Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hat és fél hós kisfiam nem akar elkezdeni enni, csak a cici. Tapasztalatokat várok! fórum

Hat és fél hós kisfiam nem akar elkezdeni enni, csak a cici. Tapasztalatokat várok! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 9. 20:09
... az én lányom 18 hónapig nem evett semmit... teát se fogadott el. 6 hónapos és 2 naposan elrohantam vele sírva az orvoshoz (mert gondos anya révén úgy gondoltam, hogy 6 hónapig, csak anyatej, aztán már eszegetünk is kicsit) ... folytak a könnyeim ezerrel... "ez a gyerek éhen fog halni"... a doktornő kedvesen mosolygott "örüljön neki anyuka, hogy tud szoptatni... szoptasson nyugodtan, a gyerek el fogja választani magát" ... 18 hónapos koráig választotta magát... egyik nap még lógott a cicin, a másik nap meg kajálta a rántott húst...:DD csodás, egészséges, magabiztos hölgy lett belőle. :))
38. Carfiol (válaszként erre: 1. - Diana80)
2011. nov. 9. 20:04
Próbáltad már esetleg azt, hogy előtte adsz neki egy kis cicit és utána próbálsz kóstoltatni? Akkor megnyugszik, hogy tudod Te, hogy ő mit akar és mikor már nyugodtabb, akkor lehet, hogy szívesebben elfogadja a levet vagy a pépet.
2009. nov. 6. 09:11
Ja, és még annyit: a szoptatás közbeni anya-gyerek kontaktus fantasztikus csodás pszichés hatásairól se feledkezzünk meg.
2009. nov. 6. 09:07
A fiaim 1 éves korukig csak szoptak, csak a cicit fogadták el, 1-1 kiskanál gyümit tudtam csak beléjük könyörögni. Késöbb lassan főzeléket is elfogadtak, az esti szopcsizások azonban sokáig megmaradtak, a cicin aludtak el a kisdrágáim. A 3. babámat addig fogom szoptatni, amíg lesz tejem. Szerintem amíg csak lehet szoptasd a babádat. Az anyatejnél nincs ideálisabb.
2009. okt. 20. 21:03
Az én kislányom kilenc hónapig csak szopizott. Előtte minden mást elutasított még inne sem ivott semmit. De utánna már ő kérte hogy adjak neki rendes ennivalót. Szerencsére ezért nekünk kiesett a pürésítős, babafőzőcskézős időszak. Mire tényleg emberi ételeket kezdett enni, már azt ette amit mi.Ő most már mindent eszik és imád enni. De még most is naponta 3-4 alkalommal szopizik. Neki eszébe sem jutott elhagyni. Egyébként én a fiaimat is 7-8 hónapig csak szoptattam. Mindegyik erős, egészséges és szinte sose betegek (a kicsilány sem)
34. fdóri
2009. okt. 19. 18:07

Szia!


Szerintem csak próbálkozz naponta 1-2 falattal, de ne hagyd el teljesen.

Az én pici fiamat 6 hónapos kora körül megkínáltam, nem ízlett neki, hagytam, gondoltam úgyis tél jön, nem baj ha majd tavasszal a magyar zöldségeket eszi inkább. Mire kitavaszodott nem volt hajlandó mást enni. 2 éves 2 hós koráig alig evett valamit, aztán kórházba kerültünk, cukorbeteg lett( persze nem a "cicitejcsitől")és azonnal semmi átmenet nélkül kellett elvennem tőle:(

Nagyon rossz volt mindkettőnknek, főleg mert addig a cicin aludt...

2009. okt. 19. 15:06

Amikor paroddal etkeztek, a babat is ultessetek oda, csak nezzen benneteket. Nalunk a kezdetek ota igy van, mikor eszunk, a baba is koztunk van, figyel, hallgatja ahogy beszelgetunk, hozza is szolunk...

Utanozni szokott minket, neha ugy tesz, mintha ragna, mozgatja a szajat. Mar kinaltam almaval, kortevel, csak ugy az enyembol, kb. 2 mokkaskanallal lekaparva a gyumolcsrol egy kis levet, bizony elfogadta es ha kap meg, azt is elnyammogta volna, pedig csak anyatejes baba.

A lenyeg, hogy lasson benneteket es utanozni akar majd, el fogja fogadni az etelt.

Nalunk az segitett, hogy neha pici kora ota kap babavitamint, aminek nagyon edes ize van, igy megszokhatta, hogy nem csak az anyatej ize letezik, igy amikor paracetamolt kellett neki adnom, ami ugyancsak izesitett, igaz nemi fintorgassal, de lenyelte.

A masik meg, ha semmi sem segit, akkor se ess ketsegbe, majd ha eljon az ideje, el fogja fogadni.

32. marcsix (válaszként erre: 28. - E787536870)
2009. okt. 19. 14:57
látod én is pont ettől tartottam, hogy rákap az uj ízekre. Engem meg a szüleink noszogattak, gondolom nem vagyok vele egyedül, hogy adjatok neki ezt, azt, amazt, mert ilyenkor már kell, mert ti is ezt, meg azt ettétek. Aztán óvatosan próbálkoztam, de hál istennek nem kapott rá az ízekre annyira...még mindig a tejé a főszerep. :) 9 hós kislányomnál.
31. marcsix (válaszként erre: 30. - Mliv)
2009. okt. 19. 14:54
miklósi:)
30. mliv (válaszként erre: 29. - Mliv)
2009. okt. 19. 14:48
Csak nem csepeli vagy?
29. mliv (válaszként erre: 26. - Marcsix)
2009. okt. 19. 14:47
Nekem is tanácsolta a védőnő, hogy kicsit éheztessem, de ez nálunk nem vált be. Inkább nem kellett neki semmi, csak a cici.
28. e787536870 (válaszként erre: 3. - Diana80)
2009. okt. 19. 13:38
Egy jó tanács!Örülj, hogy tudod szoptatni, ne akard mással etetni. Persze ha úgy érzed nem elég neki, vagy már nem elég tápláló akkor próbálkozzál csak mással.Anno a fiamat 8 hónapos koráig szoptattam és a védőnő tanácsára kezdtem neki mást is adni. Ahogy megismerte az új ízeket már nem kellett neki a cici.Pedig még sok tejem volt.Már bánom ,hogy rá hallgattam.
27. Tidike
2009. okt. 19. 13:04

Szia!

Örülj neki, hogy még csak az anyatej megy neki. Addig jó amíg azt kapja. Az én fiam 25,5 hónapos koráig igényelte az anyatejet. Egy idő után persze már mást is evett. Megemlítettem a védőnőnek és Ő azt mondta, hogy higgyem el magától elhagyja majd, így is lett. Egyik napról a másikra leállt a szopcsizással.

26. marcsix (válaszként erre: 24. - Diana80)
2009. okt. 19. 11:49

Érdekes, mert a fiam 3,5 éves, 1 éves koráig csak paradicsomos, és édes bébiételt evett, és nem darabosat. A kislányom 9 hós és már levest eszik, és bármit, sültkrumplit mindent. :D persze csak a tejcsi után kóstólgatja :D

Ja tényleg azt mondta nekema védőnő mikor ugyanebben a cipőben voltam, hogy kicsit próbáld kiéheztetni, ami azt jelenti, hogy evés után 2 órán keresztül ne adj neki semmit, vagy2,5 órán keresztül és utána adj neki kanállal. Mert én ugy is csináltam eleinte, hogy tejcsi után adtam és hát nem csoda hogynem kellett neki... A védőnő jött segített és megetette :D Én meg lestem

25. 129ec81188 (válaszként erre: 21. - Diana80)
2009. okt. 19. 11:48

Miért akarsz próbálkozni, erőltetni?

Ha nem elég az anyatej már neki, úgyis "szólni fog"...addig meg legalább a kajájára nincs gondod... :-)

2009. okt. 19. 11:44
Adtam neki: sutotok, alma, barack, edes krumpli, sargarepa, rizspehely. Vagyis az tulzas hogy adtam neki, csak probalkoztam:)
23. marcsix (válaszként erre: 21. - Diana80)
2009. okt. 19. 11:40
Milyen ételt adtál neki, amit kiköpött, nem lehet hogy csak nem ízlett neki? A kislányom is ezt csinálja ha nem ízlik neki.Aztán adok neki mást, és azt meg eszi :D
2009. okt. 19. 11:39
Szegény Dia alig győzheti olvasni a hozzászólásokat. De ez egy jó téma...:D
2009. okt. 19. 11:38

Koszonom a valaszokat. A kanal tetszik neki, az is hogy beteszem a szajaba, csak kikopi.

Akkor egy kicsit szuneteltetem aztan majd probalkozunk kesobb.

2009. okt. 19. 11:38

Igy van, az anyatejben minden megvan, plusszba csak a d vitamin kell a vigantol, és asszem a konakion.


Örülök neki, hogy nem csak én vagyok voltam ezzel a problémával, ami igazán nem is probléma. A lényeg, hogy szépen fejlődjön, ha bőven elég a tejcsid, akkor semmi gond.

2009. okt. 19. 11:38

Nem minden úgy van, ahogy a nagykönyvben!:) Ha nem esik a súlya, nyugi, tudni fogja ő, mikor nem elég a tejci.

A kisebbik fiam teljesen más eset volt, már fél évesen szinte kinézte a falatokat a szánkból:DDD Előbb is kezdett el enni,mint a bátyja és természetesen a bébipapi nem felelt meg neki. Amit főztem, és olyan volt, abból adtam neki. Egy évesen alig múlt, mikor a kedvenc étele ez volt:a pörköl nokedlival!valamint a palacsinta (pedig nem épp bébiételek:)

18. vakri
2009. okt. 19. 11:37
Szia! Három srácom van, az elsővel anno én is elkezdtem hathónaposan a gyümölcsöt? semmi főzelék? semmi tejpép? semmi, abszolút nem érdekelte a dolog. Mivel szépen gyarapodott továbbra is, a gyerekorvosunk is megnyugtatott. Hetente próbálkoztam nála, nem sürgettem, végül 8 hónapos volt mire elfogadta kanálból a gyümölcsöt, majd 9 hónaposan a főziket, de mellette még minden evés után szopott is. Egy éves volt mire meguntam ezt a dupla etetést. Egyszerűen nem kínáltam ciciből, nem is hiányolta, lassan (jó hónap alatt) elapadt végre. Utána már probléma nélkül evett és eszik a mai napig is, abszolút nem válogat, mára 12 éves 162 centi és 50 kiló. A kicsikkel ugyanígy csináltam, azzal a különbséggel, hogy ők 6 hónaposan elkezdtek enni szépen, de mára sajnos nagyon válogatósak lettek. Szóval ne csüggedj amíg nem látható, hogy már kevés neki az anyatej :)
2009. okt. 19. 11:35

Szia!

Az én fiam is 11 hós koráig csak szopizott, és csak akkor kezdtem mást is adni neki, amikor már ő nyúlt bele a tányéromba. Ami nem megy nem kell erőltetni.

2009. okt. 19. 11:34

Szerintem nem vagy elkésve a hozzátáplálással. Én is ugyanebben a cipőben jártam. Még nyugodtan várhatsz a hozzátáplálással, ha van elég tejed. Nekem Szandi 9 hónapos, és még mindig inkább a cici a főfő, mint a többi más étel. Nagyon nehezen állt rá a tejcsi helyett bébiétel, vagy más saját kajcsira. Szerintem ha csak kóstoltatod az izekkel, az is elég még... és figyeld meg mi ízlik neki, azzal kezd majd. Eleinte inkább az édesebb ízek ízlenek szerintem a babáknak, mivel az anyatej is édes. Nyugodtan megpróbálhatsz bébiételből 4 hósnak valót adni, mivel a hozzátáplálást ha csak 6-7 hósan kezdik nem kell egyből darabos pulykahusis étellel kezdeni. Én is a 4 hóssal kezdtem, azok édesebbek, a sütőtököset meg szinte minden baba szereti. Szóval ne aggódj, Előbb utóbb ugyis fog a babád enni mindent. :)


Egyébként hogy reagál a kanálra??ÉS ételekre?

15. jpne
2009. okt. 19. 11:34

6 hósan az én fiam sem akart enni, összeszorította a száját, mikor nyújtottam a kanalat. Ha nem kért, akkor nem kért, jött a szopi. Mindig minden étkezésnél odaültettük magunk mellé és mindig megkínáltuk a saját gyümölcspüréjéből. Aztán egy hónap múlva, megtört a jég és eléggé kíváncsi volt ahhoz, hogy megkóstolja. Azóta is nagyon jó evő.

Ne erőltesd, ha nem kéri, előbb-utóbb el fogja fogadni. Az erőltetéssel csak annyit érsz el, hogy rossz evővé fog válni, mert meg kell ennie, mikor nem is akarja.

Az anyatejben megvan minden, amire szüksége van, talán a vas az, ami már kevesebb ha jól emlékszem. Légy türelmes.

2009. okt. 19. 11:34

tudod türelem rózsát terem,jelen esetben el kezd enni.

probálkozzál,csak ne eröszakosan::)

13. mliv (válaszként erre: 5. - Diana80)
2009. okt. 19. 11:34
szerintem ne aggódj, tudja ő hogy mi kell neki, csak neked legyen kitartásod! Nem lesz semmi baja, nekem se helyeselte se a doki, se a védőnő, de mit tudtam volna csinálni? Megtömni? Szóval biztos nem lesz gond, örülj neki, hogy tudod szoptatni!!
2009. okt. 19. 11:33

nem kell ne eröltesd próbálkozz vele,de ha még tovább szopizik akkor se essél kétségbe

hizik??

val igen.

majd el kezd enni,ne aggódj.

11. Diana80 (válaszként erre: 4. - Ekka)
2009. okt. 19. 11:33
Gratulalok! Remelem nekem is eleg lesz a tejem a tovabbiakban is. Vashianytol nem kell tartani?
2009. okt. 19. 11:33

Szia!

Akkor ne erőltesd, főleg ha van elég tejcsi, próbáld meg kicsit később, akkor is inkább gyümölcslevekkel először, hogy szokja az ízeket!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook