Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyors, házi praktikák. (Fájdalomra, foltokra, kisebb(háztartási) balesetekre, stb) fórum

Gyors, házi praktikák. (Fájdalomra, foltokra, kisebb(háztartási) balesetekre, stb) (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 14. 15:43

Ha az ujjamat megégetem, azonnal megfogom a fülcimpámat = az levezeti a hirtelen jelentkező hőtöbbletet, az ujjunkon nem lesz maradandó nyom.


Ha elvágom főzés közben a kezem, azonnal hideg folyóvízben kinyomkodom a sebet és sót szórok rá vastagon = összehúzza a vékony ereket, hamarabb eláll a vérzés. Persze célszerű leragasztani is, azzal is segítjük a mielőbbi gyógyulást, és a fertőzésveszély elkerülését


Vasaló égés-nyomot hideg víz alá tartani, majd (ha van) tejföllel bekenni! Nem igazán tudom miért, de gondolom, hogy a tejfölben van valami olyan alkotórész, amely az égett bőrre nyugtató hatással van!

2009. aug. 27. 20:02
Én,ha megégetem az ujjamat,akkor rögtön hideg víz alá dugom,aztán azonnal sóba. A sót addig rajta hagyom ameddig csak lehet. Sokkal hamarabb gyógyul,nem hólyagosodik fel. A hólyag helyén megkeményedik a bőr majd. De ez el fog múlni. Tuti tipp!
2009. jan. 10. 07:59

Ilyenkor télidôben érdemes citromolajat párologtatni otthon, a munkahelyen, mert a baktérium ölô hatása rendkívül jó. Mindjárt itt az influenzajárvány:((

A bergamott olaj párologtatása, illetve szagolgatása oldja a feszültséget.

7. 546185aeac (válaszként erre: 1. - 546185aeac)
2009. jan. 9. 14:08
Na még valakik ?
6. 546185aeac (válaszként erre: 5. - Vereskati)
2009. jan. 2. 19:33
Én drog-és toxikológiai technikus vagyok :)
5. vereskati (válaszként erre: 4. - 546185aeac)
2009. jan. 2. 08:31
Nekem is van aromaterapeuta végzettségem (is).
2009. jan. 2. 08:29
Igen, jó dolgok ezek. Köszönöm. A valódi illóolaj nálam alapszabály, ugyanis ezzel kapcsolatos sulit végeztem.
2009. jan. 2. 08:24

Nálam a konyhában mindig van levendulaolaj. Égési sérülésekre kiváló. Nyom nélkül gyógyul, hihetetlenül hamar.

A fogfájásra valóban jó a szegfűszeg, én inkább illóolaját cseppentem a fájó fogra, így a nyelvem megmenekül a csípősségétől. Természetesen valódi illóolajokra gondolok, nem pedig azokra amiket kémiai úton állítanak elő.

2009. jan. 2. 08:17

Például fejfájásra én rendszeresen alkalmazom az orr és a száj között lévő kis terület finom nyomását 15 másodpercig.

Fogfájásra pedig szegfűszeget kell szopogatni.

2009. jan. 2. 08:15

Sziaisztok. Ezt a fórumot most azért indítottam, hogy kiderítsük, illetve segítsünk egymásnak, hogy pl:

1.egy esetleges hirtelen fellépő fejfájás/vagy más fájdalom ellen gyógyszer híjján mit tudunk alkalmazni..

2. Házi balesetekre gyors megoldás,egyenesen pl.a konyhából (pl. Hideg késszorítás ide-és oda)

3.Egyéb háztartási praktikák is jöhetnek ( leégett, túlfőtt,kiborult,stb...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook