Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerencsebambusz! Hogyan kell gondozni, mire kell figyelni, milyen tapasztalataid vannak e téren? fórum

Szerencsebambusz! Hogyan kell gondozni, mire kell figyelni, milyen tapasztalataid vannak e téren? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2008. jún. 2. 13:55

én tavaly nyár elején kaptam az egyiket, az szép, szereti a helyet, nődögél, kész öröm, a másikat télen, az kicsit kókadt volt, de mostanra az is helyre jött.

Erre kincsem csilagom szétvágta, hiába kértem, még szerencse, h csak az egyiket engedtem. Közben ezek ketten összebarátkoztak és meg is sinylik a szétválasztásukat. Meg a kettévágást, pedig mindent úgy csináltunk, ahogy mondták. :((

2008. jún. 2. 13:18

nekem is van ilyen bambuszom , de semmi különös nevelést nem kap

locsolás olykor tápoldattal

kb 40 cm volt amikor vettem , most több mint másfél méter

át kéne már ültetnem , de nem kapok hozzá megfelelő cserepet

és nyáron ki szoktam tenni ,félárnyékos helyre

kb 3 éve van nálam

34. 1e958693ca (válaszként erre: 33. - Katinkaboszi)
2008. jún. 2. 12:55
Hátha még magához tér. Csak meg kell szívja jól magát vízzel. ( hogy elvágtátok, sérült kicsit a nedvkeringése ) Ne keseredj el. ;-)
2008. jún. 2. 11:00
Brühühü, :(((((, megint brühü, a férjem a két szál bambuszból a fiatalabbat kivette a vázából, elvágta, erre mind a három, még ami eddig a legszebb volt, az is kezd tönkre menni. :(((( brühühü
2008. jún. 2. 08:27
Nekem van egy csokros, meg egy különálló szál is. Mindkettő megvan évek óta. Nálam csak vízben vannak, nem ültettem födbe. Kb. havonta 1x meglocsolom egy kis általános tápoldatos vízzel, amúgy meg áll alattuk a víz. Napfényes helyen vannak, szeretik. Lassan nődögélnak.
2008. jún. 1. 21:30
Most kaptam én is szerencsebambuszt. Az előszobába gondoltam, hogy kiteszem. Oda délelőtt odatűz a nap. Abból baj lehet, ha oda teszem? Vagy keressek neki kevésbé fényes helyet?
2008. máj. 31. 07:44
Nem éri közvetlen nap a bambuszomat, az baj lehet? Ablak mellé nem tudom rakni
29. moncsicsi83 (válaszként erre: 25. - NOA)
2008. máj. 27. 20:09
Mennyi idő után ültetted el? És milyened volt? Vagyis van?
28. moncsicsi83 (válaszként erre: 27. - Katinkaboszi)
2008. máj. 24. 07:54
Ohh, köszike! Ezt bárhol lehet kapni, vagy te hol szoktad venni?
2008. máj. 23. 19:12

várj, megnézem


Levéldísznövény tápoldat


ezt bármilyen minőségben megkapod.

2008. máj. 23. 18:31
Milyen tápszert érdemes a vizébe rakni?
25. NOA
2008. máj. 23. 13:25
Elültettem most kb. 8o cm- magas.
2008. máj. 23. 10:18

Szóval, én jártam most és nemrégen olyan helyen, ahol árultak ilyen aranyos kis növényt. Megkérdeztem mindkét illetőt. Következőt válaszolták:

Nem szereti a túl nagy fényt, inkább árnyékos helyet

Nem szereti a túl nagy meleget (tapasztaltam)

Elég kéthetente vizet váltani alatta, de amelyik megszokta a heti cserét, az is jó, de feltétlenül kell a vízbe pici tápszert tenni.

Elültetni csak 4-5 éves korban érdemes, addig maradhat simán vízben.


Saját tapasztalat:

Eddig sötét vázában voltak, semmi bajuk nem lett, de most kinőtték, így áttettem egy világosabba, na gyorsan sárgulni kezdett, az egyiket kettévágtuk, és nem a gyökér nélküli, hanem a gyökeres kezd sárgulni. Így most az is, ami eddig a legszebb volt, az is sárgulni kezd, de a gyökerénél. Pedig hetente cserélem a vizet, és kapott tápot is. :((((((

23. 7934d1ac97 (válaszként erre: 22. - Moncsicsi83)
2008. máj. 23. 09:00
nekem a 2 év alatt egy cm-t se nőtt, mert ugye gyökereit növesztette, de utánna amikor elültettem szépen elkezdett nőlni is.
22. moncsicsi83 (válaszként erre: 21. - Mamoca1234)
2008. máj. 23. 07:36
Sokat nőtt két év alatt?
2008. máj. 22. 19:40
NEKEM VÁZÁBAN VAN 2ÉVE, DE VAN AKI ELÜLTETI.
20. moncsicsi83 (válaszként erre: 19. - Roni24)
2008. máj. 22. 18:23
Na épp ezért nyitottam ezt a "topicot", mert egyik helyen ezt írják, a másikon meg mást. Inkább mások tapasztalatai számítanak, mint a sok írka amit találok helyeken...
19. Roni24 (válaszként erre: 17. - Moncsicsi83)
2008. máj. 22. 09:07
A sárgulás biztos nem a klóros víztől van, mert amióta földben van az enyém, ugyanazt a vizet kapja - bár, kaphatna tisztítottat is :S - és szerencsére nem sárgul, szépen növekszik!
18. Roni24 (válaszként erre: 15. - Kathlee)
2008. máj. 22. 09:05

Nnna, szerintem ez az az eset, amikor sürgősen ültesd át földbe, nálam is így kezdődött, egymás után sárgultak el, és azokat már nem lehet feléleszteni!

Ha szeretnéd, hogy szép csokorba maradjon meg, szerintem még most ültesd földbe!

Nemtudom mitől van ez, de ha egy elkezdte, akkor sajnos valószínű több is fog sárgulni, szerintem ne várd meg, míg még többet ki kell dobnod!

17. moncsicsi83 (válaszként erre: 15. - Kathlee)
2008. máj. 22. 07:25
Hm... én ebben még csak kezdő vagyok, de eddig amiket oldalakon olvastam, ott azt írták, hogy a klóros víz nem tesz jót neki
16. moncsicsi83 (válaszként erre: 14. - Diagonalt)
2008. máj. 22. 07:25
milyen tápszert használsz hozzá? Meg milyen időközönként és mennyit?
2008. máj. 22. 07:00
Mitől van, hogy az enyémen már a második szál sárgul el teljesen? Lehet tenni ellene? Már egyet ki kellett húzni a csokorból.
2008. máj. 22. 05:49

Én fogtam egy szép borosüveget,leáztattam róla a cimkét,és abba tápszeres víz,és imádja.Ott lakik fénneyel szemben és csak vízen él.

Anyának vagy 2,5 éve vettem egy kis tálkában lakó kis csokor bambuszt.Eddig csak egy adta fel,de nagyon aranyosan nő.Simán csak csapvizen él.

2008. máj. 21. 23:59
Nekem sajnos tönkrement.
12. Roni24 (válaszként erre: 11. - Moncsicsi83)
2008. máj. 21. 22:50

2 naponta??? :S

Az azért kicsit túlzás, végülis ez nem egy vágott virág, amelyik gyorsan elhervad! :) Hát akkor inkább két hetente!

Nálam simán bírja, lehet hogy még tovább is mint egy hónap, de azért havonta legalább szoktam cserélni. Ezért szeretem ezeket a bambuszokat, mert nincs sok macera velük, ha netán elfeledkezem róluk akkor sincs nagy baj!

11. moncsicsi83 (válaszként erre: 10. - Roni24)
2008. máj. 21. 22:45

Vékony vázát vettünk neki, jól mutat benne.


Azt nem értem, hogy az IKEA-s (mivel ott vettük) papíron akkor miért írták, hogy 2 naponta kell cserélni a vizet. Akkor nem muszáj? huhh... :)

10. Roni24 (válaszként erre: 9. - Moncsicsi83)
2008. máj. 21. 22:39

Igen, csapvízzel öntöztem, eddig még nem köpködött miatta! :)


Tettem fel az adatlapomra egy gúzsba kötött képet csak sajna elég picibe rakta fel, de ha a google-ba beírod hogy szerencsebambusz, akkor találsz róla még képet! Az ilyet jobb minél előbb földbe ültetni, akár azonnal, mert akit csak ismertem, és ilyen volt neki, mindenkinek elkezdett pusztulni egy idő után!


JA, de egyébként az se baj, ha az egyszálasat nem átlátszó vázába teszed, nekem ezt egy virágos nőci mondta, hogy jó ha a gyökerei kapnak napfényt, viszont bealgásodik, zölden meg már nem mutat jól. Bár, ki lehet sikálni!

Egy nagyon szűk szájú vázában, amibe épp egy szál belefér, az nagyon jól mutat. A vizet nem is szoktam túl sűrűn cserélgetni, kb. havonta, vagy ha már látom, hogy kevés van.

9. moncsicsi83 (válaszként erre: 8. - Roni24)
2008. máj. 21. 22:26

Hm... Bevallom én még nem is láttam gúzsba kötöttet. Most kíváncsivá tettél. Lehet beszerzek egy olyat is ha ez beválik?

Te a szálasat csapvízzel öntözöd? Csak mert olvastam, hogy a klóros vizet nem szereti....

8. Roni24 (válaszként erre: 6. - Moncsicsi83)
2008. máj. 21. 22:23

JA, tehát te nem csokorba kötve kaptad őket, hanem egy-egy szálat?

Na azzal nincs ilyen gond! Van nekem is egy szál csavart bambuszom, egy hosszúkás vázába tettem, a legjobb, ha totál átlátszó üveg, mert akkor a gyökerei kapnak napfényt, és teli vízzel.

Az egy szálasokkal nincs annyi baj, mint amit gúzsba kötnek!

A másik fajtával sokáig próbálkoztam, mire végre földbe ültettem - nemtudom mennyi idő lehetett, de 1-2-3 hónap biztos -, mert egyszerűen bármit csináltam, összekötözve, és abban a kerámia cserépben egymás után pusztultak ki!

2008. máj. 21. 22:20
Nekem van már vagy két éve és nem pusztult ki. Kettő van. azt hallottam hogy napfényen kell lennie de a gyökerének árnyékban. Egyszer régen kiültettem egyet földbe de elrohadt. Ezért most vázában tartom
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook