Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerencsebambusz! Hogyan kell gondozni, mire kell figyelni, milyen tapasztalataid vannak e téren? fórum

Szerencsebambusz! Hogyan kell gondozni, mire kell figyelni, milyen tapasztalataid vannak e téren? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. márc. 14. 10:36
sziasztok!nekem olyan bambuszom van,amikor sok-sok kicsike van összerakva egy pici tálba.Mindig nedvesnek kell lennie a benn lévő szivacsnak?hogy kell gondozni?
95. moncsicsi83 (válaszként erre: 94. - Zsugabubus81)
2009. márc. 14. 10:33
Nálunk a csapvízre úgy reagált, hogy elkezdett sárgulni, na meg fonnyadni... Amióta állott ásványvízzel, vagy esővízzel öntözzük, tök szépen fejlődik...
2009. márc. 13. 22:29

Nekem is volt ilyen. Én levágtam a sárga részt, a zöldet kigyökereztettem és elültettem földbe, azóta semmi baja.

Amúgy van egy másik bambuszom ami lassan 8 éves. Közel 2 évig volt vízben, aztán meg földben. Az első hajtását még a vízben hozta, de 10 cm-nél nem nőtt nagyobbra, miután elültettem még nőtt egy 10 cm-t.Aztán 4 éve új helyre költöztettem, amit megsinylett (nem szereti a helyváltoztatást)és elkezdett sárgulni a levele. Ezeket levágtam és utána rendbejött,ezután hozott ujabb hajtást is ami lassan már 40 cm-es.

Soha nem használtam hozzá tápszert, és csapvizzel öntözöm.

2009. jan. 31. 17:48
Nekem is lesárgult, még van rajta egy kb.20-30 cm zöld. Akkor levágjam odáig? Az lehet, hogy melege van?
92. moncsicsi83 (válaszként erre: 91. - (Ane))
2009. jan. 31. 16:11
Anyuéknál is megfázott... Ő kevésbé huzatos aránylag meleg helyre tette és azóta nem sárgul tovább..
91. (Ane)
2009. jan. 31. 08:56
Segítsetek!A bambuszomnak sárgul a levele és a szára,sajnos van amit kidobhatok.Lehet megfázott szegény.Hogy tudnám megmenteni?
90. moncsicsi83 (válaszként erre: 89. - Anian)
2009. jan. 7. 22:03
Mindenféleképp kend be viasszal, azt ajánlják. Egy próbát csak megér. Most vagy nem lesz levele és túléli, aztán majd rügyezik, hoz új leveleket, vagy az egész elsárgul és elpusztul. Egy próbát megér. Hátha így nagyobb esélye van a fennmaradásra!
89. anian
2009. jan. 6. 16:18
hát nem tudom... lehet hogy megfázott, mert kicsit későn kezdtünk fűteni, de huzat tuti nem érte... szóval szerinted vágjam le a sárga részt? és az nem baj, hogy akkor csak a szár marad, és nem lesz levele? és a levágott részt kenjem be viasszal? vagy csak hagyam ugy?
2009. jan. 6. 13:37
Nem fázhatott meg? A szüleimhez kivitt bambuszom is ugyanezt produkálja, de ott megfázott. Mi visszavágtuk egy kicsit, még mielőtt az egész ezt produkálja és védettebb helyre tettük. Aztán majd kiderül, hogy mi lesz vele
87. anian
2009. jan. 6. 10:18
Sziasztok! nekem kb 2 éve van egy bambuszom, ami eddig jól megvolt, de kb egy hónapja el kezdett sárgulni a tetejétól fogva... most már a csavart rész szinte teljesen sárga, a levelekkel együtt.... nem merem levágni, mert akkor nem marad levele! földbe van ültetve. nagyon nem szeretném ha elpusztulna, de nem tudom mit csináljak! tud valaki segiteni? SOS! Köszi!
86. agika60 (válaszként erre: 85. - Remahe)
2008. dec. 15. 21:20
Ez nem is rossz ötlet, én is kipróbálom...
85. remahe (válaszként erre: 79. - Moncsicsi83)
2008. dec. 11. 17:21

Nem kérdeztél,butaságot. A mi városunkban is rettentő klórós a viz, A kényesebb virágok nem szeretik.Én a bambuszomra, tettem szénsavmenetes

ásványvizet is. Nekem egy cseréptartóban van.

/KASPÓBAN/eBBE TESZEK VIZET DE NEM TÚL SOKAT.anövénykörül egy kis szivacs csik van, ezt igy vettem, és hetente egyszer cserélem a vizet.

84. remahe (válaszként erre: 83. - Ilicica)
2008. dec. 11. 17:17

Szia!Egy darabig leállt a növekedés, de most újra hajt a megnyirbált helyeken is. Itt újra megcsipkedem, mert nem akarom , hogy túl nagy legyen. Tedd egy kicsit nagyobb edénybe, és nem kell rá sok viz, nehogy rohadni kezdjen.A huzatot sem szereti.

A bonsajjal már nincs ilyen szerencsém . 1

hét alatt tönkre ment.

83. Ilicica (válaszként erre: 78. - Remahe)
2008. dec. 7. 22:06
Szia! Azután, hogy megnyirbáltad, most, hogy nő a tiéd. én nem azért akarom megnyírni, hogy ne nőjön hanem ,mert száradnak le a levelei. Az új hajtása is már kezd száradni lehet azért, mert a többi is szárad. Valami nem oké. Pedig eddig olyan szép volt és már 3-4 éves körül van.
2008. dec. 7. 18:16
Sziasztok! Én ballagásomra kaptam 3 éve egy csavart szerencsebambuszt, szép, hajt, de nem tűnt fel h nőne. Szerintetek az is megnő? Most kb 50cm körüli lehet, üvegben van, és nem tápoldatozom, néha kap levéltrágyát.
81. moncsicsi83 (válaszként erre: 80. - 1366d1807f)
2008. dec. 6. 20:09
köszi a tippet
80. 1366d1807f (válaszként erre: 79. - Moncsicsi83)
2008. dec. 6. 19:37
A legjobb az esővíz. De ha erre nem tudsz szert tenni, akkor pár napig hagyd állni a csapvizet, hogy a klór kimenjen belőle.
2008. dec. 6. 17:57
Lehet hülyeséget kérdezek, de ti milyen vízzel "locsoljátok"? Csak mert nekem feltűnt, hogy itt páromnál a panelban a csapvízzel minden virág kihal. A bambuszom is, meg most haldoklik a mikulásvirág is. A bambuszt már anyuékhoz kivittem és ott jól érzi magát. A Mikulásvirágot meg most ásványvízzel kezdtem el öntözni és azóta nem pusztul... Lehet hogy nálunk a vízzel van a gond?
78. remahe
2008. dec. 6. 16:03

Sziasztok

nekem már több hónapja meg van a szerencsebambuszom.Megnyirbáltam , hogy ne nyúljon föl. Hetente 1 x cserélek rajta vizet.Nagyobb tartóba tettem, kb 20 fokos a szoba. Jól birja magát. Változatlanul tetszik.

77. moncsicsi83 (válaszként erre: 76. - Ilicica)
2008. nov. 26. 19:24
Nincs mit.
2008. nov. 26. 18:47
Oké megpróbálom. Köszi.
75. moncsicsi83 (válaszként erre: 74. - Ilicica)
2008. nov. 26. 13:09
Jah, értem. Akkor próbált meg minél messzebb tenni a fűtőtesttől. Hátha az segít...
74. Ilicica (válaszként erre: 73. - Moncsicsi83)
2008. nov. 26. 09:13
Az enyém most már 2 éves és eddig az enyémnek is csak a tetején jött hajtása. Így mikor megláttam, hogy az oldala tele van apró kicsi rügyekkel nagyon megörültem, mert egyszer valahol láttam kb.5 éve ilyen bambuszt és azon nagyon sok hajtás volt és lefele csüngött nem felfele nyúlt. Azt gondolom talán így hasonlítani fog ahhoz. A fűtést nem vehetem lejjebb, mert megfázna a kisfiam, meg a halaknak is melegebb kéne. Majd megpróbálom keresek neki új helyet ha sikerül. Köszi a hozzászólásodat és a segítséget.
73. moncsicsi83 (válaszként erre: 72. - Ilicica)
2008. nov. 25. 21:53

Nekünk eddig csak a tetejénél rügyezett, igaz még csak fél éves lesz a bambusz, szóval még nem régi keletű a dolog, de gondolom még biztosan nőnek majd új hajtások.

Próbáld meg odébb rakni, hátha jobb lesz neki. Vagy vedd vissza a fűtést egy kicsit...

2008. nov. 25. 18:16
Köszi a tanácsokat. Még nem száradt el az egész csak a levelek egy része, azt én is levágtam. A tiéteknek is nőnek új hajtásai a törzsén vagy szárán nem tudom, hogy mondjam? Igen már fűtünk, biztos nem fázik, de lehet, hogy odébb kéne raknom, csak az a baj, hogy magas és a tetőtérben nem mindenhol fér el.
2008. nov. 25. 13:38

Ilyen fórumot már én is nyitottam régebben..

Amúgy meg nálunk panelban kipurcanófélben volt a bambusz. Hazavittem a szüleimhez, előszobában van, szóval nincs sötét, nincs meleg, ezt szereti. Na meg esővízzel van öntözve. Azóta semmi baja...

2008. nov. 25. 13:22

Anyu kapott tőlünk ilyen bambuszt, neki is megsárgult két levél egy foltban, de neki azért, mert napfény érte.


Odébb rakta, most már nem sárgul tovább. :)

69. Any19
2008. nov. 25. 13:19
Ha nagyon száraz a levegő akkor permetezd meg vízzel...Vagy lehet fázik mert közepes hőigényű.Meg állítólag a klóros víz sem tesz jót neki.De sztem nem lesz baja, mert ha már elég fejlett a bambusz akkor ketté is szokták vágni, a vágás helyén bekenik viasszal és úgy gyökereztetik ki.
68. Suesue
2008. nov. 25. 13:11

Szia.

Nekem is van, de én csak azokat a leveleket vágtam le eddig amik leszáradtak.

Magát a kihajtott törzset nem, mert abból még nőhetnek ki új hajtások.

Ha teljesen elszáradt a törzse szerintem akkor már vágd le nyugodtan, de amíg él ne.

67. Any19 (válaszként erre: 66. - Ilicica)
2008. nov. 25. 13:09
Szia!Nekem a levelei kezdtek száradni azt levágtam, semmi baja nem lett.Sztem várj még vele egy kicsit.De ha nagyon száraz akkor le kell vágni, mert nincs mit tenni.Az is lehet hogy túl száraz neki a levegő, elkezdtetek már fűteni?Vagy nem kap elég tápanyagot,lehet a földjében már nincs elég tápanyag...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook