Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüvegesek, kérlek gyertek ide! :) fórum

Szemüvegesek, kérlek gyertek ide! :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
121. ipi (válaszként erre: 119. - Af79463949)
2009. jan. 26. 17:59

Szia,


hát én nem tudnám megmondani mennyi idő alatt fogod megszokni... Én 7 éves korom óta viselem, azóta bőven volt időm megszokni...

De sztem sem kell állandóan hordanod, ha ennyire gyenge.

Egyébként nagyon sikkes is tud lenni a megfeleő keret. Minden jót, Üdv: Ipi

2009. jan. 20. 18:15
Àllandóan hordom,meglehet szokni!Söt! Már szeretem is! Próbáltam a kontakt-lencsét is nyáron,mikor izzadt az orromnál,de minden este frászt kaptam mikor kikellett vennem! Ìgy maradt a szemüveg! Szia! Ja! Az elsö napok-hetek nálam nagyon fura volt! Idö kellett hozzá hogy megszokjam! na csá!
119. af79463949 (válaszként erre: 118. - Weru)
2009. jan. 20. 15:40
köszi, majd talán akkor oda is felnézek. Igen, látom, hogy itt elég rég volt hozzászólás. Na sebaj. Holnapra lesz kész a szemcsim, és pénteken hozom el.... De már rettegek a gondolattól, pedig tudom, hogy nagyon sok embernek van, de akkor is olyan furi lesz......
118. weru (válaszként erre: 117. - Af79463949)
2009. jan. 20. 15:02

szia!

Nem egyszerű hozzászokni,de ha nem kell állandóra akkor ezen ne is parázz.

Nekem kb 2 hét volt mire megszoktam mikor szemüveges lettem.

Pusszantás,ha van vmi kérdésed írj!

Ja és az nlc-n nagyobb a forgalom a fórumokban ott érdemesebb kérdésekkel próbálkoznod,vagy új topicot létrehoznod.

2009. jan. 20. 14:54

Sziasztok!

Én is szemüveges lettem, pár napha derült ki, hogy kell, bár gondoltam, mert már egy ideje éreztem, hogy valami nem tökéletes. Egyelőre még totál kétségbe vagyok esve, nem nagyon örültem, amikor kiderült, hogy kell. Ma voltam megcsináltatni, felpróbáltam rengeteg keretet, de mindegyikben annyira furcsa voltam.... Aztán nagy nehezen kiválasztottam. Szerencsére mondjuk nem nagy dioptriás, 0.25-ös, és csak néha kell hordanom. Mennyi idő alatt szokik hozzá az ember, hogy szemüveges?

116. Csipkerózsika (válaszként erre: 113. - Ipi)
2008. okt. 10. 01:03
Sajnálom, hogy neked nem használt, de ez nem így varázsütésre megy, hogy "megjavul a látás". Merthogy a látás tanult, szerzett képesség, amibe hiba csúszott, és újra kell tanulni. Én például már szinte rögtön, az első napon rájöttem, hogyha egy feliratot nézek és homályosan látom, néhány gyakorlattal, vagy pislogással tisztul a kép. Például gyorsan közelre nézek, aztán újra a feliratra, esetleg forgatom a szemeim. És tisztább lesz a pillanatnyi látás. Vagy szándékosan ellazítom az arcom, szemeimet. "Megtanul" látni az ember. Így megy ez.
2008. okt. 10. 00:57
Igen, a javulás azért van, mert nem csak egyenesen nézel előre mint szemüvegben, hanem mozog a szemgolyó, ergo erősödhetnek a szemizmok. Szemtornánál ezért fontos elhagyni a szemüveget, mert az gátolja a fejlődést.
114. Mel82
2008. szept. 21. 13:49
Én 7-es voltam mikor szemüveges lettem és nagyon nagyon nem szerettem. Gimi másodikba már meg is vettem az első lencsémet. Nekem semmi gondom nem volt még a lencsével pedig most már jó pár éve használom. Sőt mióta lencsém van, nem romlott a szemem.-2 és -2,25-ös lencsét hordok. Szemüveget csak otthon esténként veszem fel,pedig egész jó kis keretem van, még úgy ahogy egész jól is áll,csak egyszerűen furán érzem magam mikor rajtam van. Én megműttetném a szemem csak félek, hogy ha esetleg nem sikerül.
113. ipi
2008. szept. 21. 12:37
Én is csináltam kitartóan egy darabig, de semmi nem változott, legalábbis javulás irányába. Viszont mivel nem hordtam a szemüvegemet egyáltalán, folyton olyan álmos voltam a homályosságtól, meg olyan fáradt, hogy iszonyú.... nekem nem jött össze :-(
2008. szept. 13. 23:58

Sziasztok!

25 éves vagyok, kb 20 évig hordtam szemüveget, elég erőseket méghozzá 3, 3,5 körülit. Nemrég olvastam a szemtornáról, kb 2 hónapja el is kezdtem, naponta kb fél órát igényel. Már a 4. napon észrevettem a javulást, és a szemüveget teljesen elhagytam. (2 hónapja a fiókban pihen) Mindenki figyelmébe ajánlom a Tökéletes látás szemüveg nélkül c. kis könyvecskét!!!

111. tklara
2008. aug. 16. 22:26

Sziasztok!


Most voltam szemvizsgálaton (a cégem küld minden évben ) és most először felírt szemüveget. Fogalmam sincs, hol kellene tanácsot kérni, mennyibe kerül, stb. -0,75 -ös van írva a recepte. Van valami javaslatotok, merre induljak? Budapesti vagyok.

2008. júl. 24. 10:58
Nekem is van szemüvegem,mert rövidlátó vagyok.De nagyon nem tudok megbarátkozni a dologgal.
2008. júl. 23. 21:49
itt vagyok:) bár ritkán hordom, de most rajtam van :)
2008. júl. 23. 21:46
Mindig is szemüveges voltam, de nem mindig hordtam. MOst már állandóan hordom.
107. Cucus7 (válaszként erre: 106. - Ipi)
2008. júl. 19. 17:18

Már Békéscsabán sincs, dől a meleg.

De éjszaka jó levegő volt. Éljenek a pécsiek, nagyon szép város, kedves emlékeim vannak onnan.Évi

106. ipi (válaszként erre: 104. - Cucus7)
2008. júl. 16. 10:32
Hát Pécsett egy kis esőn kívül semmi vihar nem volt egy ideje...
105. ipi
2008. júl. 16. 10:27
A napszemügék kapcsán javasolnám, akit érdekel: a férjemnek találtunk olyan kis mágnesesen kapcsolódó napszemüveglencsés-szemüvegkeretet az optikusnál. És ráadásul sötétedős lencsével csináltattuk pont azért, mert az autó ablaka szűri az UV-t és emiatt nem annyira sötétedik a kocsiban az üveg. A keret nem volt drágább így sem, bár nincs az előtétre nagyon szükség.
104. Cucus7
2008. júl. 15. 11:08

Sziasztok szemüvegesek! Hogy telt az éjszaka? Nálunk vihar volt, reggel is esett, és isteni lett a levegő. Kicsit jó fellélegezni a nagy kánikulla után.

Azért annak örülök, hogy - a szemem, mert olvasni nem kell. Csináltattam lencsét is, de azzal meg nem látok közelre, hiába csiszoltak le az alján.

Annyira nem lett jó, hogy rendesen lássak, pedig én sokat írok és olvasok napközben.

103. gabbiga
2008. júl. 14. 22:53

Sziasztok!


Én most kezdtem el a gyakorlatban is alkalmazni Harry Benjamin: Tökéletes látás című ill. Ralph J.MacFayden "Dobd el a szemüveged!" könyvecskéjében leírtakat. NAgyon bizakodó és tettrekész vagyok. Rövidlátó vagyok (1,75 és 2)

Szerettem a szemüvegem, de azért úgy gondolom, jobb lesz nélküle;-) A gyakorlatokat megspékelem még egy kis szerves táplálékkiegyészítővel is, mely rendkívül hasznos és értékes a látásközpont számára.

Én úgy tudom, hogy a szemüvegtől csak még jobban romlik a szemünk állapota, hiszen a szemüveg nem szűnteti meg a szem megerőltetésének okát!

Ha valaki már közületek saját erejéből és akaratából megjavította szeme látását,az kérem írjon, akár priviben is!

Én is beszámolok majd, hogy állok;-)

szép napot mindenkinek!

Gabi

102. Rhea
2008. júl. 14. 22:36

sziasztok!

én 6 éve viselek szemüveget, -1,5-es mindkét szemem. nem zavart és nem is zavar, mindig is tudtam, hogy szemüveges leszek.igaz, amióta a kisfiam le-le kapkodja a szemüvegem, kicsit elcsorbul, sokszor kell javitattni. ha nem viselem, hiányzik, "csupasznak" érzem magam, és zavarba jövök...pedig látok úgy is, igaz nem mint a sas :)

a férjem is szemüveges, ő gyerekkora óta.

2008. júl. 14. 21:37

Szia mindenkinek!


Én gyerekkorom óta vagyok szemüveges, de akkor sajna hiúságból nem hordtam, így sokat romlott.

Nálam az a furcsa helyzet áll fenn, hogy a jobb szemem tökéletes, a bal meg 2,5-es. A szemüveg azért kell, ne terhelődjön a jobb szem, és így talán az nem romlik.

Most már én is minden nap hordom, már annyira megszoktam, hogy furcsa ha nincs rajtam. Hiányérzetem van:)

A férjem is szemüveges, ő az Egyetem alatt lett az!

A középső fiunk meg most kapott szemüveget. Elvittük dokihoz, ott mindkét szemét 5-ösnek stituálták, de nem hittük el!!! Így elvittük máshoz is! Ott meg 2 dioptriával kevesebbet mértek. Ez jó mi?!

Na azóta hordja ő is rendesen, és örül, hogy lát:)

100. Cucus7 (válaszként erre: 97. - 67e1cf1187)
2008. júl. 14. 21:36
Ez engem is érdekelne, mert én csak forgatom a szememet, meg fel le oldalt nézek, van más is?
99. Cucus7 (válaszként erre: 96. - Lizeeke)
2008. júl. 14. 21:09

Szia! Van neve ennek a mágneses csodának? Vagy csak szóban mondjam el a szemüvegesemnek.


Nekem nagyon zavaró, hogy mivel szemüveges vagyok, külön kellene késziteni napszemüveget. Nem a pénz miatt nem teszem meg, hanem azért, mert örülök, hogy ezt az egyet is megtalálom. Esténként a lányommal akár fél óráig is keressük, néha a frigóban, néha a mosógépben találjuk meg. Mikor hol jártam, oda tettem. No nem csak a szemüvegemmel vagyok igy.

Nincs olyan hangadó kütyü, mint pl. a kulcstartóra, ami tapsra hangot ad, vagy valami jelzést? Mert a mobilomat felhivom, igy megtalálom.


Tanulságként szeretném elmondani hogy lett rosszabb a látásom!


Kb. 9 éves lehettem, amikor hintáztam az akkor épült , lakótelepen. A lépcsőház üvegezése még nem készült el, a munkások elől hagyták a fémet is tartalmazó glettet, amit a kis srácok lopkodtak. Akkor nagy divat volt a töltött ceruzába bármit belepasszítani és kifújni. Nos ők ezt a glettet tették bele, és fújkálták egymást. Az egyik fiu mögém bújt, észre sem vettem, csak azt éreztem hogy fáj a szemem és csillagokat látok, a bal szememmel. Bekerültem kórházba, ott kifordították, kipucoválták. Majd felírtak egy -negyedest, csak a bal szememre, de én hiuságból nem hordtam. Ez a szemem, de a másik is romlani kezdett, és mivel halogattam, mind rosszabb lett. Mire felfogtam ésszel, hogy a jó pasikat sem látom, -hihihi - már 1,5-ös lett a romlás. Most mindkét szememre -2.0 lencse kell, és persze hordom rendszeresen, csak néha tornáztatom, amikor kutyámat sétáltatom. Szóval fiatalok, hiuságból ne hagyjátok, hogy látásotok elromoljon. Bár most divat is hordani. Nekem Retro van és világos mályva színű. Szeretem.

Hol is van?

98. ipi
2008. júl. 14. 18:49

Sziasztok, én közben csináltattam egy dioptriás napszemüveget :-)

NAgyon vagány, mert igazi napszemüveg, optikusnál lehet olyat kérni, amibe tudnak tenni vastagabb lencsét is.

Szép nyarat!

97. 67e1cf1187 (válaszként erre: 94. - Kittka)
2008. júl. 5. 20:59
A szemtornát javasolom neked. Én is hasonló cipőben jártam. Amennyit lehetett mindig szemüveg nélkül voltam, pedig mintha a tejüvegen néztem volna .. Tudod te.1 évre elhagytam a húsféléket. Addig folyamatosan romlott a szemem , de ezt követően megállt. A dokim nem hitte el. Évekig állandó volt , most kezdett el javulgatni. Mindezt 16-17 évesen játszottam el.6 és 6,5 ös volt a dioptriám. Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt és vitamint szedek, mert a dokim ezt ajánlotta. Tornáztatni a szemet, nem hagyni ellustulni. Ha érdekel milyen torna, akkor keress meg, és megkeresem a könyvet és leírom a címét szerzőjét hátha még valahol megleled.
2008. júl. 4. 21:39

Sziasztok!

Lassacskán 10 éve vagyok szemüveges. Már többeknél is olvastam, hogy volt olyan korszakuk, amikor szemüvegesek akartak lenni - azt hittem, ezzel csak én voltam így :D

A kezdeti szemüvegkereteket nem szerettem, nem is igen használtam, csupán a tv-hez és a szg-hez kellett. Majd el is hagytam idővel, gondoltam ezt a kis dioptriát elhanyagolhatom, látok rendesen. De aztán eljött a jogosítványszerzés ideje és szó mi szó kellett, az orvos szükségesnek látta. Majd eleinte, mikor még friss jogosítványos lányka voltam hordtam a szemüveget, majd jött a nyár és inkább azt hordtam. Nem történt egyszer se baleset, de éreztem, hogy így nemjó. Nem a nap vakított, mert arról a napszemüveg gondoskodott, mindinkább a szemem nem volt megbízható. Így jött az elhatározás, kerül amibe kerül, de lesz egy jó szemüvegem.

Kb három hónapba telt, mire találtam egy olyan szemüvegkeretet, ami megfelelt minden igénynek.

Talán nem ismeretlen senki számára, és több eladó is mondta, hogy a fényre sötétedő nem teljes a szélvédő mögött, vagyis nem sötétedik kellő mértékben, merthogy a szélvédő döntött üvege másként töri meg a fényt. Ez elkeserített, hogy nem lesz elkerülhető az, hogy dioptriás napszemüveget is csináltassak.

Ekkor jött az áttörés: olyan szemüvegkeretet találtam, amihez tartozik egy teljes UV-szűrős napszemüveg előtét. De nem az a típus, mint régen a férfiaknál, hogy csipesszel kell odabütykölni :D Olyan mágneses előke, ami ha kell odapattintod és nem esik le a mágneses hatás miatt, és ami ha nem kell egyszerűen hordod rendesen a keretet. Nagyon szeretem, mert nagyon könnyű előkével együtt is. Az előkét is nagyon szeretem, mert nem kell benne hunyorognom és hasonló nehézség, ami előtte volt. Merem ajánlani mindenkinek, mert bár ott a mágnes, ez meg sem látszik, mert nem nagyobb tőle semmilyen része a keretnek, ugyanolyan vékony és ugyanolyan könnyű, mint bármelyik másik keret.

Bocsi, ha egy kicsit hosszúra nyúlott, de azt hiszem, talán megéri utánanézni...... Ja, és mellékesen mondom, hogy olcsóbban kijöttem vele, mint a fényre sötétedős lencsével jöttem volna......

További szép estét mindenkinek :D

95. weru
2008. jún. 6. 18:25

Sziasztok.Én is szemüveges vagyok -1,5 dioptriás mindkét szemem.Kb 3 hónapja lettem szemüveges,és egyből ennyivel kezdtem,bár a szemész azt mondta ez már nem kezdő dioptria.

Mindig rajtam van és már teljesen megszoktam.

Ez most hülyén hangzik,de én mindig is szemüveges akartam lenni,már iskolában is,ehhez képest 23 évesen lettem az.Örültem neki nagyon.

Én mint kiegészítőt hordom,nem mint segédeszközt.Az igazsághoz tartozik,hogy mikor először rajtam volt,és minden ismerős végigkérdezte a szokásos hülye kérdést:"szemüveges lettél?" szóval ezután mindenki megdicsérte szemüveges mivoltomat.

Csak azért írtam,hogy ennyi negatív hsz után legyen olyan is,aki örül a kukkerjének!:)

94. Kittka
2008. ápr. 20. 19:15
sziasztok!én 23 éves vagyok és -5-ös mindkét szemem, de mindig romlik kb. évente fél v. negyed dioptriát!a dokik azt mondják hogy amíg nem áll meg a romlás, addig ne műtessem meg! azt mondták, hogy kb. 20 éves koromra megáll!de nem így lett!addig nem is érdemes megműtettni, amíg nem stagnál?
2008. ápr. 16. 15:27
Sziasztok. Én néhány év szemüveghordás és 10 év kontaktlencsézés után 3 éve megműttettem a szemem. Ekkor már -7 dioptriás volt. Nem bántam meg, én is úgy vagyok vele, hogyha romlik is, még mindig kevesebb egy feles szemüveg, mint egy hetes. Egyébként azóta semmit sem romlott. Nagyszerű, hogy amikor reggel kinyitom a szemem, nem kell szemüvegért, kontaktlencséért tapogatni, hanem máris tökéletesen látok mindent. A párásodásról és lencse ki-berakási maceráról nem is beszélve!
92. cskata (válaszként erre: 87. - Ipi)
2008. ápr. 16. 12:36

közben én is informálódtam, így ide vissza sem kukkantottam, hogy válaszolt-e valaki, bocsi!


Köszönöm a segítséged!:)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook