Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerinted milyen étrend kell ahhoz, hogy hosszú és egészséges életed legyen? fórum

Szerinted milyen étrend kell ahhoz, hogy hosszú és egészséges életed legyen? (beszélgetős fórum)


222. 124637ff9b (válaszként erre: 219. - 31bc25d879)
2018. júl. 1. 08:37
Miközben elfelejtik, hogy enni jó, az étel finom, a sárgadinnye vagy bármi más nem csak egy harcos katona a győzelemért, hanem egy ízletes gyümölcs az egészségért és a jóllétért.
221. 12d083b51b (válaszként erre: 220. - 124637ff9b)
2018. júl. 1. 08:32
Nem, én évekkel ezelőtt olvastam el a lényegét, és amikor azt láttam, hogy napi huszon-harminc gr ch-t ír, már akkor azt mondtam, hogy ez egy nagyon nagy marhaság és ilyen nem szabad elkövetni egy szervezettel szemben!
220. 124637ff9b (válaszként erre: 218. - 12d083b51b)
2018. júl. 1. 08:30

Már látom, hogy guglizza mindenki szélsebesen az atkins diétát, soraidat olvasva 😂

Mert micsoda istencsászárság 3 hét alatt 15 kilót fogyni. 😓😂

Csak valahogy az áhított boldogság mégse fog eljönni.

Mert a túlevés okával senki sem foglalkozik, pedig azt kellene megszüntetni, az életmódváltás részévé tenni. Nem csak a makro-mikro tudományt, hanem a lelki okok megváltoztatását.

219. 31bc25d879 (válaszként erre: 217. - 124637ff9b)
2018. júl. 1. 08:29
Tényleg agyrém és hányan dőlnek be a sok csodaigéreteknek.
218. 12d083b51b (válaszként erre: 217. - 124637ff9b)
2018. júl. 1. 08:20

Elrettentő példaként: találkoztam egy régebbről imert hölggyel, volt ugyan rajta pár kg többlet, de szerintem nem volt vészes, hiszen már a kora is inkább 90 felé, mint 80!

Szóval csont és bőr, a bőre lóg a karján, nyakán, arcán, mindenütt.

Szóval valami miatt elment az orvoshoz, aki megjegyezte, hogy figyeljen oda a kilóira, ne nagyon szedjen magára többet!

Ő erre megkeresett egy táplálkozási gurut, aki az atkins-diétát javasolta neki! 3 hét!!! alatt leadott vele 15 kg-ot!!! = hetente 5 kg-ot fogyott, és persze, hogy a bőre nem érkezett követni ezt a gyors fogyást.

Arról nem beszélve, hogy azóta szédeleg, felborult a vérnyomása, és még ki tudja mi minden, csak most már el sem mer menni a dokihoz...

Ezek a csoda-fogyók, mert aki ezt a hülyeséget tanácsolta neki, fel sem fogta, hogy egy közel 90 éves ember az atkins-hoz tartozó kemény izomépítő edzéseket már nem fogja tudni megcsinálni!

2018. júl. 1. 07:32
Néha már megriadok az újabb és újabb fogyós, csodaétrendes, csodatápanyagos, grammra mérlegelős makrós-mikrós fórumokat olvasva, hogy öröm e egyáltalán az étel íze, vagy csak valami veszett küzdelem folyik az áhított csodaélet után.
216. 12d083b51b (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2018. júl. 1. 06:43

Nem kell!!, hanem max. ennyit szabad!

Amíg valakiről ki nem derül, hogy cukros, leginkább naponta több szelet kenyeret, kiflit, hasonlókat töm magába, no ez a napi 2 db. zsemle, a napi felső határ a kenyérfélékből egy cukrosnál!!!

215. michelle.r (válaszként erre: 34. - 18e07f228e)
2018. jún. 30. 22:04
Elmebetegségnek.
214. Nyamitörp (válaszként erre: 213. - Guruljka)
2018. jún. 30. 20:39
Idén még én sem.
213. Guruljka (válaszként erre: 212. - Nyamitörp)
2018. jún. 30. 20:25

Én még nem ettem az idén.

Majd megnézzük a boltot, de az inkább hétfőn a helyi bolt lesz.

212. Nyamitörp (válaszként erre: 211. - Guruljka)
2018. jún. 30. 20:21
Nem is olvastam még utána, hogy mit tud a sárgadinnye, de nagyon jókat írnak róla. Na most holnap tuti sárgadinnye vadászatot fogok tartani, mert megint megkívántam. :-)
211. Guruljka (válaszként erre: 210. - Nyamitörp)
2018. jún. 30. 20:12

Nem hát, csak kicsit kell figyelni.


[link]

210. Nyamitörp (válaszként erre: 209. - Guruljka)
2018. jún. 30. 20:04

Én ma meg tegnap kilószámra ettem a málnát. Abban is sok az antioxidáns. Még jó, hogy volt a mélyhűtőben.

Egyébként soha nem voltam oda a zöldségekért meg a gyümölcsökért, pedig az ízét a legtöbbnek szeretem. Kivéve a kókuszt. Azt nem tudom miért, de azt annyira imádom. Mindenféle formában. Süteményekben is a kókuszos a favorit. A Raffaellonak sem tudok ellenállni, ha elém került, pedig azt nekem nem kéne tolni. A kókusz az egyetlen élelmiszer, amire nem tudok ráunni. Most pl. 2 napig ettem a málnát, nagyon jól esett, de valószínű jövő nyárig már nem fogom kívánni és még lehet, hogy akkor sem. De pl. a sárgadinnye ízét nem szeretem, mégis néha nagyon megkívánom, olyankor meg úgy eszem, mintha fizetnének érte. Szinte egész nap nem is eszek mást. Mégse hülyeség, hogy a szervezet jelzi, hogy mire van szüksége.

2018. jún. 30. 19:16

Éppen most megy a BBC Earth-en az antioxidánsokról adás.

Vagy nem szívódnak fel a zöldségturmixok, vagy a szervezet kilöki... mert nem tűri a mértéktelenséget. A csodalevek csak pénzkidobás...


Szeretem ezt a sorozatot. (az egészséges ételek mítosza)

208. Nyamitörp (válaszként erre: 206. - Guruljka)
2018. jún. 30. 17:47

Én is így tervezem majd a gyerekeimmel.

Én olvastam ebbe a kartonomban, hogy elsőre nem ittam meg a tejet. Védőnő bejegyzése: tejet nem fogadja el, javasoltam adjanak neki túrót. Következő bejegyzés: túrót sem fogadja el, javasoltam ízesítsék pl. gyümölccsel vagy lekvárral. Na úgy megettem.

Narancsot sem ettem meg, aztán téli hónapokban rám erőltették. Felnőttként vettem észre, hogy kiütéses leszek a narancstól.

Volt egy jó pár olyan étel gyerekkoromban és most is van, amire azt mondom, hogy nagyon jó ízű, de nem esik jól. Nem okoz különösebb problémát, csak érzem, hogy nem jó a gyomromnak.

207. Nyamitörp (válaszként erre: 204. - Globus)
2018. jún. 30. 17:36

:DD Frappáns válasz.


Nem tudom felfogni, hogy mi olyan érthetetlen ebben. Nekem valamikor 10-en valahány éve mondta egy kolleganőm, hogy laktózérzékeny. Én még akkor nem hallottam erről a betegségről, mégis tiszteletben tartottam és ha pl. munkahelyen megleptem őt kávéval, akkor tej nélkül kapta vagy ajándékba nem vettem neki tejcsokit meg ilyen apróságokra próbáltam figyelni. Eszembe se jutott hülyének nézni őt meg akadékoskodni.

A cukorbetegségről nagyon keveset tudnak az emberek. A többség azt gondolja, hogy az pitiáner probléma. Még azok közül is sokan, akik maguk is betegek.

206. Guruljka (válaszként erre: 198. - Nyamitörp)
2018. jún. 30. 17:33

Spock doktor könyve volt a nagy áttörés a 70.-es évek elején, a gyereknevelési szakkönyvekben. Illetve leváltotta az addig egyeduralkodó Anyák könyvét.


Spock doki leírta a kísérletet: beszélni nem tudó babákat kínáltak sokféle étellel minden étkezésre. Mérték, amit csak mérni lehetett.

Volt baba, aki napokon át ugyanazt választotta, de egy hónapok belül mindegyik babánál minden tápanyag arány és vitamin, stb. kiegyenlítődott, viszont remek étvággyal válogattak!


Engem rossz evőnekkiáltottak ki, a Spock által megerősített ösztöneimre hagyatkozva az én gyerekeimnek nem kellett kötelezően enni. Bizonyos kor után a bevásárláskor is mondták már, mit ennének szívesen, de az az egy szabály volt: egy falattal se egyen többet annál, mint amennyi jólesik! Mindig jóízűen is ettek, és nem volt semmi intolerancia. Ha nem kívánta, nem ette, kész.

205. 12d083b51b (válaszként erre: 200. - Globus)
2018. jún. 30. 17:31
Akkor ezt kipróbálom. Holnap akarok főtt krumplit a resztelt májhoz, majd főzök úgy, hogy maradjon másnapi vacsorára sütni!! Imádom a sült krumplit! :))
204. globus (válaszként erre: 188. - Nyamitörp)
2018. jún. 30. 17:28
Nem hiszik el. Még aki tudja, ő is folyton kínálgat: csak egy pici van benne, csak két kanál. Mi bajod lenne két kanálnyitól. Ha azt javaslom, akkor egyen két kanál arzént, megsértődik.
203. globus (válaszként erre: 199. - 31bc25d879)
2018. jún. 30. 17:26

Kivéve, ha az egy doboz jégkrém vagy tábla csoki.

Szerencsére utóbbit nem szeretem, mert ha szeretném, megenném :)

202. globus (válaszként erre: 189. - Fincsi5)
2018. jún. 30. 17:26
Igen, az az igazi KÁVÉ íz :) Csak az első tűnik keserűnek, utána nem.
201. Nyamitörp (válaszként erre: 193. - Guruljka)
2018. jún. 30. 17:24
Én újabban a szalonnazsírra szoktam rá. A húsokat én is saját zsírjukban sütöm, már amit lehet.
200. globus (válaszként erre: 197. - 12d083b51b)
2018. jún. 30. 17:24
Mi mindig így csináljuk, héjában főzzük és másnap sütjük olajban vagy zsírban. (Kudlik) Juli suli szerint másnapos főtt krumpliból lehet igazán finom pirított krumplit készíteni.
199. 31bc25d879 (válaszként erre: 192. - 12d083b51b)
2018. jún. 30. 17:23
Én is úgy gondolom, hogy a szervezet a test diktál. Amit megkívánunk arra szükségünk van.
198. Nyamitörp (válaszként erre: 195. - Guruljka)
2018. jún. 30. 17:22

Állítólag gyerekeknél még jobban működik ez a fajta ösztön. Olvastam is erről cikket, hogy nem mindig jó ráfogni a gyerekre, hogy válogatós, sokszor érdemes inkább kivizsgáltatni.

Nekem meg van itthon a gyerekkori orvosi kartonom (születésemtől kis iskolás koromig). Átolvasgattam és kiderült, hogy kicsinek se a tejet, se a pékárut nem akartam megenni. Aztán gondolom az ízesített verziókkal rászoktattak. És milyen érdekes, hogy sokáig nem éreztem, hogy bajom lenne ezekkel, aztán 30-on túl kiderült, hogy érzékeny vagyok rájuk. :-)

197. 12d083b51b (válaszként erre: 189. - Fincsi5)
2018. jún. 30. 17:19
Próbáltad már: megfőzöd a krumplit és utána dobod bele a bő forró olajba: a külső részen egy vékony, ropogós réteg sül, a belső része finom puha marad. Szerintem ez a legfinomabb sült krumpli a világon! :))
196. fincsi5 (válaszként erre: 195. - Guruljka)
2018. jún. 30. 17:15

Férjem is mindig ezt mondja, hogy a szervezet tudja.:))


Én úgy féltettem minden "nem neki való" ennivalótól a gyereket, s mikor tán' 4 éves volt, mikor szalonnát próbáltam adni neki.

FALTA! Aztán kiderült, hogy férjem a szomszéd apukával már szoktatták rá, először csak megkaparták, és kenyérrel adták neki. Szóval nem volt szokatlan az íz. DD

195. Guruljka (válaszként erre: 192. - 12d083b51b)
2018. jún. 30. 17:02

Mindig eszembe jut nagyanyám tapasztalata.


Kilenc éves kislányként vérhasba esett. Az állapota az orvosi kezelés ellenére is csak romlott, sem étel, sem folyadék nemigen állt meg benne. Jóformán a halálát várták, a ház egy csendes, udvari szobájában helyezték el.


Igen ám, de az udvarra nyílt konyhaablak is. A nagybeteg kislány egyszer megérezte a sülő szalonna illatát, és megkívánta. Vittek neki, azzal, hogy ártani aligha lehet szegénykének, hadd egyen, ha kívánja.


Hát az volt az első étel, ami hosszú idő után végre megmaradt benne, és ettől kezdve lassan felépült.


Szóval Nagymamának fontos volt, hogy mit kíván a szervezet...

194. fincsi5 (válaszként erre: 192. - 12d083b51b)
2018. jún. 30. 16:59
Az enyém is. DDD (bocsi)
193. Guruljka (válaszként erre: 189. - Fincsi5)
2018. jún. 30. 16:58

Én általában a húsokat a saját zsírjukon sütöm.

Sőt a főtt krumplit is ebbe a zsíros szaftba forgatom bele. Finom, és csak a hús saját zsírját használtam.


A krumpli ráadásul a benne levő sok nyomelem miatt egészséges is. A kalóriája a kenyérének a harmada, a szénhidrát a fele...


Kenyér, 100 g: 238 Kcal, szénh.: 35 g

krumpli, 100 g: 77 Kcal, szénh.: 15,4 g

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook