Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted miért egyre több a motoros balesetek száma? fórum

Szerinted miért egyre több a motoros balesetek száma? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
95. f9811ae891 (válaszként erre: 1. - Panka78)
2012. nov. 14. 06:32
Mert azt gondolják őrájuk nem vonatkoznak a közlekedési szabályok. De meg is van az eredménye: mentős ismerősöm meséli, hogy olykor úgy kell keresgélni, összeszedegetni a különböző testrészeket a motor baleset színhelyén. Jé egy kéz, jé egy lábfej... nini ott gurul egy szemgolyó... melyikük bele lóghat ott fenn azon a fán?! Áááá, gyerekek nem lennék mentős semmi szín alatt, azt az egyet leszögezem!!!
94. sajert
2011. aug. 9. 20:31
Én sikítófrászt kapok a motorosoktól. Menjen tőlem minél messzebbre :-). Elengedem őket, de tisztelet a kivételnek, nincs jó véleményem róluk. Pest külső kerület, látom hogy bal oldalon a sort előzi egy motoros (sávon belül, mert szemből jöttek). Kihúzódni akartam a jobb oldalra, hadd menjen. Még mázli, hogy belenéztem a jobb oldali tükörben, mert pont jobbról is előzött egy. Mondom f...., én meg repüljek? Jobbról és balról EGYSZERRE ment el mellettem motoros. Hideglelést kapok tőlük.
93. kagylo30 (válaszként erre: 92. - 54840f0fce)
2011. aug. 9. 19:51
A lényeg vezetni tudnak:)))
2011. aug. 9. 18:52
Motoros kultúra egyáltalán nincs nálunk-sajnos-,motorosok száma pedig egyre nagyobb.
2011. aug. 9. 16:47

Hogy miért több a motoros baleset?

Mert divat és egyre több sznob vesz 5-6milliós gépeket és úgy érzik nekik ez megy,rutin meg minek...

Nagy legyen és menjen-ennyi a lényeg.

Tapasztalat nélkül ülnek fel a motorra.

A férjem gyerekkora óta motorozik,de nem kezd most sem olyan eszeveszett előzésekbe mint ezek.Pedig ő tud motorozni!

A legviccesebb amikor lövésük sincs a motorról...nemrég tankoltunk a benzinkuton beszáguldott egy bohóc majd leszállás közben nem tudta megtartani a motort és eldőlt.3an állították fel neki...kiváncsi lennék hogy kaphatnak ilyenek egyáltalán jogosítványt a motorra:DDDD

90. becoka26 (válaszként erre: 88. - 04e95f637a)
2011. aug. 9. 15:37

A motorosok összetartóak. Arányszámokat nézz: Vegyünk 100 motoros embert. Ebből 60 jár motoros találkozóra. Vegyünk 100 autós embert. 5 jár találkozókra (veterán, márka club találkozó, stb) A motorosok jó eséllyel már találkoztak valahol, míg két autós lehet hogy csak a lámpánál állt egymás mellett.

Másik példa: Motorozol, megállsz az út szélén, pihensz, nézed a madarakat, cigiszünet, vagy műszaki hiba. A melletted elsuhanó 10 motorosból 11 megáll, megkérdezni, van-e valami probléma, de legalább pár szót beszéltek, stb...

Ha autóval megállsz, max a fakabát megy oda, hogy igazoltasson... Érdektelenek az emberek... Mindenki éli a saját kis világát, nem érdekli a másik. Mi motorosok legalább egy kicsit összetartunk. Az úton egymásnak intés, köszönés pedig csak egy csoporthoz való tartozás jele. Azért, hogy tisztán lásd: köztünk motorosok közt is vannak kitaszítottak: sok újgazdag kiskölyöknek vesz apuci egy nagy-drága mocit, és a kiscsávó már magáénak érzi az egész világot. Ezek a félnemnormálisak mennek a városban 150-nel, és Ő az aki nem köszön, ha szembejössz vele. Próbáltam már egy két ilyen "faszagyereket" egy-egy lámpánál jó modorra inteni, válaszként a felvillanó sárgánál leégette a hátsó gumiját. Ezek miatt van rossz vélemény a motorosokról...

Tehát feltétel nélkül mi sem vagyunk toleránsak egymással, csak akik megérdemlik.


Ez egy kicsit elkanyarodott az eredeti témától, de talán belefér.


Köszönöm a sok érdeklődést, részben akkor itt nyilvánosan közlöm, szépen javul az állapotom, két hét múlva már eldobhatom az egyik mankóm, majd rá két hétre a másikat is.


Rossz fejlemény: beszéltem a helyszínelő yarddal, és feljelentettek a KRESZ 25. paragrafusa alapján, nem látási és útviszonyoknak megfelelő vezetés miatt. Szép, mondhatom. Csak magamban okoztam kárt, bizonyíthatóan betartottam a legnagyobb megengedett sebességet (az előttem és a mögöttem jövő kamionosok tahográf kártyája a bizonyíték). DE AZÉRT SZERESSÜK A FAKABÁTOKAT, MERT SZOLGÁLNAK ÉS VÉDENEK. KIT IS???. Persze, hogy felháborítónak tartom. A relatív gyorshajtás az az Ő szubjektív véleménye, mert én objektívan másképp ítéltem meg (60-as táblánál 57-59-el mentem). További szép napot, és széles utat kívánok!

2011. aug. 6. 13:12
Sziasztok! A kollégámat tegnap ütötték el... egy futár srácról van szó, 22 éves, életvidám imádnivaló srác... szóval szabályosan ment át a zöld lámpán a motorjával, mígnem egy 17 éves gyerek lopott kocsival jogsi nélkül telibe találta :{ a motor totál kár, de nem is ez a lényeg, hanem hogy 3 gerinc csigolyája eltört, kórházban van, ki tudja mikor épül fel... a gyerek el akart menekülni és még neki állt feljebb, a feljelentés megtörtént, de most elmehetett
2011. aug. 2. 11:31

Viszont valamit a büdös életben nem fogok megérteni!

A motoros a motorossal miért toleránsabb,mint az autós az autóssal???A motorosok intenek egymásnak,összetartóbbak!

2011. aug. 2. 11:23

Szarok az utak,és én úgy veszem észre az autósok cseppet sem tolerálják a motorosokat!Lehet azzal jönni,hogy a motorosok bunkók,és bevágnak eléd,melléd,meg csak tolják a sebességet neki...egy fenét!


Az a motoros aki felül nagyon jól tudja,mit csinál,és mivel jár,hogy ő azzal közlekedik!

Én mindkettővel közlekedem mint utas,és óriási a különbség!!

2011. aug. 2. 03:58
36 éves vagyok. 19 éve van jogsim (A és B kategória). Sokat vezetek(kisteher és személyautó), és motorozok(gyorsasági) is. Az idén volt az első motoros balesetem. Szerencsére össze tudtak "fércelni", de sajna még mindig nem épültem fel. A baleset körülményei: Hevest és Tenket összekötő úton 60-as sebesség korlátozásnál a digitális sebességmérőm és a GPS szerint is 57-59 Km/h-val haladtam. Egy kanyarban az ív megtartása miatt (de szigorúan az út jobb oldali sávjában maradva, ott is jobbra tartva) egy vízzel teli kátyúba mentem bele. Az rögtön kidobott a füves padkára, ellöktem magamtól a motorom, és csak gurultunk. Én 15, a motor 20 métert. A körülöttem közlekedő autósok megálltak, biztosították a helyszínt, leállították a motorom, hívták a yardot és a mentőket. (Megjegyezném, hogy a fakabátnak az volt a legfontosabb, hogy "kattanásig" fújjam a szondát, félig megdögölve az árokban...) Többek vallomását felvették, és mindenki azt mondta, 60 Km/h-val közlekedtünk. A sztorinak az a mondanivalója, hogy válaszoljak egyúttal a téma kérdésére is, hogy sajnos egyre több a motoros baleset a rossz útviszonyok miatt is. Szerintetek ilyenkor ki a felelős? Az ismerősöm egy hasonló helyzetben beperelte az út karbantartóját. Szerintem én sem teszek másképp.
2011. ápr. 25. 13:01
Nem hiszem, hogy egyre több lenne a motoros balesetek száma. Csak egyrészt idény jellegű, másrészt jóval súlyosabb tud lenni egy motoros baleset, mint mikor zárt kocsiszekrények ütköznek. Sokszor nem a motoros a vétkes.
2011. ápr. 25. 12:30
Sok motros nem ismeri a szabályokat(de nem is akarja!)
2009. ápr. 27. 09:22

Szolnokon autoztunk a városból kifelé.

Kétperc alatt 3külömböző helyen jöttek ki elénk úgy a motorosok,hogy nem adták meg az elsőbséget....:(

2009. ápr. 25. 22:09

Nálunk mindhárom fiú (2 gyerek és apa) motoros fan. Persze mindannyian vezetünk autót is,napi rendszerességgel, ennek ellenére azt mondom,hogy az autósok nagyon bunkón viselkednek a motorosokkal szemben.

Pedig megérdemelnének egy kis figyelmet, hiszen sokkal védtelenebbek,mint mi - minket véd (ha véd) a kaszni.

2009. ápr. 24. 23:59
Mert egyre több a motoros.
2009. ápr. 24. 19:39

Szörnyethalt egy motoros, akit személygépkocsi ütött el a Győrt Sopronnal összekötő 85-ös főúton, a pinnyei elágazásnál pénteken. Az autó úgy hajtott a főútra, hogy nem adott elsőbbséget az ott közlekedő motorosnak.


ez a mai hír... :(

79. mimmo33 (válaszként erre: 77. - **Rita**)
2009. ápr. 15. 21:29

Pedig Én nem akarok "háborúzni"...

Pesttől 15 km-re lakunk egy felkapottnak mondható környéken, de a valóság az, hogy a fő út kivételével, se járda,se park, se egy normális méretű, és felszereltségü játszótér sincs a faluban...De az „hagyján”, hogy ezek nincsenek. Egy aszfaltos út van csak,Igen az is a fő út…A többi inkább hagyjuk. Képzelheted, mi van amikor esik az eső… Tavaly ősszel elkezdték csinálni a csatornát. Az eddig valamennyire járhatónak mondható föld utak állapota azóta még siralmasabb …És ezt minden túlzás nélkül állíthatom….

78. **Rita** (válaszként erre: 77. - **Rita**)
2009. ápr. 15. 16:01
békeség= békesség
77. **Rita** (válaszként erre: 64. - Mimmo33)
2009. ápr. 15. 15:58
A békeség kedvéért erre inkább nem válaszolok :)
76. 6eead9eb79 (válaszként erre: 75. - Mimmo33)
2009. ápr. 15. 15:25
így van,én nem általánosítottam.csak mivel felénk kevésbé járnak rendőrök,így itt szórakoznak a fiatalok,és nemcsak a gyerekekre veszélyesek,hanem magukra és a felnőttekre is,vagy mi sem menjünk az útra????
75. mimmo33 (válaszként erre: 73. - PalRen)
2009. ápr. 15. 15:22

:)

Szerintem MOMO csak az utcájukban száguldozókra gondolt. Mert előtte az Ő mellékutcájukról írt...

2009. ápr. 15. 15:21
ha a 22.sz olvasod abban írtam,hogy nálunk,mivel másfelé nem sűrűn járok.és azt is írtam,hogy tisztelet a kivételnek.
73. PalRen (válaszként erre: 69. - Mimmo33)
2009. ápr. 15. 15:15
Nem vitatkozásképp, de olvasd el az 50.-es hsz-t, arra írtam, hogy általánosítani talán nem kéne... Különben én is egyetértek azzal, hogy mind a motorosok és mind az autósok között vannak közveszélyesek, mint már írtam is!
72. agis
2009. ápr. 15. 15:15
Itt a jó idő egyre többen veszik elő a motorukat, talán ennek köszönhető, hogy a tavaszi-nyári időszakban több az ilyen jellegű baleset...egyébként nem hiszem, hogy különösebb oka lenne....
71. 6eead9eb79 (válaszként erre: 68. - PalRen)
2009. ápr. 15. 15:12
én nem általánosítottam,ha olvastad amit az elején írtam látnád.ez tényleg így van az autósok is sokszor felelőtlenek.csak egyre több fiatal kap nagymotorra jogosítványt és hogy megmutassák magukat száguldozásba kezdenek,nálunk ez van az idősebbek körültekintőbbek.nem????
70. mimmo33 (válaszként erre: 65. - Jéghegy)
2009. ápr. 15. 15:11

Én csak hallottam.

És tudod, hogy mi történt?

69. mimmo33 (válaszként erre: 68. - PalRen)
2009. ápr. 15. 15:10

Senki nem általánosított!

Már a téma indítása óta, mindenki egyetértett abban, hogy mindkét oldalon vannak öntörvényű, közveszélyes elemek!

68. PalRen (válaszként erre: 67. - 6eead9eb79)
2009. ápr. 15. 15:07
Ez nem baj, de nem kell általánosítani a motorosokra, mert az autósok között is van száguldozó...sőt... mivel több az autós több köztük az is aki száguldozik!
2009. ápr. 15. 15:06
az én páromnak is van motorja.én nem ez ellen vagyok,csak a féktelen száguldást nem bírom ez miért baj???
66. 6eead9eb79 (válaszként erre: 64. - Mimmo33)
2009. ápr. 15. 15:05
végre valaki aki engem is megért.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook