Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüvegesek, kérlek gyertek ide! :) fórum

Szemüvegesek, kérlek gyertek ide! :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
91. ipi (válaszként erre: 90. - 200a1d39d3)
2008. ápr. 10. 20:27
Az enyém is csúszkál egy picit, ami nem zavar, de a másik meg barázdát nyomott az orrnyergemre meg a fülem mögött a csonton... Ezen viszont nem lehet meghúzni semmit, mert nincsen a szárában csavar, hihi.
2008. ápr. 3. 22:15
Az én szemüvegem mindig csúszkál lefelé az orromon éppen,most ilyen kedve van,míg meg nem csináltatom...:):(
89. ipi
2008. ápr. 3. 19:09
Üdv Mindenkinek, A mostani szemüvegemet már lassan megszokom, igaz jó 2-3 hete már, de elég lassan ment. Nagyon kényelmes és szeretek tükörbe nézni :)
88. ipi (válaszként erre: 80. - 200a1d39d3)
2008. ápr. 3. 19:08
Nekem a nővérem és egy barátom műtette meg a szemét. A nővéremnek, - 3 körül volt a dioptriája, és már vagy 6 éve nnek talán. Semmi panasza rá. A barátunknak sem.De engem minden szemorvos óva intett tőle, mert nem tudhatjuk, hogy 20 év múlva milyen hatása lesz, és hogyan hat a szemre... amúgy én sem mertem volna....
87. ipi (válaszként erre: 86. - Cskata)
2008. ápr. 3. 19:05

SZia, ezeket találtam Neked,remélem segít:

[link]

[link]

86. cskata
2008. ápr. 2. 10:23

Sziasztok!

Tud esetleg valaki abban segítséget nyújtani, hogy a munkahelyi védőszemüveg költségébe mekkora összeggel kell hogy beszálljon a munkáltató?!


Esetleg egy rendelet vagy jogszabály hivatkozást is szívesen fogadnék, mert írásban kell "bizonyítanom" a támogatás mértékét..:S

85. f290b382c2 (válaszként erre: 84. - 200a1d39d3)
2008. márc. 27. 21:18
Semmi baj,remélem lesznek még,akik tudnak saját tapasztalatot írni neked!!Én is figyelem!Hanna
84. 200a1d39d3 (válaszként erre: 83. - F290b382c2)
2008. márc. 27. 21:06
Óh,bocsi,én egybe olvastam,mivel a vessző kimaradt,hogy nem saját tapasztalat ugyan...ebből nem olvastam ki,hogy nem:)
83. f290b382c2 (válaszként erre: 82. - 200a1d39d3)
2008. márc. 27. 13:15
Nem lett jobb,most írtam hogy a lézeres műtét után romlani kezdett újra a szeme.Hogy azóta mi van vele,nem tudom,mert nem tartjuk a kapcsolatot.Neki egyébként alapból műtét előtt ilyen mínusz 7-es dioptriás szemüvege volt.Annál mondjuk a mínusz fél is sokkal jobb.
82. 200a1d39d3 (válaszként erre: 81. - F290b382c2)
2008. márc. 27. 12:18
És jobb lett?Egy ember tapasztalata is tapasztalat:)
81. f290b382c2 (válaszként erre: 80. - 200a1d39d3)
2008. márc. 27. 12:12
Nem saját tapasztalat ugyan,de egy ismerősöm megcsináltatta,már én is kezdtem rajta gondolkodni,amikor alig fél éven belül 1/2 dioptriát romlott a szeme.Igaz,ez csak egy ember tapasztalata.
2008. márc. 27. 12:05
Van valakinek tapasztalata a szemműtétről,a lézeresről?
2008. márc. 26. 21:44

Sziasztok!

Én is szemüveges vagyok,s mivel szerencsére 10 éve nem romlott a szemem,begyűjtöttem titkárnőset,cicásat,rózsaszínt,s.zöldet,feketét,stb..Általában csak itthon,és amíg dolgoztam,akkor hordtam,egyébként kontaktlencse párti vagyok,az is volt már kék és zöld színű is,de bevallom,nekem kényelmesebb a színtelent hordani.

Na meg utálom,amikor télen bemegyek egy üzletbe,és megvakulok a párától,ami a szemüvegemre lecsapódik.Titeket nem zavar?Hanna

2008. márc. 25. 20:24
Sziasztok! Én megszakításokkal voltam szemüveges. Gyerekkoromban néhány évig. Aztán meg mikor számítógépes munkakörbe kerültem és azóta is. Rövidlátó vagyok egyébként. Szemüveg nélkül olyan vagyok, mint a vakegér. Nagyon rosszul látok messzire, pedig még csak 30 éves vagyok. Már megszoktam mondjuk, még edzésen is rajtam van.
2008. márc. 16. 19:32
Sziasztok! Én még új vagyok ebben a témában, mert csak kb egy hónapja van szemüvegem. Nappal nincs is semmi gondom ha felveszem, de késő este szerintem már fárad az agyam, és nem tudja "kézben tartani a dolgokat"mert akkor már zavar a keret, a lencse...minden.
2008. márc. 16. 17:34

Sziasztok! Én 10 éves korom óta szemüveges vagyok ! Már megszoktam ,szinte hiányzik , ha nincs rajtam !

Még a kontakt lencsét nem próbáltam.

2008. márc. 16. 17:11

Nekem 4 éve van szemüvegem és szinte mindig használom.

Mostmár nagyon divatos kereteket lehet kapni már ha valaki rá költ egy halom pénzt.

VAn ismerösöm aki Direkt akkart szemüveget és nem lehetet neki de olyan is aki utálta.

A barátnömnek is olyan hajlithatós szemüvegeven és nagyon szereti csak attol félt mindig ne hogy le fújja a szélllll.

74. ipi
2008. márc. 14. 11:08

Sziasztok!

Örömmel jelenthetem be, hogy elkészült a szemüvegem és 2 napja hordom. Alig feltűnő, tényleg ég és föld a régihez képest. Bár most színtelent kértem a régi meg (már nem) sötétedős volt, azt mondta az eladócsajszi, hogy hiányolni fogom, de hát így is drága volt na. Persze rögtön tavszi fényárban úszik minden.... Elégedett vagyok a kerettel, olyan könnyű, mintha semmi sem lenne a fejemen. Látszik a szemem, a sminkem, ha tükörbe nézek még meglepődöm, hihi.

Remélem ezek az új keményebb lencsék már nem fognak olyan könnyen törni meg lazulni, mint hallottam már, hogy a fúrt keretek vacakabbak. Majd teszek fel képet, ha lesz :)

Szép napsütést mindenkinek!

2008. márc. 7. 16:39

sziasztok

októberben lesz majd 1 éve hogy szemüveget hordok

van egy fekete, és egy piroskeretes:) szeretem őket, bár, ha itthon vagyok, nagyon zavar... csak akkor veszem fel ha feliratos filmet nézünk mert távolra kell a szemcsi, vagy ha elmegyek valahová:)

72. Laryan
2008. márc. 5. 13:49

Helló!

Én is az vagyok! Először csak a vezetéshez kellett,mikor letettem a jogsit.Mondtam is én csak akkor fogom hordani ha vezetek,na persze azóta már nem is látnék nélküle.

2 és 2.5 -s a lencsék :((. Keretnélküli,úgyhogy már egypárszor volt javítva.:((-most is épp elrepedt a lencséje picit,ki kell cserélni.

71. ipi (válaszként erre: 70. - Imolaviola)
2008. febr. 26. 18:11
Azt nem tudhatom :-))) hiszen én sem dobtam el a fenébe, pedig akartam. Viszont érdekes, hogy tényleg a témáról beszélgettünk és ez történt Veled... :)))
70. imolaviola (válaszként erre: 68. - Ipi)
2008. febr. 24. 18:26
csak nem azt hogy dobjam el a fenebe?
69. ipi (válaszként erre: 67. - Donyta)
2008. febr. 24. 18:01

Szia Donyta, hát ezt jól bevonzottad... Sajnálom, hogy a bifokálissal gondjaid voltak. Én nem tudom elképzelni mi lesz később, ha ugye a mínuszoshoz, még pluszos is kell majd... áááá.

Viszont nagyon kreatív vagy :)

68. ipi (válaszként erre: 66. - Imolaviola)
2008. febr. 24. 17:57
SZia, na ez vajon mit akar jelenteni, Te sejted? :)
67. Donyta
2008. febr. 24. 08:40
Én 14 évesen divatból szerettem volna szemüveget. Sajnos a divatból valóság lett és igaz, csak 0,25-el kezdtem, de évről évre gyorsan romlik a szemem. Annó amikor véget ért a divatmániám, nem hordtam kb. egy évig, de ezután egyik pillanatról a másikra nem láttam amit írnom kellett volna. Szerencsére az eü-ben dolgoztam, így az ijedtségen kívül nagyon gyorsan kaptam egy + 1-es lencsét. Később ez már komolyabbra fordult, mert már utcára is kellett, és így kértem, hogy egy szemüveggel oldhassam meg a problámát. Kaptam is szerencsére cilinderest, de hozzátették ha nem tudom megszokni akkor neki mehetek a falnak is tőle. Tanúltam hordani, de a fénytörésem gyerekkorban kellett volna kezelni, akkor most nem lenne rá szükségem. Ma már +5-öst hordok állandóra, és bifokálisat. Nagyon szeretném letenni, de sajna nem tudok nélküle lenni. Távolra még eléggé jól látok, de nem teljesen tisztán, olvasni viszont semmit nem tudok nélküle.
2008. febr. 24. 08:33
ma reggel eltörött a szemüvegem, csk úgy lehajoltam és a lencse kiesett és amikor néztem hát a keret kettétörött. Hét éve volt meg, izag van más is ezt csk itthon használom, mert jó vele aludni:), de éppen most törik el amikor szemüvegekről beszéltünk?
65. Szanka
2008. febr. 23. 18:41
-0.75 kezdtem, rendesen hordta a szemüvegemet és 21 év alatt eljutottam -3.5 és -4-re. A doktornő azt mondta, hogy már megállt a szememromlása. Hát remélem is!
64. imolaviola (válaszként erre: 63. - Egy Hoxázó lány)
2008. febr. 22. 15:42
örülj neki, te a szerencsésebb eset vagy, én ellenkező irányban haladtam, de már nem idegesit
2008. febr. 22. 12:58

Én -1.0-ről indultam. Hordtam állandóan és az éves kontrollon kiderült -1.5-es kell, szóval romlott a szemem. Aztán továbbra is szemüveges voltam, de egy idő után meguntam, és csak ritkán(hetente 1-2 nap) hordtam, aztán pedig egyáltalán nem hónapkig. Mikor visszamentem az éves kontrollra már csak -0.5-es szemcsi kellett.

Úgymond csak divatból hordom, néha rajtam van néha nem és ez úgy tűnik bevált :)

62. 200a1d39d3 (válaszként erre: 59. - Éden74)
2008. febr. 22. 12:38
Igen,ez is változó,kinek bejön,kinek nem:(Jó lenne mindenkinek bejönne:))Végül is ezek a könyvek is a gondolat erejére,meg a szemtornára helyezik a hangsúlyt.Így nyílván nem mindenkinek válik be,ahogy egy szemműtét sem mindenkinél sikeres...:(
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook