Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szépségápolás sprint, ha csak rövid időd van rá, hogy "tatarozol"? fórum

Szépségápolás sprint, ha csak rövid időd van rá, hogy "tatarozol"? (beszélgetős fórum)


1 2
53. gribedli*** (válaszként erre: 52. - B486c9cf7d)
2014. jan. 27. 16:33

:DDDD


Oh, en is igy vagyok, mert mindig talalok valami mast is ott, ami tetszik, ablak kinyit, masik ablak kinyit....

52. b486c9cf7d (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2014. jan. 27. 16:04

Zsenialis!


Attol felek megint a pinteresten fogok most ragadni :))

2014. jan. 15. 11:50

Hú, nem tudom, idevág-e, de ugye az egyik ilyen sietős stratégia, hogy amikor a hajunk sehogy sem áll, vagy meg kellene már mosni, de nincs rá idő, jöhet a lófarok!


Persze, 2 szál hajból nem olyan előnyös, én meg vagyok elégedve amúgy a vékonyszálú hajammal, meg a mennyiségével is, mert tudom kezelni, még nem az a nagyon ritka, nagyon vékony, taktikázva "felfújható" simán, de spec utálom a lófarokba kötést, főleg, amikor épp nem frissen mosott (de komolyan, a frissen mosottat meg minek lófarokba tenni??), mert szeretem látni, ha a copf egy kicsit vastagabb (másokon tök jó), hát az enyém nem ilyen. Mondjuk ez azt hiszem, az egyetlen hátránya, viszont tudom, hogy akinek meg túl sok haja van, sokáig szenved a szárítással stb. szóval időigényes. Na, hosszú bevezető után a lényeg:


A lófarok vastagságát úgy növelhetjük, hogy először csinálunk egy kisebb lófarkat, amibe nem fésüljük bele az összes hajunkat, csak a fejtetőn lévő olyan 10centi átmérőjű körben. És begumizzuk egy hajunkkal egyszínű hajgumival. Ezután fogunk egy másik hajgumit, és az összes többi hajat felkötjük úgy, hogy elrejtse az alatta levő kis copfot. A gumit pontosan odarakjuk, ahol a másik is van, de ettől a kis trükktől úgy fog kinézni, mintha 2x annyi hajunk lenne, mert a lófarok vastagabb! Hát ez annyira állati jó!!!


[link]

2013. máj. 15. 15:21
NEm ismerem
49. judit8103 (válaszként erre: 48. - F758a7200f)
2013. máj. 15. 13:11
szia köszi.X epil gyanta az milyen???nem tudod?
2013. máj. 13. 15:47

Szerintem egyik sem jobb, ugy ertem, ha valahol erosek a szalak es nem jon ki a gyantaval, ne szorakozz vele, nem kell agyontepazni a bort, mert sebes lesz, de mar az egy tepestol is, amelyik nem jott ki, egy picit kijjebb van, tuti. Erre mar jo a gep. Viszont csak kizarolag a gep, sztem sokkal lassabb es emiatt valamivel fajdalmasabbnak is tartom, mert a gyanta faj, de csak egy pillanat. A gep meg tovabb tart. De mondom, ha 10 naponta az epp kinott puha szalakat legyantazod, mind kijon egy ido utan es hamarabb megvagy, raadasul osszehasonlithatatlanul puhabb mint a borotva utan. Most csak az intim teruletekrol beszelek, hat epilatorral meg veletlenul sem kozelitenek a szemeremajkak fele (a gyantazaskor a hintopor megved attol, hogy az erzekeny bor hozzatapadjon, az epilator meg siman becsip mindent amihez hozzaer)

1. Hintoporozas

2. Gyantacsik (csak egyszer lehuzni mindenhol, ami kijott, az kijott), ezutan a tisztitokendovel leszedni a maradek gyantat es meg egyszer szaraz papizsepivel attorolni

3. Ami nem jott ki, azt epilatorral de csak ott, ahol nincs veszely, hogy becsipodik a bor. Esetleg lehet csipesszel is de sokaig tart

4. Ahova nem fersz oda epilatorral, azt leborotvalod

5. Vastagon babapopsira valo krem

6. 10 nap mulva megismetelni


Az elso alkalom biztos szornyu elmeny annak aki nincs hozzaszokva, de csak az elso 3-at kell becsuletesen vegigcsinalni, 1 honap alatt igy megvaltozik a szornovekedes ideje is, mert 3 szakaszra elosztjuk es mindig csak a szor 1/3adaval kell foglalkozni. NO fajdalom, sokkal hamarabb megvan:)

47. judit8103 (válaszként erre: 46. - F758a7200f)
2013. máj. 12. 18:59
köszi.én eddig epiláltam,csak heti egyszer kell sajna.ezért gondoltam hogy hátha a gyanta jobb
46. f758a7200f (válaszként erre: 45. - Judit8103)
2013. máj. 11. 22:08

Szia, ezek szerint M.o.-n nem, de amúgy olasz termék, talán neten igen.


Viszont a hintőporozásos módszert kipróbálhatod más márkákkal, azért én sokfélét próbáltam és ez volt az amitől a legjobban jöttek ki, és nem hagyott nyomot. Hozzá lehet szokni a többihez is, végülis amikor tesztelgettem őket, azért azokat is elhasználtam, veet, és társai, bármilyen kész hideg gyanta csík, egyszer csak megtalálod azt ami a legjobb.


A titániumos carok nekem nem jöttek be, mert ott maradt a gyanta is és a szőr is, szóval jó, hogy antiallergia de hát nem is szőrtelenít...

45. judit8103 (válaszként erre: 37. - F758a7200f)
2013. máj. 11. 20:38
szia ezta depilzero t hol lehet kapni???
44. Beaunich (válaszként erre: 39. - F758a7200f)
2013. máj. 11. 20:34
Nem találtam azt a gyantát, amit írtál, viszont ráakadtam cukorgyantát, és kipróbáltam. Szuper. Úgy látom, házilag is el lehet készíteni. De hogy melyik recept jó, azt nem tudom.
2013. máj. 3. 17:46

Igen, a szodabikarbonat en sem ertem. A kurkuma nem marna le a bort, nem pikans, a curryben nem a kurkuma a pikans, tele van betakarotennel. De a sarga szine miatt en tartok attol, hogy picit besargul a bor.


A kavezacc is jo, egy kozmetikusbaratnom hasznalja ezt is, es kokuszreszeleket is mint peeling, bar en is a durvabb szemcses dolgokat kedvelem mint cukor vagy so, vagy mandulakorpa.

42. c6973617d3 (válaszként erre: 40. - Grizus)
2013. máj. 3. 08:02

Ez már nekem sok! :)


Méz+kristálycukor, tökéletesen megoldja, a szódabikarbóna és a kurkuma lemarná a bőröm.

2013. máj. 3. 08:00
Szerintem a mikrodermoabrazio nem vacak, de attol is fugg, hogy a szakember jol csinalja-e, maga a gep es a kezeles nagyon jo:)
40. grizus
2013. máj. 3. 03:00
Van egy nagyon jó arcradír: kávézacc, tengeri só, olivaolaj, méz, esetleg szódabikarbóna. Lehet bele tenni egy kis kurkumát is. Jól átdörgölni. Vízzel lemosni. Jobb mint bármelyik arcradír, vagy az a vacak mikrodermabrázió. Utána tonik: zöldtea és almaecet. Aztán krémezni.
39. f758a7200f (válaszként erre: 38. - *bakancslista*)
2013. ápr. 25. 16:55

Kozben a vegleges az nem akadaly:)


Vegulis ahol rendszeresen, evek ota gyantazol, ott a szortuszonek mar nincs olyan vedobugyra, ami megakadalyozza a lezernek a leolvasast. Ezert nem mindegy, aki elotte mar sokat gyantazta, annak par lezerezes is eleg (pl nekem a 3. lezer utan 2 honapig vissza se nott, de elotte mar 6-7 evet gyantaztam). Valamint a szortuszo is kozelebb lesz a borfelszinhez as a lezer konnyebben leolvassa.


Depilzero strisce depilatorie (igy kell guglizni)

38. *bakancslista* (válaszként erre: 37. - F758a7200f)
2013. ápr. 25. 10:09

Szia! Megmondanàd, hogy hol veszed, mert beirtam a keresöbe és semmi érdemlegeset nem adott ki.

Elkezdtem a végleges szõrtelenitést,(4 éve) kb 70% tuti, de abbahagytam és úgy olvasom ez jó megoldàs lehetne borovq helyett. De lehet, h be kellene fejezni a véglegeset. No majd télen. Addig jó megoldàs lenne amit te hasznàlsz. Köszi.

37. f758a7200f (válaszként erre: 36. - Beaunich)
2013. ápr. 24. 23:35

Szia, en tobbfelet kiprobaltam, kesz gyantacsikot, nem ajulok el a veet-tol, sajnos eleg car, de ha mas nincs, azzal is jo, a legjobb ami nekem bevalt: depilzero (nem hagy szort es gyantat se)


A szorbenoves dolog furcsa mert kulonosen ott ahol minel vekonyabb a borod, soha nem lesz szorbenovesed. Egyedul a felso reszen, tehat a koldok fele haladva, attol fugg, neked mekkora reszt takar, csak ott fordul elo szoval csipesszel, tuvel jol hozza tudsz nyulni, a szemeremajkakon nem lesz soha mert ott a bor nem hajlamos ra (nekem pl ott 1x sem volt)


Mindenesetre elsore nagyon fog egni ezert vastagon kendd be babapopsikenoccsel (cink kenocs)


Rendszeres borradirozas finoman szinten hasznal, megeloz, de ezt piros bornel ne, logikus.


Bocs, hogy igy reszletesen mondom de ahol veget er a "vonal", onnan a koldok fele meg van egy 2-3 centis sav ahol gyantazni kell, na ez az a resz ahol benohet a szor de nem veszes. Hintoporozz a gyantazas elott, 1 csikot csak 1x hasznalj, es figyeld meg a novekedesi iranyt mielott tepsz, sok idot megsporolsz.


Minel gyakrabban, 10 naponta, ranezel, annal kevesebb nott meg csak vissza igy par szalat kitepni sokkal kevesbe faj, mint megvarni 1 honapot, es az egeszet ujrakezdeni:)

36. Beaunich (válaszként erre: 35. - F758a7200f)
2013. ápr. 24. 22:12
Szia, milyen gyantát használsz, és utána hogyan ápolod a bőrt, hogy ne legyen szőrbenövés?
35. f758a7200f (válaszként erre: 34. - 7a23ed9179)
2013. ápr. 18. 12:04

En 10 naponta gyantazom (az egeszet) sittysutty:))))


Persze az elso alkalommal orditottam mint valami kutya...


Probaltam kozmetikusnal de az meg jobban fajt mert nem en csinaltam es nem volt elterelo az hogy oda kell figyelnem a pontos tepesre es iranyra. Kb a tizedik alkalom utan rutinos lettem, viszont azt ajanlom mindenkinek, hogy csak csikkal, soha ne folyos gyantaval.


De barmikor el lehet kezdeni elvegre mikor elkezdtem, akkoriban elotte en is borotvaltam, es meg igy is, hogy vastagabb volt a szorszal, nem haltam bele, sot, orulok, hogy elkezdtem. A simasaga amikor gyantazva van, annyira motivalo, es meggyozo, hogy soha nem fogod abbahagyni:))))


Vigyazat, fuggosegveszely!!!;)

2013. ápr. 18. 11:43
Én mindennap borotválom a muffot. sitty-sutty.
33. f758a7200f (válaszként erre: 31. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 18. 11:35

Megertelek csak utalom a borostakat magamon:))))


Amugy evek alatt szepen kikopik a szor es mar nem no be, eleinte nekem is benott. Most, hogy itt-ott lezerezek is, ez elony, hogy evekig gyantaztattam mert a szortuszok nincsenek olyan melyen, viszont a kozmi azt mondta, hogy nemsokara a gyanta mar a multe lesz (es a borotva is), pl az en gyerekeim mar valoszinu, hogy csak lezereztetni fognak olyan olcso lesz es olyan hatasos 10 even belul

32. f758a7200f (válaszként erre: 30. - 7a23ed9179)
2013. ápr. 18. 11:32

Engem arcon a so alapu borradir az csip.


Testen jonak talalom mert pl a tengeri so tele van asvanyi anyagokkal es cellulitiszre kivalo, megelozesre is, ezert jarok sos uszodaba is, nagyon jo a nyirokrendszerre az uzsas de sos vizben meg annal is jobb.


Egy wellnessban dolgozo kozmetikus baratnom ajanlotta arcra a kavezacc/kokuszresziset de nekem arcra ez tul enyhe, vegulis a barnacukor jott be eddig a legjobban ha testre es arcra is kell.


Viszont ha sietek, nekem tetszenek a kombi borradirok amik tusfurdo es testapolo es borradir is egyben. Ezek, ha nem is ertenek mindharomhoz jol de ha sietek akkor rengeteg idot sporolok vele es meg mindig jobb mint a semmi, 1 termeket kell csak felkenni es leobliteni es mar mehetek is:)

31. 9d7907a17a (válaszként erre: 27. - F758a7200f)
2013. ápr. 18. 08:41

Én a gyorsaság, praktikum és a sokkal kevesebb begyulladt szőrtüsző miatt maradtam a borotvánál.

Ha mondjuk fürdőruhás helyre készülünk pár napra, akkor előtte két hétig pár naponként epilálok, hogy minden eltűnjön és a piros pöttyök és vissza húzódjanak mire menni kell. A gyanta nekem nem vált be. Idő igényes, szerintem fájdalmasabb mint az epilátor, macerásabb mire minden ragacsot eltüntetsz magadról. A hidegen használható nekem nem is működött jól, a melegen használhatónál még az is macera, mire felmelegíted. Ráadásul mindig volt legalább egy szőrtüszőm amit "műteni" kellett ha gyantázva voltam (kozmetikus után is). Nekem ezért nem éri meg. Akár hányszor próbáltam a gyantát, mindig úgy jártam vele, hogy mire minden pirosság és gyulladás elmúlt már újra kellett volna menni vagy használni, így kb. 4 év 10 kísérlete után feladtam, hogy valaha gyantázzak.

30. 7a23ed9179 (válaszként erre: 29. - F758a7200f)
2013. ápr. 18. 08:24
A só lényege és használata nem egészen ugyanaz, mint a barna cukoré.
29. f758a7200f (válaszként erre: 28. - 7a23ed9179)
2013. ápr. 18. 08:23

Igen a so is nagyon jo borradirnak, mindketto jo mert szemcses, finomabb borre pedig a kokuszreszelek es a kavezacc:)


A barnacukor is ugyanugy "vakar" mint a so

2013. ápr. 17. 23:45
Itt is ajánlom, hogy a mindenféle kencefice helyett használjatok sót. Már volt, aki megköszönte itt ezt a tippemet. Nem csoda, mert sok időt és pénzt lehet vele megspórolni.
2013. ápr. 17. 23:05

Erdekes mindenki borotvat hasznal, miert?


Jo tudom biztos gyorsabb/olcsobb de ma mar otthon is lehet csikkal gyantazni es tovabb tart a hatasa


Ne kelljen mar minden 3-4 nap utana borotvalgatni, nem?

2013. ápr. 17. 19:00
Be a tus alá, kecsketejszappan fel az arcra, közben mosom a fogam, aztán a hajam, aztán szőrtelenítek. Kádból kilép, hajra gliss kur, szárít. Közben kitalál, mit vesz fel. Smink: alapozó, spirál, rúzs, szemhéjfesték: 3 perc. Köröm natúr vagy mű, ritkán lakkozom, szemöldököt ritkán szedek, nem vékony a fazonja. Időm lenne, de nem szeretek túl sokat szöszölni kencékkel. Legyek tiszta, szőrtelen, illatos, diszkréten sminkelt, vasalt ruhában kiegészítőkkel,tiszta cipőben megjelent és annyi.
2013. ápr. 17. 18:39

Bőrradír házilag:

1 csésze (2,5dl) barnacukor (mechanikus hámlasztó)

2 evőkanál citromlé (világosít)

2 evőkanál méz (hidratál)

2 evőkanál olívaolaj (hidratál)

2 db E-vitamin kapszula

1 műanyag doboz, amiben tárolhatjuk


Az egészet összekeverjük, és száraz vagy nedves testre, kinek hogy tetszik jobban, egyenletesen elosztunk annyit a masszából ami elég a testradírhoz (ez nálam kb. 2 evőkanálnyi mennyiség), és energikus mozdulatokkal bemasszírozzuk, nem szabad túlnyújtani, húzni a bőrt, csak körkörös mozdulatokkal masszírozni.


Leöblítjük a zuhany alatt és utána választhatunk a szokásos testápolónkkal, vagy seavajjal bekenjük. Heti 1x


Mivel teljesen természetes anyagokból van, én előtte zuhanyozom a tusfürdővel és utána radírozok, ha ilyen bőrradírt használok, és ezután elég a vízzel leöblítés, ami felszívódott, az puhítja is a bőrt:)

2013. ápr. 17. 18:20

Az említett oldalon egy 30 perces progi csak arcra:


Ez nagyon alap, de miért is ne, a forum témája is ez kb.


1. Tegyél fel egy lábos vizet forrni. Ha valaki vízforralót használ, az 3 perc alatt felforral 1,5 liter vizet. Turmixolj össze friss ananászt vagy papaját (sztem az ananász olcsóbb és könnyebben beszerezhető), amennyi egy maszkhoz kell, ha van gyümölcs enzimeket tartalmazó maszkod, akkor azt készítsd ki!

2. Ezalatt tisztítsd meg arclemosóval az arcod és tonikkal töröld át

3. gőzölj 10 percig a forró vízzel, hozzáadhatsz pár csepp illóolajat (tényleg csak 2 csepp elég, pl. levendula)

4. Közvetlenül a gőzölés után tedd fel a pakolást amit elkészítettél és hagyd hatni 10 percig. Ehhez tuti fekvő helyzet kell, ha nem akarok ananászt végigcsöpögtetni a házon...

5. Langyos vízzel öblítsd le és tedd fel a szokásos hidratáló krémedet.


Sztem kezdetnek nem rossz:) Ez egy bőrgyógyász oldala, még böngészgetek

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook