Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerinted milyen étrend kell ahhoz, hogy hosszú és egészséges életed legyen? fórum

Szerinted milyen étrend kell ahhoz, hogy hosszú és egészséges életed legyen? (beszélgetős fórum)


42. Guruljka (válaszként erre: 28. - 124637ff9b)
2018. jún. 29. 11:14

Igen, és nagy munkabírásúak. Sőt, a nyugdíjasok nagyon is szeretnének még dolgozni:


[link]


Persze úgy könnyű, ha oda születik az ember, és nőként nem lehet túl szórakoztató az ügy, mert a doboznyi kis lakásban matathatsz, míg a ház ura haza nem ér...


Én is ennék halat, gyakrabban, de ha nincs!

41. 12d083b51b (válaszként erre: 39. - 18e07f228e)
2018. jún. 29. 11:12
Van a városunkban egy bácsika, azt mondta: a hosszú élet titka, hogy ne felejtsünk el levegőt venni.
40. 12d083b51b (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2018. jún. 29. 11:12

Igen! De aki gondolkodik, és tudja, hogy akár dohányzik, akár nem, valamikor mindenki meg fog halni, és ennek semmi köze a dohányzáshoz.

Az egy másik dolog, hogy a tüdő és egyéb belső szervek nem tapsikolnak a nikotinért, de szervezettől függ, hogyan is reagál rá, és meddig bírja vele, vagy éppen nélküle.

39. 18e07f228e (válaszként erre: 38. - Apeeng)
2018. jún. 29. 10:40

Hát igen :)


Van egy mondás is, hogy ami jól esik, az beteggé tesz vagy erkölcstelen.


De már a régi Lart pur kabaréban is megmondták, hogy -Nyugalom, a hosszú élet ritka!

38. apeeng
2018. jún. 29. 10:29

hát igen..a hosszú(betegségmentes) élet titka örök talány..

a borzasztó az, hogy amit tiltanak, az a legfinomabb..a finomból jó sokat, lehetőleg sokszor...aztán kész a baj...az orvos csodálkozik, hogy még élek.

2018. jún. 29. 10:02
A vércsoport diétának még lehetne is tudományos alapja. DE. Aki B-s vércsportú (fenotipus= megjelenés), genotipusra lehet B0 ,ha az egyik szülőtől 0-ás gént örökölt, így érvényesülhet a tejtermékek jó tűrése helyett a húsimádat is. Mert az egész azon alapul, hogy az A-sok, földművelő ősöktől származnak, nekik jó a növényi étrend, a B-sek mongoloid vándorló népcsoportoktól, akik tejen éltek főleg, a 0-ások gondolom vadászó ősöktől.
36. Banános Zselé (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2018. jún. 29. 09:57
akkor az nem ért hozzá
35. michelle.r (válaszként erre: 31. - 12d083b51b)
2018. jún. 29. 09:56
Ez egyébként a legnagyobb szemétség. Az veszi az üzenetet, akár akarod, akár nem. Akár komolyan veszed, akár röhögsz rajta. Gyakorlatilag belemantrázzák a halált a dohányzókba :S
34. 18e07f228e (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2018. jún. 29. 09:54
Soknak vagy kevésnek tartod a 2 zsemlét?
33. michelle.r (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2018. jún. 29. 09:51

Linkeljek neked két olyat, aki meg javasolja?


Ki vagyok akadva a dietetikusoktól, nem értem, miért nem hajlandóak fejlődni, folyamatosan tanulni? A cukorbeteg szomszédnak bassszki napi két zsemlét kell ennie a zseniális dietetikus szerint :S

32. michelle.r (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2018. jún. 29. 09:49

De nem is tudjuk, hogy fogsz-e 91 évég élni, mint Ancsika rokona ;)


Mint ahogy azt sem, hogy én, aki abban hisz, hogy keveset kell enni. Abból is, ami elvileg, és a pillanatnyi széljárásnak megfelelően egészségesnek van kikiáltva :D

2018. jún. 29. 09:00

Persze én is lecseréltem már a fehér lisztet TK lisztre, a rizs helyett bulgur, köles, gersli, (mikor mi) fehér cukor helyett gyümölcs cukor (és persze abból is elegendő nálam 25 dkg fél évig!) és minél kevésbé zsíros, szaftos kaját, inkább párolni, főzni, mint tocsogó zsírban-olajban sütni...


Egyébként a legújabb hirdetések szerint a hosszú élet titka:

"Hagyd abba a dohányzást, különben meg fogsz halni!"

Most lépten-nyomon ezt lehet olvasni. Jelentem én ezek szerint már nem fogok meghalni!! :)))

2018. jún. 29. 08:47
Valószinüleg a mennyiségben van a megoldás kulcsa.Mint ahogy mondják a pici babáknak és az időseknek: többször és keveset enni.Változatosan étkezni.Nem hiszek az egyoldalú táplálkozásban.Mindenféle dologra szüksége van a szervezetnek szerintem.
2018. jún. 29. 08:42

Állítólag a kirgiz, kazak, dalmát, hasonló hegyvidéken élők között van a legtöbb 100 évnél idősebb ember.

Az biztos, hogy nem a cukrozott, fehér lisztből készült mekis kajákon és üdítőkön élnek, és nem addig esznek míg a tálban tart, hanem csak annyit tesznek a tálba, amennyi egy-egy evésre elegendő.

28. 124637ff9b (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2018. jún. 29. 06:40

Azt nem tudom.

De a világ legnagyobb halfogyasztói, az biztos. (Omega 3 zsírsav! 😊)

Kenyér helyett barna rizst esznek, nem 30 centi átmérőjű tányérról, hanem kis tálkából, előnyben részesítik a zöldséget és a gyümölcsöt, étkezéseiket zöld teával zárják.

A helyi hoxájuk tuti nem a fogyózásról szól 😁

27. 18e07f228e (válaszként erre: 15. - VersEmber)
2018. jún. 29. 06:38
Az orvosok pont áltudományos megközelítèsnek veszik. Nekem B a vèrcsoportom, így a tejnek jó hatással kellene lennie rám. Ezzel szemben semmilyen formában nem fogyaszthatom, mert intoleráns ès allergiás is vagyok rá, valamint tiszta hurut ès ödèma vagyok tőle. Szintúgy nem ehet- ihat tejeset a B-s vèrcsoportú tesóm ès anya sem. A húst naponta kívánom, van, hogy többször is.
26. Erzsi3
2018. jún. 29. 06:05
Mindenki másképp él,tehát mindenki saját maga döntheti el,mi egészséges neki.
2018. jún. 29. 05:49
Végig futottam amit írtatok. Persze egészséges étrend, mozgás stressz mentesség. No meg egy szó jutott eszembe mikor olvastam a fórum címet: "szerencse-sors" is szükségeltetik.
24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Ancsika4)
2018. jún. 29. 01:41

Én az örök ellenkező és az örök rendszertelen vagyok. :D

Dehogy haragszom! Te ne haragudj, morcos leszek, ha az étkezéssel kapcsolatban szabályozni akarnak.


Szerintem a stressz-mentesség a fontos. Ha valaki a szabályokat igényli, akkor étkezzen, éljen úgy. Ha valaki meg ilyen renitens mint éen, akkor annak ez fog jót tenni.

Lehet, hogy rövidebb lesz az élete valamelyik csoportnak, de így is megéri, ha piszok jól érezte magát közben... :D

23. Ancsika4 (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2018. jún. 29. 01:37

Ne haragudj,én a véleményem írtam,úgy általánosan,semmiben nem a Te étrended.hozzá állásod. Talán,ha 94-96 évesen itt beszélünk,akkor híve leszek annak,hogy mikor eszembe jut eszem.

A véleményem nem változott,fő a rendszeresség,talán mindenben!

22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Ancsika4)
2018. jún. 29. 01:17

Mi az, hogy reggel? Amikor felébredek? Mert akkor meg a dél nem stimmel.


Az előbb vacsoráztam, nincs még egy órája. Ébredéskor kávét sem mindig iszom, néha csak jóval később, vagy egyáltalán nem. De tény, hogy még jó darabig nem jut eszembe enni. (A dohányzásról már 7 éve, hogy leszoktam.)


Az sem rendszeres, hogy hányszor eszem egy nap. Pedig bizisten nem rohanok sehova, épp hogy a kedvem szerint élek, mert itthonról van szerencsém dolgozni.

A főtt ételben sem feltétlenül hiszek, néha napokig nem főzök semmit. A fiammal közös háztartásban vagyunk, ő se mindig kívánja a főtt ételt.

21. Ancsika4 (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2018. jún. 29. 01:09
Nem azt írtam,hogy pontban 8h-reggeli,délben ebéd,este 18h vacsora. Sokan vannak,akik reggel cigi,kV,délig semmi. Ebben a rohanó világban az emberek 70% nem eszik rendszeresen. Persze a minőség is fontos,nem Meki kajától éltek 90 évig,hanem otthon főztek,vagy a család főzött nekik.
2018. jún. 29. 01:03

Részlet a Webbeteg-ból:


Vércsoport diéta


KEDVES DOKTORNŐ! NEMRÉG HALLOTTAM A VÉRCSOPORT DIÉTA JÓTÉKONY HATÁSÁRÓL. AZT SZERETNÉM MEGTUDNI, HOGY VALÓBAN EGY EGÉSZSÉGESEBB ÉLETHEZ VEZET?A LEKTINEKRŐL SZÓLÓ FELTÁRÁSOK IGAZNAK BIZONYULNAK?VÁLASZÁT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!


Dr. Csuth Ágnes válasza a vércsoport témában

Tudományosan nem megalapozott a diéta alapelve, ezért nem is javaslom, hogy éljen vele.

19. Guruljka (válaszként erre: 17. - Ancsika4)
2018. jún. 29. 00:54

Az az ember még nem kelt fel, aki nekem előírja, hány órakor egyek.


Újszülöttként sem voltam hajlandó a szoptatási időben enni. pedig akkor az még szigorúan meg volt határozva, máskor nem lehetett.


Szóval, Ancsika, bármit hiszel is... vannak, akik nem órára esznek, mégis élnek. Mert nem vagyok egyedül! :D

18. Guruljka (válaszként erre: 15. - VersEmber)
2018. jún. 29. 00:51

Hol?


Én még nem találtam nyomát, hogy "orvosilag elfogadott" lenne ez az elmélet.


Különösen a vércsoportok megoszlását, történeti alakulását is figyelembe véve, nehéz elképzelni.

2018. jún. 29. 00:45

Szerintem a rendszeresség. Több ismerősöm 90 év feletti kort megélt,többek között a Férjem Nagynénje.

Reggeli,ebéd,vacsora,mindig egy időben,délután ki a városligetbe,ücsörgés,pletyi stb. El kell mondjam,91 évesen hájas sütit küldözgettek egymásnak, mi voltunk a futár,és a zsűri a férjemmel. Én hiszem a rendszeres étkezést.

2018. jún. 29. 00:43

Ebben nem feltétlenül az ember maga dönt. A szabad étrendválasztás előfeltétele, hogy bármilyen ételhez hozzá tudjak jutni. Legalább is bármilyen típusúhoz.


És/vagy meg is tudjam venni azt az adott élelmet.

15. VersEmber (válaszként erre: 14. - 18e07f228e)
2018. jún. 28. 23:48

Igazad van.

A vércsoport diéta az még mindig elfogadott orvosilag.

Példa: a 0-ás vércsoport a hús evéstől érzi a legjobban magát...

Többit el lehet olvasni.

2018. jún. 28. 23:43
Nem hiszek abban, hogy ha valaki túlzottan frusztrál egy ètrend, az annyira egèszsèges lehet. Pl. Ha húsimádó divatvega lesz stb...Persze más ha allergia vagy intoleranci van, akkor a kedvencet sem lehet enni, de a hasonló íz ès állagpótló ètelt meg kell találni.
13. VersEmber (válaszként erre: 11. - 6360f9a5a8)
2018. jún. 28. 23:37

Leírjam annak a kenyérnek a receptjét, ami tényleg az Élet?

Ha valaki kéri leírom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook