Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeretnék babát, de még nem tudom mikor...miért gondolkodunk ezen annyit?Valamitől félek de nem tudom mitől..ezzel kapcsolatban.És ti hogy v fórum

Szeretnék babát, de még nem tudom mikor...miért gondolkodunk ezen annyit?Valamitől félek de nem tudom mitől..ezzel kapcsolatban.És ti hogy v (beszélgetős fórum)


1 2
53. c8d93a7aea (válaszként erre: 51. - Gerbil)
2010. ápr. 14. 20:00
Nekem nem jött azz érzés a terhességgel,sőt még a szüléssel sem.Kellett pár hét még kialakult,de akkor nagyon :-))) SOk szerencsét kívánok azért a jövőbeli babaprojekthez.
52. 9242a6388c (válaszként erre: 51. - Gerbil)
2010. ápr. 14. 15:59
Amikor a fiammal 4.hónapos terhes voltam, akkor éreztem valami ösztönfélét, de igazán csak mikor megszületett tudtam mi az anyai ösztön, szeretet. A lányom születése előtt sem voltam túlcsordulva, de tudtam milyen lesz, és persze jött is az érzés! Remélem nem érti senki félre, annyit szerettem volna mondani kinek mikor jön az érzés azt nem lehet tudni!!!!
51. gerbil (válaszként erre: 31. - C8d93a7aea)
2010. ápr. 14. 11:34
Egyetértek, hogy valószínűleg az elhatározásig nagyon nehéz eljutni. Én még sajnos ebben a fázisban tartok. És sajnos az a nagyon-nagyon vágyok a gyerekre érzés sincs meg, viszont nem akarok a saját gyerekem nagyanyja lenni, tehát lépnem kellene most már hamarosan. Azt mondják, megjön az érzés, amint az ember megtudja, hogy terhes. Remélem, valóban így lesz. Csak ez a félelem ne lenne az egésztől!
50. körömvirág (válaszként erre: 42. - C75565e593)
2010. ápr. 14. 07:51

húúú, itt már nem "csak" a gyereknem szánt dolgoról van szó, hanem pl az orvosi vizsgálat, ha maszekba mész, na meg a 4d-s uh, amit minimum egyszer minden kismama szeretne...ha valaki akar szedni, akkor ott van a terhesvitam, vagy ha az nem, akkor a vas és a folsav, a B6 vitamin....

nekünk irtó nagy szerencsénk volt, a tesóm kisfia 1 évvel idősebb a mienknél, és szinte mindent megkaptunk tőlük...de még így is kocsi, ágy, pelenkázó, kiszsekrény, az apróságok (pelus, cumisüveg, cumi-hátha akarja jelszóval stb)

DE! Mindent meg lehet oldani, ha nem családon belül, akkor a különbözű aukciós olalakon, vagy itt a Hoxán lehet használtan nagyon sok szép dolgot venni...vagy pl helyben, ahol laksz, biztosan vannak olyan anyukák, akik szívesen eladák a feleslegessé vált dolgokat

49. c8d93a7aea (válaszként erre: 42. - C75565e593)
2010. ápr. 14. 07:33
Nekünk is mindent meg kellett venni,semmit sem kaptunk.Mi mindenből a legolcsóbbat vettük jóformán,de így kb:150 e volt.
48. c75565e593 (válaszként erre: 47. - 9242a6388c)
2010. ápr. 13. 22:20

DDD

de előre mentem...9 hónap hosszú idő:)

47. 9242a6388c (válaszként erre: 46. - C75565e593)
2010. ápr. 13. 22:19
Abban, hogy mit kell venni segit a védőnő stb, jó tanácsok vannak a neten, szerintem ez könnyen megoldható...
2010. ápr. 13. 22:14

sokan kapnak ruhát ezt azt de nekünk mindent venni kéne:(

Azt se tudnánk hol kezdjük...

Van lerakva 400ezer a bankban van...még gyarapítani kell!:))))

2010. ápr. 13. 22:12
a számitógép meghülyült...az első választ azt hittem nem küldte el, azért irtam a másodikat...bocs.
44. 9242a6388c (válaszként erre: 42. - C75565e593)
2010. ápr. 13. 22:11
nagyon sok pénzbe, nem tudok számszerű adatot mondani
43. 9242a6388c (válaszként erre: 42. - C75565e593)
2010. ápr. 13. 22:10
sok pénzbe....nem tudok neked számszerű adatot mondani, de nekünk mindent meg kellett venni..
42. c75565e593 (válaszként erre: 41. - 9242a6388c)
2010. ápr. 13. 22:06

Az anyagiaktól parázok, mert én nem akarom, hogy a gyerekem nélkülözzön!

Mennyibe kerül egy baba várás?

A terhesség kezdetétől....

41. 9242a6388c (válaszként erre: 40. - C75565e593)
2010. ápr. 13. 22:04
igen, de egy gyerek felelősebbé, megfontoltabbá, erősebbé..tesz(jó esetben), mi akkor egy kis függetlenség feladása...:o)!
40. c75565e593 (válaszként erre: 39. - 9242a6388c)
2010. ápr. 13. 21:58

A függetlenségem feladása...talán ez jobb!

Most ha valami gáz lenne csak én vagyok magamnak, de egy gyerekkel a gáz már nagy gáz:)

39. 9242a6388c (válaszként erre: 35. - C75565e593)
2010. ápr. 13. 21:53
"Önmagam elvesztése"...ilyen nincs.
2010. ápr. 13. 21:43
Szerintem eljön az idő amikor már kell egy gyerek a kapcsolatba mert megszokottá válik és ellaposodik,na nem rosz értelembe csak olyan unalmas lesz a mindennapi egyformaság.Na egy gyerek ez nagyon fel tudja dobni :-)
37. c8d93a7aea (válaszként erre: 35. - C75565e593)
2010. ápr. 13. 21:41

Nekem a terhesség volt a világ legszebb dolga,pedig baromi rossz terhességem volt.Mindíg azt vártam mikor lesz vége.Most meg annyira hiányzik az érzés,hogy egy kis ember ficánkoljon a hasamba és jó nagy pocim legyen.Még sosem voltam olyan büszke a nagy haamra mint akkor :-)

Ami a párkapcsolatot illeti...Én úgy érzem,hogy sokkal jobban elmélyült a kapcsolatunk mint a gyrek előtt és jobban szeret a férjem.Bár tény és való,hogy jóval kevesebb időnk jut egymásra de a szeretetét jobban érzem.

Ami meg az önmagad elvesztését illeti.Mióta megvan a fiam azóta tudom ki vagyok.Nem ápolónő,gyerek,feleség,nő hanem anya.Na jó tény és való,hogy néha marha jó lenne ha egy napot ágyban tölthetnék vagy elmennjek szórakozni vagy legalább nyugodtan lezuhanyozzak annélkül.hogy 15x bejön a gyerekem és bevág a kádba mellém valami játékot vagy ép a szemeteslapátot,és általában sikítani tudnék amikor reggel 6kor az én kicsi fiam a cumival böködi a szemem,hogy kelljek már fel mert neki dolga van de azonnal,de a világ minden pénzéért nem cserélném el ezt a káoszt semmiért!!!

2010. ápr. 13. 21:32
Vannak napok, amikor azt érzem egy gyerek nagyon hiányzik nekem és a páromnak:)
35. c75565e593 (válaszként erre: 33. - C8d93a7aea)
2010. ápr. 13. 21:31

én nem a szüléstől félek, hanem a terhességtől.

Mert sok lemondással jár...és 9 hónapig csak a baba van semmi más..

de attól is félek, hogy a kapcsolatom mivé változik a terhesség alatt?

Meg az anyagiaktól is...mert egy gyerek egy életre szól...és annak mindent meg kell adni.

Tehát önmagam elvesztése...

Igaz vannak gondolataim mit hogyan tennék, de jelen pillanatban csak ábrándozok erről..

Gyereket minden képpen szeretnék...csak még félek..ettől az óriási kihívástól!

34. c8d93a7aea (válaszként erre: 32. - C75565e593)
2010. ápr. 13. 21:29

Én is így kezdem :-)

Szerintem érezni fogod,hogy mikor van itt az idő.Természetesen mindíg lesz benned bizonytalanság meg félelem,de azt is érezni fogod amikor az anyaság iránti vágyad ezeken felülkerekedik

33. c8d93a7aea (válaszként erre: 26. - Gerbil)
2010. ápr. 13. 21:27
Természetes,hogy félsz a szüléstől.Szerintem mindenki fél.Az utolsó hetekben már másra sem tudtam gondolni minthogy b@sszus nekem tényleg meg kell szülnöm a gyerekemet és én erre nem vagyok képes.Végül is a 41.hétem amikor elfolyt a magzatvizem vigyorogva vánszorogtam be a szülőszobába,hogy végree és más az sem érdekelt,hogy fájni fog csak már látni akarom a fiam.Végül is császáros lettem(sajnos)és utánna poloian is fájt,de én azt mondom,hogy 5x ilyen fájdalmat elviselek bármikor a gyrekemért,pedig nem valami nagy a fájdalomküszöböm!
32. c75565e593 (válaszként erre: 31. - C8d93a7aea)
2010. ápr. 13. 21:27

Ez attól függ leginkább, hogy mennyire jó a partner kapcsolata valakinek.

Én néha azt mondom minek nekem gyerek?

Aztán meg rám jön valami ami azt mondja-akarok egy gyereket...mert vágyom erre az érzésre, hogy gondoskodhassak...egy életről:)

2010. ápr. 13. 21:21

Szia!Én is nagy aggodalommal ahgytam abba a fogamzásgátlót,amikor eldöntöttük,hogy szeretnénk babát.Én magától attól a tudattól féltem,hogy mi lesz ha mégsem olyan az anyaság mint ahogy eltervezet és nem tudom visszacsinálni,na meg az osmeretlentől és,hogy a feje tetejére fog állni az életem.Aztán amint megtudtam,hogy terhes vagyok elszállt minden aggódalmam és félelmem.

Viszont most tervezzük a 2. babát és én meg most attól félek,hogy valyon fogom-e majd szeretni a másik gyerkőcöt is mert jeleleg el nem tudom képzelni,hoy még egy gyereket úgy imádjak mint a fiamat.Na meg attól is féle,hogy bírni fogok-e 2 gyerekkel. :-)

Szerintem csak az elhatározásig nehéz eljutni,hogy most akkor jöjjön,nekem legalább is nehéz volt odáig.

Hogy mikor van itt az ideje,azt suzerintem meg érzi az ember.Akkor amikor már mindennél jobban vágysz egy gyerekre és más nem is érdekel!

A legcsodálatosabb dolog anyának lenni!!!!!!!!

30. c75565e593 (válaszként erre: 29. - Lovebird)
2010. ápr. 13. 21:09
Nekem sincs segítségem anyu messze él..a párom anyja szintén...egyedül gáz...még tarto a babavállalástól...de egyértelműen még nem vagyok felkészülve egy terhességre...csak játszok a gondolattal, igaz 32 leszek....és gyorsan telnek az évek:)
29. lovebird (válaszként erre: 26. - Gerbil)
2010. ápr. 13. 16:10

Szerintem minden nőben felmerülnek ezek a kérdések, ezek a félelmek. Ez így természetes. Én is féltem, aggódtam, hogy egészséges legyen a kisbabánk. Féltem a szüléstől is, mert én is nagyon nehezn viselem a fájdalmat. (Egyébként vannak homeopátiás szerek, teák, amelyek nekem nagyon megkönnyítették a szülést.)De amikor a karodban tarthatod a kisbabádat, amikor ott totyog körülötted, nincs annál jobb dolog a világon:)

Mi most tervezzük a második gyereket. Egy kicsit most is félek, mert nekem segítségem sincs (a szülők messze laknak), de ugyanakkor tele vagyok izgalommal is:)

Szóval szerintem mindent bele:)

28. spinneli (válaszként erre: 27. - Spinneli)
2010. ápr. 12. 14:08
Ja én el tudom képzelni a babázást félelmeim persze vannak-de én úgy érzem természetes szinten.
2010. ápr. 12. 14:06

Mi jövő év végén tervezzük, hogy belevágunk.

Most vettünk lakást a munkahelyeink kialakulóban vannak.

Másfél évet még szeretnénk kettesben tölteni, aztán jöhet a baba-persze az anyagiak függvényében, de most nagyon azon vagyunk, hogy ez rendbe legyen.

A párom és én is jövőre leszünk 29 évesek.

26. gerbil
2010. ápr. 12. 14:02
Ezt a fórumot akár én is nyithattam volna. Én is 32 éves vagyok és már ketyeg az óra, de valahogy nem bírom rászánni magam a gyerekre, pedig igazán mindenem adott lenne hozzá, 7 éves kapcsolat (ebből 3 és fél éve házasság) a tökéletes férjjel, jó anyagiak, nagyszülőjelöltek stb. De az érzés hiányzik... És nagyon félek is, mind a terhességtől, mind a szüléstől. Elsősorban ezektől és ezért nem merem rászánni magam. Nem tudom hogyan tudnám leküzdeni a félelmeimet. Hogyan lehet egy terhességet ép ésszel kibírni - úgy értem, hogy nem agyonaggódni az embernek magát, hogy egészséges lesz-e meg hasonlók. És a szülést hogyan lehet kibírni. Én nagyon nehezen viselem a fájdalmat és nem tudom elképzelni, hogy túléljek egy szülést...
25. hemos
2010. ápr. 10. 17:51

Nálam is hasonló volt a helyzet, mint azt többen is írták. Én még csak ott tartottam, hogy el bírtam képzelni, hogy babám legyen, de még nem indult be az ösztön, hogy hú de szeretnék. Mikor terhes lettem, örültem is meg nem is, amit már bánok. De hamar ráéreztem a dologra és megszerettem a még meg sem született bébimet, de mégis féltem a megszületésétől. Se rendes kecónk, se pénz meg semmi.

De mikor megszületett és megláttam, hát az olyan öröm volt és én tényleg nem is értettem, hogy bírtam élni a babám nélkül idáig

24. Vick81
2010. ápr. 10. 13:48
Teljesen egyet értek körömvirággal!Én is nagyon bizonytalan voltam a második gyermek előtt, sokat gondolkodtam mielőtt tényleg szívből nekiláttunk a babprojektnek!És most meg nem akar jönni!Mindent megadnék, hogy terhes legyek!Átértékelődtek a dolgok és most azért vagyok dühös magamra, hogy képes voltam ezen annyit agyalni és annyira önző lenni!Most visszakapom a sorstól!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook