor nem egyszerű az eseted! :D


Van egy barátnőm, idősebb nálam, és újabban derült ki a tejfehérje- és a glutén érzékenysége. Nemrég náluk volt tali, én kifejezetten Katinak sütöttem almás-diós prószát, azaz kukoricalisztes sütit. Mint a próbasütés során kiderült, az eredeti kefir kiválóan helyettesíthető volt almalével, amit pici citromlével savanyítottam. Csak ötletként mondom, hátha sikerül bővíteni a választékot.


Azt hiszem, a helyedben engem sem zavarna a cukor... :D

185. Nyamitörp (válaszként erre: 173. - Guruljka)
2018. jún. 30. 16:13

A cukor bizonyítottan függőséget okoz, de mivel nekem az édesség élvezet is, így nem érdekel.

Az elmúlt években különböző okok miatt le kellett mondanom a tejtermékekről, pedig imádtam. Le kellett mondanom a gluténtartalmú ételekről, márpedig nekem a gluténmentes konyha nem ízlik. És ráadásul régebben utáltam sütni-főzni, de most kénytelen lettem. Igaz ezt időközben megszerettem. Csak utazáskor nem egyszerű az étkeztetésem, meg csak olyan szállás jöhet szóba, ahol tudok főzni magamra. A bolti gluténmentes kenyereket szinté nem bírja a gyomrom, úgyhogy pékárut sem tudok venni, csak magamnak sütni, de mondjuk ezeket megtanultam nélkülözni. A cigiről még nem szoktam le, de gondolkozom rajta. Pár éve pont te küldted el nekem a könyvet, ami neked segített. :-) Kávét én is 3-4-et iszom egy nap. Érzem, hogy sok ez nekem, de annyira szeretem annak is az ízét, hogy nem tudom rávenni magam, hogy kevesebbet igyak. Sőt, kívánni még ennél is többet kívánok, szóval már ez is valamiféle megszorítás részemről.

184. Guruljka (válaszként erre: 183. - 12d083b51b)
2018. jún. 30. 15:49

No meg, én hozzá szoktam tenni: az élet veszélyes üzem.

És kisebb-nagyobb kockázatot sok mindenki szeret vállalni.


Én nem bungee jumping-olok, nem vezetek autót, de néha iszom cukros tejeskávét, vagy eszem egy gyári panírozott gezemicét! :D

183. 12d083b51b (válaszként erre: 182. - Guruljka)
2018. jún. 30. 15:46

Minden káros anyagtól úgysem tudjuk megvédeni a szervezetünket. Másrészt tudjuk azt is, hogy egy kisgyerek immunrendszere is olyankor erősödik, amikor először találkozik valami bacival, és megkezdődik a védekező-mechanizmus kiépülése a szervezetben. Amíg nem találkozik semmi olyasmivel, nem is fog kialakulni, megerősödni az immunrendszer.

Ezzel nem azt mondom, hogy szándékosan együk a káros anyagokat, hanem hogy ne essünk kétségbe, ha itt-ott egy-egy kis lazaságot engedünk magunknak.

182. Guruljka (válaszként erre: 181. - 12d083b51b)
2018. jún. 30. 15:27

No ez is igaz, és mivel én is így étkezem nagyjából, egyetértek.


Igaz, az utóbbi időben időnként veszünk fagyasztott panírozott készítményeket, engedtem ezekből az elvekből, de ezt olyankor tesszük, ha sok a munkám és a vásárlásra se figyelek annyira oda.

181. 12d083b51b (válaszként erre: 169. - Sorsun)
2018. jún. 30. 15:13
Biztosan igazad van, ennek még nem néztem utána. De úgy gondolom, mivel valójában semmi félkész-, ill. kész ételt nem vásárolok, kizárólag csak az alapanyagokat és magam sütök-főzök, tehát tudom, hogy mibe mennyi cukrot, lisztet, stb. rakok. Nem veszek Cólát, mekis kaját, semmi péksüteményt, hasonlót. Másrészt azt sem tudhatjuk, hogy a vásárolt zöldségben, gyümölcsben milyen vegyszer maradványok, hasonlók lapulnak. Ha már ennyire ki akarjuk zárni az egészségre ártalmas dolgokat az étrendünkből, akkor ne együnk semmit, mert a mezőn a levegőből is kismillió káros anyag épül be a növényekbe.
180. Guruljka (válaszként erre: 179. - Mezei Virág)
2018. jún. 30. 15:11
Mondjuk egy tengerparti helyen a piac lenne nektek a tuti, akkor az összetétel is változatos lehetne. ☺
179. Mezei Virág (válaszként erre: 176. - Guruljka)
2018. jún. 30. 15:09
Lehet, hogy inkább bolt... :)
178. Guruljka (válaszként erre: 177. - Globus)
2018. jún. 30. 15:05
Tudom, el is megyek a vizsgálatra.
177. globus (válaszként erre: 173. - Guruljka)
2018. jún. 30. 15:04
Látod, itt van Tumbo... többször említette már, hogy soha nem szerette az édességet, tésztát sem, gyerekkora óta. Mégis cukorbeteg lett.
176. Guruljka (válaszként erre: 175. - Mezei Virág)
2018. jún. 30. 15:04

Nem is hiányolnám.


A polip meg a horog? És a kagylók? Háló lesz az...☺

175. Mezei Virág (válaszként erre: 174. - Guruljka)
2018. jún. 30. 15:03

Nem halászni, horgászni lehet. :)

A menzában nincs tengeri herkentyű!

174. Guruljka (válaszként erre: 172. - Mezei Virág)
2018. jún. 30. 14:59

Én aztán végképp nem halásznék öregkoromra. :D


Inkább lebattyognék egy ebédlőbe... sose volt bajom a menzás kajával, és mosogatni se szeretek.

173. Guruljka (válaszként erre: 171. - Nyamitörp)
2018. jún. 30. 14:58

Én is észrevettem, hogy "eteti magát". Mivel utálom a függőségeket, és ha már a dohányzásról is leszoktam, nekem a cukor nem kell.

Én úgy tapasztaltam, hogy ha az édes már nem dominál, akkor jobban érzem a többi ízt. A gyümölcs saját ízét is,de a többi ételét is. Szóval van élvezni való íz az édes nélkül is bőven.


Viszont újabban, és nem értem miért, a zsírosabbat kívánom, ezzel együtt a sós ízt.


A vércukromat nem érzem ingadozni, de ha kicsit kevésbé jól érzem magam,akkor visszagondolva kiderül, hogy nem ittam eleget.

Ettől függetlenül megnézetem a vércukromat, mert elmúltam 40 és van egy kis túlsúlyom is.

172. Mezei Virág (válaszként erre: 168. - Guruljka)
2018. jún. 30. 14:54

Ha nem szereted a tenger gyümölcseit, nem lehet ötleted sem.

de szerintem nagyon finom. Én is azt mondtam a férjemnek, hogy nyögdíjas korunkra tenger mellé kellene költöznünk...;)

Csak kifogjuk a kajánkat és hamm... :)

Imádnám!

[link]

171. Nyamitörp (válaszként erre: 165. - Guruljka)
2018. jún. 30. 14:52

Nem. Édesítés témakörben meg sem próbálok egészséges lenni, mert az max. akkor menne, ha leszoknánk az édességekről, de erre mi még nem állunk készen. :-D


Mézet is szoktam édesítőként használni, de azt se mondják kimondottan egészségesnek.


Édesítőszert azért használok egyébként, mert sokszor szokott ingadozni a vércukrom (vagy legalábbis én úgy érzem, de kivizsgálás szerint nem kéne, hogy legyen ilyen problémám) és az nem dobja meg. A gyümölcsök, a méz és a cukor viszont szokott ilyen tüneteket okozni. Sőt még a sült krumpli is néha. A cukornál egyébként sokkal jobban észreveszem, hogy eteti magát.

Annyi mindenről kellett már és kellene még lemondanunk az életben, hogy már lassan odajutnánk, hogy semmi élvezetes nem maradna. Akkor már inkább előbb halok, minthogy tovább éljek, de csak folyamatos lemondások árán. Van egy pont, ahonnan tovább már nem éri meg nekem.

170. Guruljka (válaszként erre: 167. - Fincsi5)
2018. jún. 30. 14:52

Nekem nem. Én egy-két kávét iszom édesítés nélkül.

Ha desszertet akarok, akkor teszek bele cukrot meg tejet, de az a tejeskávé. :D (És vajas kenyérrel eszem.)


Egy átlagos "két cukorral" mennyiség kb. 8 gramm cukor. A napi 3-4 kávé eszerint 23-32 gramm cukor. Egy héten ez 7 x 2-3 deka... lehet számolni.

Mindez feleslegesen. A napi 3 deka cukor az napi 12 felesleges kalória, ráadásul üres kalória, mert nincs mögötte se rost, sem egyéb beltartalom.


Ugyanakkor "a krumpli hizlal"?

169. sorsun (válaszként erre: 166. - 12d083b51b)
2018. jún. 30. 14:51

Pontatlan voltam kicsit, szóval, nem a fruktóz szárított formájával a legnagyobb baj, hanem azzal, hogy szinte bármit, amit ma megveszünk , annak a cukor tartalma nagyrészt HFCS Magyarországon, a világ 2. felhasználói vagyunk, ugye ez 42% fruktóz, Coca cola esetében 55 %.

és akkor visszaértünk oda, hogy miért is nem jó a fruktóz.

168. Guruljka (válaszként erre: 164. - Mezei Virág)
2018. jún. 30. 14:44

De akkor mindig csak sütöd. A köret ezen nem sokat változtat. :D


Nem ettem még ilyet, nincs ötletem. :D

167. fincsi5 (válaszként erre: 149. - Guruljka)
2018. jún. 30. 14:44
Én a napi 3-4 kávémba. Ez is sok?
166. 12d083b51b (válaszként erre: 151. - Sorsun)
2018. jún. 30. 14:42
Én írtam a gyümölcs cukrot. Írtam azt is, hogy nem a legjobb, de a legolcsóbb. Esetemben 50 dkg = 7-8 hónapra elég. És ezt megkapom 300 Ft körül, míg a "kizárólag kilós kiszerelésű"!!! Xilit és társai 2000 ft fölött vannak! Egyáltalán nem mindegy, sem árban, sem abban, hogy az 1 kg-ot hány hónapig rakosgatom, mire elfogy!
2018. jún. 30. 14:38

Szóval két lóra ülnétek egy hátsóval. :D


Ha sok édeset esztek, az is egy kockázat.

De a mesterséges édesítők csak fenntartják az édes iránti vágyat. A többi "másfajta" cukor meg drága.


Van egy még, pont annak a kókler Norbinak a cukorféléje, natur cukorba kever egy plusz édesítőt, amit talán ő vásárolt fel, nem tudom, de csak ebben a termékében kapható... azt sem tudom, mik ennek a tulajdonságai.


Én ha néha sütök, akkor vállalom a cukor rizikóját. ☺ Ha már pont édeset akarok enni, akkor legalább többet nem akarok erre költeni. Sem utána szaladgálni.


Régebben gyakrabban sütöttem, de rájöttem, hogy csak a saját függőségem építgetem, és hogy ennek értelme nincs. (Ugyanis a hozzám képest épeszű férjem és fiam nem ettek egy-két szeletnél többet. A többit én.)

164. Mezei Virág (válaszként erre: 163. - Guruljka)
2018. jún. 30. 14:33

Hát ez el van már készítve, csak meg kell sütni!

Csak a körethez kell ötlet. Ilyen egyszerű! ;)

163. Guruljka (válaszként erre: 159. - Mezei Virág)
2018. jún. 30. 14:31

ha belenézel a receptbe... ezek vannak benne nagyjából.

Ha jól tudom, apró halak is, de attól talán még el lehet tekinteni. Egy recept sincs kőbe vésve.


Azon vigyorgok, hogy elküldöm "a világ egyetlen antifasiszta szakácskönyvét", amit egy nem akárki, hanem a modern kori humanista Lénárd írt, egy öreg római néni halleves-trükkjeit is bennefoglaló receptjével, erre te inkább egy betűhalmaz-nicket kérdezel...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook