Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szépségápolás sprint, ha csak rövid időd van rá, hogy "tatarozol"? fórum

Szépségápolás sprint, ha csak rövid időd van rá, hogy "tatarozol"? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. ápr. 17. 18:11
www.skinhairbeauty.com
22. f758a7200f (válaszként erre: 21. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 17. 13:16
A ferjemnek egyaltalan nem tetszik a mukorom, mar akkor is agalt mikor megvettem az uv lampat, de az enyem a sajat is szepen no es szep is, csak nem akarom emiatt reszelovel bereszelni hogy jobban tapadjon a lakk, a simara meg nem tapad. Tetszenek a sajat kormeim csak a zselen mondom, jobban tapad. Mivel heti 3x uszom is, nincs az a lakk ami meguszna lepattogzas nelkul. Sos vizben uszom ugyhogy meg az is rasegit biztos hogy minel hamarabb megrepedjen, igy nyaron naponta lakkozas (de csak 1 reteg mert a 2 is ugyanugy lepattog csak 1 az hamarabb szarad)
21. 9d7907a17a (válaszként erre: 20. - F758a7200f)
2013. ápr. 17. 11:32

Nekem napokig tart a saját körmömön a lakk. Alaplakk, kétszer a szín és szárító spray. De azért lakkozok ritkán mert iszonyú barázdáltak a körmeim és csak a csillámos lakkot tudom szépen felkenni, az meg nem mindenhol mutat jól.


Zselét mindig franciát csináltatok a gyűrűs ujjban mintával (ez a kompromisszum, a férjemnek a francia tetszik, nekem a francia alapon vagányabb mintás).

2013. ápr. 17. 11:24

esetleg be lehet vetni a gyorsan száradó lakkot is


Bár én is fújom a szárító sprayvel, csak tudnám minek, nálam nem úgy néz ki, hogy hamarabb megszárad. Ezért csak 1 réteget teszek, de az másnapra már le is pattogott.


Igaz, a zselén jobban tartana ez is, de akkor megint kötve vagyok ahhoz is, nekem van itthon uv-lámpám és zselé is meg minden ami kell, de nem vagyok annyira gyors mint a műkörmös

19. 9d7907a17a (válaszként erre: 18. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 17. 11:18
Mármint a korábban számolt egy órán felül két óra a manikűr-pedikűr.
18. 9d7907a17a (válaszként erre: 13. - F758a7200f)
2013. ápr. 17. 11:16

Akkor ez nálam konkrétan így nézne ki (utazás előtti nap):


- epilátor 20 perc

- szemöldök igazítás 10 perc, festeni nem festem

- pedikűr, manikűr (1-2 nappal korábban zselét tetetnék fel az hetekig jó)

- radírozós zuhany, férjemmel masszíroztatnék lefekvés előtt 30 perc

- szemránckrém felkenés lefekvés előtt 1 perc

- szolizni sosem szolizok (fehér vagyok és elfogadtam)


Ez kb. egy óra, de csaltam a manikűr-pedikűrnél mert azt pár nappal korábban lezavarom. De ha az nap akkor mondjuk kényelmes sétával, válogatással két óra alatt megvagyok.

17. f758a7200f (válaszként erre: 10. - Szafaripók)
2013. ápr. 17. 11:08

A pakolás alatt pl. lehet lakkozni, de akkor oda a relax...Mondjuk időspórolásként mindig így csinálom.


És az olyan pakolást szeretem a legjobban, amit nem kell lemosni, csak épphogy kendővel letörölni, és így nem kell krémezni sem.


Nekem még mindig nem fér bele, hogy hogy tudnék 1 óra alatt mindent legyantázni, borotvát meg nem szeretek használni, a gyanta a legnagyobb pöcsölés az egészben...Ezért még nem találtam rá módot, hogy egyben megcsináljak mindent, tök jó lenne még 4-6-8 kéz :D

16. f758a7200f (válaszként erre: 15. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 17. 11:03
Köszi, közben keresgélek:)
15. 9d7907a17a (válaszként erre: 14. - F758a7200f)
2013. ápr. 17. 11:00
Fruttini kókusz vagy Avon Lagoon attól függ, hogy durvább vagy apróbb szemcséjűt szeretnék.
14. f758a7200f (válaszként erre: 7. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 17. 10:58

Na, ilyesmikre gondoltam, pl. én is szeretem a radírozó tusfürdőket, így 1 termékkel és időspórolással megvan:)


Eddig ilyen csak a niveának volt, teszteltem többet is, most találtam egy geomar-osat, jó illata van, és olajos is, úgyhogy a testápolót is megúszom, de ezt nem használhatom hónaljra, vagy intim területekre, mert só alapú, szóval ilyen granulátumos, a niveás az tetszett de már nem létezik, az minimális habot is csinált, és szintén nem kellett utána testápoló, és arcra-testre egyaránt használható volt.

2013. ápr. 17. 10:54

CSajok, amúgy én is reggel secperc meg vagyok, 15perc, max 20 hajmosással együtt is, de mondjuk ilyenkor nekem nincs benne a gyantázás és szemöldökszedés vagy lakkozás, csak zuhi-hajmosás-smink-hajszárítás.


Konkrét tatarozásra gondoltam a kérdéssel, a kozmetikusnál a következő akció van már régóta:


Fast-beauty szolgáltatás (utazások előtt, alkalmakra) és ebben benne van:

-gyanta mindenhol egész testen

-szemöldökszedés, pillafestés

-pedikür, manikür

-egész test radír és masszázs hidratálóval

-kiskezelés arcra

-egyéni szükséglet szerint szoli (ezt gyanta után soha nem vállalnám be de ők azt mondják, hogy az "eltisztázott" bőrön még szebb a szín, passz, nem szolizom, nagyon nagyon ritkán, évente 2-4x)


Logikus, ebben haj nincs benne a haj, de ők garantálják, hogy 2 óra alatt kint vagy, és nem tudom, ezt hány ember csinálja egyszerre? Még ha azt vesszük ugye, hogy azért az arckezelés alatt lehet pillafestés és manikür, pedikür, de ezt nagyon turbósítottnak találom.

12. f758a7200f (válaszként erre: 8. - C6973617d3)
2013. ápr. 17. 10:47
Persze, de most gyűjtőmunkát végzek a naplómhoz:)
11. f758a7200f (válaszként erre: 6. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 17. 10:47

:DDDD


Ez tök jó, nekem meg mindig ilyenkor viszket valami:)))

2013. ápr. 17. 10:04

Hát, én utálok egyszerre csinálni minden ilyesmit, mert azt az időt tudnám másra is szánni, ezért inkább sokszor pár percek, mint egyben minden...

De: arcpakolás fel, annak is idő kell.

Szőrtelenítő krém fel, én azt szoktam leggyakrabban.

Be a kádba, "szőrözés", aztán arclemosás, hajmosás, zuhany (tápláló tusfürdő, nem kell külön testápolózni).

Utána ha kell, szemöldökigazítás, körömvágás, és ha ez kész, hajszárítás.

Öltözködés, smink.

Az egész műveletsor megvan egy óra alatt, ha nagyon muszáj...:)

9. 9d7907a17a (válaszként erre: 8. - C6973617d3)
2013. ápr. 17. 09:51
Van ebben valami. :)
8. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - F758a7200f)
2013. ápr. 17. 09:49
Az ilyen kérdéseket te szoktad megválaszolni ;)
2013. ápr. 17. 09:43
Radírt úgy használok, hogy egy héten egy vagy két nap radírozó hatású tusfürdővel tusolok, így az egész testre megvan a dolog a zuhanyzás ideje alatt. Testápolót csak este kenek magamra, torna után zuhany és bemasszírozom így a narancsbőr kezelés is pipa egy füst alatt. Egyéb krémet csak random használok.
2013. ápr. 17. 09:37
Ja ha véletlenül mégis lakkozott körmöket szeretnék, akkor azt előző este lefekvés előtt szoktam megigazítani és kikenni, lefújom gyors szárítóval és biztos ami biztos alapon megkérem a férjemet, hogy takarjon be. Kezek a takaró felett, lábak kidugva és reggelre tökéletes.
2013. ápr. 17. 09:34

Szia! Kicsit megfogtál ezzel a kérdéssel.

Én nem használok radírokat meg ilyesmit...

Maszkokat sem, így az kilőve. Hajmosás szárítással, vasalással kb. 30perc. Smink: szemceruza+spirál max. 5perc.

Sürgős esetben borotvát használok, kb: 15perc.

Fürdés közben kitalálom, mit vegyek fel.

Manikűr-pedikűrözni fürdés közben szoktam, de nekem mindig rövid a körmöm a gyerek miatt. Ha kifestem, az max +5perc.


Kevesebb, mint 1 óra alatt elkészülök általában, mert nem minden egyes esemény előtt mosok hajat. Az állapotától függ.

4. 9d7907a17a (válaszként erre: 1. - F758a7200f)
2013. ápr. 17. 09:29
Én eretnek módon borotvát használok, ha hajat is kell mosni (most hogy rövid) az max. 15 perc. A zuhany alatt kitalálom, hogy mit veszek fel. A hajszárítás és beállítás újabb 15 perc. Öltözés 5 perc. Sminkelni nagyon ritkán sminkelek és általában akkor is csak szempillaspirált és rúzst használok. A körmeim vagy zselézve vannak, vagy festetlenek. Egyik esetben sem kell vele foglalkoznom. Így max. 40 perc alatt kész vagyok (ha véletlenül komolyabb sminket kreálok, akkor is beleférek az egy órába), de reggelenként a zuhany, fésülködés és öltözés az kb. 10 perc.
3. f758a7200f (válaszként erre: 2. - Bd5e718401)
2013. ápr. 17. 09:13

Húú, megfogtál, nekem 2 óra egyben sosem volt, most már nem is lesz, 3 gyerekkel megvalósíthatatlan...


Mármint lehet, hogy lenne valahogy 2 óra de közben zavarnak valamivel, szóval nem tudok odakoncentrálni és tuti, hogy több lesz belőle.


Mi férne bele mondjuk fél órába? Hogy sakkoznád ki? Vagy 1 órába?


Rendszerint én szétválogatom az egészet, egyik nap manikür, másik nap gyantázás, harmadik nap arc-test radír, valahogy így, egyszerre már rég csináltam, erre nem jut idő. Azért nem adom lejjebb az ápoltságot, de emlékszem, kamaszkoromban volt egy könyvem ahol leírt egy ilyen 2 órás procedúrát, csak nem emlékszem, hogy mit milyen sorrendben csinált, hogy 2 óra alatt meglegyen és volt 5-10 perces szekció is, attól függően, hogy hova kellett készülődni

2. bd5e718401 (válaszként erre: 1. - F758a7200f)
2013. ápr. 17. 09:05
2 óra nekem elég a teljes tatarozásra. Ha neked a 2 óra a rövid, mennyi mikor ráérsz? :)
2013. ápr. 17. 09:02

Sziasztok, olyan szépségápolási trükkök érdekelnek, amikkel időt lehet spórolni, ha valami fontos randira, alkalomra készültök, és mindent együtt kell csinálni, teszem azt, van 2 órátok, hogy legyen rendben minden: smink, haj, manikür-pedikür, bőrradír, pakolás, testápoló, gyanta, szemöldök egyszóval makulátlan legyen minden és mindezt a legrövidebb idő alatt.


Általában törekszem rá, hogy ne gyűljön fel a "tennivaló" egyszerre, de szerintetek mennyi idő és koncentrált figyelem kell, ha mégis mindent egyszerre kellene, és hogyan oldanátok meg, hogy az időt minél jobban kihasználjátok? Milyen sorrendben?:)


Nekem is vannak ötleteim, de kíváncsi vagyok mindenkiére:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook