Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeresd önmagad! fórum

Szeresd önmagad! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szeresd önmagad!

13. j357
2020. aug. 30. 03:25
A mai világ szerintem túlon túl csak magunkról szól, az egyensúly az önzés felé billent el, főként a saját igényeinket helyezzük előtérbe mégis több a boldogtalan ember mint nagymamáink idejében.Idrje lenne a környezetünkkel többet törődni és kevesebbet magunkkal. A másokkal törődés több örömöt nyújt.
2020. aug. 25. 07:45

A legtöbbünk úgy éli le az életét, hogy mindig a mások felé érzett kötelesség, a napi taposómalom, mert a család, a munkahely, és még ki tudja mennyi helyen vannak elvárások velünk szemben.

És hosszú évek, évtizedek után rádöbbenünk, hogy közben elfelejtettük a saját fiatalkori álmainkat, terveinket, vágyainkat, hogy sohasem jutott eszünkbe egy kicsit is kényeztetni önmagunkat, mert mindig fontosabb volt az a másik.

Persze örülünk, ha a család és munkahely elégedett, mert tőlünk telhetően mindent megteszünk, hogy a velünk szembeni elvárásoknak eleget tegyünk.


De hol marad az u.n. "énidőm"? Amikor csak önmagunkkal foglalkozunk, önmagunkat kényeztetjük, kiengedjük a gőzt, a feszültséget, és lehetőségünk van egy kicsit érzelmeinkkel, vágyainkkal, a saját lelkünkkel is foglalkozni.

Önmagunk szeretete ott kezdődik, ott kezdődne, ha esetenként saját magunkkal, saját érzelmeinkkel is tudnánk foglalkozni.

Nekem erről szól önmagunk szeretete.

11. j357
2020. aug. 25. 03:46
Részigazság, egyrészt nagyon fontosak a szeretteink másrészt ha teljesen elégedettek vagyunk magunkkal miért változtatnánk?márpedig az ember fejlődik élete folyamán, igyekszik jobbá válni.Szóval én úgy fogalmaznék légy jóban magaddal de legyél kritikus és őszinte is önmagaddal.
10. Mária 54 (válaszként erre: 1. - SárgaNapvirág)
2020. aug. 4. 09:23

Hűha!

Szeretem magamat így, ahogy vagyok.

De az ilyen cikkek felháborítanak. Ha csak magamat szerettem volna és csak magammal és a saját igényeimmel törődtem volna, most nem lenne 2 remek felnőtt gyermekem, nem törődtem volna az idős, beteg szülőkkel, nem lett volna 45 évig, holtodiglan tartó házasságom.

Szívesebben beszélnék az önbecsülésről. Ha azt teszed, ami neked fontos, akkor elégedett vagy és szeretheted önmagad. Belenézhetsz akár kócosan, ráncosan is abba a tükörbe!

9. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 8. - Miss Angel)
2020. aug. 4. 00:44
Az élet egyvonalú szálait (az élet szövedékét) összegubancoljuk! Az "eredeti terv" szerint minden simán ment volna, de mi túlbonyolítottuk. Ezekből téves döntések születtek, amivel megkeserítettük önmagunk és mások életét. Vélt vagy valós bűntudatunk támadt, romlottunk önmagunk szemében (szégyen, önutálat) és az "ördögi kör" csak tovább folytatódott! Spirális értelemben egyre mélyebbre süllyedtünk, ahol írmagja sincs már az önszeretetnek. Valahol talán, a felhőn túl... De ahhoz a felhőket (illúziókat) kell szerteoszlatnunk! Addig is "pótlékokkal" töltjük ki a tátongó űrt!
2020. aug. 3. 23:58
CSAK annyit reagálnék erre,hogy jó lenne,ha ennyire egyszerű lenne az élet,akkor mindenki boldog és kiegyensúlyozott lenne,egészséges testtel és lélekkel...csak sajnos ez nem mindig csak rajtunk múlik,sőt ,többnyire nem rajtunk,mert nem mi választjuk a rosszat,vagy legalábbis többnyire nem.Kár lenne fejtegetni,mert lehetne napestig+ez annál sokkal de sokkal bonyolultabb....
2020. aug. 2. 17:17
Nem olvastam el a cikket, de / és szeretem magam:)
6. Scherlock (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2020. aug. 2. 16:17
:DDD
2020. aug. 2. 16:17

"Szegény, nincstelen, függőségtől szenvedő életek vagyunk. Szinte életképtelenek. Önmagunkkal szembe nézni nem merő gyáva alakok.


Azt gondoljuk más emberektől függünk, más felelős az életünkért, mindenki hibás, mindenki felelős... csak én nem..."



Akinek inge hogynepersze vegye már magára, na de azé" tisztelet a sok-sok kivételnek! :)


Köszönöm, Én egy boldog lélek vagyok, aki megtanulta, hogy elégedett legyen, és értékelje, amije van.


És örömmel közlöm, hogy egyre csodásabb, bőségesebb az életem. :P



Régóta szeretem magam, mert ha én nem, ugyan ki? Ez alap.



Sok év munkája van mindenkinek abban, hogy eljut egy bizonyos szintre. Nem kell ugye megragadni az anyagi síkon, bár sokan oda korlátozzák be a tudatot.


Cikknek fura, szanaszét gondolatok. Hát jó, ez van. :)

4. 8d00a82c06 (válaszként erre: 3. - D180e33e13)
2020. aug. 2. 13:40

Nem kicsit...

Ennyire nem vagyunk egyszerűek..

A téma meg pláne nem.

2020. aug. 2. 13:36
Nem vagyok kötekedős, de ez a cikk furcsa.
2020. aug. 2. 12:46

Ez valami, vagy megy valahova?


😂😂😂

2020. aug. 2. 09:35
Önmagad szeretete csak tőled függ.

Ugrás a teljes írásra: Szeresd önmagad!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook