Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért írják nagyon sok helyen, hogy a tészta nem illeszthető be a diétába, egészséges étrendbe? fórum

Miért írják nagyon sok helyen, hogy a tészta nem illeszthető be a diétába, egészséges étrendbe? (beszélgetős fórum)


8. katt2 (válaszként erre: 3. - Df1e1c376c)
2021. ápr. 27. 22:06

Hát, ha te így csinálod, akkor minden tiszteletem a tied!

Ha meggondolod, mindent amit megeszel, elégeted. Nem marad felesleg. És ez a lehető legjobb, mert az biztos, hogy a sok mozgás mindig fitten fog tartani.

Sajnos, a legtöbb embernek nincs ideje mozogni. Állítólag... Csak enni, de azt aztán rendesen...

7. simple (válaszként erre: 1. - MoulinRouge)
2021. ápr. 27. 21:04
Egyáltalán nem bűn. Amúgy meg a 30 gr mennyiség egy vicc, 80-100 gr egy normál adag tészta/fő. Ez bőven belefér diétába, pláne ha zöldséges.
6. vigyefene (válaszként erre: 1. - MoulinRouge)
2021. ápr. 27. 19:17
Ha bűn a tészta, akkor én nagyon bűnös vagyok.
5. Lávli* (válaszként erre: 3. - Df1e1c376c)
2021. ápr. 27. 19:11
Na igen, a mozgást szóba se hoztam.
4. 9a69b3fe0e (válaszként erre: 1. - MoulinRouge)
2021. ápr. 27. 19:10

Abszolút nem bűn!

Az én egészséges étrendemben is benne van:)!

3. df1e1c376c (válaszként erre: 2. - Lávli*)
2021. ápr. 27. 17:34

Teljesen egyetértek.


Én grammra nem tudom mennyit eszek, de enélkül tartom a súlyom kicsi ingadozassal.

Par hónap szó szerinti fetrenges és lustaság után felszedeknpar kilót, ami pár hónap alatt el is tűnik, ahogy visszatérek a melóba, és fizikailag is igénybe vesz, eltűnik. Most még érzem, hogy szorosabbak a szoknyaim, nadragjaim. Szóval a hu de hizlal sem igaz, ha valaki nem eszi magát halálra.

Szerintem a sok alacsony szenhidratos diéta népszerűségével ugrott meg a nagy tészta fujjolas.

Tegnap a szekrényében látva a fogyozo kolléganőm mondta a "kínai" levesemre, hogy az de hizlal. Nem akartam megbántani, és nem utáltam vissza, hogy te akarsz 10 kilót fogyni, és mikor erről beszeltel, kirohogott, hogy én is felszedtem.

Minden másnap én cipelem a helyére a behozott árut reggel, ami 30-45 perc súly emelgetes, és (amennyit elbírsz) súllyal futkosas a másodikra. Aztán meg minden délután lehordom a tejeket a walk-in hűtőből a szarazaru tárolóban lévő hűtőbe; és a konyhából a szintén amennyit csak bírsz módon lehordom a kész termékeket reggel a földszintre a masodikrol, meg amúgy bármi fogd meg van, általában én viszem, mert én soha nem nyigtam, és jó kondiban vagyok.

Mielőtt ezt csináltam, futottam.

Ennyi mozgással én letudom a napi mozgasigenyt rendesen. O nem tornazik otthon, mert "nincs ideje".

Amikor a vendegterben dolgoztam, és fel-le futkosas volt egész nap (akkor nehéz talcakkal, ipari mosogato talcanyi mennyiségű bogrevel), szinte mindig makaronit ettem, mert különben elájultam volna.

2021. ápr. 27. 16:55

Dehogynem illeszthető be az egészséges étrendbe, főleg, ha durum, és főleg sok zöldséggel.

A mennyiséggel és az arányokkal van baj, akinél baj van.

Nem 2-3 tányérral kell enni egy evésre, és a reggeli-vacsora akkor már ne tészta legyen.

Mondjuk 2-3 lekváros bukta reggelire (mert az is tészta!), aztán a szószos sajtos spagetti ebédre, uzsira "kis" fornetti, majd vacsira egy jó adag pizza vagy lángos.

Hát így tényleg nem egészséges.

2021. ápr. 27. 16:44

Nagyon szeretem a tésztaféléket, és nagyon sokszor eszem is belőlük, 30 gr durum lisztből készült penne/spagetti tészta ... kerül nagyon sokszor a tányéromra, egy kis paradicsomszósszal, reszelt sajttal, pár szelet csirkemellel, garnélarákkal, vagy csak friss párolt zöldségekkel.

Nem vagyok tőle éhes, eltelít, és finom is. Miért olyan “nagy bűn” a tészta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook