Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen árban vannak a szemüvegek? fórum

Milyen árban vannak a szemüvegek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2015. dec. 20. 12:12
Ofotértben nagyon jók vannak most, nagyon jó áron!
67. 2ab16d5612 (válaszként erre: 64. - Trapiti)
2015. dec. 20. 11:23
Alapvetően én sem érzem de a rengeteg fejfájás szédülés és kettős látás (mindent egymástól elcsúszva látok főleg ha fáradt a szemem. A táblát amiről olvasni kell a szemésznél a betűket csak az első 2 felső sorig tudom biztosan olvasni és ugye ez minden más feliratra is igaz.... Szóval nem gond.. Tényleg..
66. moonlight13 (válaszként erre: 64. - Trapiti)
2015. dec. 20. 11:19
Én is kb. -2,5-ig nem is hordtam, csak tv-hez, utcára egyáltalán nem. Most -4 körül tartok, így más nem látnék szemüveg nélkül.
65. moonlight13 (válaszként erre: 63. - Trapiti)
2015. dec. 20. 11:18

Értem. Na, legalább ezt is megtudtam. Amikor az első (és eddig egyetlen) ilyen lencsémet csinálták, erről abszulút nem világosítottak fel, meg sem kérdezték, hogy mit szeretnék, esetleg áldoznék-e rá, ha jobbra-balra is jobban látnék. Erről a sávszélességről fogalmam sem volt, most kb. 5 év után tudtam meg. Aki pl. gépkocsit vezet, az ezzel a szemüveggel oldalra nem lát így rendesen, de nekem azt mondták, hogy csak munkavégzéshez vegyem ezt fel.

Egyébkén lépcsőn is nagyon rossz ezzel a lencsével menni, mindig szédelgek benne, nem látom tisztán a lépcsőket, mert nagyon kicsi az átmenet a dioptriák között.

64. trapiti (válaszként erre: 62. - 2ab16d5612)
2015. dec. 20. 10:57
Igen, hát ez kb. a legegyszerűbb, legolcsóbb lencse ami létezik... a -1D esetében még nagyon sokan semmilyen szemüveget nem igényelnek... anno 10-12 évesen amikor nekem ennyi volt észre sem vettem hogy bármi gondom lenne... 13 évesen kezdtem -3D-vel, az volt az ami már észrevehető volt. Nyilván egy felnőtt már kevésbé alkalmazkodóképes, de még -2-3D körül is simán kimentem az utcára szemüveg nélkül... most -5D környékén már nem kockéztatnám meg :)
63. trapiti (válaszként erre: 61. - Moonlight13)
2015. dec. 20. 10:46

Igen, a dioptriától azért függ, mert van egy előre legyártott raktári tartomány ami nyilván olcsóbb és ami ennél erősebb azt egyedileg gyártják, emiatt drágább.


A progresszívnél amit írsz az a csatorsnaszélesség, vagyis hogy mennyire széles mező a lencse közepén az ahol tisztán látsz ill. még az is fontos hogy mennyire lágy, vagyis fokozatos az átmenet a különböző dioptriájú részek között.

2015. dec. 20. 10:37

Na nekem most lett egy új. 6900 Ft volt a lencse darabja 14 ezer a keret összesen kerek 30 ezer de mínusz 0.75-1-es lencse. Szóval csekély korrekció.


Egy ismerősöm csakkpakk csináltatott 15 ezerért..

61. moonlight13 (válaszként erre: 48. - Trapiti)
2015. dec. 20. 10:29

Na végre egy normális válasz!

Már a kérdés is rossz! Milyen szemüvegek? Nekem van progresszív lencsés szemüvegem, majdnem 100 eFt volt akciósan, és van utcai viselésre egy másik, ami kb. fele ennyibe került.

Jelentős különbségek vannak a dioptriaszámnál is árban. Tudtommal minél erősebb, annál drágább.

Most tudtam meg, hogy a progresszív lencséknél van amelyikkel csak középen láthatom a monitort, és (a lencse darabja 100eFt-ért) olyan is van, amelyikkel jobbra-balra nézelődhetek, ugyanolyan jól fogok látni.

De úgy látom, itt leginkább a kérdés feltevőjét nem érdekli a válaszunk, mint a legtöbb általa indított fórumnál.

60. trapiti (válaszként erre: 59. - Vessla)
2015. nov. 26. 13:03
Ha gyerekkorodban nem lett volna különbség, akkor a térlátásod jó lenne... az lehet még, hogy a korábbi vizsgálatok nem muttták ki. Gyerekkorban sokat tud a szem kompenzálni, így ha nem csinálnak rendes tágításos vizsgálatot, akkor nem derülnek ki a valós értékek.
59. Vessla (válaszként erre: 58. - Trapiti)
2015. nov. 26. 13:00

Felnőttkorban volt először ilyen nagy különbség, nagyon emlékszem rá, ahogy szegény agyam próbálkozott. És igen, az agy kilőtte a rossz szemet. A térlátásom kb. oda is lett :D idegen helyen nekimegyek mindennek :D hiába vagyok már szemüveges :))) nehezen lövőm be mi milyen messze van. Perszem amikor már megtapasztalom, az agy rögtön köti a látványhoz a tapasztalati infot :D


Az lehet, hogy nagyot nőttem...tudniillik én már 10 évesen is olyan magas voltam mint most :D :D

58. trapiti (válaszként erre: 57. - Vessla)
2015. nov. 26. 11:05

Valószínűleg nőttél egy nagyot akkoriban... esetleg lázas betegség is okozhat hirtelen nagy változást. Az én lányom 2 éves korától szemüveges, mindig azt mondták, nagy láz után szemészeti kontroll, volt is olyan hogy akkor változott nagyobbat.


AZ a baj a nagy különbséggel, hogy ha kicsi korban korrigálják ki élesre, akkor az agy még azt tanulja meg, hogy mindkét szemből éles képet kap. Ha túl későn, akkor addigra az agy megtanulja kikapcsolni a rossz szemből érkező homályos képet, és csak az éleset használja. Nyilván egyénileg változó, hogy milyen életkorig elég rugalmas az agy ahhoz hogy ez a folyamat visszafordítható legyen (a kisiskolá kor elég határeset már). Egyébként ha gyekkorban korrigálva volt, akkor felnőttkorban is nyugodtan lehet. AZ is igaz, hogy a flenőttek között is nagy a különbség, én is mindig minden jól belőtt szemüveget pillanatok alatt megszoktam. Ettől a progresszívtől most tartottam, de fél óra után már olyan volt mintha mindig is ez lett volna... nem mindenkinek egyformán alkalmazkodik az agya... pedig nekem pl. 12 évesen lett először szemüvegem... szóval nagy egyéni különbségek vannak :)

57. Vessla (válaszként erre: 56. - Trapiti)
2015. nov. 26. 10:58

Hát nem tudom velem mi történt szemügyileg, de gyerekkoromban jó sokat jártam a szemészetre, kb. 7 éves koromtól vagyok szemüveges. És egyszercsak ilyen nagy minusz lett a szememben. Ja, és a két szemem között több mint 3 dioptria az eltérés :D ennek is nagyon szokott örülni aki vizsgál :D azt mondták ezt nem lehet megszokni-inkább ne állítsuk mind a két szemet élesre....hát mondom de!!!Majd az én agyam megszokja :D megszokta :D alig két hét kellett neki, folyamatos szédüléssel :D és úgy éreztem magam mint aki folyamatosan gólyalábakon jár :D de megszokta :D


Az én lencséim ennek mindig kb. a duplájába kerültek :(

De én se vennék soha keretet sem netről, és igen...bejelölik hol nézek ki a fejemből :D

56. trapiti (válaszként erre: 55. - Vessla)
2015. nov. 26. 10:54

Ez a nagyon nagy változás ritka, a kicsi pluszból kicsi minuszba gyakoribb, de ezek általában gyerekkor-felnőttkor átmenetben történnek amikor a szem még nő. Felnőttkorban már nem. Felnőttkorban az történik hogy a lencse veszít a rugalmasságából, emiatt a közelre való fókuszálás nehezebb lesz. A gyerekkori rövid- és távollátás hátterében más van, nem a lencse fénytörőképességének csökkenése.


Amúgy épp az egyedi lencséknél kell nagyon megnézni hogy mennyibe kerül a gyártónál és mennyit tesz rá az optika, mert azért annyira nem dárga...

Nekem amíg nem kellett a progresszív, a -5 körüli, cilinderes, egyedileg gyártott 10.000 körül volt. A lányomnak +5 körüli, cilinderes, szintén egyedileg gyártott, vékonyított lencsével 9.000/db.

55. Vessla (válaszként erre: 52. - Trapiti)
2015. nov. 26. 10:49

Nekem gyerekkori pluszból ment át egy laza -4,5 - be. Tehát de.

És persze cilinderes is a lencsém. Az is bonyolultabb fajtából, amiből már nincs gyári lencse, hanem csináltatni kell. Rohadt drága.

54. 2ab16d5612 (válaszként erre: 52. - Trapiti)
2015. nov. 26. 09:25

nincs félreértés, esetleg részedről :D


az az.. azt mondta astigmia

szóval semmi extraság. jó a szemem csak mégse :D

rengeteg migrénes görcsöm meg szédülés volt régen azt mondja emiatt

53. 2ab16d5612 (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2015. nov. 26. 09:24

sima mínuszos lencse lesz. csak minimális pluszos értéket is mért a gép. de nem szükséges a korrekció.

meg különböző a két szemem. ami régen +0,25 volt az most -1 ami meg +0,5 az meg -0,75

52. trapiti (válaszként erre: 51. - 2ab16d5612)
2015. nov. 26. 09:23

Van itt is félreértés :) A plusz/minusz is fénytörési hiba. Valószínű enyhe. A komolyabb plusz nem szokott átmenni minuszba, esetleg a gyerekkori enyhe távollátás rendeződik és később felnőttkorban kialakulhat rövidlátás.

Amit a szaruhártyáról írsz, az az astigmia (tüneteid alapján is), cilinderes lencsével korrigálható, valószínű ezt kaptál, esetleg valami minimális minuszos dipotriával. A lencse ára is megfelel ennek :)

51. 2ab16d5612 (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2015. nov. 26. 09:19

pluszos voltam régen (2006) :D és átment minuszba. a dokinő szerint ez meg most már beállt szépen úgy látja :D tehát régen közelre nem volt jó most meg már messzire. DE nem homályos a látásom, tehát csak fénytörési probléma egyenetlen a szaruhártyám vagy mifene. nem tudom ezt hogy hívják. tök élesen látok amúgy csak egy tárgyból többet (szellemképes) :D


pihentetőleg kell hordanom nem állandóan.

50. trapiti (válaszként erre: 49. - 2ab16d5612)
2015. nov. 26. 09:14

Valószínű alapból rövidlátó vagy (minuszos) de már elindult az "időskori" romlás, ami a közelre való látást rontja, erre való a multifokális vagy a progresszív (mondjuk ilyen árban szinte kizárt hogy ezek közül valamelyik lenne, úgyhogy nem igazán értem...)


Mikor kellene ezt hordanod? Mert a többfókuszú lencséknek éppen az a lényege hogy állandóan hordhatod, nem kell cserélgetni a szemüveget attól függően hogy milyen távolságra akarsz nézni.

Még az lehet hogy valamelyik eltérés olyan enyhe hogy azt nem korrigálják...

2015. nov. 26. 09:03

én tegnap voltam optikában


6900 a lencse (darabja uv szűrő mindkét oldalon, karc és tükröződésmentes anyámkínja) és 11000- a csillagos ég a keret ára. (baromira tetszett egy keret és 49 rongy... na az nem lesz XD )

nem állandó szemüveg lenne mondjuk az enyém és nem sima olvasó hanem táv meg olvasó is. mínuszos de pluszos is a szemem (vagyis ezt mondta a dokinő)

2015. nov. 26. 07:52

Nem volt időm tegnap írni... nagy félreértések vannak itt ám...


Pl. a progresszív lencse az nem egyenlő a monitorhoz alkalmas munkaszemüveggel, hanem olyan lencse aminek a felső-középső része a távolbanézéshez alkalmas, az alsó pedig olvasáshoz és a kettő köözött fokozatos az átmenet (elődje a multifokális, vagyis többfókuszú lencse, amiben olyan kis ablakszerűen van alul egy másik lencse gyakorlatilag).


Az hogy utcára hord-e valaki szemüveget vagy sem, az egyéni, a fénytörési problémától függ. Amíg én a -5D körüli rövidlátásommal ki se tudok lépni az utcára szemüveg nélkül, addig másnak az olvasáshoz kell... nem lehet ezt összehasonlítani.


A Hoya, Essilor, Zeiss a három legnagyobb gyártó akik Mo-on forgalmaznak, mindegyik jó minőség. Nekünk Hoya és Essilor szokott lenni, ha megfelelően bánik vele az ember, soha nincs vele gond (a tapasztalatom az, hogy aki nem gyerekként kap szemüveget, valahogy nem tanulja meg annyira kezelni, vigyázni rá... ill. hogy az olvasószemüvegek az állandó levételtől-felvételtől sokkal hamarabb tönkremennek mint az enyém pl. amit reggel felveszek, este leteszek...)


A nagy optikák garanciájáról: józanul kell gondolkozni... mennyivel adhatja drágábban a szemüveget ha még az is belefér, hogy pár ezerért vállalja a kockázatot hogy még egyet csinál... kb. 3-4-szeres áron dolgoznak, csak így tud működni, hogy még a garancia is belefér. Nem szabad minden maszlagot benyalni. Attól hogy csilli-villi az üzlet még jóval gyengébb minőséget adnak jóval drágábban.

2015. nov. 25. 22:13
Tegnap rendeltem meg a lányomnak, lencsének darabja akciósan 10.500 (extrákat is kértünk), a keret 24000.
46. fincsi5 (válaszként erre: 45. - Ancsika688)
2015. nov. 25. 21:44
Aha, érdekes...Jó, ha drágábbat csináltatok, megnézem. Miket meg nem tudunk.:)))))))
45. ancsika688 (válaszként erre: 44. - Fincsi5)
2015. nov. 25. 21:34
Nem jut eszembe a neve.Az Ofotért-nél van.Mindig szoktam kérni,bármi van megcsinálják ingyen.Két év és plusz kétezer forint.Garancia szerűség.Máshol nem tudom,de érdemes rákérdezni.
44. fincsi5 (válaszként erre: 43. - Ancsika688)
2015. nov. 25. 21:25
Van ilyen? Majd mondj már róla valamit, érdekel, ezt szerintem nagyon kevesen tudják. :))))
43. ancsika688 (válaszként erre: 41. - Fincsi5)
2015. nov. 25. 21:15

Jó,jó:D

Másnak azért lehet hasznos info.Egy-két ezret megér,két évre.Főleg százezres szemüvegnél.

42. Channa* (válaszként erre: 28. - Feketebárány74)
2015. nov. 25. 21:10

Én is csináltattam már ennyiért is, pont egy ilyen helyen:D

Akkor még nem kellett olvasó szemüveg, csak nézelődő. A keret 3 ezer volt a lencse 10 ezer.

41. fincsi5 (válaszként erre: 38. - Ancsika688)
2015. nov. 25. 21:09

Hülyéskedsz? D

Tudod, melyik? A Laurus optika

40. Channa* (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2015. nov. 25. 21:08

Így-így!

Szerintem is jobb a kis optikus.

Én a progresszív lencsés szemüvegemet 54 ezerért csináltattam és nagyon jó kis keretet választottuk az optikussal. Legalább 30 keretet felpróbáltatott velem. A férjem szemüvegének a lencséje 8 ezer volt, kerettel együtt 23 ezer.

39. fincsi5 (válaszként erre: 36. - 388b941089)
2015. nov. 25. 21:05
Mi a baj? D vagy :(( ??
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook