Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerinted milyen étrend kell ahhoz, hogy hosszú és egészséges életed legyen? fórum

Szerinted milyen étrend kell ahhoz, hogy hosszú és egészséges életed legyen? (beszélgetős fórum)


102. ariana (válaszként erre: 87. - Nyamitörp)
2018. jún. 29. 18:17
Szerintem nincs olyan szakértő,aki tökéletes lenne.És az ők véleményük is folyton változik az újabb kutatások miatt. De azt gondolom, a gyógyításban nagy szerepe van az egyénre szabott táplálkozásnak.
101. ab61752c45 (válaszként erre: 90. - 124637ff9b)
2018. jún. 29. 18:10
gondolom akik a hegy közelében laknak egy apró faluban, nem igen esznek halat.
100. Guruljka (válaszként erre: 97. - Ab61752c45)
2018. jún. 29. 18:09

Én nem fogok rá semmire semmit.


De ha egy adott étel éppen nem esik jól, biztos, hogy nem eszem meg.

99. Guruljka (válaszként erre: 95. - Michelle.r)
2018. jún. 29. 18:08

[link]


Pedig cibet...


[link]

98. ab61752c45 (válaszként erre: 96. - Guruljka)
2018. jún. 29. 18:08
a lényom evett harcsát,túrós tésztával.én inkább mindegyiket külön.
97. ab61752c45 (válaszként erre: 87. - Nyamitörp)
2018. jún. 29. 18:06
én nullás vagyok,arra fogom a húsevést.a hókuszpókuszában nem igen hiszek.nekem is hozott a lányom ezüstkolloidot,béres cseppet,rám ugyan kár a pénzt költeni.mindegyiket aranyáron adják.hogy használ-e,én kételkedem.
96. Guruljka (válaszként erre: 93. - Nyamitörp)
2018. jún. 29. 18:06

Én alig várom, hogy alkalmas pillanatban harcsa kerüljön elém, legalább fél kilónyi.


Mert végre kipróbálhatnám a káposztás harcsát.

Ha lenne hal-választék, szívesen keresgélnék recepteket.

95. michelle.r (válaszként erre: 84. - Nyamitörp)
2018. jún. 29. 18:05
Semmilyen kávé nem készül a cibet macska kakijából :DDD
94. globus (válaszként erre: 84. - Nyamitörp)
2018. jún. 29. 18:04

Igen, egy kicsit divattá is vált. Van valódi tejfehérje allergia, igazi betegség, kutya dolog.

De az, hogy egy tablettában lévő 0,0000 mg laktóztól, ami nem tejfehérje, hanem tejcukor, rosszul legyen valaki, kimeríti a hiszti fogalmát...

93. Nyamitörp (válaszként erre: 92. - 124637ff9b)
2018. jún. 29. 18:01

Lehetséges. Biztos van sok olyan elkészítési módja a halnak, amit mi itthon nem is ismerünk. Halban elég gyenge és fantáziátlan az ország.

Itthon szerintem a legnépszerűbb halétel a mirelit halrudacska. :-D

Persze aki halimádó, az biztos keresgél recepteket, de szerintem ők vannak kevesebben.

92. 124637ff9b (válaszként erre: 91. - Nyamitörp)
2018. jún. 29. 17:58

Igen, biztosan.

Meg gondolom, simán natúr párolt formában is sokkal többször, mint mi.

91. Nyamitörp (válaszként erre: 90. - 124637ff9b)
2018. jún. 29. 17:45
Én a mindennapi életükre kérdeztem rá, a kedvében járás szerintem inkább csak alkalmi. Azért nem nyugatiasan esznek, mert a fűszerezés más, meg van egy pár szószuk (teriyaki szósz, a wasabi mustár) na meg levesnek a miso leves. Nem sokat tudok a japán konyháról, de így belegondolva, lehet, hogy ott követtem el a tévedést (na meg a barátnőm is), hogy nekünk a halfogyasztásról leginkább a halászlé, a harcsapaprikás meg a halszeletek jutnak eszünkbe. Lehet, hogy a japánok meg nem ebben a formában eszik a halat, hanem alapanyagként használják fel.
90. 124637ff9b (válaszként erre: 76. - Nyamitörp)
2018. jún. 29. 17:35

Lehetséges, bár nem gondolom véletlennek, hogy a köztudatban az él, hogy a japánok az egyik legnagyobb halfogyasztók a világon, és közülük is kikerülnek jócskán a legtöbb évet megélt emberek. De biztos genetikai meghatározottság is ez.

Talán a barátnőd kedvében akartak járni, lévén európai, más szokásokkal, vagy ő akart a családnak kedvezni az általa addig főzött ételekkel. Ám ha mégis nyugati szokások szerint érkeznek a japánok, akkor is csak elvétve akad köztük kövér ember, szóval valamit nagyon jól csinálnak.

89. ariana
2018. jún. 29. 17:35

Szerintem mindenkinek más, hisz nem vagyunk egyformák.Vigyázni kell, h ne legyen vitaminhiány, és ne legyen több a kalóriabevitel, mint amennyit le tudunk mozogni.

A sport is nagyon fontos, és a streszkezelés.NA és a genetika.

88. Nyamitörp (válaszként erre: 86. - Ab61752c45)
2018. jún. 29. 17:29

Nem tartom magam rosszindulatúnak és ritkán kívánok másoknak rosszat, de az ilyen megérdemli, hogy be kell zárnia. Mert ez már tényleg sz.rrágóság.

Persze utána gondolom a puncsolt pálinkáját is megpróbálja eladni. Ráz a hideg az ilyenektől, mert ez már tényleg nem arról szól, hogy megpróbál valahogy boldogulni. Az ilyen két forintért a legyet is megba....

87. Nyamitörp (válaszként erre: 84. - Nyamitörp)
2018. jún. 29. 17:26

Jut eszembe, hogy itt is szóba került a vércsoport diéta.

Ott van pl. az aloe vera, amit mindenkinek ajánlgatnak csodaszerként. Pedig a vércsoport ajánlás szerint, csak az A vércsoportúaknak ajánlott. 0-s és B-s személyeknek kerülendő.

Mégis sok természetgyógyász, dietetikus stb... állítja, hogy az mindenkinek egészséges.

Ilyenek miatt nem érdemes a "szakértőkre" hallgatni.

86. ab61752c45 (válaszként erre: 85. - Nyamitörp)
2018. jún. 29. 17:22
nem enged,rárohad a banán,narancs,jó lesz a pálinkába.abból sem innék.
85. Nyamitörp (válaszként erre: 80. - 12d083b51b)
2018. jún. 29. 17:20
Na ezt az "üzletpolitikát" én sem értettem soha. Megpróbálok eladni valamit minél drágábban, de ha látom, hogy nem fogy, akkor leakciózom. Logikusan. Nem értem mi a jó abban, hogy inkább szó szerint rárohad az áru, de akkor sem enged az árából. Ez már agyatlanság.
84. Nyamitörp (válaszként erre: 81. - Fincsi5)
2018. jún. 29. 17:18

Nem, habart ételeket sem tudok enni, sajnos. Én évekig tesztelgettem magam, de sajnos a legkisebb mértékben sem bírom a tejes ételeket és semmilyen tejszármazékot. Boltban is figyelnem kell az összetevőket, mert amire az van írva, hogy nyomokban tejet tartalmazhat még azok közül is soktól előjönnek a tüneteim.

Csúnyát azért nem írok a tejről, mert szerintem meg van a maga haszna a tejtermékeknek. A kálcium tartalma kiemelkedő illetve jó fehérje források. Ez a tejellenesség szerintem részben divat. Sok embernek semmi problémát nem okoz a fogyasztásuk, nekik szerintem felesleges kiiktatni a tejet az étrendből.

Azt meg senki nem tudja, hogy kinek miért nem bírja a szervezete a tejet. Kitalálták érvként ezt a bocis szöveget, nagyon vicces, de akkor mi a helyzet a tojással? Vagy a hal ikrával? Vagy a cibet macska kakijából készült kávéval? Vagy az nem fura, hogy gyökérzöldségeket is megeszünk, pedig a fák gyökerét nem szokás rágcsálni? Vagy pl. miért higgyem el, hogy a világ túlfeléről érkező gyümölcsök nekem egészségesek?

Nem szeretem, amikor valaki valamit kategórikusan kijelent, hogy jó vagy nem jó. Mindenki figyelje a szervezete visszajelzéseit. Ne az legyen a fő szempont, hogy valami ízlik-e, inkább az, hogy problémamentesen működjön az emésztésünk. Ehhez kell olyat is enni, ami nem a kedvencünk és néha le kell mondani a kedvenceinkről.

83. ab61752c45 (válaszként erre: 77. - Ab61752c45)
2018. jún. 29. 16:56
először volt négy alkalmazott ,utána csak egy aztán vége a dalnak.
82. ab61752c45 (válaszként erre: 78. - 12d083b51b)
2018. jún. 29. 16:54
bizony,ez a nagy baj.
81. fincsi5 (válaszként erre: 73. - Nyamitörp)
2018. jún. 29. 16:51

Akkor a habart ételeket sem eszed?

A puffadást én is észleltem néha azért sem volt nehéz elhagynom a tejet.

De így ételben még bírom.


Csak reggel egy nő olyat mondott, hogy az emberi szervezet számára őrült nehéz megemészteni a tejet, és:-ő sem szoptat bocit.DD

Te azzal együtt nem mondasz "csúnyát" a tejre, hogy nem bírja a szervezeted.:))

80. 12d083b51b (válaszként erre: 79. - Nyamitörp)
2018. jún. 29. 16:48
Persze, de hogy egy kg almáért 500-600 Ft-ot kérjen, azért az már kicsit sok. Akkor már inkább adná olcsóbban és nem fog rá romlani!
79. Nyamitörp (válaszként erre: 75. - 12d083b51b)
2018. jún. 29. 16:46
Vannak kapzsi, gátlástalan boltosok, de azért az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy falun sokszor évekig kell várni, hogy valaki álláshoz jusson. Akinek van pénze és lehetősége, az megpróbálja ezt a boltos vonalat és sokszor nincs más lehetősége, minthogy drágán adjon el, mert esetleg az egész családnak ez az egyetlen bevételi forrása. Meg persze a háztáji, de tojással meg hurkával nem lehet számlát, tandíjat, stb... fizetni.
78. 12d083b51b (válaszként erre: 77. - Ab61752c45)
2018. jún. 29. 16:45
Mert a törvények szerint totál mindegy, hogy egy vállalkozás helyileg hol van, és mennyi a bevétel, az SZJA és TB havonként fizetendő összege ugyanannyi, akár üdülőkörzetben, akár a tanyavilágban van az a kisbolt, akármi. Ha nincs vevő, nincs bevétel, akkor ugyan miből is fizetné havonta az x fix-et állam bácsinak???
77. ab61752c45 (válaszként erre: 75. - 12d083b51b)
2018. jún. 29. 16:39
ezért zár be holnap az egyik.8 óra után akár be is csukhatta volna a boltot minden nap.
76. Nyamitörp (válaszként erre: 28. - 124637ff9b)
2018. jún. 29. 16:35
Nekem van egy barátnőm, aki Japánban élt tizenvalahány éven keresztül. Ott ment férjhez, a férje japán és nyilván a barátaik többsége is. Őt kérdeztem erről a halevésről és azt mondta, hogy ez tévhit, hogy a japánok olyan sok halat meg tengergyümölcsét esznek. Náluk is van ugyanúgy marha, sertés, csirke és többször ettek ezekből a húsokból, mint a halból és nagyjából ugyanolyan ételeket csinálnak a húsokból, mint mi. Pl. a marhapörkölt sem ismeretlen fogalom a japán háztartásokban.
75. 12d083b51b (válaszként erre: 69. - Ab61752c45)
2018. jún. 29. 16:31
Én is azt mondom: minél kisebb a település, annál drágábban adják akár zöldség-gyümölcs, vagy bármi! Ugyanis kevés a boltos, lehet kérni érte bármennyit, ami kell egy konyhára, azt úgyis megveszik az emberek. Nincs már itt tisztesség a kereskedőkben, nincs már csak a profit + az adók!
74. Nyamitörp (válaszként erre: 58. - Ab61752c45)
2018. jún. 29. 16:26
Akkor lehet, hogy neked se ártana óvatosabban bánni a tejjel. Sokáig én sem gondoltam, hogy a tejjel van problémám és régebben ugyanígy voltam, mint te. Néha meghajtott vagy felfújt, de legtöbbször nem okozott tüneteket.
73. Nyamitörp (válaszként erre: 55. - Fincsi5)
2018. jún. 29. 16:23

Nekem a tejtermékek a legkisebb mértékben is gyulladásokat generálnak a szervezetemben. Néha torok, néha ízületi és majdnem mindig bélgyulladást. Tejtermék fogyasztása után napokig nem tudok nagy wc-re menni. Ödémásak lesznek a kezeim és a lábaim, csalánkiütések jöttek ki rajtam. Van kétféle autoimmun betegségem, amikkel már műteni akartak. Mióta nem eszek tejterméket, tejszármazékot, azóta teljesen jók lettek az eredményeim. Pedig voltam vérvételes allergia teszten és a tejre negatív lett az eredményem.

Ettől függetlenül én nem mondanám, hogy a tej ártalmas az embernek. Egyéni érzékenység kérdése.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook