Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Reménykedem Suhajda Szilárd szerencsés visszaérkezésében. fórum

Reménykedem Suhajda Szilárd szerencsés visszaérkezésében. (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
2023. jún. 11. 03:20
en is szivbol sajnalom ot!meg akarta mutatni,hogy o oxigenpalack nelkul is felbir menni a csucsra,
2023. jún. 2. 05:59

Én is sajnálom.

Olvastam, hogy volt akit eltűntnek hittek és mégis leért a táborba. Mekkora öröm és csoda lehetett.

97. bruno2
2023. máj. 31. 15:21
Sajnálom hogy nem fordult vissza illetve hogy elindult a csúcs megmászására.
2023. máj. 31. 15:14

Hópárduclett, ott majd irhat tovább a rv....oldalon , mindenfélét,,


Ezt csak irta valaki, aki ismerte,,és hallottam,, pfúhha,,,

95. bruno2
2023. máj. 31. 15:09
A kisfiát sajnálom nagyon mert Édesapa nélkül nő fel.Ez egy extrém sport ilyen magasságban kivannak téve de ha ezt a sportot választom minden veszélyével , akkor érdemes családot alapítani mikor már a kihívásokat legyőzte és nem menetel a halálba.
94. Piroska52 (válaszként erre: 91. - ,zumba)
2023. máj. 28. 08:12

Én is láttam a videót, mondtam is, ha félsz, minek csinálod?

Élhetett volna még.

2023. máj. 28. 06:28

Sajnálom:(

Élhetett volna még.

92. Icuska538 (válaszként erre: 67. - Globus)
2023. máj. 27. 22:19
Pontosan ezt mondtam én is sik az ellentmondás. Elején a médua mindent irt, nem tudtam mi, hol,mikor.Utánna siri csend.. Egész idő alatt sok ellentmondó iromány.
91. ,zumba
2023. máj. 27. 21:54
Sajnálom, hogy így járt, de egy szó megütötte a fülemet: "félek"....hangzott el a videóban.
90. birebora (válaszként erre: 83. - Globus)
2023. máj. 27. 19:01

Én úgy tudom a holttesteket nem hozzák le. Aki ilyen elhivatott annak szerintem "jobb" ott nyugodni.


Olvastam reggel egy cikket. Azt nyilatkozta az egyik elkötelezett "függő" öreg hegymászó, hogy bármilyen vagy semmilyen kár nem drága az Everest megmászásáért. Ebben minden benne van.

89. birebora (válaszként erre: 65. - Dfc04c70e4)
2023. máj. 27. 18:55

Nézd, ha igy nézzük akkor gondolom volt a feleségnek/családnak B terve is. Végül is 50-50 % volt az esély arra, hogy haza jön. És erre voltak szponzorok.


Még valami eszembe jutott. Hány % hogy majd a kisfia is hegymászó lesz és ő is csúcstámadni akar? Szerintem elég jelentős esély van rá.

88. ,zumba (válaszként erre: 80. - Globus)
2023. máj. 27. 15:52
S mit élt ott át egyedül, tehetetlenül a mínusz sok fokban, szélben, ahol már az oxigén is kevés.... nemhiába nevezik ők a 8000 méter fölötti részt halálzónának.
87. Piroska52 (válaszként erre: 86. - Globus)
2023. máj. 27. 15:21

Úgy tudom kitűzik a zászlót, csinálnak képet, ezzel jelzik

hogy elérték a csúcsot.

86. globus (válaszként erre: 85. - Piroska52)
2023. máj. 27. 15:11

Sajnos, sosem tudja meg a család, hogy mi történt.

Talán megmaradt a remény, hogy sikerült a csúcsra jutás, és visszafelé történt. Mákszemnyi öröm a rosszban.

Valaki tudja, hogy ezt hogyan bizonyítják? Szelfi? Zászló? Afféle "jelenléti iv", amiben jelzik?

85. Piroska52 (válaszként erre: 84. - Globus)
2023. máj. 27. 15:06

Lehet hogy össze-vissza irkálnak mindent, de én azoknak hiszek, akik ott élnek, és abból élnek, hogy az ilyen őrülteknek segitsenek.

Azt mondta az egyik sherpa, hogy ilyen hideg és ilyen szél, még nem volt amióta emlékszik.

Óvtak mindenkit, hogy ne induljon el, de hiába, aztán lehet sopánkodni.

84. globus (válaszként erre: 82. - 55Judit)
2023. máj. 27. 14:48
De azt is írták tegnap, hogy Suhajda optimális időben indult.
83. globus (válaszként erre: 81. - Channa*)
2023. máj. 27. 14:47

Ennyi napon át nem bír ébren maradni, ha viszont elalszik, vége.

Most írták, hogy 19-én is meghalt valaki lefelé ereszkedés közben, holttestét meg nem hozták le.

2023. máj. 27. 14:47

Ha annyira vakon, süketen belevág valaki ebbe az útba, mit lehet mondani? Nincsenek rá szavak.


"Az idei év különösen kegyetlen a hegyen: csak májusig tizenketten veszítették az életüket, köztük öt serpa. A helyiek szerint a különösen hideg időjárás megnehezíti a feljutást és a mentést is. Ilyen időben senkinek sem tanácsos oxigénpalack nélkül nekivágni a csúcstámadásnak – vélte egy, a portálnak nyilatkozó serpa."

idézet innen:

[link]

81. Channa* (válaszként erre: 80. - Globus)
2023. máj. 27. 14:42
Vagy betakarta a hó és nem ásnak utána...
80. globus (válaszként erre: 79. - Piroska52)
2023. máj. 27. 14:41
Ha ott nem találták meg, ahol utoljára ramaty állapotban látták, ez azt jelentheti, hogy valahogy elvásnszorgott...de hová...
2023. máj. 27. 14:30
Befejezték a keresést, nem találták meg.
78. Piroska52 (válaszként erre: 77. - Dfc04c70e4)
2023. máj. 27. 12:16

Abban teljesen igazad van, mindenki maga tudja, mikor, miért teszi kockára az életét.

Ha neki ez kellett, ettől lesz boldog, hát àmen.

77. dfc04c70e4 (válaszként erre: 66. - Piroska52)
2023. máj. 27. 11:54

Úgy tűnik, nem arra a felvetésemre reagáltál, amit valójában írtam.


De ha már itt tartunk: igen. Egyedül ment, pótlólagos oxigén nélkül. Az ő döntése volt. Ő így érezte kihívásnak.

És igen. Ez így működik: a bajba jutottakért megy a segítség. Igen. Az életük kockáztatásával. Mert ők meg erre esküdtek. A bajban lévők megsegítésére.


Azt kellene elfogadni, hogy a magashegyi hegymászók élete ilyen. Hoznak egy döntést, és véghez akarják vinni. A szeretteik támogatását élvezve, mindenáron.


Az, ha valakinek ez nem tetszik, egy dolog. Nem az ítélkezők életét teszik kockára ezek az emberek.


Én és a szeretteim sem űzünk semmilyen extrém sportot, amellyel az életünket kockáztatnák. Tehát nekem nem kell attól tartanom, hogy hasonló körülmények közt veszítenénk el az életünket. És nálunk is megoszlanak a vélemények, még családon belül is az ilyen és hasonló esetekről és a következményekről. Abban viszont mindannyian egyetértünk, hogy nem ítélkezünk.


Tegyen mindenki saját gondolata szerint.

76. michelle.r (válaszként erre: 69. - Globus)
2023. máj. 27. 11:08

Egyetértünk. Ami engem illet inkább halnék meg fiatalon úgy, hogy az álmaimat élem, és ameddig itt vagyok, az élezem, mint végig dohányozva, elhízva, 80 évig. Persze ez a skála két vége. De olya ritkán hallani hogy milyen felelőtlen az az apa, aki a stressz piával, cigivel próbálja levezetni, pedig kisgyerekei vannak. Aki kiröhögi a tudatosan élőket, mert ki a fene akar egészséges meghalni?


Azt hiszem, ilyen helyzetben legjobb lenne csendben maradni.

75. Piroska52 (válaszként erre: 74. - 71ddaa07fa)
2023. máj. 27. 10:58
A remény hal meg utoljára.
74. 71ddaa07fa (válaszként erre: 73. - Piroska52)
2023. máj. 27. 10:43

Igaz, hogy nincs magára hagyva az ember a többi sportnál, de ők is ugyanúgy egyedül halnak meg, mint egy hete is az a futó Mosonmagyaróváron. Pedig biztos már többször teljesítette azt a távot.

Nekik ez a szenvedélyük, a család pedig nem tud mást, mint bízik abban, hogy a hozzátartozójukkal nem történhet baj.

73. Piroska52 (válaszként erre: 72. - 71ddaa07fa)
2023. máj. 27. 10:34

Igen, tudom én ezt, az autóverseny, motorverseny, kerekpárverseny, nyíltvizi úszás, meg még rengeteg olyan van, amibe meglehet halni.

De ott azért nincs annyira magára hagyva mint fennt a hegyen.

Tegnap olvastam, egy hegymászónő írta, úgy kell elkèpzelni ott fennt, mint amikor a futópadon, szívószàlon kapod a levegőt.

Úgyhogy tudta mi vár rá.

Bevállalta, a család meg majd elsiratja.

Ennyi.

72. 71ddaa07fa (válaszként erre: 61. - Piroska52)
2023. máj. 27. 09:57
A család tudja, hogy akik ezt a sportot vagy hobbit választották az életükkel játszanak, minden alkalommal. Ahogy mondjuk a maratoni, ultrafutók vagy olyanok, akik a technikai sportot választották. Azokon a versenyeken is szokott tragédia történni.
71. ,zumba (válaszként erre: 69. - Globus)
2023. máj. 27. 09:24
Így van valóban, mert hogy egyszer élünk. Rendben, csak nem mindegy meddig és milyen állapotban.
70. tumbo2 (válaszként erre: 65. - Dfc04c70e4)
2023. máj. 27. 09:12
menjen csak az álmai után,majd a gyerekeket más férfival fölnevelem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook