Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerencsebambusz! Hogyan kell gondozni, mire kell figyelni, milyen tapasztalataid vannak e téren? fórum

Szerencsebambusz! Hogyan kell gondozni, mire kell figyelni, milyen tapasztalataid vannak e téren? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
6. moncsicsi83 (válaszként erre: 5. - Roni24)
2008. máj. 21. 22:17
mikor ültetted be földbe? Már az elején vagy később? Gondolok én arra, hogy én ezt a bambuszt vasárnap kaptam (vagyis kettőt, egy egyeneset, meg egy hengeralakút) és hogy azt meddig rakjam vízbe, mikortól ültessem földbe?
2008. máj. 21. 22:12

Szia!


Nekem is van, egy szép csokorba kaptam, összekötözve, különböző méretűeket! Egy lapos porcelán cserépben tartottam, abban amiben kaptam, és mindig nyakig öntöttem vízzel, mert azt szereti! Mocsaras helyen él egyébként ez a bambusz! Sok kipusztult sajnos, mire rájöttem, hogy ha földbe ültetem és úgy öntöm nyakig vízzel, sokkal jobban érzi magát, feléledt és nem is pusztultak tovább! És persze meleg is kell neki, nálam az ablakban van a radiátoron! Télen is jól érezte magát ott, mikor meleg volt a radiátor, csak olyankor sűrűn pótolni kell a vizet, mert párolog!

2008. máj. 21. 22:08
3. moncsicsi83 (válaszként erre: 2. - 7934d1ac97)
2008. máj. 21. 22:05
Igen és köszi! Remélem mások tapasztalatait is megfogom tudni e téren! Nagyon szép bambuszkát akarok nevelni, hosszú, hosszú éveken át...
2008. máj. 21. 22:04
az én véleményemet már tudod :D :D
2008. máj. 21. 22:03
Szerencsebambusz! Hogyan kell gondozni, mire kell figyelni, milyen tapasztalataid vannak e téren?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook