Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csajok ti mennyit költötök egy hónapban szépségápolásra, ruhákra és miket hol vesztek? fórum

Csajok ti mennyit költötök egy hónapban szépségápolásra, ruhákra és miket hol vesztek? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. dec. 8. 09:05

Egy teljesen ingyenes hajhullamosito otlet:


Kaliforniai loknikhoz, tudjatok, az amit a legtobb sztar is csinal, hogy a hajnak csak a vegeit sutjuk be hajsutovel, ilyen loknisra, kifele hullamosan mint a 70-es evekben volt divat. Ezt a fajta loknit hajsutovas nelkul, a haj elegetese nelkul egy harisnya vagy puha harisnyaszeru anyagbol keszult hajpant segitsegevel:


A hajpantot vizszintesen feltesszuk, mint a hippik csinaltak regen, homlokon egyenesen. Ezutan tincsenkent belecsavarjuk a hajat, nagyon gyors es egyszeru. Ha igy alszunk, reggelre szep loknis lesz, barmilyen krem, hab nelkul. Ha viszont azonnal kell, akkor egy kis habot ra, hajpantra felcsavarni es hajszaritoval megszaritani egy picit, mikor lehult es szaraz, kibontani. Linkelek fotokat es videokat is, szerintem zsenialis, es kiprobaltam mindket modszert (alvashoz is es a gyorsabb, hajszaritost is).


Vekonyszalu hajra is tuti, nekem is vekonyszalu, annyi a kulonbseg, hogy igy kisebb hullamok lesznek de a nap folyaman szepen kinyulnak, es marad az, hogy tobbnek latszik a haj es megiscsak frizura, nemcsak ugy log:)


Ezen a linken fotokkal elmagyarazza pontosan, hogy hogy kell csinalni:


[link]

ricci-senza-calore-tutorial-fascia-capelli/


Ezen a linken pedig egy video van (kicsit tul sokat dumal rajta, 10 perces, szerintem 2 perc is eleg lett volna:D):


m.youtube.com/watch?v=WjQj8PruwoY

2013. dec. 2. 10:52
AVONból a szépségápolási szereket. Ruha és ilyesmi 3havonta és akkor is egy valami. Nem vagyok valami nagy shoppingolós!
51. gribedli*** (válaszként erre: 49. - Ee1dc9ba06)
2013. dec. 2. 10:33
Momentan nekem is csak a sajat, mert szedek kiegeszitot es marha gyorsan no, eros is. A hossza most nem erdekel annyira, mert a picur meg pelust hord es nem elonyos a hosszu, ezert megvarom, mig elhagyja es akkor megint egy kicsit hosszabbra hagyom, ahhoz a hosszusaghoz kell a zsele. Most annyira hagyom megnoni, hogy ujjbegynel egy picit hosszabb legyen, szoval ne az a tok rovid, de ne is tul hosszu, legyen az a "lakkozhato" meret, amin jol all a french, a moulin rouge, vagy a sima piros lakkozas.
50. grizus
2013. dec. 2. 03:41
Változó. Ruhára viszonylag ritkán költök, de mivel meghíztam, kellett pár darab. Még nadrágot kéne vennem, mert azokba se férek bele.): Kozmetikumból igyekszem egészségeset venni, van amit magam is készítek, pl. fogkrémet. Krémekből párezer forintosokat veszek, drágábbra nincs pénzem, de nem is nagyon hiszek bennük. Szoktam venni a Rossmannban, a DM-ben saját márkásat, néha az Avonnál vagy neten, pl. sheavajat, holt-tengeri iszapot ott vettem. Körmöshöz, fodrászhoz nem járok. Kozmetikában voltam az elmúlt évben párszor, igaz, csak kuponnal, de csalódtam. De most úgy néz ki, lehet, hogy tudok venni kedvezményesen olyan kezeléseket, amik lehet, hogy jók lesznek. Hát nálam ennyi.
49. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2013. dec. 2. 00:11

Én is magamnak csinálom a kezemet, lábamat, vettem egy bőrcsiszoló gépet, meg mindent, ami még kell, úgyhogy mostmár gyönyörűen tudok vele dolgozni, és nem kell sehol időpontot egyeztetnem. A kezemen hálistennek valódiak a körmök, viszont hosszúak (épp most is azzal foglalkozom :))) és sok törődést igényelnek.

Mikor a babám kicsi volt, elhívtam egy pedikűr-manikűröst, mert nem volt időm megcsinálni magamnak.... hát bakker.... ha az egyik kezemet a sheggembe dugom, különbül megcsináltam volna. Na mindegy, többet nem hívtam :-))

48. gribedli*** (válaszként erre: 33. - Ca8f748537)
2013. dec. 1. 15:49

Ha latatlanban meg kellene szabnom egy hatart, ez lehetne havi 1 fodrasz, vagy a fodrasz helyett egy kezeles a kozmetikusnal, vagy egy teljes gyanta mindenhol (de minek, ezt otthon is lehet), vagy egy masszzs, vagy ezt az osszeget egy olyan ruha vasarlasanal kiegeszito osszegkent hasznalni, amelyik ruha tobbe kerul mint a havi ruhapenz. De ha van fodrasz, akkor nincs kozmetikus, es ha van kozmetikus, akkor abban a honapban nincs fodrasz, ha volt arckezeles, akkor abban a honapban nincs masszazs, ha volt ruhavasarlasnal extra osszeg, akkor abban a honapban storno a tobbinek.


Az araktol is fugg, nalunk egy arckezeles 70 euro, masszazs 40 euro, fodrasz festes-vagas 45-50 (es itt a legolcsobb fodraszt erteni, a kozepes az 120, a profi, pl Coppolanal 300 euro), szoval logikus, en sem usznam meg, ha mindent csinalnek minden honapban, olyan saccperkabe 400-500 euro es ez "csak" egy olyan szint lenne, ami sokaknak allitolag jarna, vagy az lenne a normalis, hogy mindenkinek jarjon ez az egesz. Meg az olasz noknek sem jut ezek mindegyikere minden honapban penz. Mert ugye akkor olasz fizu nagyon jo lenne otthon, csak az olasz arakhoz merve ez a fizu is gagyika...

47. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Moonlight13)
2013. dec. 1. 15:04
A közösből számold, ne egy fizuból, és mint írtam: fun money 10%, annyival oszd el, ahány családtag van, mi 5-en vagyunk, rám 2% jut (ismétlem, nem 60 euro a 2%)
46. gribedli*** (válaszként erre: 35. - Moonlight13)
2013. dec. 1. 15:02
Ácsi, nem mondtam, hogy mennyi a bevételünk, azt mondtam, ennyit költök havonta és ebben ruházat is benne van, ami nálam a szükséges költségek között szerepel, azt írtam, hogy amit hülyeségekre költök, az nem haladja meg soha a 2%-ot, a bevétel 2%át, és nem mondtam egy szóval sem, hogy ebből tessék kiszámolni a bevételünket, egyébként igen, jól számolsz. Nem a bevételemet, hanem amit kiszámoltál, azt jól számoltad ki:)
45. Beu23 (válaszként erre: 44. - Akilah)
2013. dec. 1. 14:55
nyilván ha mi se tehetnénk meg mi se mennénk kajálni. bár ma kivételesen csináltam kaját itthon :) néha jol esik a dicséret hogy milyen ügyes vagyok :D
44. Akilah (válaszként erre: 43. - Beu23)
2013. dec. 1. 14:30

Értem.Hát ha a párom elvinne akkor nem mondanék nemet...de sajnos nem áll jól anyagilag jelenleg.

Én a családommal élek így nem én veszem a kaját, és 4 emberre kell olykor főznöm és mosogatnom..

Persze amikor dolgoztam akkor én is vettem több ruhát és én sem vettem fel ugyanazt a héten kétszer.Szóval megértelek..:D

43. Beu23 (válaszként erre: 42. - Akilah)
2013. dec. 1. 14:21
Én szerintem meg ha elmész kajálni nem fullos étterembe ott hagysz mondjuk 2,5-3 ezret simán bekajál két személy, na most ha veszel kajának valót nem jössz ki ennyiből, és még neked kell mosogatni meg gáz meg víz stb stb. két főre tökre nem éri meg főzni. én ruhát minden hónapba veszek sőt valamikor többet is veszek nem csak egy darabot. én olyan helyen dolgozom ahol nem vehetem fel egy héten ugyanazt kétszer vagyis felvehetném de én nem fogom :D max két hetente, ahhoz meg sok ruha kell. de néha igy is azt érzem, hogy alig van. már nagyon várom a fizetést hogy mehessek új ruhákat venni. párom szerint beteg vagyok :D
42. Akilah
2013. dec. 1. 14:13
És még azt hittem sokat költök..nem járok(megoldom magam nem gyantáztatok mert kiütéses leszek tőle inkább a borotva)kozmetikushoz a körmemimet magamnak csinálom elvégeztem egy képzést is.Étterembe se járok.Inkább sminkre és parfümökre költök ha tehetem.Ruhát nem veszek minden hónapban minek úgyse járok sehova szinte..néha színházba és ilyenek.Ha megtehetném biztos én is eljárnék étterembe.Amúgy egy adag ára kijön 4 személyre ha magam főzöm meg.
41. Beu23
2013. dec. 1. 14:06
hoppá véletlen elküldtem tehát 60 ezer forint. persze ez attól függ hogy be van e fizetve minden csekk. ja meg étterembe járunk kajálni de azt se minden nap de a hétvégéből egy nap legalább.
40. Beu23
2013. dec. 1. 14:05
Én elég sokszor veszek magamnak dolgokat. kedvenc márkám a h&m és a mayo, de nem mondom szoktam máshol is venni ruhákat, régen egyszer kétszer bementem turiba is de mostmár az is drágább igy megveszem a boltba és még új is. sminket nem szoktam venni csak alapozot azt viszont márkásat, 3d-s pilláim vannak az havonta 5ezer, fodráshoz pár havonta járok, magamnak festem. géllakozok magamnak ezzel is tök sokat lehet sporolni. szóval én ruhákat veszek havonta úgy 15-20 ezerért kb. de msot beruházok egy szép kabátra és egy bőrcsizmára ami kapásból 60
39. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2013. dec. 1. 12:41
Nálunk egy nettó 80.000,- Ft-nak a 2 %-a 1.600,- Ft/hó. Ezt lányok magatokra költhetitek havonta!!! Már ha a rezsiteket kifizettétek, és kaját is vettetek belőle!
38. 39dbe380da (válaszként erre: 37. - 39dbe380da)
2013. dec. 1. 12:40
Jav. állnom
37. 39dbe380da (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2013. dec. 1. 12:39
Velem megtörtént. Manikûrös csajbak jól látható szemölcs volt a kezén és természeteen elkaptam. Hónapokig tartott míg kikezelték. Persze a hülye ên voltam, fel kellett volna álno ahogy èszrevettem.
36. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Moonlight13)
2013. dec. 1. 12:36
Bocs, elütüttem: 10.500x100=1.500.000,- Ft
35. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2013. dec. 1. 12:35

Lányok, jól számolok?! 70 EUR=21.000,. Ft/hó

Ez a bevétel 2 %-a. Ezek szerint az 1%-a 10.500,- Ft. Akkor a 100 % = 1.500X100= 1.500.000,- Ft.

2013. dec. 1. 12:33

őszintén sosem számoltam össze de így végig gondolva sokat:P a múlt hónapban kb 20 000ft volt a fodrász.

ruha kiegészítő -30.000ft

szórakozás ami nálam színház, mozi 10 000ft.

sminkek, azt nem veszek miden hónapban, de amikor veszek akkor csak jó minőségű termékeket vásárolok. szempillaspirál 6000ft alapozó 5000 ft szemfesték is.

imádom a jó samponokat azt kb 3 havonta az 8000ft.

33. ca8f748537 (válaszként erre: 32. - Gribedli***)
2013. dec. 1. 12:19
Gondolom egy pasi tette fel a kérdést, mert szerinte a barátnője sokat költ, s megmutassa, lám, ezt mások ennyiből is kihozzák....de eddig 1 db egyenes választ sem kapott.
2013. dec. 1. 12:17
Vegulis, ha tapintatlan, ha nem, visuonyitas kerdese is, mert mindenhol masmilyenek az arak, pl az osszeg, amit en koltok, lehet, hogy soknak tunhet, ha az otthoni arakat nezzuk, de pl itt egy vegiggyanta/bajusz/honalj/bikini/kar gyanta osszesen mar 60 euro, szoval azt hiszem, nem magabol az osszegbol kellene kiindulni, hogy ki mennyit kolt, inkabb, hogy mit tud megvenni abbol, amit erre szan. Meg azt is, hogy azon kivul mije marad, ugy ertem, vannak mas, fontosabb koltsegek is, tudni kell tartani egy egyensulyt
31. tavasz007 (válaszként erre: 7. - 103cacdfd2)
2013. dec. 1. 11:49
hat szerintem tok jo a kerde,s miert lenne tapintatlan, nyilvan azok fognak erre valasolzni, akik szivesen valaszolnak, foleg NEV NELKUL???? :))))
30. Akilah
2013. dec. 1. 11:42

Kozmetikai cuccokra sokat...:S ruhára kevesebbet.

változó hogy mit hol.vásárlás függő vagyok.:/

29. ca8f748537 (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2013. dec. 1. 11:29

OK, annyit zsebelsz be a dícséretből, amennyi tetszik. :-)

Én biztos nem tudnám megcsinálni, pedig nagyon jó a kézügyességem, pl. festeni, varrni tudok.

28. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Ca8f748537)
2013. dec. 1. 11:25

Nem, az, hogy megdicserte a kormeimet es a labkormeimet, nem jelenti azt, hogy kepes lennek azokra a koltemenyekre amiket a profik csinalnak, plusz adott, hogy az en kormeim szabalyosak, egeszsegesek. Nem tudnek mit kezdeni egy furcsa formaju vagy apolatlan, vagy beteg korommel, borkemenyedeses labbal, benott kormokkel, a profiknak ezt is tudniuk kell, mas az, amikor valaki tudja hazilag szepen apolni a sajatjat es mas az, amikor mindenfele kihivasok ellenere kell valakinek szep labat/kezet varazsolni.


Viszont a kezeim biztosak es nem remegnek, szoval annyit bezsebelek a dicseretbol, hogy igen, szepen tudok french lakkozni bal kezzel is a jobbon, stb, es szepen tudok magamnak mukormot is csinalni, egy atlagos kezu nonek szepen meg tudnam csinalni. Ez keves ahhoz, hogy szakmanak nevezd;D

2013. dec. 1. 11:15
Én is a ruhák 90százalékát turiba veszem, egyedül a cipőre költök többet, amikor tudok!
26. ca8f748537 (válaszként erre: 25. - Gribedli***)
2013. dec. 1. 11:14

Gratulálok! :-)

Tudsz egy újabb szakmát.

25. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Ca8f748537)
2013. dec. 1. 11:10
Meg a kozmetikus is megdicserte! :)
24. ca8f748537 (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2013. dec. 1. 11:09
Nekem kéne járni a lumbágóm miatt, de ha lenne rá keretem, akkor is nehéz lenne megoldani. 6-kor már indulok a munkahelyre, 17-kor érek az oviba a kisfiamért. Utána vele foglalkozom, majd a háztartással, uram melóban 19 óráig, nincs ki vigyázzon a gyerkőcre. Akkor meg már energiám nincs elindulni úszni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook